Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 14

Strana 77 z 83 Previous  1 ... 40 ... 76, 77, 78 ... 83  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 77 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Juraj Št 20 október 2022 - 18:42

@dzuli08, samozrejme že každému sa môže páčiť niečo iné, ale aj napriek tomu existuje umenie ktoré je vzdelanými ľuďmi a ľuďmi s dobrým vkusom považované za podradné. Napríklad v literatúre je to brak, vo výtvarnom umení, sochárstve, dizajne je to gýč. Sú ľudia ktorí môžu brak a gýč milovať, ale to nič nemení na umeleckej hodnote braku a gýču.
Juraj
Juraj
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 636
Reputácia Reputácia : 172
Dátum registrácie : 17.12.2020
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Turčianska záhradka

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Rispen 3 mg, Hedonin XR 500 mg

Tuto, Mous, Saladin and Catherin4 like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 77 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Sweetheart Št 20 október 2022 - 18:47

Napisem sem aj ja, po troch dnoch sa mi da odpisat... Dobre som sa rozhadzal tym vysadzovanim a nasadzovanim. Dva dni som myslel, ze umieram, nevladal som NIC. Napchal som sa vitaminmi a ginkom a rastlinnym dopaminom a depresom a nepomohlo mi to vobec. Dostal som silne panicke zachvaty, take stavy, chcel som si volat zachranku uz vcera, to som si este povedal,ze musim nejako vydrzat do druheho dna, ale vecer som dostal myslienky, ze ma sleduju a akoby sa zastavil cas. Tak som sa lakol a som si dal olanzapin, traslo ma dalej a ked som chcel zaspat, tak som pocul vykrik a zensky hlas mrmlat, ale nastastie ma olanzapin uspal potom. No dneska rano som sa zobudil do dalsieho kola stavov a neskutocnych uzkosti, malatnost a akoby som bol v inom svete, to som si dal lieky a usiel von z domu, to som sa musel snazit, aby som neskolaboval vonku a asi po 200 metroch od domu som sa schoval medzi stromy v takom poraste a zavolal som kamaratovi a ten tam so mnou bol, potom mi to okolo obeda zacalo postupne prechadzat,asi jak mi zacali viac ucinkovat lieky. Teraz mi ide roztrhnut hlavu, citim sa ako keby som vypil liter vodky vcera, ale uz ma netrase aspon. A za chvilu si dam olanzapin, lebo chcem zaspat uz co najskor, lebo ma strasne boli hlava. Ja som este aj skombinoval vcera prirodne latky s antipsychotikami, co sa nema robit , na lamotrigin sa nema napriklad ani ginko davat.

A mne sa pacia pribehy od Pilcherovej, ale pozeral som ich sfilmovane, v piatky vecer to bolo v televizii. A Drakulu mam tiez knihu, taku, ze tam su aj historicke veci pisane a obrazky, tu som mal rad, ked som bol maly. A este som mal oblubenu knihu Titanic. Dve som mal o Titanicu. V jednej boli aj obrazky z filmu a z natacania titanicu. A este som rad citaval take hororove pribehy co sa predavali v stankoch, take tenke casopisy to boli, neviem si spomenut jak sa to volalo. Ale som rad momentalne, ze viem aspon rozmyslat, lebo mi ide roztrhnut hlavu. Nasiel som ten nazov John Sinclair Na stope hruzy sa volali tie casopisy.
Sweetheart
Sweetheart
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 600
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

dzuli08, Juraj, vrana, Mous and Saladin like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 77 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  dzuli08 Št 20 október 2022 - 19:16

Hmm zaujimavé.....mňa by teda zaujímali tie parametre posudzovania umenia....je to veľmi subjektívne podľa mňa.Lebo kvalita umenia sa nedá nejak odmerať. Zhodnotiť to áno, ale jeden môže povedať to a druhý ono. Vy ste väčší odborníci, resp. Literárni fajnšmekri. Ale dobre, tak proste asi som čítala poväčšine braky. Ale nemám ten pocit,že by mi to nejak uškodilo.

_________________
Forget about the past, live for the present and think about the future. flower No one is in charge of your happiness, except you. it is perfect
dzuli08
dzuli08
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 561
Reputácia Reputácia : 447
Dátum registrácie : 25.04.2016
Vek : 37

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

regina and Sweetheart like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 77 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  vrana Št 20 október 2022 - 19:29

Umenie vraj vychádza so srdca (intuície). Vraj skutočné umenie je vychádzajúce cez umelcové telo, v ktorom je stvoriteľ, vyššia sila a pod.

Vraj len 5% umeleckých diel je skutočných, pravých. Prostredníctvom tela sa vyššia sila (tvorca, veľký duch a pod.) vie umelecky vyjadriť.

Zvyšných 95% umeleckých diel vraj vychádza z hlavy (inelektu) a tela (inštinktu)

_________________
Keď nie Som, tak nie Som, viem, že nie Som!
Keď Som, tak Som, viem, že Som!

Moje Nicky:
Hulk DF 365 1
Hulk DF 365 2
Dušan
avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

Matej, dzuli08, Juraj, Sweetheart, Saladin and Catherin4 like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 77 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Saladin Pi 21 október 2022 - 6:58

Bože to bola zase noc. Zase sa mi snívali nočné mory až som sa zobudil zadýchaný akoby som bežal Maratón. Väčšinou sa mi to stane, ak zobnem Trittico, ale tentoraz je vina na strane zožratých sardiniek (inu bol som o pol noci hladný scared2) a seriál The Lost, o ktorom tu teraz často píšem.

Snívalo sa mi, že som bol zakliatý, že nemôžem mať vzťah. A tak sme sa s frajerkou schovávali, utekali, ale vždy keď sme sa chceli pobozkať, tak nejaká tajomná entita (energia) ma zdvihla zo zeme niekoľko metrov a chcela odniesť. Občas som aj lietal po miestnostiach nejakého vedeckého inštitútu. Táto nosná téma sa kombinovala s rôznymi kulisami a frajerkami. Napr. v jednom sne (údajne sa nám sníva viac snov) sme sa s frajerkou rozhodli, že si dáme aspoň rýchly sex v nejakom čínskom bordeli s gejšami - keď nám nie je súdené byť spolu. A aj tak ma tá tajomná potvora uniesla (mám na mysli tú energiu).

Strašný sen! Zobudil som sa uprostred noci vystrašený. Pár sekúnd som nevedel, či je to realita alebo to bol len sen - to bolo zrejme spôsobené tým, že všetka krv bola nahromadená.. tam dolu (napíšem to diplomaticky). Posun je v tom, že už neutekám sám, ale sme dvaja - lebo dvom sa lepšie tlačí fúrik ako jednému (hovorí moja babka)..

Takže budem celý deň unavený, nevyspatý; čo ovplyvní moju psychiku, koncentráciu, brainfog (chaos v hlave). Budem veľa ruminovať, čo iniciuje mnohé OCD rituály. Začnem (našťastie len sám so sebou) filozofovať, aby som ponúkol moje Vesmírne filozofické idei ľudstvu. Proste oh my..

Držte sa!

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 625
Reputácia Reputácia : 59
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Catherin4 likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 77 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Catherin4 Pi 21 október 2022 - 7:59

Mous tak az ti to vyjde, daj vediet, rada si to precitam, som zvedava 🙂
U mna nic nove, vcera som nerobila nic, bola som cely den doma, trocha malovala, citala. Dnes upracem, poperem a zavolam aj veterinarke ci ma zobere. By som sa aspon dostala von na vzduch.
Catherin4
Catherin4
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 528
Reputácia Reputácia : 75
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

Mous likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 77 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Mous Pi 21 október 2022 - 9:49

Ahojte, @Catherin4 možno mi ich vydajú,dám potom vedieť. Vstal som a celkom dobre. Tiež sa mi snívalo čosi ťažko uchopiteľné. Niekedy mi príde,že počas psychózy sa mi snívalo aj za dňa- bolo to dosť desivé. Spomenul som si, keď som vtedy ako veriaci veľmi dobre rozumel satanovi. Mal som inventorne bludy a čo som napísal, to bola pravda- lúštil som číslo šesťstošesťdesiatšesť z knihy Zjavení. Až neskôr som pochopil, že som žil v onom svete. Jeho súčastou napr.bolo, že som videl satanove stopy ma zemi. Chcem o tom napísať asi knihu, kde bude niekto, čo toto prežíva- bola to ako iná rovina bytia a nie je aj teraz ľahké to filtrovať. Človek musí mať jasno, čo je pravda.
Samozrejme idem zase s notebookom do opravy- no inde. Tí predtým neurobili nič. Pôjdem aj so psom a chcel by som čítať. Posledné dni tomu veľa nedávam- je to nezáživné a neviem udržať ani dennú normu 50 strán.
Včera večer sme s mamou dopozerali The Knick. Určite odporúčam, myslím je to hodnotný seriál.
Celkom som rád, lebo niektorí z Vás sa neboja písať o prežitkoch v psychóze, ako Saladin písal- zdá sa celkom rozhľadený. Je dobre,keď sa človek s pojmami zaoberá a vie si vec utriediť- myslím aj z vlastnej skúsenosti- dáva to kridla, uzemňuje a snáď to dáva aj trochu úsmevu
Pekný deň
Mous
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 918
Reputácia Reputácia : 193
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Juraj, Sweetheart and Catherin4 like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 77 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Tuto So 22 október 2022 - 1:09

Ahojte!

Verím, že ste v pohode, v prírode je to terz na top. Ja hlavne čučím doma a len občasvybehnem na miniprechádzkam, Bojujem a akp. mi je pomocníkom. Trochu som letargický, ale ešte nie tak depresívby. Lieky a depoty užíva ako mám

Ahojte

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

Matej, Juraj, vrana, Mous and Catherin4 like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 77 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Mous So 22 október 2022 - 11:18

Ahojte, ranná kavička a ciga prebehla, potom čítanie, príprava praženice aj pre rodičov. Teraz som sa vrátil z prechádzky. Dnes budem čítať. Som rád, že som včera kúpil nový mobil a prehodil dáta zo starého do nového- Smart Switch je dobrá vec. Potom som sa zaoberal notebookom a pripojením na net. Teraz to ide,sice pomalšie- asi kvôli slabému signálu. Možno sa s tým ešte budem musieť kafrať.
Pozdravujem
Mous
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 918
Reputácia Reputácia : 193
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Tuto, kimi2028, Juraj and Catherin4 like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 77 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  kimi2028 So 22 október 2022 - 13:16

Ahojte kamaráti, mám sa celkom dobre. Dnes mám problém s aktivitami, lebo sotva niečo začnem tak aj musím to končiť. Nový denný režim nevyhovuje mi vôbec, ale musím ho dodržiavať. Neurobil som od rána vôbec nič. Šachový program nebude asi, ale urobím si športové odpoludnie pri TV. Začínajú futbaly a tak...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2245
Reputácia Reputácia : 760
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Tuto, Juraj, Mous and Catherin4 like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 77 Empty Ahoj

Odoslať  Mous Ne 23 október 2022 - 9:04

Ahojte,
Začnem tým, že mám veľkú radosť. Už je to dosť dlho,čo nemám žiadne vidiny. Dokonca sa mi zdá, že aj tie spomienkové strácajú na intenzite. Zdá sa teda, že sa mozog a telo s tým vie vyrovnať. Korekcie si niekedy ešte musím robiť, aby sa mi myslenie neuberalo nakrivo, ale všetko je to uvedomelé a to je fajn. Som vďačný za podporu rodiny, vám tu na fóre a liekom, bez ktorých by som takýto normálny nebol. Aj prognóza do budúcna sa javí dobrá, psychotické ataky by sa nemali vracať.
Pokračujem v čítaní Thomasa Manna, dvoch prechádzkach a večernom seriály. Píšem zatiaľ hlavne sem, no čosi nové tohtoročné postupne pribúda aj v kompe k novej knihe. Plávanie som nechal na budúci rok- jednak je zimšie,no hlavne sa mi nechce- je to dosť ďaleko,treba ísť autom a musím ísť najprv ku kardiológovi na kontrolu.
V seriály The Knick je jedna žena, ktorá ochorie psychózou. Doktor jej vytrhá zuby- vraj sa to tak liečilo. Potom ho však otrávi, už keď je doma, liečba nie je veľmi úspešná. Teraz keď to hodnotím, naozaj hrozia v ťažkej psychóze aj samovražebné či násilnícke sklony, kde hlavným ťahačom je úzkosť. Preto buďme radi, že máme lieky, s tými nehrozí si myslím agresivita a nič podobné.
S niektorými vecami sa chcem vyrovnať aj písaním kníh či krátkych príbehov. Tam je voľné pole pôsobnosti, postavy ktoré si môžu dovoliť viac ako ja. Keď hodnotím, čo som zatiaľ napísal k románu, celkom som spokojný, i keď korektúry budú asi zo široka. Musím aj veľa čítať, to rozširuje obzory k písaniu. Zatiaľ mi to ide pomaly.
Pekný deň
Mous
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 918
Reputácia Reputácia : 193
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, Tuto, regina, kimi2028, vrana and Catherin4 like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 77 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Matej Ne 23 október 2022 - 11:09

Ahojte.

Písal som naposledy pred 2 týždňami... ale chodil som sem pravidelne a čítal Vás. Vaše príspevky, osudy, myšlienky - chcem povedať, že ma to obohacuje. Znie to dosť lacno, ale naozaj ma to v mnohom posúva a ukazuje mi to, "ako to majú druhí" a ako sa s tým pasujú. Potom mám akoby aj ja chuť sa viacej snažiť a učiť sa pasovať s tým, čo zas mám naložené na pleciach ja. Ďakujem Vám za to. giving a hug

Mávam sa naďalej rôzne. Striedajú sa mi dobré dni so zlými. Ak sú dni zlé, tak u mňa to konkrétne znamená, že sa cítim preťažený, zavalený mnohými požiadavkami, možno nevyspatý a celkovo reagujem na také veci únavou a deprimovanosťou. Pridružilo sa mi aj zopár fyzických sprievodných prejavov - napr. v uplynulý týždeň ma výrazne bolela viac dní hlava. Bolesti brucha, tie sú samozrejmosťou každý deň, to už bolo aj predtým. A tak trošku polovtipne-polovážne sledujem, ako mi vlasy na po bokoch hlavy začali výrazne blednúť dobiela. Možno sa nad tým dá aj zasmiať, asi áno... ale je to už dosť viditeľné, že som začal dosť šedivieť, najmä v okolí uší a bokov hlavy. Celkovo si udržujem veľmi krátke vlasy, a preto sú takéto zmeny, zdá sa, hneď a ľahko vidno. Už aj predtým som bol tzv. špinavý blond, takže som mal bledšie vlasy, ale toto sú už jasné biele. Zatiaľ sa na to dívam iba tak polovážne... lebo možno je to aj normálne. Smile Len sa trochu obávam, že mi tým telo možno dáva najavo, že má toho stresu akosi viac, než by sa patrilo.

Ale sú aj dobré chvíle a nie je ich málo. V práci sa mi celkovo asi aj darí... projekt, ktorému sa venujem, beží, funguje, hoci som poľavil v jeho monitoringu a vyhodnocovaní. Vzťahy na pracovisku vnímam veľmi kladne - rozprávam sa aj so šéfkou o súkromných veciach, jej aj mojich, a sme asi takpovediac priateľmi. V škole to ide ako-tak... sú aj pády, aj úspechy. Ako asi aj vždy doteraz. Mnohé veci a zadania mám takmer dokončené a naučené, a zároveň mnohé veci ešte na mňa čakajú. Myslím si, že ešte je mi skoro hodnotiť vývoj - semester je v plnom prúde. Napriek niektorým zlyhaniam mám pocit, že to ide nádejným smerom... a to, čo som pokazil kvôli svojim slabostiam, sa pravdepodobne dá ešte napraviť.

Vo voľnom čase, resp. ak sa chcem odreagovať od školy a práce, tak som sa opäť v posledných dňoch vrátil k čítaniu motivačných knižiek. Kúpil som si na to aj malú LED-lampu, ktorá sa pripne na knižku, a môžem si ju tak čítať v posteli pred spaním pri zhasnutej stolnej lampe. Totiž nejako sa mi asi zhoršil zase zrak, tak už tak dobre nevidím bez priameho svietenia. Embarassed Na youtube som sa opäť vrátil k sledovaniu povzbudivých a motivačných videí, ale aj vzdelávacích na rôzne témy. Celkovo nie som fanúšik hovoreného slova - vždy sa mi lepšie spracúvali informácie v písanej podobe, než hovorenej. Vždy, keď mám možnosť pristúpiť k textu namiesto videa, tak zvolím text. No nejako sa mi v tomto v poslednom čase darí prekonávať a zdá sa, že mi dobre pomáhajú aj náučné obsahy v podobe kratších videí. Postrehol som tiež, že sa mi takto zlepšilo porozumenie hovorenej angličtine. Obvykle si totiž spúšťam prepis slova do anglických tituliek, aby som detailnejšie zachytil myšlienku, o čom sa hovorí. No, a tu zrazu po vari dvadsiatom videu sa pristihnem pritom, že som si zabudol tie titulky zapnúť a že počúvam bez nich. A že aj dosť rozumiem... Tak sa z toho trošku teším, že aj na to je to užitočné. Ale viem, že viacerí z Vás tu fungujete takto na anglických origináloch už roky rokúce, takže to poznáte dobre, aké je to super.

Takže sumárne... za uplynulé 2 týždne by som dal známku asi 2.

Ďakujem Vám za prečítanie, kamaráti.
Prajem Vám mnoho zdravia, pokoja v mysli, nech sa máte všetci dobre. community together

S úctou
matej

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 77 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk

kimi2028, Juraj, vrana, Mous and Catherin4 like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 77 z 83 Previous  1 ... 40 ... 76, 77, 78 ... 83  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore