Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 3

Strana 11 z 84 Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 47 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 11 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  4713N So 5 marec 2011 - 23:23

http://www*************************************
Matej Skalík napísal:
Malé upozornenie:
Spomenutý link patrí do sekcie "Zaujalo ma v literatúre a v masmédiách". Preto Ťa prosím, 4713N, aby si, ak chceš o tom diskutovať, založil o obsahu danej stránky samostatnú tému alebo ho vložil do tamojšej už existujúcej. Vďaka za porozumenie.
it is perfect


Naposledy upravil Matej Skalík dňa Ne 6 marec 2011 - 9:01, celkom upravené 1 krát. (Reason for editing : upozornenie)
4713N
4713N
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 31
Reputácia Reputácia : 3
Dátum registrácie : 14.01.2011
Vek : 32
Bydlisko Bydlisko : V strede Slovenska

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 11 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  filipka Ne 6 marec 2011 - 9:49

Tym, co tipuju pocet knih v mojej kniznici, odkazujem: PRIDAJTE...
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 11 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Tuto Ne 6 marec 2011 - 12:02

filipka,
a to máš celý byt zaprataný knihami, alebo čo?
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 11 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  tomas Ne 6 marec 2011 - 12:30

ja mam doma tisicky knih...len nie v policke, ale na PC Smile uz od novembra uvazujem o kupe elektronickej citacky, zrejme to bude jedna z Jinke Hanlin...tak hadam to stihnem kupit do svojich 24tych narodenin laughing

_________________
Desím sa každého jedného kroku
na ktorý sa chystám.
Desím sa, že ma privedú
niekam, kam som chcela dôjsť.
tomas
tomas
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 237
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 14.12.2010

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 11 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  filipka Ne 6 marec 2011 - 13:27

Mna fascinuju iba tie papierove.
Tuto, kedze sa na mna sypali z kazdeho rohu, dala som si urobit police na mieru.
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 11 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Tuto Ne 6 marec 2011 - 14:32

filipka,
kde si dávaš šatstvo? Mne to pripadá, že v reále máš všade len knihy a knihy. Načo toľko toho? Väčšinu aj tak sa čítajú obvykle len raz-dvakrát. Ja uprednostňujem verejnú knižnicu.

...
...

Všetci.
Mám sa fajn. Nedele sú také... Pospať si, obed, denný plán, možno kávička v bare, prechádzka, Net, pofajčievanie, možno supermarket, nejaké telefonovanie, možno stretko so známymi, hudba... Taká pohodička.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 11 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  filipka Ne 6 marec 2011 - 15:55

Noooo, satstvo...aj to by sa zislo pretriedit...Co sa tyka verejnej kniznice, je to sice fajn myslienka (chodim aj tam), ale to, co ma zaujme v knihkupectve, tam bud nemaju, alebo je na to sialeny poradovnik. Preto knihy nakupujem Embarassed Embarassed
Satstva mam tiez vela, ale ma to mensi hacik, ze sa nejako scvrklo (roky na AP urobili svoje very unhappy ).
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 11 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Matej Ne 6 marec 2011 - 18:31

Ahoj ľudkovia very sad

Je mi dosť zle. Som strašne na seba naštvaný. Nenávidím sa. Som zbesilo vyčerpaný už tým nekonečným neučením sa a povinnosťami, ktoré neplním. Neviem si zorganizovať čas, neviem sa do ničoho donútiť, nedokážem sa vzchopiť a nejak voľačo robiť, čo sa odo mňa očakáva. Akonáhle sa niečo odo mňa očakáva, tak od toho dávam ruky preč. A všetko, čo nemám robiť, robím. Nie je to ako sch. negativizmus? Asi nie, ale to je fuk. Proste ani telefón a mp3 som si nenabil, mama mi ich musela dať nabíjať, čo ich už 3 dni mám vybité a nebol som schopný to zapať do elektriky. Som veľmi na tom divne. Divne sa aj cítim. Akosi mi švitorí v hlave, pristihol som sa pritom, ako som bol zmätený a takpovediac som opakoval určité frázy. Chodím hore dole po obývačke, od okna k oknu. Mama tomu hovorí, "čo robíš zas preteky?". Som roztržitý, nervózny, Lexaurin ma včera položil, som spal jak dudek, tak si dávam aspoň Rivotrily. Nepomáhajú. Ani nootropiká na sústredenie a pamäť nepomáhajú. To som taký hlúpy proste? Asi hej. Prečo si to nepriznať...? Mám sa toho strašne veľa učiť, štátnica je už tu v tento piatok a ja viem asi 5 strán. Neviem, čo si počať. Asi utečiem z domu a stanem sa bezdomovcom. Už som o tom veľakrát uvažoval. Druhí uvažujú, že sa zabijú, ja takéto sklony nemám, ja skôr uvažujem o absolútnej dehonestácii svojho života, prehry, resp. priznania si úplnej porážky od tejto krutej životnej hry v podobe choroby. A to znamená bezdomovectvo a šialenstvo voľakde vonku. Zarastený, smradľavý.

Ach, ľudia, je mi tak zle. Často ma bolí hlava a oko. O bruchu nehovoriac, to stačí, že sa najem. Zastieram všetky okná, lebo stále sa všetci z okolitých barákov na mňa dívajú, ako korzujem po obývačke a mame rozprávam učivo. (Samozrejme, že ho nerozprávam, to iba asi 15 minút z celého dňa dohromady tvorí rozprávanie učiva, inak je to len vybíjanie si nervozity.)

Teraz som už v pravom zmysle slova naštvaný. Nezvládam to. Mal by som to vzdať. Nehovorte mi, že mám skončiť vysokú školu a radšej si uchovať ako také nervy. Po prvé: nervy mám zničené už nadobro, a po druhé: ja ju vzdám aj tak. Proste 6 rokov to študovať a nebyť ani bakalár, a snažiť sa jak taký kôň a nič z toho. Ani netušíte, akú krízu mám ohľadom kvality, zmyslu a cieľa svojho štúdia. Mám pocity jeho zbytočnosti a naničhodnosti.

Ach, ale čo Vám budem ja rozprávať. Aj tak nepochopíte. Nemáme sa navzájom radi, tak čo si budeme hovoriť. Dovidenia.


_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 11 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 11 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Tuto Ne 6 marec 2011 - 18:56

Matej Skalík napísal:Mám sa toho strašne veľa učiť, štátnica je už tu v tento piatok a ja viem asi 5 strán.

Zdravím Matej,
netuším, čo všetko vieš, alebo nevieš z učiva na štátnicu. Poviem Ti len toľko, že takáto blížiaca sa udalosť poriadne zamáva aj s duševne zdravými. Mnohí lietajú na záchod a to v smere zozadu aj spredu, bolí ich hlava, sú značne nerôzni, niekedy apatickí, ... a to už aj mesiac pred skúškami.

Je to vzhľadom na okolnosti úplne normálne ako sa cítiaš. Práveže opačné pocity by boli nezvyklé. Pred štátnicou si daj deň úplneho kľudu od štúdia - dobre Ti radím. Teraz ešte študuj. Nemusíš všetko vedieť naspamäť. Základom je dobrý pohyb v obore a terminológii. Báť sa má ten, ktorý štúdium úplne odflákol a na štátnu skúšku sa učí úplne "novinky".

Ja som sa na Mgr. štátnice pripravoval minimálne, (čítal som materiály ohľadom oboru a odborné časopisy) a aj to, rozhodne nie s vypracovaných otázok. V obore som mal slušný prehľad a keď som si vypracované otázky pozeral, skôr som ich v duchu opravoval, akoby som sa z nich učil. Aj napriek vedomostiam som mal slušný stres. Priamo pred štátnicami som nebol schopný vypiť pohár sódy, čo sa mi triasli ruky. Bol som nerôzny a "skostnatený" už týždeň dopredu. ...

Želám Ti veľa úspechu a ten deň voľna pred dňom X dodrž. A o týždeň vitaj medzi titulovanými... a vlastne, počkaj na promócie. Už máš oblek?

....
....

Ahoj filipka,
nezabudni nám prezradiť výsledok nášho prieskumu o počte kníh...
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 11 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  filipka Ne 6 marec 2011 - 19:31

Cakam, ci sa este nezapoja nejaki dalsi hadaci...ale asi nie. Tak skus hadat este aspon raz.

Matej, aj ja som vystrajala pred statnicami. A ako... Skus si nad to este sadnut a citaj. Len citaj a sustred sa. Nepozeraj dopredu, kolko toho mas este pred sebou a nepozeraj ani dozadu, kolko stran si uz zvladol. Sustred sa len na to, co citas, akoby si si to cital iba pre seba, bez nutnosti si to zapamatat, bez vedomia toho, ze ta budu skusat. A nezabudni sa odovzdat do ruk (Boha, osudu, vyssej moci, nazvi si to ako chces).
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 11 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  anonym Ne 6 marec 2011 - 19:42

Matej,

podobne som sa citil, ked som bol v stave totalneho zufalstva, kedy som sa v noci budil na plac a zvazoval s psychiatrickou, ze zo zdravotnych dovodov odlozime maturitu.
nakoniec som sa naucil vsetko okrem matiky. den pred maturou sa mi do ruky dostali priklady..nevedel som pohnut pomaly ani s jednym. myslel som si, ze to jednoduchio nespravim. a bum. stres pred tabulou ma vybicoval k este lepsiemu vykonu akeho by som za normalnych oklnosti nebol schopny. a zmaturoval som.

tym chcem povedat, ze vies toho urcite viac, ako si myslis, ze vies Wink
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 11 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  filipka Ne 6 marec 2011 - 19:44

Presne tak, ono sa to tam vsetko niekde v hlave uklada, aj ked si si toho nie vedomy...
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 11 z 84 Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 47 ... 84  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore