Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 3

Strana 18 z 84 Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 51 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 18 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  venusa St 30 marec 2011 - 13:29

Ahoooj,
dnes som pocitila nieco, co som uz dlho necitila. Uz dlhsie obdobie som mala pocit akoby sami emocie vyhybali a ja som ich citila len velmi okrajovo. Bola som z toho trochu nesvoja, pretoze som na to nebola velmi zvyknuta. Totiz uz od malicka som velmi citlivy clovek.

Bolo totakmer zazracne, pocitila som velmi hlboku zmes smutku, sklamania a odporu. Doviedli ma k tomu problemy v rodine, na ktoru som ja velmi citliva. Bolo to zvlastne, sice su to vsetko neprijemne emocie ale dokazala som ich v pohode ustat a dokonca sa aj potesitich pritomnosti, pretoze uzsom simislela,ze je koniec mojmu vnutornemu prezivaniu.

Ukazalomi to ako aj nieconeprijemne, nemusibyt len jednoznacne zle ale moze tomat aj svetle stranky a v tomjekrasa vsetkeho okolo,ze vec nie je bud cierna alebo biela, je to len otazkou nasho pohladu na nu a ked sa pozrieme dostatocne triezvo, moze mat vsetky odtiene duhy.

Prajem vam krasny den.
avatar
venusa
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 165
Reputácia Reputácia : 36
Dátum registrácie : 20.03.2011
Vek : 34

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 18 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Tuto Št 31 marec 2011 - 19:42

Ahoj viki,
som rád, že pociťuješ zlepšenie. Želám Ti aby to tak aj naďalej pokračovalo.

.............

Ahojte všetci,
čo sa nám deje s naším lapajom? Dávno už neprispel a zrazu svoje príspevky tak akosi "sekol". Nič ani nepísal, že niekam ide. Dúfam, že sa mu zvlášť nepohoršilo. Lapaj, kde si?

....

Dnes môj deň začal výraznou ospalosťou. Ledva som sa po 4 hodinách prebral. Túžil som len po spánku väčšinu dodobeda. Bol som však na stacionári, a tak to nebolo realizovateľné. Ešte aj v autobuse som pospával. Mrzí ma, že dohodnutá práca sa mi odďaľuje a tak som stále nezamestnaný. Dnes som sa však kontaktoval so zamestnávateľom a ten mi naznačil, že všetko je na dobrej ceste, nech som trpezlivý. Do kedy? Na druhej strane teraz mali podnikatelia hotový chaos. Odovzdávali daňové priznanie. Aj v malej firme je to vtedy ako v mravenisku. Aby sa stihlo, podopĺňať, vždy sú opravy, nebodaj aby účtovníčka vypadla... Inak pohoda, dnes bol pekný deň. Slniečko to tu všetko rozohrieva. Tráva sa derie smerom hore.

Aj vy napíšte ako Vám ide život a čo nové.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 18 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  anonym Št 31 marec 2011 - 20:38

hehe, cauko, tuto lol!

akosi sa mi nechce prispievat. popisal som tu toho uz dost Reading

nemam sa nejak zle, na druhu stranu ani prevratne dobre. cez den podnikam rozne aktivity, vratane prechadzky ci bicykla a potroske citam. je to celkom znesitelny stav, ale zlepseniu by som sa nebranil laughing

aj ked neprispievam, citam si vas Wink
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 18 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  filipka Pi 1 apríl 2011 - 8:09

Ja mam zase hroznu virozu, vysoke teploty.. very unhappy
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 18 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Tuto Pi 1 apríl 2011 - 23:01

Ahojte všetci,
dnes mám vcelku príjemný deň. Ozvali sa mi na moju urgenciu z potenciálnej práce. Vyzerá to na ďalšiu schôdzku a určenie konkrétnych činností a teda aj predpokladám nejakého zarobenia €. Very Happy Inak deň prebehol v kontakte so známymi, a zároveň som poplnil to, čo som si predsavzal. Teraz môžem vegetiť a užívať si neskorého večera. Začína víkend a ja nemám striktný program, snáď bude pekne a slniečko nás nenechá v "štichu".

Filipka, vypoť sa a bude Ti lepšie, zlikviduj tie vírusy. Na nich! shooting3

Lapaj, neboj žiaden Tvoj príspevok sa nestratí. Computer
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 18 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Tuto Ne 3 apríl 2011 - 0:35

Zdravím vospolok,
dnes som mal do pohody deň. Všetko som stíhal, ešte aj na vzduch som vybehol. Samozrejme som si ho spríjemnil aj cigaretou, čo nie som dlhodobo nadšený. Dosť času som trávil pri mojej obľúbenej činnosti a to čítaniu. Teraz sa tak skľudňujem a pripravujem na nočné fungovanie v spacom režime.

Dúfam, že aj vy sa máte minimálne primerane. Z patologických príznakov nemám nič, len ráno som dosť unavený a rozbitý niekoľko hodín. Riešim to energetickým nápojom z Tesca, ale úspech nie je príliš poznať. Počas dňa som fyzicky mierne pasívny. To ma aj trochu trápi, pretože by som rád bol činný napríklad v aspoň malej športovej aktivite. Denne si na pár minút síce zacvičím, ale aj do toho sa musím dosť premáhať. Určite nemôžem uvažovať o nejakom nadšení pre aktivitu. Skôr naopak. Namáhavejšie (pre mňa) činnosti ma stoja veľa vypetia a vôle. Snažiť sa snažím, ale aj menšia činnosť sa mi zdá taká veľká. Začali sa nám práce na záhrade a mne toto ide len s dosť zaseknutými zubami, ak vôbec. A tak zostávam pri prechádzkach, rozcvičke a jednoduchých prácach okolo domácnosti aj záhrady. Mal by som sa rozbehnúť. Zatiaľ zvládam nutné, ale postupne bude toho prichádzať viac. Zistím, až to bude. Som zvedavý aj na prácu. Mal by som byť prvé mesiace za počítačom, ale všetko je na dohode, ktorá sa zatiaľ nekonala. Môže sa stať, že budem zase tam, kde som bol predtým, teda bez práce. V pondelok sa rozhodne. Som optimistický, ale zároveň keď na to myslím, mi mierne zviera žalúdok. Chcem pracovať a mať aj nejaké euro navyše.

Doteraz to s financiami vychádza u mňa len, len. Som nadoraz. Poplatím bytové výdavky, stravu, Internet, mobil, sprosté cigarety a málo toho zostane. To "niečo" sa delí na príležitostné nákupy, šetrenie na nečakané výdavky a v poslednom rade aj posedenie na kofole, káve. Keby aspoň kvaplo z nefajčenia z tých 75€ čo vyfiltrujem cez pľúca za mesiac. Jój, či som bol sprostý, že som si na to zvykol.

Na záver Vám všetkým želám pekný a príjemný zbytok víkendu.
S pozdravom Tuto.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 18 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  venusa Ne 3 apríl 2011 - 10:44

Ahoj Tuto,
tiez to mam s aktivitou podobne ako ty. Do vsetkych aktivnych veci sa musim nutit a robim to len na silu. Posledne sni som dost pasivna a to znamena, ze len lezim a citam. Okrem toho nerobim nic zmysluplne.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nasi sa do mna dostnavazaju avycitaju mi, zesomleniva. Velmi ma to mrzi, pretoze viem,ze obcas maju pravdu ale nie vzdy. Vacsinu casu fakt nevladzem ani vstat z postele. Som strasne vycerpana. Snazim sa im to vysvetlit ale stale si tvrdia svoje a tak mi neostava nic len vstat a nieco spravit. Vzdyto dopadne ale katastrofalne, pretoze pri tej unave nespravimnic na 100% ako sa odo mna vyzaduje. Potom je ohen na streche, dostanem trest, nejake vycitky a ignoraciu. Najhorsia jeta ignoracia, pretoze nie je nic horsie ako ked vas ignoruju ludia na ktorych vam zalezi. Potom sa cuduje, ze som stale smutna. neviem byt vesela ked sa citim taka neschopna a bezmocna nieco s tym spravit. Vsetci hovoria, ze sa stacilen prekonat. Lahko sa to hovori. Ja sa snazim psychicky sa aj prekonat viem ale ked mi telo nedovoli nieco urobit tak vtedy je to uz horsie.

Inak prezivam vstky dni rovnako. Ucim sa do skoly lebo cely tento mesiac mam komisionalne skusky a nasledne na to pridu matury. Nezalezi mi na ich vysledku ale beriem toako prilezitost dokazat, ze nie som az tak na nic ako si myslia. Tak mi drzte palce aby som to zvladla, mozno si aj ja potom budem mysliet, ze som lepsia ako si vsetci myslia.
avatar
venusa
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 165
Reputácia Reputácia : 36
Dátum registrácie : 20.03.2011
Vek : 34

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 18 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Tuto Ne 3 apríl 2011 - 20:08

Ahoj viki,
myslím, že by si to tu zaslúžilo aj samotnú tému o príbuzných a ich chovaní k nám.

Je to akási tradícia, že nám blízky donekonečna hovoria, že sme lenivý, darebný, že by sme sa mali viac hýbať, len neležať, robiť niečo so sebou...

Je to na jednej strane od nich nepochopenie, a na druhej strane snaha pomôcť aspoň slovom. Skutočnosť je však taká, že nás len deprimujú a stále dávajú na vedomie, že s nami nie je niečo v poriadku. Ja osobne to neznášam. Tam, kde očakávam oporu a motiváciu sú len neustále výčitky a tým aj zhadzovanie, aj tak slabého, sebavedomia. Obzvlášť s Tebou súcitím, pretože, ty si na rodičoch de facto závislá a ich ataky si môžeš dovoliť odrážať len s nevýhodnej pozície. Ja osobne som sa v minulosti stretol s označením na moju pasivitu od blízkych s termínami ako "lenivec", "darebák" "simulant" "povaľač". Je to smutné, že sa takto nechápavo dokážu vyjadrovať práve ľudia, s ktorými žijem. Možno preto, že v skutočnosti na vlastnej koži neokúsili trpkú chuť choroby. Niekedy si myslím, že by si naše prežívanie mali vyskúšať, potom by zmenili názora a predsudky.

Viki, naša choroba nie je žiadna "hračka". Daj príbuzným prečítať materiály o nej, nech sa vzdelávajú v tomto smere. Vedomosťami sa dá účinne bojovať proti nepríjemným výpadom. Oni možno sami nevedia aké stavy zažívame. Literatúra a brožúrky vedú k uvedomeniu si blízkymi, že neide len o lenivosť. Môžeš využiť aj služieb psychológa, ktorý rozhovorom osvetlí problematiku.

Na druhej strane nerob zo seba lazara. Ak môžeš, konaj. Keď sa nedá tak sa nedá, ale keď sa dá, tak toho využi. Aj drobný krôčik Ťa posunie dopredu. Nezostávaj na mieste, ak Ti neide kráčať, tak rob veľa preto aby to išlo!

S pozdravom a želaním veľa ľahkých "krokov". Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 18 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  venusa Ut 5 apríl 2011 - 11:23

Ahojte,
dnes skoro rano som mala komisionalnu skusku. Samozrejme ako vzdy zasa som to nezvladla. Myslim, ze mam strach zo zodpovednosti. Bojim sa toho, ci veci zvladnem, ci splnim to co sa odo mna ocakava. Mozno preto, ze vacsinouto ani nezvladnem.

Celu noc som nespala. Mala som strasny strach. Bolo to uz 47 hodin, co som nespala. Bola som cela raztrasena a zvieralo mi zaludok a hrud. Tak so mnou isla do skoly mamka, vraj keby mi prislo zle ako zvycajne. Citila som sa istejsie ale nie dost isto nato aby som sa tomu postavila. tesne pred skuskou som zacala mat derealizacne videnie a tak mi test, ktory som pisala pripadal strasne neskutocne. Aj myslienky, ktore mi napadali boli ine. Moj mozok bol iba kanal, ktory ich nevedno odkial prinasal a pomocou ruky prenasal na papier. Tak test som mala za sebou. Este ustna odpoved. ZAcala som pomaly nieco som povedala, nieco nie. Rozpravat mi robi dost problem, ako aj teraz vacsinou sa zaseknem. Vstala som, ze sa idem oplachnut na WC a vedela som, ze vysledok skusky nebude slavny. Cestou na WC sa mi zacala strasne tocit hlava, asi v polovi chodby som zamdlela. Prebrala som sa po par minutach. Vtedy uz pri mne stali profesori aj mamka. Bolo to lepsie ale stale tam bol ten strach. Vraj uz nemusim dalej odpovedat, ze mi vysledok oznamia po telefone. Namierili sme to priamo k lekarovi tammi zmerali tlak. Bol strasne vysoky. Nieco mi pichli. Potom len skonstatovali, ze by bolo dobre nieco s tym robit, pretoze nemozem kazdy tyzden zamdliet od strachu.

Teraz som doma. Presli tri hodiny od toho incidentu a je mi dobre. Len som ospala. Pred chvilou mi volali zo skoly. Dostala som trojku. Tojku! Este nikdy som nedostala trojku. Ale nevadi hlavne, ze to mam za sebou.

Idem si lahnut a trochu si pospat. Zatial sa tu majte.
avatar
venusa
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 165
Reputácia Reputácia : 36
Dátum registrácie : 20.03.2011
Vek : 34

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 18 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Tuto Ut 5 apríl 2011 - 21:24

Ahoj viki,
gratulujem srdečne k zvládnutej skúške. Spomínam časy, keď som ich aj ja robil. Od 1. ročníku som mal v jednom predmete celú variáciu hodnotenia, chronologicky: 1,2,3,4. Ešte že nie je na strednej piaty ročník.

Patril som k lepším študentom, ale choroba všetko zmenila. Aj tak som to výborne zvládol. Tvoja trojka je veľký úspech, mysli na to, že aj nechorý dokonca prepadajú. Za tých podmienok, čo máš je to výborný výsledok. Môžeš byť na seba hrdá. Nezabudni však bojovať ďalej!

Verím Ti a prajem, aby tie ďalšie skúšky už neboli tak emocionálne dramatické.

So želaním úspechu. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 18 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Tuto Št 7 apríl 2011 - 19:15

Ahoj všetci.
Ako sa Vám darí? Dúfam, že dobre.

Ja som v pohode, všetko je ok.

Na stacionári žiadna zmena, pokec s spolupacientami, terapie. Je to tam fajn. Ráno si tam porozprávam čosi aj s depresívnymi a neurotikmi. Dáme si kávu, čaj a debatíme. Následne je komunita, kde je časť organizačná a ostatok taký hravý. Potom si zarelaxujeme pomocou autogénneho tréningu. Nasleduje skupinová terapia, alebo asertívny tréning, prípadne psychoedukácia. Po prestávke ideme na jednu z variácii terapií: ergoterapia, pohybová terapia, arteterapia, muzikoterapia a občas aj niečo špeciálne. Cítim sa tam príjemne, starostlivosť je veľmi dobrá. Niekedy si prajem aby spolupacienti boli zhovorčivejší a družnejší.

Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 18 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Robo Št 7 apríl 2011 - 20:00

Ahojte kamaráti. V sobotu som bol s mamou na nákup v Poľsku v meste Nowy Targ. Dnes som sa vybral ku psychiatričke, aby mi predpísala viac liekov, aby som ich mal dostatok v kúpeľoch, ale sestrička mi povedala, že pani doktorka dnes robí iba doobeda, išla na nejaké školenie, takže som dnes nič nevbavil a išiel som ku doktorke nadarmo, ale aspoň som sa prešiel. Zajtra v piatok sa idem "porozprávať" ku psychologičke. Ešte stále nemám prácu, 15. apríla idem na úrad práce a potom uvidím, čo bude ďalej. Nemám ani teraz ku komu ísť, lebo kamarát išiel na 2 týždne preč. Chcem sa Vás opýtať, či budete prispievať zbierke ku dňu narcisov, ktorý tento rok pripadá na 15.apríla. "S ligou proti rakovine nosíme kvet ľudskosti". A ešte mám na Vás jednu otázku. A to, či máte, alebo nemáte radi sviatky jari- Veľkú noc, aké sú na Veľkú noc u Vás zvyky, či skôr polievate dievčatá, ja osobne nie, v rodine dám ženám "na hlavu" voňavku, lebo si ich vážím a neprajem si, aby sa prechladili zo zimnej vody na kupačke, alebo len "šibete"? Ináč Tuto máš to dobré, že chodíš na stacionár. V našom regióne v mojom meste denný stacionár nie je, ináč by som na neho chodil aj ja. Ale nevadí, nejako to prežijem i bez neho. V utorok 3.mája 2011 idem na 3 týždne do kúpeľov Vyšné Ružbachy. Pevne dúfam, že mi tam bude dobre a že sa mi tam bude páčiť. Aspoň spoznám nových ľudí. Už teraz sa na kúpeľný pobyt veľmi teším. Teším sa aj na jarné a letné kúpanie v obci Vrbov, kde je termálna voda na plávanie, určite tam budem v lete chodiť. Mám doma aj spíka, je to sučka, čierny kokeršpaniel, volá sa Dina, a už dlhšie som s ňou nebol na prechádzke, ale chcem to zmeniť a určite, keď bude teplejšie, tak s ňou cez víkendy pôjdem aj na prechádzku, trochu Dinu vyvenčiť. Čo sa týka mojej psychiky, tak už dlhšie nepočujem "hlasy", ani nie som hlboko presvedčený, že ma ľudia ohovárajú, prezvývajú ma a smejú sa zo mňa. Obšas si trochu namýšľam, že sa o mne rozprávajú nepravdivé pletky, ale keďže si uvedomím, že nie som primátor, ani superstar, ani minister či celebrita, tak zistím, že si to-chválabohu len namýšľam. A vždy si myslím, že keď sa pri chôdzi ponáhľam, tak sa menej stresujem. Takže asi tak. Majte sa krásne, Robo. flower elephant study king albino jumping jumping2 bounce santa jocolor queen sunny Basketball bom
Robo
Robo
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 236
Reputácia Reputácia : 52
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 18 z 84 Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 51 ... 84  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore