Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 3

Strana 20 z 84 Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 52 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 20 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Matej So 16 apríl 2011 - 11:31

Ďakujem Ti, Tuto, za vrelé povzbudenie. giving a hug Pokúsim sa teda, kým "poslednýkrát vydýchnem" v úvodzovkách, ešte trošku zabojovať. indifferent

community together

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 20 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 20 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Matej Ne 17 apríl 2011 - 10:18

Zvýšil som si zase Abilify z 15 mg na 30 mg a v pondelok, keď idem na včeličku Risperdal Consta, tak doktorku poprosím, aby mi to aj oficiálne potvrdila a dovolila. Už mi to raz umožnila a bolo to fajn. Potom som začal po upokojení situácie nejak viac byť utlmený, neviem. Tak som to naspäť znížil na 15 mg po asi 3 týždňoch, možno štyroch. Teraz je čas to zdvihnúť znovu na 30. Idea

A vskutku! Začal som bojovať trošička a včera som spravil viac než za posledné tri dni dokopy. Napríklad som prečítal polovicu jednej eseje, spravil si z nej poznámky, napísal asi 10 riadkov do Bc. a opravil tam chyby, taktiež premyslel ďalší postup. A začal som čítať ďalšiu knihu na jeden elaborát, ktorý mám spraviť už čo najskôr. pale

Ako vidno, nie je toho veľa, ale na moje mentálne pomery dosť. alien

Som nadšeny. Dnes sa pokúsim pokračovať v povinnostiach, ale tento raz bez mamy, teda len sám v izbe, doprevádzaný možno podporou z chatu od jednej kamarátky, ktorú mám rád a pomáha mi, keď sa spolu na diaľku učíme - ona svoje a ja svoje, lebo každý študujeme niečo iné, chi. clown

Tak idem na to. Ďakujem Ti, Tuto, i všetkým ostatným za pomoc a podporu. I love you

Ahoj. rendeer

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 20 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 20 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  filipka Ne 17 apríl 2011 - 15:07

Matej, nevzdavaj to, vsetci ti predsa drzime palciska!
O tom Abilify nemusis doktorku informovat, riad sa svojim pocitom, ako sa citis lepsie. Ked ti je lepsie na 30mg, ber 30mg. Doktori sa aj tak zvacsa brania len znizovaniu davok, nie zvysovaniu winking
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 20 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Matej Po 18 apríl 2011 - 19:25

Vďaka, Filipka. heart

No, veru som jej o tom zvýšení ani nepovedal dnes na včeličke. V ambulancii som bol asi pol minúty, čo som jej len povedal, že mám zvýšený stres zo všetkého toho školského kolotoča a jedným dychom som zároveň dodal, že sa naďalej riadim jej radou z minulej návštevy, že reku stres je vždy prítomný v živote, alebo takmer stále je tu niečo, čo stresuje. "Taký je život." A lieky som predpísať nepotreboval, dokonca aj pri dvoch tabletkách Abilify denne s tým na 2 týždne, kým pôjdem na ďalšiu včeličku, si vystačím. rendeer

Teraz sa môj stav pomerne slušne upravil, ako som si už tri razy po sebe dal 30 mg. Som sústredenejší, psychika je akosi viac pospolu v harmónii. Depresia sa premenila na akúsi príjemnú letargiu, kedy sa často usmievam a napriek tomu, že deadliny sa nepopísateľnou rýchlosťou blížia, ja akosi zostávam v nejakej podivuhodnej pohode - akoby sa nič zásadné nedialo. Dokonca si ešte vyhradzujem kopec času na chat a PC hry. Sila. Neviete, čo to je za psychický stav? Proste lážo-plážo pohodka. Akoby sa psychika vzbúrila a odmietla stres, priam sa stresu vysmiala a nastolila vládu flegmy. Hmm. drunken

Pokúsim sa napriek tomu robiť niečo do školy. Ďakujem ešte raz za podporu. Aj ja Vám držím palce. A píšte, prosím, ako sa máte a čo máte nové. Štatistiky návštevnosti fóra sú dobré, hoci počet prihlásených členov je zaznamenaných na jeden deň pomenej. To znamená, že drvivá väčšina chodia ako hostia a tých je dosť na to, aby ste sa nebáli, že by Vás nikto nečítal. Chi. alien

Fandím Vám. it is perfect

Ahoj. community together


_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 20 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 20 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Tuto Po 18 apríl 2011 - 22:28

Ahoj Matej,
som rád, že si sa učlovečil a vstúpil si aj do svedomia. Pesimizmus je aj tak dosť často nevítaný hosť v dome tela a ducha všetkých. Tento nežiaduci element treba vytrhnúť zo svojho myslenia a smerovať svoje idey do krajšej budúcnosti spôsobom trvalo udržateľného rozvoja. Posledné tri slová v predchádzajúcej vete si dobre zapíš a vylep na významné miesto tak, aby si naň dobre videl. To je Tvoj ozajstný cieľ. Pre jasnosť: TRVALO UDRŽATEĽNÝ ROZVOJ. Pre to má zmysel fungovať, vstávať. Samozrejme aj ten má svoje limity v podobe nevyhnutného konca. Môžeš však o sebe prehlásiť, že si bol človekom, ktorý sa nevzdal osudu a v rámci svojich možností zahájil ofenzívu proti všetkým bežným negatívnym javom, ktoré sú najčastejšie prítomné v súvislosti s pasivitou, degeneráciou a spiatočníctvom. Ver tomu, že máš na to, aby si zvýraznené slová v rámci svojich možností napľňal. Na záver Ti želám aby trvalo udržateľný rozvoj bol tvojou bytostnou súčasťou.

Ahoj všetci,
pracujem a už mám nejaké tie hodiny za sebou. Mám dojem, že nie som zbytočný, ale moja energia smeruje aj účelne. Som skutočne tomuto potešený a dúfam, že mi to do budúcnosti vydrží.

Ahojte. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 20 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  anonym Ut 19 apríl 2011 - 9:23

trombocyty su nadnasane na olejovej skvrne, ktorej sa natiska otazka: ma obrie oko iba tri moznosti, alebo rastie len diagonalne? tyzden sa nesie v znameni rovnovahy obligatnych serepeticiek, ktore su strcene do salamy. zena je tiez len aneurizma otocena dole pupkom. vzdy visi o centiometer napriec celulitidou, ktora bojuje s analfabetom.
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 20 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Matej Ut 19 apríl 2011 - 12:21

Tuto napísal: To je Tvoj ozajstný cieľ. Pre jasnosť: TRVALO UDRŽATEĽNÝ ROZVOJ. Pre to má zmysel fungovať, vstávať. (...) Môžeš však o sebe prehlásiť, že si bol človekom, ktorý sa nevzdal osudu a v rámci svojich možností zahájil ofenzívu proti všetkým bežným negatívnym javom, ktoré sú najčastejšie prítomné v súvislosti s pasivitou, degeneráciou a spiatočníctvom. Ver tomu, že máš na to, aby si zvýraznené slová v rámci svojich možností napľňal. Na záver Ti želám aby trvalo udržateľný rozvoj bol tvojou bytostnou súčasťou.

Ahoj Tuto saint

Ty si, tuším, majster motivácie a literatúry pre rozvoj osobnosti, však? Very Happy Normálne ste mi s Filipkou vzbudili záujem o dávno zabudnutý koníček čítať motivačné knihy a knihy pre rozvoj osobnosti. Voľakedy to bola moja najobľúbenejšia literatúra. Ešte teraz mám doma viacero takých publikácií tohto žánru. Budovať seba a svet okolo seba je veľmi šľachetné a pomáhať ešte aj okolitým ľuďom, aby budovali, je ešte šľachetnejšie. giving a hug Veľmi Ti za to ďakujem, je to povzbudzujúce. Rád Ti vyhoviem a dám si trvalo udržateľný rozvoj za svoj cieľ (aj keď teda ja mám aj duchovné ciele, ktoré považujem v rámci svojej viery za strategickejšie, ale nič mi nebráni Ti v Tvojom zmysle slova vyhovieť). Teším sa. Vďaka. cherry

Tuto napísal:(...) pracujem a už mám nejaké tie hodiny za sebou. Mám dojem, že nie som zbytočný, ale moja energia smeruje aj účelne. Som skutočne tomuto potešený a dúfam, že mi to do budúcnosti vydrží.

Gratulujem Ti, a držím Ti pevne palčiská, aby si to dokázal a vydržala Ti práca a projekt do nej investovanej energie čo najdlhšie. Nech len rastie Tvoja spokojnosť a dobrý pocit. Drž sa! it is perfect winner

Lapaj napísal:zena je tiez len aneurizma otocena dole pupkom. vzdy visi o centiometer napriec celulitidou, ktora bojuje s analfabetom

Dúfam, že si sa nám, Lapaj, nesklamal v tejto dobe v láske. Je to totiž taký čačaný a nežný výpad na ženy, chi. laughing Máš skvelú fantáziu. it is perfect

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 20 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 20 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  filipka Ut 19 apríl 2011 - 19:53

Tuto, to je super, ze si sa konecne dockal prace! it is perfect it is perfect it is perfect
No a Lapajov vztah k celulitide je tiez zaujimavy laughing
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 20 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Tuto St 20 apríl 2011 - 23:24

Ahoj všetci,
tak od pondelka už pracujem, teda už tri dni. Zvládam to dobre, práca je na doma a navyše si ju môžem rozvrhnúť podľa svojho. Podstatné je načas všetko odovzdať a dobre spravené. Teším sa, že mi to vcelku ide. Zajtra idem na stacionár, tak som si aj čosi nadrobil.

Na zajtra sa pomerne teším, trochu bude zmena a zase si poklábosím so spolupacientami. Osobne neviem ako sa vyspím lebo:

Ráno som bol grogy. Vlastne som len podriemaval. Kôli práci som sa vytrepal z postele až v obedných hodinách. Dôvod mi je však nejasný. Všetko bolo ako obvykle: lieky, lieky na spanie, zaspatie. A ráno som bol ako mechom udretý. Až mi brnelo v hlave, akoby som nespal týždeň. Prebral som sa ako tak až po energetickom nápoji a káve. Následne som už znesiteľne fungoval. Rozmýšľam aké by to bolo chodiť dajme tomu na šiestu, ako tie davy čo mi chodia pod oknami. Ja by som to vstávanie asi vždy nezvládol.

Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 20 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  frances farmer Št 21 apríl 2011 - 8:03

ja stále neviem, čo je to ten stacionár... čo tam robíte, keď tam chodíš Tuto a načo je to dobré?
frances farmer
frances farmer
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 260
Reputácia Reputácia : 12
Dátum registrácie : 12.01.2011
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 20 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Tuto Št 21 apríl 2011 - 19:16

Ahoj woJAczek,
stacionár je zariadenie primárne určené psychiatrických pacientom a to neurotikom, depresívnym, psychotikom, s poruchami prímu potravy. Je to veľmi dobrá prevencia aj zaplnenie času. Je v mnohých krajských mestách. Pre pacientov tam robia rôzne aktivity a vypľňajú im liečebne čas. Informuj sa u psychiatričky. Vrelo to doporučujem. Je to taký relax. Viem, že na západe Slovenska je v Trnave, Bratislave aj Trenčíne. Neviem ako Žilina.

Teraz som na písanie príliš unavený, nespal som v noci. Neskôr môžem napísať viac ak chceš.
Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 20 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Robo Št 21 apríl 2011 - 21:17

Ahojte kamaráti.

K novej jari veľa sily,
by ste v zdraví dlho žili.
Na Veľkú noc,
všetkého dosť,
radosť, pohodu, spokojnosť praje Robo.

Ahojte kamaráti. Včera som prežil jeden fantastický deň. Bolo slnečno a tak som sa po prvýkrát v živote vybral na prechádzku s mojím kamarátom-vozičkárom. Zvyčajne som ho chodieval len navštevovať. Bolo nám fajn, dali sme si zmrzlinu, ukázal som mu, kde bývam ja a pozreli sme sa aj do shopping centra v našom meste. Pri tej prechádzke, cez ktorú sme išli aj cez mesto, kde bolo veľa ľudí, som si vôbec nenamýšľal, že ma ľudia ohovárajú, prezývajú a smejú sa zo mňa. Kamarátova mama bola celkom šťastná, že vôbec niekto išiel s jej synom-mojím kamarátom-vozičkárom niekde vonku. Pri precháddzke sme sa aj rozprávali a ako to už máme vo zvyku, tak sme aj trochu zažartovali, lebo aj humor je liekom, ktorým sa nám hneď zlepšila nálada. Urobilo mi to dobre na moju psychiku, v budúcnosti plánujem s kamarátom-vozičkárom aj častejšie prechádzky pô našom meste. Ináč s namýšľavosťou a vzťahovačnosťou som mal problém aj dnes, ale v minulosti sa to pfrehlbovalo ešte viac a dlhšiu dobu, teraz mi je už ok. Dňa 3.mája 2011 idem na 3 týždne do kúpeľov Vyšné Ružbachy, ale kým pôjdem, tak vám určite ešte niečo napíšem. Takže asi tak... Majte sa krásne, Robo.
Robo
Robo
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 236
Reputácia Reputácia : 52
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 20 z 84 Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 52 ... 84  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore