Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 14

Strana 76 z 83 Previous  1 ... 39 ... 75, 76, 77 ... 79 ... 83  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 76 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Catherin4 St 19 október 2022 - 9:26

Ahojte, chcem sa spytat tych co beru Abilify, mate z toho neziaduce ucinky? A kolko berete? Ja beriem 15 mg a som z toho nekludna, nedokazem relaxovat, to hlavne vecer. Tiez zle spim, nemozem zaspat a v noci sa zobudim o jednej druhej a som hore az do siestej. Chcem najblizsie poziadat lekara nech mi ho znizi. Inak sa mam primerane, kazdy den robim len malo aktivit lebo som rychlo unavena. Dnes idem k zubarovi a potom idem nakupit, mozno budem vecer malovat. Pri tom nepokoji nemozem ani malovat, vtedy nemozem robit nic. Vcera som bola jedneho starsieho suseda odprevadit k lekarovi, jemu dobre nefunguju pluca. Kym som ho cakala, chodila som po obchodom, v drogerii som skusala parfemy. A nasla som jeden, co ma uplne bozsku vonu. 120 eur za 100 ml a 90 eur za 50 ml. Nieco, co si urcite nemozem dovolit. Ale na nete som ten mensi nasla za necelych 50, tak som ho objednala. Aj tak strasna suma, ale uplne mi ucaroval. Som si povedala, ze si ho objednam z medicinskych dovodov ako aromaterapiu a pomoze mojmu psychickemu stavu.
Catherin4
Catherin4
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 528
Reputácia Reputácia : 75
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

kimi2028 and Mous like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 76 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Mous St 19 október 2022 - 10:32

Ahojte,ja praveze mam spanok asi lepsi ako po poaliperidone.Abilify tolerujem dobre, az na priberanie,ktore by vsak tiez malo byt miernejšie. Neviem,opýtaj sa o mesiac, teraz mám ešte zmiešanú liečbu. No nekľud nepociťujem. Sweetheart ma mrzí, že vysadzuješ lieky. Rob niečo so sebou človeče, snáď nechceš zase blázniť.
Ja ako obvykle- vrátil som sa z prechádzky, chcem čítať-i keď to teraz ide pomaly, tak nezaživnú knihu som už dávno nemal v rukách. Včera som varil to kura, bolo znamenité-aj s ryžou aj so zemiakmi,čo ostali od predvčera. Mama kúpila ochutenú sójovú omáčku na kura, je veľmi dobrá- taká zmena. Robil som klasické kuracie soté s ananásom.
Serie ma sesterka. Občas si píšeme,no vždy prudí...že nikto nič nerobí, že sa povaľujem doma. Pritom ona má 38 a nikdy nebola v práci, nezarobila v zivote ani groš a poučuje. Myslím si,že je tiež duševne chorá, okrem toho nevyvážená osobnosť. The Knick ma stále baví, ešte mám na 4 večery.
Teraz mám notebook v oprave,chcem písať knihy. Nejaké nsplnenie človek musí mať.
Pekný deň a spite moc,nech vás blchy hryzú celú noc😅
Mous
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 918
Reputácia Reputácia : 193
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

kimi2028 and Catherin4 like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 76 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  kimi2028 St 19 október 2022 - 12:28

Ahojte kamaráti, mám sa celkom dobre. Nálada je stále dobrá, ale cítim únavu napriek dobrému spánku. Niektoré vecí môžu byť aj lepšie, ale nebudú super už nikdy. Nevadí, musím sa naučiť aj žiť nejako so svojimi obmedzeniami. Momentálne sa mi páči môj program zložený z tých troch častí. Síce program Zdravé telo bola len proforma vo forme prechádzky, ale potrebujem regenerovať po tých dvoch futbaloch. Program Šach je úplne v pohode. Tá kniha fascinuje ma, ale čítam len jednu kapitolu denne. Tiež prehrávam z jednej šachovej knihy partie od Marshalla, ktorý bol vynikajúci šachista. Na záver dňa sa venujem už len oddychu. Aj ten oddych sa mi počíta. Dnes bude pri dobrej knihe Traja mušketieri, Športe v TV a dobrých seriáloch, či filme.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2245
Reputácia Reputácia : 760
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Mous and Catherin4 like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 76 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Mous Št 20 október 2022 - 8:50

Ahojte,
Dnes sa chystám čítať, možno aj písať. Išiel som na kávu do mesta aj po notebook,ktorý bol v oprave. Samozrejme si vymysleli svoj vlastný problém a môj problém neriešili. Nemá náhodou niekto trouble s wifinou pod windows11 na notebooku?ak hej, ako ste problém riešili? Teším sa na prechádzku so psom. Dobrý pocit mám, že aj keď sa mi nechce a idem, potom to stojí za to. Mámvešte novinku- niektoré vydavateľstvá sa mi predsa ozvali a majú tri mesiace na posúdenie mojich troch kníh. Tak sa teším, že aspoň niekto čosi robí pre autorov. A kto vie, možno ma aj vydajú. Cítim sa ale fajn-je to predsa práca, zamestnanie, síce som zatiaľ veľa nezarobil, možno sa to raz zmení. Chce to veľké sústredenie a je to piplačka. Mojím snom je román- to sme kedysi mali také spoločné s jedným kamošom z detstva. Ten však nežije na Slovensku a asi nepíše.
Sníval sa mi sen s jednou bývalou a žralokmi. Mám rod Alopias ako koníček- sú ozaj nádherné:
Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 76 63759_10

Tak teda pekný deň
Mous
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 918
Reputácia Reputácia : 193
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

kimi2028, Juraj, vrana, Saladin and Catherin4 like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 76 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  kimi2028 Št 20 október 2022 - 13:26

Ahojte, mám sa opäť celkom dobre. Dnes je nálada ešte lepšia ako bola včera. Neviem, čím to je. Motív dobrej nálady je mi pomerne neznámy, keďže fungujem v zabehnutých šľapajách. Dnes som bol na prechádzke. Venoval som sa akurát svojmu šachovému programu, ktorý ma príjemne zabavil. Len by som mohol hrať šachy aj na internete. Nielen venovať sa šachovému štúdiu, ktoré je veľmi príjemné a robí mi veľkú radosť. V súčasnosti robím to tak, že otvorím si náhodnú stranu zo šachovej knihy a prehrajem si partiu od nejakého známeho hráča. Dnes bolo to z knihy od Aljechina... Tiež pokračoval som v čítaní knihy Vlny a schody... Chcel by som sa pustiť aj do písania šachovej príručky konečne. Len musím nájsť tomu správnu formu... Vyzerá tak, že dnes budem len rozmýšľať o tom, že ako by mohlo to vyzerať...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2245
Reputácia Reputácia : 760
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Juraj, Mous and Catherin4 like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 76 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Catherin4 Št 20 október 2022 - 13:38

Ahojte, dnes mi dosla moja aromaterapia, ten krasny parfem. Voni uplne bozsky. Hned som si ho na seba nastriekala. Taky krasny parfem som este nevonala. Nebol lacny, ale mi vydrzi dlho, je to 50 ml. V kamennom obchode 90, cez internet 53 aj s postovnym.
Mous ake knihy pises? Hlavne nic nevydavaj cez Epos, su to podvodnici. Ja som cez nich vydala jednu knihu a nechceli platit. Treba si vsade davat pozor, vsade nas chcu len odzubat. Ja som ako decko mala tiez sen, ze budem pisat romany. Ale od toho som uz upustila. Ja romany ani necitam. Ale drzi ma, zeby som raz napisala knihu o svojom zivote. O svojej chorobe a ako tazke to mam. Len meviem, ci by to niekoho bavilo citat. Mozno zacinajucich psychoterapeutov.
Catherin4
Catherin4
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 528
Reputácia Reputácia : 75
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

Juraj and Mous like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 76 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Saladin Št 20 október 2022 - 14:51

Kate, niet nad kvalitnú kazuistiku! it is perfect

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 625
Reputácia Reputácia : 59
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Mous and Catherin4 like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 76 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Juraj Št 20 október 2022 - 15:29

V dnešnej dobe je veľmi ťažké presadiť sa ako spisovateľ, lebo je veľká konkurencia. Pokiaľ človek nemá spriaznenú dušu v nejakom vydavateľstve, tak nemá šancu. Problém je aj to že väčšina toho čo vychádza knižne sú hlúposti.

Mňa veľmi zaujíma čo sa stane v budúcnosti, so všetkými tými evitovkami a podobnými somarinami. Či sa na ne zabudne, alebo či sa (Boh nás pred tým ochraňuj) stanú klasikou.
Juraj
Juraj
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 636
Reputácia Reputácia : 172
Dátum registrácie : 17.12.2020
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Turčianska záhradka

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Rispen 3 mg, Hedonin XR 500 mg

vrana, Mous and Catherin4 like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 76 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  dzuli08 Št 20 október 2022 - 17:35

Ahojte.
Juraj, ja by som tie Evitovky až tak neodsudzovala. Isto, nie sú to veľmi duchaplné knihy, ale čítanie je aj forma relaxu a oddychu. Myslím tým, že ti pri tom nemusí mozog pracovať na plné obrátky. Ja sa priznám, zopár evitoviek som prečítala, boli to také nazvem to "jednohubky".
Ale také "presladené" knihy typu R. Pilcherová atď . veľmi nemusím.
Tak už napíšem kúsok ako sa mám, keď som reagovala. No ľudovo povedané ....nie je to bohviečo. Bolo aj lepšie. Mrzí ma situácia doma, a bojím sa aj o mamu. Pôjdem zajtra tam, tak ju skúsim kúsok cheer up. Nebudem tu rozoberať rodinné záležitosti, len spomeniem že naši nie sú rozvedení. Ale možno sa tak stane. Ale som už veľké dievča, prežijem to ani mi to nejak neublíži.
Čo sa týka práce, nejak stíham, dnes som doopravovala konečne písomky. ešte mám zopár slohov. Ale zajtra si zas "narobím" prácičku na víkend. Čo vám poviem, je to kolotoč. Inak je to fajn. Budúci pracovný týždeň bude kratší aspoň o jeden deň, no pôjdem na kontrolu k Dr.
Asi sa jej trocha vyžalujem. Lebo fakt v súčasnej situácii mám aj slabé chvíľky, dokonca by sa mi aj slza predrala nejedna cez oko.
Zatiaľ je to ok. Držím sa nejako Smile
Pozdravujem vás a čítam vaše osudy, len prispievam sporadicky. Ale isto ma chápete Smile
Držme sa community together welcome or bye

_________________
Forget about the past, live for the present and think about the future. flower No one is in charge of your happiness, except you. it is perfect
dzuli08
dzuli08
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 561
Reputácia Reputácia : 447
Dátum registrácie : 25.04.2016
Vek : 37

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

regina, vrana, Saladin and Catherin4 like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 76 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Juraj Št 20 október 2022 - 17:59

@dzuli08, proti gustu žiaden dišputát, len si myslím že času máme v živote málo a kvalitných kníh je veľa, preto je podľa mňa hriech márniť čas čítaním zlých kníh. Ešte si myslím že je lepšie viac krát prečítať jednu dobrú knihu, ako jedenkrát strácať čas so zlou knihou.

Inak teraz som si spomenul na takzvané rodokapsy. Pamätáte sa na ne? Boli to také brakové kovbojky ktoré sa v deväťdesiatych rokoch predávali v trafikách. Pamätám sa ako mi moja matka kúpila jeden rodokaps a dala mi ho čítať. Ja som z toho kúsok prečítal a potom som povedal že je to hlúposť. Matka z toho bola veľmi zarazená, lebo keď sa to páčilo synovi jej kolegyne, tak sa to muselo páčiť aj mne.

Ešte si pamätám že ako pubertiakovi sa mi veľmi páčil Drakula od Brama Stokera a Misery od Stephena Kinga. Matka obidve tieto knihy ohundrala, že sú to hlúposti.
Juraj
Juraj
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 636
Reputácia Reputácia : 172
Dátum registrácie : 17.12.2020
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Turčianska záhradka

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Rispen 3 mg, Hedonin XR 500 mg

Mous likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 76 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  dzuli08 Št 20 október 2022 - 18:17

@Juraj, každému sa páči niečo iné. Čo sú zlé knihy? Podľa mňa, buď ťa kniha zaujme alebo nie. That´s it. Či je zlá alebo dobrá, to by som takto neškatuľkovala. Môj názor. Smile

_________________
Forget about the past, live for the present and think about the future. flower No one is in charge of your happiness, except you. it is perfect
dzuli08
dzuli08
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 561
Reputácia Reputácia : 447
Dátum registrácie : 25.04.2016
Vek : 37

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

regina and Saladin like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 76 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Mous Št 20 október 2022 - 18:25

@Catherin4 ja píšem teraz poviedky. Napísal som dva cestopisy, jeden fotocestopis a scifi fantastiku. Posledné dve sa veľmi neujali, no rozdal som ich aspoň všetkým známym,alebo povymieňal s niektorými súčastnými slov.autormi.
@dzuli08 tiež si myslím,že je lepšie si vyberať.tiež som bol názoru čítať všetko,čo príde,no teraz radšej vyberám len kvalitu.
@Juraj ako píšeš... dávnejšie som čítal asi sto strán zo Súmraku od Meyersovej. Viac som proste nedal. Stačilo mi. Boli knihy, ku ktorým som sa vracal, no k tomuto sa vrátiť nepotrebujem. Načo by som teraz napr.čítal detskú literatúru alebo babské,dievčenské taľafatky. Možno na skúšku len pár strán. Okrem toho je veľa kníh o ničom. Niektoré čítam,a ma nebavia- to je síce pravda. No myslím dá sa v knižke nájsť viac ako len dej. To,či bude klasika Vasilková-dúfam že nie.ako odraz spoločnosti je to ozaj zaujímavé hodnotenie.
Mous
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 918
Reputácia Reputácia : 193
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Juraj and Saladin like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 76 z 83 Previous  1 ... 39 ... 75, 76, 77 ... 79 ... 83  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore