Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 14

Strana 73 z 83 Previous  1 ... 38 ... 72, 73, 74 ... 78 ... 83  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 73 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  kimi2028 St 12 október 2022 - 17:25

Ahojte kamaráti a kamarátky, mám sa celkom dobre. Som rád, že svoje ochorenie sa učím zvládať dobre ku svojej spokojnosti. Byť spokojným je totiž dôležité. Síce sú nejaké príznaky ochorenia, ale dajú sa vydržať a zvykám si na svoj nový život. Ja nebudem tiež nikdy pracovať. V tejto oblasti nie som priekopníkom a ani nebudem. Mám poslednú šancu na ako taký život a mienim ju využiť, čo najlepšie, aby som nemal relapsy. To je pre mňa dôležité. Do toho žiť si v pohodovom tempe, hoci možno mohol by som aj občas riskovať, ale riziko nestojí mi za to. Chcem sa mať fajn.

Tieto dní sú hlavne v znamení oddychu. Chodím na prechádzky, čítam šachovú knihu, či som pri TV alebo notebooku. Iné aktivity neviem v súčasnosti robiť. Pri TV pozerám seriály, športové prenosy, či šachové prednášky. Na notebooku surfujem väčšinou na internete prípadne si niečo píšem… Majte sa pekne kamaráti a kamarátky...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2245
Reputácia Reputácia : 760
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Juraj, Mous and Catherin4 like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 73 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Katuska St 12 október 2022 - 17:55

Ahojte. Ja som.dva roky brala Trittico je to antidepresivum ktoré zároveň aj uspava. Potom keď sa mi spánok zlepšil normálne som prešla na iné antidepresivum tam som problém nevnímala. Ja som s ním zlé skúsenosti nemala ale jedna kamoška ho brala tiež a ju to brutál.tlmilo celý deň pospavala z toho. Takže ako komu sadne zrejme.
Inak som mala teraz naozaj ťažké dni , dnes som ledva vstala z postele okolo 11. Akoby nejaká depresia na mňa šla. Najhoršie je to keď v takéto dní musimmdo práce lebo musím obsluhovať ľudí a byť príjemná a mne je zle tak sa musím veľmi prekonávať. Najradšej by som v také dni spala no nedá sa to vždy . Dnes mám našťastie voľno tak som mohla pospať. Aby mi bolo lepšie som šla do prírody aspoň to má rozveselilo. Dúfam že sa mi čoskoro polepší. Držte sa
Katuska
Katuska
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 141
Reputácia Reputácia : 131
Dátum registrácie : 28.09.2020

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Juraj, Sweetheart and Mous like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 73 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  regina St 12 október 2022 - 20:54

Ahojte,
Potešilo ma, že ste čítali aj moje príspevky.
Dni teraz trávim s vnúčatami, takže vstávam skoro ráno. Štvorročný vnuk ma príde hneď ráno okolo pol 7-dmej zobudiť. Denne chodíme zbierať gaštany. Mám, čo robiť aj okolo sporáka, keďže nás je doma viac a vnukom treba nielen hlavné jedlo, ale vždy aj polievku. Oddychnem si až večer, keď idú chlapci spať. Spávať tiež chodím teraz skôr, lebo rano zas treba vstávať. Takže o režim mám postarané.
Inak Tritico bral môj muž, keď mal kedysi depresiu. Je to AD, no niektoré AD sa berú aj na spanie, naor. ja som večer brala nejaký čas Mirzaten. Rano k Aripiprazolu zas Alventu. Neskôr som obe AD postupne vysadila a aj Aripiprazol znížila na 10 mg. Darí sa mi na tejto davke už dlhšie celkom dobre fungovať. Chvalabohu, žiadne priznaky psychózy ma netrápia.
Zaujímavé bolo, že keď sa mi predvčerom snívalo s nebohou tetou, vravela som si, že veď ona je už mŕtva a volala som na muža, aby mi prišiel povedať či ju vidí aj on alebo len ja. Včera mala pohreb. Keď sme sa vratili z pohrebu, boli už u nás mladí a deti boli hrozne rozjašene z toho, že sú u nás. Ten menší, čo má rok a pol stále vykrikoval : "Dedo, dedo, dedo,..." a lietal z izby do izby. Vraj od tadosti. Až som bola z toho všetkého hneď unavená.
Ale zas sa moc rozpisujem a to som si vravela, že len krátko vás pozdravim, keďže píšem na mobile Smile
Majte sa dobre a nech sa vam ťažkosti vyhýbajú!
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 664
Reputácia Reputácia : 295
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

kimi2028, Katuska, Juraj, vrana, Sweetheart, Mous and Catherin4 like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 73 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Mous Št 13 október 2022 - 13:24

Ahojte,ranná prechádzka prebehla,pokračujem v čítaní. Posielam Vám na ukážku opäť čosi z mojej minulej tvorby, jedná sa o čajový paravan. Carpe diem!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 73 20221011
Mous
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 918
Reputácia Reputácia : 193
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

kimi2028, Juraj and Catherin4 like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 73 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  kimi2028 Št 13 október 2022 - 15:33

Ahojte kamaráti, je mi celkom dobre. Bol som vonku na prechádzke ráno, čo mi urobilo veľmi dobre. Pozitívne som sa naladil do ďalšieho dňa. Aj keď je pravdou, že dnešok bol vyslovene šachový. Premýšľal som o svojom šachovom programe. Robil som dnes skutočne aj dosť vecí. Čítal som si zo šachovej knihy, prehral som si jednu partiu, publikoval som tiež jeden šachový článok. Musím ešte písať ďalšie články, ale to bude asi až zajtra. Chcel by som si dnes dať so šachmi už pokoj. Pozrieť nejaký ten dobrý futbal, keď už mám to zaplatené...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2245
Reputácia Reputácia : 760
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Juraj, Mous and Catherin4 like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 73 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Juraj Št 13 október 2022 - 15:57

Ja som dnes s otcom čistil jablká a robili sme jablkovú šťavu. Je to riadna makačka, lebo jablká treba najprv zbaviť jadierok, častí poškodených hmyzom, treba odstrániť všetko čo je zlé. Potom sa jablká odšťavujú v odšťavovači. Ten treba priebežne rozoberať a čistiť, je to babračka. Urobiť niekoľko litrov jablkovej šťavy nám trvalo niekoľko hodín. Inak tá šťava je veľmi chutná, keď je dobre vychladená. Mne stačí pohár denne, ráno, lebo na večer sa takéto vitamínové bomby neodporúčajú.
Juraj
Juraj
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 636
Reputácia Reputácia : 172
Dátum registrácie : 17.12.2020
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Turčianska záhradka

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Rispen 3 mg, Hedonin XR 500 mg

regina, Katuska, vrana, Mous and Catherin4 like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 73 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  vrana Št 13 október 2022 - 17:37

idem sa napiť laughing

_________________
Keď nie Som, tak nie Som, viem, že nie Som!
Keď Som, tak Som, viem, že Som!

Moje Nicky:
Hulk DF 365 1
Hulk DF 365 2
Dušan
avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

Juraj likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 73 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  kimi2028 Št 13 október 2022 - 17:50

Ja by som Jurajovi popil všetko. Very Happy Napokon podarilo sa mi okomentovať jednu partiu pre svoj blog, ale kedy budem publikovať tak neviem. Praktických článkov mám napísané vo fronte už asi 3...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2245
Reputácia Reputácia : 760
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Juraj and Catherin4 like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 73 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Catherin4 Št 13 október 2022 - 19:03

Ahojte, tak ja sa mam tak vselijako, ani neviem, ci dobre alebo zle. Bola som u svojho psychiatra, prvy krat po mojom pobyte na klinike. Bol sokovany z toho, ze som mala psychozu a beriem Aripiprazol. Ja som myslela, ze by na take veci mal byt zvyknuty. Napriek tomu ma chce uz za mesiac poslat do roboty z coho nie som nadsena. Mne sa tam nechce a ani sa necitim tak zdrava. Teraz ma este vypisal na mesiac. Je to 3/4 hodinu cesty, odsoferovala som to sama. Soferujem stale viac a ide mi to. Ja mam tu vyhodu, ze som predtym soferovala 20 rokov a tak skoro to nezabudnem. Napriek tomu mam dni, ked sa na to necitim a za volant nesadam. Ale dnes som sa citila ok. Ja teraz casto v aute pocujem take zvuky, ako ked huka sanitka. Take akoby dost z dialky. Otvorim okno a viac to nepocujem. Jasna halucinacia. Ma s niecim takym niekto skusenosti? Povedala som to doktorovi a on vravel, ze to nie je nic dolezite, ze to je blbost. Ze zle by bolo, keby som pocula hlasy ktore by ma ohovarali, ale ja ziadne hlasy nepocujem. Triticco beriem tiez, tu sa to vola Trazodon. Dlho mi to pomahalo, casto som z toho prespala aj celu sobotu - noc - den - noc len s prestavkami na curanie. Ale jak som mala psychozu moj spanok sa uplne pokazil a doteraz nie je v poriadku. Beriem 100 mg. Zelam pekny vecer.
Catherin4
Catherin4
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 528
Reputácia Reputácia : 75
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

regina, kimi2028 and Juraj like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 73 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Mous Št 13 október 2022 - 20:02

@Catherin4 áno,to poznám. Ja občas mávam,teraz už len veľmi zriedka,že tečúce potrubie imituje hlasy - akoby podobná frekvencia zvukov alebo čosi podobné
Mous
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 918
Reputácia Reputácia : 193
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 73 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  regina Št 13 október 2022 - 20:54

Ahojte,
V prvom rade chcem napísať, že obdivujem vsetkych, ktori dokážete s našimi ťažkosťami šoférovať. Ja som nikdy nemala vodičák a mám problém sedieť aj na sedadle spolujazdca. Mám totiž strach, že naburame, že včas neubrzdime, neodbocime,...proste v aute ma chytajú rôzne úzkosti. Takže klobúk dolu pred vami, čo to zvládate.
Inak dnes som mala celkom fajn deň. Doobeda som upiekla kačku. Mali sme ju s knedľou a kapustou a všetci si obed pochvaľovali. Stihla som dnes oprat a vyvešat dve varky prania a fajn som sa zabavila aj s vnukmi. Večer som toho 4-rocneho vzala na prechádzku, lebo mal veľmi veľa energie a vnutri vystrájal. Prechádzka v tme sa mu páčila a aj ho upokojila. Potom si krásne upratal hračky a pokojne šiel aj spať.
Ešte mám umyť riad. Skoro som naň zabudla. Už hodinu oddychujem a čas trávim na internete.
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 664
Reputácia Reputácia : 295
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

kimi2028, Juraj, vrana and Mous like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 73 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Mous Pi 14 október 2022 - 10:37

Ahojte,ja soférujem rád bez problemov. Bol som teraz u doktorky,menime postupne liečbu na aripiprazol depot. Dal som si kávu,pôjdem so psom von. Kniha,čo čítam teraz, ma extra nebaví. No musím ju prelúskať. Dnes ideme na víkend do Tatier.
Majte pekný deň
Mous
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 918
Reputácia Reputácia : 193
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

regina, vrana and Catherin4 like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 73 z 83 Previous  1 ... 38 ... 72, 73, 74 ... 78 ... 83  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore