Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 14

Strana 72 z 83 Previous  1 ... 37 ... 71, 72, 73 ... 77 ... 83  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 72 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  regina Po 10 október 2022 - 19:59

Ahojte,
dnes sa mi ťažšie vstavalo, zrána ma bolela hlava a zobudila som sa na to, že sa mi snívalo s manželovou 92-ročnou tetou, ktorá má zajtra pohreb. Mala ma rada a často k nám chodila, kým vládala. Snívalo sa mi, že prišla za mnou a ja som si vravela, že čo tu robí, však už nežije. Volala som na muža, nech mi povie, či aj on ju vidí alebo sa zjavila len mne. Na to som sa zobudila. Dala som si tabletku na vysoký tlak a ešte som si ľahla., lebo vôbec sa mi nechcelo isť ani upratovať ani do obchodu, čo som mala doobeda v pláne. Vstala som až o pol desiatej. Plán som však splnila. Aj sme nakúpili, aj som povysávala a utrela prach v celom dome a navečer aj upiekla jablkový koláč.
Ešte mám poumývať vaňu, wc a umývadlo, niečo ožehliť a natiahnuť čisté obliečky. Zajtra totiž po tom pohrebe príde dcéra s rodinou a zdržia sa zas pár dní. Bude to zas namáhavé aj variť im aj baviť vnúčatá, ale hádam nejako to dám.
Pekný zvyšok večera vám prajem!
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 664
Reputácia Reputácia : 295
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, Tuto, kimi2028, Katuska, Juraj, vrana, Mous and Abditus like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 72 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Mischelll Po 10 október 2022 - 21:30

Ahojte Wink
napadlo ma pri čitaní Vaších príspevkov... že, treba prežívať prítomný okamich....to mali vaše príspevky spoločné....či už reginin, ktorá sa može tešit zo svojich vnúčať a ja este špecialne upozornujem na tvoju starostlivost o domacnosť, že to zvladaš lavou zadnou....aaaach ja by som sa chcela tešiť aspon s mojho dietata.....daleka buducnosť....
Catherin4 - teba po dlhšom čase, čo tu uz pišeš vitam aj ja.... welcome or bye celkom sa forum rozpisalo.....niekedy aj nestiham čitať...hlavne ked pridem a kliknem a ze 6 prispevkov...chytim paniku, že až tolko lol ....ale celkom zaujimave temy sa preberaju....a tvoje obrazy su, na to že nejakou špachlovov technikov malované velmi pekne....ohladne toho letaku na bicykli to je podla mna blbost teda to ze sa tak vyhraza....proste mozno niekto uplne iny bol pri odparkovaných bicyklov a tvoj bol na kraji tak tam dal letak, aby zdvihol mobil a potom letak zabudol....mozno niekto, koho aj poznas.....ale nemyslim, že to bol ten sused - fašista.....(ja som v podnajme a momentalne viac ako mesiac prerabaju vytah a teda kazdy musi pešo....tak rano som prvy krat stretla susedu z nižšieho poschodia aj som jej pozdravila a prehodili sme par slov...potom v praci ma napadlo že som jej mohla pomoct s taškou ale neviem ako by to brala...tak radšej mozno inokedy....)
Matej - hmm zaujal ma tvoj pohlad na vojnu, zdrazovanie energii atd....vies, si myslim, že v tejto dobe to tak citi vedšina ludí....kebyže mam na krku hypoteku tak som uz v depresii a dost hlbokej....to nezlahčujem situáciu, ale bol by to fakt....ja uz aj tuto situaciu beriem tak no nepozeram radsej spravy ohladne vojny.....aj ked viem, že keby spadne jedna bomba sme zasiahnuti teda aj ja a moja rodina kedze byvame blizko hranic....a nie o tom som chcela....ale o tom, že hura konečne idem na vylet do tatier....uz tento víkend a fakt sa teším a zaroven mam obavy, neviem ani v ktorom hotely budeme a tak....ale teším sa, konečne vylet...hociaj ked bude zle počasie a nebude sa dat prechádzat po vonku si aspon čo to prečitam z knihy....proste taka romanticka idilka mi to pride....(nie na turu sa vobec nechystam nakolko sa na to necitim sama...a to aj napriek tomu, že aspon zakladnu vybavu mam zbalenu....)

Prajem ešte pekný večer.... community together



_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 637
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

Matej, Tuto, regina, vrana, Mous, Saladin and Catherin4 like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 72 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Catherin4 Ut 11 október 2022 - 9:09

Mischell dakujem za tvoje povzbudive slova, ja som dobre spala a z tej hroznej nalady som sa vyspala, sa citim ovela lepsie. Ten sused co mi chce pomoct to moc hroti, mna by to samu nenapadlo ze ten letak nieco znamena. Dnes uz sama vidim ze je to blbost a nemusi to nic znamenat. Nebudem nad tym rozmyslat, vsak ten psychopat by siel do basy keby mi ublizil a to si dva krat rozmysli. To podla mna neurobi. Budem dalej malovat obrazky a davat sa dokopy 🙂
Catherin4
Catherin4
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 528
Reputácia Reputácia : 75
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 72 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Mous Ut 11 október 2022 - 10:51

Ahojte. Ja našťastie neprežívam podobné veci už dlho. Myslím si a som vďačný,lebo náhľad a nadhľad sa buduje dlho. Skôr bojujem s tým, že si musím občas korigovať myšlienky, keď sa uberajú divnými smermi. Našťastie to je len občas sa zdá. Teraz som bol walky so psom a dofajčil som cigaretu. Celkom som sa potešil,že sa vám niektorým páčia tie krátke príbehy, čo sem dávam. Chcel by som v tom pokračovať. Počasie je pokojné,jesenné,pomedzi mraky vykúka slnko. Nezdá sa,že by malo pršať. Dnes sa chystám ísť kúpiť psovi granule. Som rád,že je toto fórum, vďaka vám za tento kontakt medziľudský. Je fajn,že sa možno podeliť. Aj som sem nechcel písavať túto moju rutinu,no robí mi to denne dobre a zároveň snáď sa predsalen deje vždy aj čosi nové. Čo je celkom standa,teraz sem nechodia ľudia,čo by vnášali napr. len politiku. Myslím,že je fajn-dá sa vybrať téma. Knihy čo mam teraz rozčítané,sú ozaj hutné a nútia ma rozpomínať aj premýšľať. Teším sa,že som trochu spoznal aj reginu.
Tak teda pohodový deň
Mous
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 918
Reputácia Reputácia : 193
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

regina, Juraj, Abditus and Catherin4 like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 72 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Abditus Ut 11 október 2022 - 15:52

Ahojte, včera som si dal na vlastnú žiadosť zmeniť liek, lebo som cítil, že nespĺňa to čo od neho očakával. Dnes som si dal pred spaním nový liek. Anfranil, a po prebudení som bol ako nový človek plný energie. Cítim že mám to čo potrebujem. Mám chuť do života, a hlavne to bude lepšie v práci.
Abditus
Abditus
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 42
Reputácia Reputácia : 24
Dátum registrácie : 22.06.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Tianeptin

Tuto, regina, kimi2028, Juraj, vrana, Mous and Catherin4 like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 72 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Mous St 12 október 2022 - 9:43

Ahojte. Novy deň je tu. Včera mi spadol mobil a rozbil sa display,nepríjemné. Pôjdem so psom na vychádzku. Niekedy spomínam,ako to bolo s prechadzkami v liečebni- nič moc. No čo,my invalidi si vypĺňame čas. Škoda tej práce,že to už nepôjde. Včera večer jeden diel seriálu,norma počtu strán knihy,varil som ešte špagety. Celkom pochutili. Po prechádzke idem s otcom do mesta. Včera som chvíľu nostalgicky pozeral na YT videá- walkthrough z hier,čo som kedysi hrával. Pri Tomb Raiderovi 2 som rozmýšľal,ako som pri tom mohol tráviť toľko času. Je zaujímavé,že to už vôbec nie je zaujímavé. Teraz by som pri tom nestrácal čas.
Tak sa majte a pekný deň
Mous
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 918
Reputácia Reputácia : 193
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

regina, kimi2028, Saladin and Catherin4 like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 72 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Saladin St 12 október 2022 - 13:01

Abditus napísal:..pred spaním nový liek. Anfranil..
Ja zobem Trittico. Má ešte niekto skúsenosť s týmito AD?

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 625
Reputácia Reputácia : 59
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Catherin4 likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 72 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  kimi2028 St 12 október 2022 - 13:08

To trittico nie je na spanie liek? Vidí sa mi, že pár kamarátov bralo na spanie a časom sa vytvoril silný návyk. Ku tomu ani nezaspali z neho už ani neskôr...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2245
Reputácia Reputácia : 760
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 72 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Mous St 12 október 2022 - 13:40

Trittico je antidepresivum,nie sedativum. Na zaspavanie pise dobre
Mous
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 918
Reputácia Reputácia : 193
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 72 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Saladin St 12 október 2022 - 14:36

Trittico aj Anfranil sú AD (antidepresíva)..

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 625
Reputácia Reputácia : 59
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 72 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  kimi2028 St 12 október 2022 - 14:52

Nehádam sa chlapi, ale používa sa aj na poruchy spánku viď. odsek antidepresíva: https://www.tvojlekarnik.sk/liecba/psychika/poruchy-spanku/nespavost-insomnia/liecba-nespavosti-u-lekara/
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2245
Reputácia Reputácia : 760
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 72 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Saladin St 12 október 2022 - 16:17

Zdravím.

Postupne odškrtávam TODO list, ktorý sa mi naplnil. Zostali mi už len 3-4 položky, čo ma veľmi teší. Včera som predal jednej pani krištálové poháriky, ktoré by som inak vyhodil. Dúfam, že jej dorazia neporušené. A ak áno, bude ma tešiť, že nájdu nového majiteľa, ktorému urobia radosť. Aspoň budem mať na "cigy"..

Napísal som dr.ke, či by mi nepredpísala lieky, takže mám do zásoby.. Pred Vianocami ma čaká kontrola, bože ako ten čas letí..

Premýšľam, že si kúpim kolobežku - nie elektrickú. Občas vidím ako na nich fičia. Používal by som ju do lekárne alebo k doktorke. Len neviem, či si mám vybrať takú s mini kolieskami (ako na korčuliach) alebo s väčšími kolesami. U nás v Bratislave sú cesty v katastrofálnom stave.

Držte sa..

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 625
Reputácia Reputácia : 59
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

regina, dzuli08, kimi2028, vrana and Mous like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 72 z 83 Previous  1 ... 37 ... 71, 72, 73 ... 77 ... 83  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore