Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 14

Strana 37 z 83 Previous  1 ... 20 ... 36, 37, 38 ... 60 ... 83  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 37 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Patty_Pillow Po 30 máj 2022 - 13:52

Ahojte, tak ja sa nemám dobré, partner sa má snaží psychicky zničiť, tak od štvrtka som na PN, už v utorok bolo zlé a hlasy ešte horšie, včera mi vraví, napíš Dr. že sa už cítiš dobre a môžeš ísť do roboty dnes.... tak on doma sedel tri mesiace s úzkosťami, lebo žiadne nemal, lebo ho bolí bruško, lebo je ... a mňa po dvoch dňoch posiela do roboty a vkuse sa vypytuje, kedy moja Dr. teda naša vypíše papiere na ID, ale rozpísala som od nervov novú knihu a už mám tretinu spísanú a tá bude po súčasnosť, lebo čo sa deje posledné dva mesiace u nás doma je na knihu, lebo chlapovi totálne prepína raz ma miluje, raz ma nenávidí a to máme v auguste termín svadby, ktorá týmto štýlom skôr nebude ako bude. Inak ale aby som nebola taká negatívna, tak ma potešila kontrola u mojej psychiatrička a zajtra idem na psychoterapiu, najdôležitejšie ženy v mojom živote, aspoň v tomto období
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 450
Reputácia Reputácia : 50
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido 12mg,, Haloperidol 6mg, Kventiax 75mg, Lexaurin 1,5mg, Akineton 3mg, Fluanxol 20mg

Mischelll and Sweetheart like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 37 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Iacobus Ut 31 máj 2022 - 15:14

Dobrý deň,

Dnes som bol na depot. S doktorom som nehovoril. V podstate asi nie je o čom. Na PraF UK sa darí, od posledného príspevku som mal skúšky z rímskeho práva 2 a filozofie. Práve filozofia je zvláštny predmet. Očakával som niečo iné. Rád sa zamýšlam nad otázkami, ktoré trápili filozofov, preto som myslel, že to bude dobrý predmet. Lebo by sa mi mohli rozšíriť obzory, čo sa týka vývoja filozofického myslenie počas historických dôb. A teda viac by som prijal, keby sme analyzovali filozofické myšlienky a prezentovali vlastný názor na to. Predmet sa v zásade obmedzil na historické fakty - čo to zo života filozofa, jeho najvýznamnejšie diela a hlavný obsah diela. Takže účel naučiť právnikov filozoficky myslieť to určite nesplnilo.

Otázku som mal Machiavelli a druhá totalitarizmus vo fašizme a nacizme. Pekné otázky, dosť sa o tom dá hovoriť.

Tým som chcel len zdokumentovať, že v škole to pomaly ide. Napriek tomu mám určité zlé pocity. Rozmýšľal som teda dnes, či nepôjdem aj za doktorom, ale nakoniec som si povedal, že to nie je nutné a nevyrieši sa tým nič. Ja vlastne ani neviem, z čoho tie pocity vyplývajú, ani ich neviem dobre popísať. Iba viem, že to nie je pokoj. Je to niečo ako obava, vnútorný nepokoj, že niečo sa stane.

To bude odo mňa asi všetko. Neviem to viac popísať.


Aaa, ozaj. Cez víkend som bol navštíviť rodinu na strednom Slovensku. Bolo to prekvapenie, nik nevedel, že sa chystám prísť. Veľmi sa potešili. Ostal som až do pondelka, takže som mal predĺžený víkend. Teším sa. Bolo to dobré odreagovanie.

Prajem vám všetko dobré, pozdravujem. J.

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

Matej, kimi2028, vrana, Sweetheart and Anonym woman like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 37 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  kimi2028 St 1 jún 2022 - 17:55

Ahojte kamaráti, mám sa celkom fajn. Mám tu výhodu, že môžem si robiť, čo chcem aj to využívam. Nemám žiadne povinnosti, tak dominuje len zábava a pohodlný život. Skutočne som rád, že nezažívam žiadne stresy. To sa mi počíta. Problémy nemám žiadne, teda nemyslím aspoň na ne. Snažím si zamestnať, čo najviac myseľ a celkom sa mi to darí. Som s tým veľmi spokojný, aj keď prevláda aj lenivosť resp. stále sa snažím vyhovoriť, že robím náročné vecí. Narážam na šachy, ktoré trénujem ako veľmajster niekoľko hodín denne. Potom mi chýba energia a ľahkosť v praktickej hre. Dnes som odohral podľa plánu 2 praktické partie na internete a skoro som odpadol negatívne, že ako som hral zle. Teda prvá partia v pohode, ale tá druhá bola veľmi zlá. Aj to je šachový život a nezadarí sa vždy. Hodlám však pokračovať a posúvať sa malými krokmi dopredu. Rád by som sa dostal na vyššiu šachovú úroveň a bez tréningu nepôjde to. Hoci praktická hra bude na začiatku trpieť. Zajtra mám konečne aj šachový tréning so spoluhráčmi v klube vo forme šachového turnaja. Aspoň dúfam, že bude. Musím zistiť u hlavného, či príde...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2245
Reputácia Reputácia : 760
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Matej, Sweetheart and Anonym woman like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 37 Empty Ahojte

Odoslať  Mous Št 2 jún 2022 - 19:21

Ahojte fórumáci,
Dnes sa mám celkom dobre.bol teplý slnečný deň.Doobeda sa mi podarilo stretnúť sa s mojou čiteľkou zo základnej školy-posedeli sme.Ona si dala kávu,ja zmrzlinu🙃.po posedení som si išiel zaplávať.Niekedy sa musím "dokopať",no dnes to nebol problém.Zvyknem sivdať dvadsať bazénov kraula a dvadsať prsia.Dnes to bolo zaujímavé,lebo na plavárni bola celkom pekná kočka😉.Potom som oddychoval,kedže veľa fajčím,málokedy zaspím poobede na chvíľu.A podvečer som sa išiel prejsť so psom.Do práce teraz nechodím,tak si užívam život bez stresu.
Prajem ešte pekný večer
Mous
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 918
Reputácia Reputácia : 193
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, kimi2028, vrana, Sweetheart, Anonym woman and Patty_Pillow like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 37 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Mischelll Št 2 jún 2022 - 20:20

Ahojte Wink

Zdravím osobitne aj nového člena Vladimira welcome or bye

inak pišem preto aby som zaznamenala aj moju terajšiu náladu....totizto necitim sa vobec dobre...a rozladila ma pritom možno pre niekoho drobnosť, ale už mám po krk toho všetkého čo sa práce týka šef mi nechce preplatit stravne listky ako pisem pre niekoho banalita/samozrejmost....mal doplatit stare, lebo on zije v predstave ze stravne listky sa vyplacaju pozadu...naša učtovnícka zije v predstave ze stravne listky su mesiac popredu.....suma sumarom....ja som uz teraz prišla o zhruba 20 stravných listkov...čiže jeden mesiac...ako mna nestve ani tak tie peniaze teda stravné lístky ale princíp....dokelu hovorila som so sefom aj vysvetlovala mu ze musi doplatit ta a on, že čo sa stane ked nedoplati - nikto mu nič nemože shooting shooting3 shooting2  takze rozpravať s nim jak s jedným totalným debilom...hej, ja viem je to banalita....a áno možem byt rada aspon za taku pracu....ale dokelu robim tam uz par rokov a furt počuvat, že nie su peniaze ked dobre viem, že su a to nie je len moj pocit...ano bola kriza....ale aj zamestnanec by mal mať právo na svoje stravne listky....nedosť, že všetko išlo hore....aj s mojho platu ak sa to tak da nazvat ledva prezijem...a ten debil mi nechce vyplatit ani moje vlastne stravné listky!....podotýkam uz odpracovane....kdeže ešte ani náhodov nie sme že mesiac dopredu.....no, a na margo toho som tak lezala v posteli zlostila sa....rozbolela ma hlava s toho....a premyslam tak dalej prve čo mi prišlo do rany je moj vztah...je na hôby......za par rokov budem mat uz 40 rokov a moj vztah je furt len na začiatku....a potom tak rozmyslam čo moj život tiez je o ničom.....dokelu kamošky uz deti 6 ročné maju....no proste všetko zle.....všetko nanič....a nespomynam dalšie veci.....proste ja ked prispievam tu na forum je to povedsine optimisticke....ako teraz to nie je az tak optimisticke....ale su aj take chvíle....je ich málo...ale su....neviem napada ma riešenie teda uz v praci som začala na profesii hladat novu pracu....nech šef vidí "že sa snažím".....proste to je neskutočné jak ma vytočil....keby ze mam inu pracu tak nevaham....a to mi tam pred týžnom bolo fajn....no, čo na to povedať...sice banalita...a pre niekoho nepodstatná vec...ale ked sa mate kazde dva mesiace prosit o stravné listky tak proste to naštve...normalne ma teraz napada...ja som sa s učtovnickou dohodla ze ked mi vyplati polovicu starých listkov a nove ze nebudem žiadať vyplatit všetky....na to ked som to povedala sefovi chce vyplatit len polovicu starých listkov...a konec...nove nie až o mesiac...že to vela....lenže to vela su moje listky/ peniaze.....ktore uz dávno mali byt vyplatené....JOOOJ prečo nie je aj na to kontrola...myslim nejaka s ministerstva prace....dokelu a tak zajtra asi zavola učtovnícke ze sef nechce zaplatit tak ako sme sa dohodli...že žiadam všetky svoje dosial nevyplatené listky a nech sa postavi aj na hlavu....ako fakt, mam nervy....nič dokelu v tomto štáte nefunguje....nič ....ako sice to beriem tragický, ale nebojte sa budem v pohode...dam si moje tabletky na spanie a do 5 minut spím jak zarezana.....ako o to sa nebojim...ale sakra ten princip ma štve...

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 637
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

Mous likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 37 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Matej Pi 3 jún 2022 - 9:44

Ahoj @Mischelll.

Veľmi ma to mrzí, ako sa cítiš. Chcem Ti povedať, že s Tebou plne súcitím. Vo veci stravných lístkov to u malých zamestnávateľov na Slovensku tak niekedy býva, resp. chcem vlastne povedať, že aj moja bývalá šéfka, keď robila ešte v minulosti u jednej malej firmy, tak jej tiež takto šéf blokoval straváče a dlhoval jej kopec za minulé mesiace. V takej situácii sa napokon rozhodla využiť presne na toto ustanovený inštitút sťažností a podnetov, smerujúcich na Inšpektorát práce, príslušný jej bydlisku. Viac si môžeš o tom prečítať na stránke https://www.ip.gov.sk/staznosti-a-podnety/. Možno aj Ty podáš napokon podnet na inšpekciu práce za toto, čo Ti zamestnávateľ dlhuje. Dá sa tam podať podnet aj anonymne - vtedy sa však nemáš možnosť na Inšpekcii dopytovať, ako šetrenie prebieha a či sa dopracovali k nejakým výsledkom. Je však zrejmé, že to znamená konflikt so zamestnávateľom, ktorý napr. tá moja šéfka riešila tak, že sa rozhodla teda odísť, dať výpoveď a až následne ten podnet na Inšpekciu podala. Podala ho v tomto prípade neanonymne. Takže jej odpadlo riešenie konfliktu záujmov z toho, že podala podnet na inšpekciu vo veci niekoho, pre koho ešte pracuje. Skrátka už vtedy bola odišla. Je, žiaľ, jasné, že sa po takomto podnete už potom u tej firmy nedá pracovať, a hoci Ťa z dôvodu podnetu na inšpekciu nemôže zamestnávateľ prepustiť, v praxi vieme, že ten čin znamená, že by Ťa skôr či neskôr vyštvali a nejaký alternatívny dôvod by sa našiel ľahko. Preto aj ona, tá moja bývalá šéfka, postupovala tak, ako postupovala.

Ak by si teda nechcela prekusnúť ten dlh Tvojho zamestnávateľa voči Tebe a rozhodla sa preto od neho odísť (ako si aj spomínala, že si už pozeráš alternatívne ponuky práce), tak určite Ti doporučujem, akonáhle by si odchádzala, dať podnet na Inšpekciu práce. Dá sa to aj elektronicky. Do 60 dní sa musia vyjadriť za obvyklých okolností. U mojej šéfky to dopadlo napokon veľmi dobre, lebo jej spätne všetko jej bývalý šéf doplatil pod hrozbou veľkej pokuty. A zadosťučinením jej bolo aj to, že od tamojších bývalých kolegýň sa dozvedela, že keď mu tam nabehla inšpekcia a začala všetko skúmať, tak mu vraj dosť lepilo a nebolo mu vôbec nič jedno. To vraj pekne kontrastovalo s jeho neohrozenosťou typu "veď kto mi čo môže", ako sa prezentoval predtým pred ňou, a a ako sa podľa toho, čo píšeš, prezentuje aj Tvoj šéf pred Tebou.

Takže tak. Nehovorím, že máš dať výpoveď, lebo viem, že je ťažké si nájsť prácu, ktorá by Ti sedela, a obzvlášť pre nás pacientov je hľadanie si práce vôbec nie jednoduché. Ale ak by si sa už rozhodla predsa len odísť, lebo by pretiekol ten pomyselný pohár trpezlivosti, tak určite by som Ti poradil podať potom podnet na Inšpekciu práce. Je veľká šanca, že by sa Ti spätne Tvoje peniaze potom dostali.

Celkovo s Tebou súcitím, Mischelll, a mrzí ma Tvoja situácia. Tvoj hnev je určite oprávnený. Budem Ti naďalej veľmi držať palce, aby sa Ti veci vyvíjali v živote čoraz k lepšiemu a mala si sa dobre. Drž sa, Mischelll! Vedieš si veľmi statočne! giving a hug

S objatím
matej
Objatie 2

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 37 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk

Mischelll, rasto, vrana and Anonym woman like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 37 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Anonym woman Pi 3 jún 2022 - 12:43

Ahojte, rozhodla som sa zas prispieť aj ja po nejakej dobe.

Tak začala by som asi tým, že stále čakám na jedno z najdôležitejších rozhodnutí a
teda ide o rozhodnutie o ID. Predĺžili mi to o ďalších 60 dní a tak ešte presne neviem do kedy moje úspory vydržia, pretože potrebujem písať aj odvolanie, keďže mi uznali dosť málo predbežných percent a to znamená predĺženie o ďalšie 3 mesiace, takže dokopy to zatiaľ bude 8 mesiacov, čo budem bez invalidného príjmu, ak si to zas nezmyslia predĺžiť.

Rozhodla som sa aj odbornejšie riešiť svoj vysoký pulz a teda, že je naozaj podozrenie na tú Alventu. Čaká ma kardiologické vyšetrenie, kde ma asi hneď pochvália za fajčenie z príchodu. Aby som nebola taká pesimistická, musím povedať, že výsledky z krvi mám fajn až na zvýšený cholesterol.

Tiež, že váham s kúpou bežiaceho pásu lebo neviem do kedy budem bez ID príjmu. Ale pohyb potrebujem tiež a mám aj problém vychádzať von, neviem si totiž predstaviť, že behám kdesi vonku len tak a za mnou kúdol cigaretového dymu. Nejak by som to radšej riešila v súkromí a nikto by ma neriešil. S týmto názorom som sa teda začala aj pohrávať s myšlienkou, či nemám pridruženú chorobu, nejaké úzkosti, ktoré sa prejavujú aj týmto spôsobom ako strach z ľudí, čo si o mne asi myslia a nechodenie von, aj keď inú príčinu ako nákup jedla nevidím.

Poslednou vecou je asi to, že zatiaľ som vidinu práce zamietla, keďže som stále dlhodobo na PN a teda mi aj padol kurz cez úrad práce. Nezostáva mi nič iné, len čakať na spasenie.



Anonym woman
Anonym woman
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 119
Reputácia Reputácia : 51
Dátum registrácie : 02.10.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Patty_Pillow and Mous like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 37 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Patty_Pillow Pi 3 jún 2022 - 13:37

Anonym woman tiež som mala strach, že čo si o mne myslia ľudia na verejnosti a psychoterapeutka sa má opýtala, že čo si asi môžu myslieť a ak aj niečo by mali o mne vedieť, tak odkiaľ to môžu vedieť, že asi nečítajú myšlienky druhých, aj keď to čítanie by bolo niekedy fajn
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 450
Reputácia Reputácia : 50
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido 12mg,, Haloperidol 6mg, Kventiax 75mg, Lexaurin 1,5mg, Akineton 3mg, Fluanxol 20mg

Anonym woman likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 37 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  kimi2028 Pi 3 jún 2022 - 15:00

Ahojte kamaráti, mám sa veľmi dobre, ale dosť sa poflakujem. Nechce sa mi robiť veľmi tie šachy. Dnes som vyriešil akurát 10 diagramov a odohral 2 šachové partie. Nemám online tréning pozretý, ale dnes nebudem ho asi pozerať. Uprednostním asi skôr videá, že ako správne trénovať šachy. Včera som si bol zahrať priateľský turnaj. Bolo výborne, len je na mňa už to pomerne neskoro a aj bleskovky sú už na mňa príliš rýchle tempo. Obstál som neskončil som posledný, ale turnaj som mohol aj vyhrať. Nespozoroval som ťah proti pravidlám a prehral som rozhodujúcu partiu. Bola aspoň zábava.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2245
Reputácia Reputácia : 760
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Matej and kiralyos like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 37 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Matej So 4 jún 2022 - 10:13

Ahojte, priatelia. Vitaj

Mám sa približne dobre, plus-mínus. Včera som mal deň dovče, ktorý som väčšinou presedel, ako inak, za počítačom. typing Doobeda som bol prítomný hlavne na našom fóre, cez obed až do takej druhej som mal šlofíka a driemal na gauči. Sleep Celkovo som bol počas dňa citeľne unavený a akosi otupený. Chcel som kódikovať, no len ťažko sa mi do toho premáhalo. Prakticky od tretej do pol piatej som sa iba horko-ťažko rozbiehal, no som rád, že keď som šiel napokon o druhej v noci spať ( Embarassed ), tak som cítil, že sa čo-to odkódikovať podarilo. A že nejaké uchopiteľné výsledky za mnou v danom dni sú v tejto veci. Momentálne robím na objímajúcom tlačidle pre mobilové zobrazenie, no už teraz je mi jasné, že o čosi neskôr jeho kód, hoci prispôsobený, prevezme aj súčasné objímajúce tlačidlo, ktoré je na desktopovom zobrazení. Totiž ponechať to v stave, že to ťahá databázu z googlovej cloudovej služby Firestore sa mi začína vidieť ako osobne veľmi nevýhodné. A keďže sa už viem napojiť na vlastnú databázu na schizo.sk cez jquery funkcie, tak mi to stojí za to, aby som to skrátka prerobil. Znamená to však prekopať kód od základu, čo som už vlastne urobil, a momentálne som vo fáze, že to už testujem priamo tu v prostredí fóra na jednej jeho "neverejnej" podstránke. Mám však pocit, že to ešte trochu potrvá, nakoľko nie som v tých znalostiach taký suverénny, že viem presne, čo a ako, ale často to vyzerá tak, že keď mi dačo nefunguje, tak skysnem potom na googli v snahe zistiť dôvod. To je také amatérske programovanie asi, priznávam si to. Ale zas nemôžem sa tváriť, že mám v súčasnosti naviac... možno časom v priebehu štúdia si budem istejší, ale takto zatiaľ je pán Google mojím verným spoločníkom. Embarassed laughing

Týždeň inak prebehol vlastne dobre - v práci všetko zatiaľ po starom. Zdalo sa mi, že je tento týždeň o čosi viac roboty, než minulý týždeň. Aj viac tovaru, aj viac ľudí všade, najmä veľa školákov. Smile A hoci školáci moc toho nekupovali, tým, že ich boli húfy a že hlučne komentovali pomaly každú knihu, čo chytili, tak sa mi vytváral dojem, že je rušno a že sú fofry. Asi išlo iba o zdanie. Vylámané zuby

Za uplynulé dni dávam známku 1-. Dojatie 2

Prajem Vám, priatelia, všetko dobré, najmä hojne zdravia a pokoja v mysli. community together
Držím všetkým palce. Super!

S pozdravom
matej
Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 37 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk

Tuto, rasto, kimi2028, Iacobus, Juraj, vrana and Anonym woman like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 37 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Katuska So 4 jún 2022 - 10:32

Ahojte. Ja som mala teraz relativne pokojne dni a citila som sa dobre, spokojne. Ale stalo sa nieco v praci a odvtedy som dost rozkyvana, zvysili sa mi uzkosti a celkovo som precitlivena. Stalo sa ze mam v praci take male schodiky ktore pouzivam ked su nejake veci vysoko tak si ich zoberiem a potom dociahnem aj na tie veci . A takych veci je tam vela. Aj ked mi pridu zakaznici potrebujem tie schodiky alebo aj ked si upratujem oblecenie. predavam totiz v obchode s oblecenim. No jednoducho a minule prisla predavacka z vedlajsieho obchodiku ze ci si moze pozicat na chvilu tie schodiky. Od tej predavacky si udrziavam odstup lebo z nej encitim nic dobre navonok dobracka ale staci sa otocit a uz ohovara takze od takych sa drzim bokom. No ale pozicala som jej. Mala ich asi pol hodiny. Vravim si ok. Lenze minule si prisla po ne zas a uz s tym ako na hotovu vec ani sa neopytala. ostala som zarazena ani som enevdela zareagovat. Mala ich tristvrte hodinu. Potom som uz nasrata sla po ne a ona veselo ze este si po ne pride. Povedala som jej ze ich uz potrebujem tak sa normalne urazila isla si po ine schodiky a potom ma tam zato ohovarala. Mne taketo veci sposobuju uzkosti tak som z toho bola v panike. Vzdy ked som si nato spomenula uzkosti sa zvysili. Potom vecer prisla zamnou a tvarila sa ze nic. Ale ja jej uz odmietam schodiky poziciavat a bavit sas nou. Ja jej budem poziciavat a ona ma bude za chrbtom ohovarat nie: tak v utorok mam s nou zase smenu tak sa jej chystam povedat ze uz schodiky nepozicivam. Mam z toho stres kedze mam socialnu fobiu lenze viem ze ked ju nestopnem bude mi z toho zle takze to musim urobit aj za cenu ze ma tam bude ohovarat po celom Tescu.
Tak mi drzte palce viem pre niekoho je to jednoduche no pre mna je to nieco nepredstavitelne tazke. majte sa pekne.
Katuska
Katuska
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 141
Reputácia Reputácia : 131
Dátum registrácie : 28.09.2020

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

dzuli08 and vrana like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 37 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Iacobus So 4 jún 2022 - 14:46

Dobrý deň prajem,

Prešiel ďalší týždeň a s ním aj ďalšia skúška z občianskeho práva hmotného 2. Príjemná skúška, mal som ľahkú otázku. Predstavte si tú situáciu, že sa uzavrie manželstvo, manželka týždeň po uzavretí manželstva vyhrala 10 000 €, pričom tým, že žreb kúpila ešte pred svadbou, si myslela, že peniaze patria do jej výlučného vlastníctva. Preto si za ne kúpila auto. Manžel sa nazdával, že výhra patrí do bezpodielového spoluvlstníctva manželov. Ako má manžel postupovať, aby dosiahol neplatnosť kúpnej zmluvy? Ako by situáciu zmenila skutočnosť, že by peniaze vyhrala ešte pred uzavretím manželstva?

Ostávajú mi dve skúšky, jedna je teória práva a druhá z výberového predmetu. Snáď to už zvládnem. Och, ešte stále som nezačal písať abstrakt na vedeckú konferenciu a nemám na to už ani dva celé týždne. Musím začať.

Prišli mi výsledky z antimikróbnej aktivity mojich látok. Štandard však zmizol, čiže čísla sú pekné, ibaže ich nemám s čim zmlysluplným porovnať. Nevadí. Vo štvrtok som pripravil ďalších 10 vzoriek na antimikróbnu aktivitu a znovu som pripravil aj štandard. Tieto výsledky by mali stihnúť vyhodnotiť do začiatku prázdnin. Bude to snáď na ďalšiu publikáciu. Jedna sa píše a druhá je už napísaná, čakáme na vydanie, je o zlatých nanočasticiach.

Jeden kamarát mi povedal, že môj posledný obraz sa mu veľmi páči a chcel by nejaký odo mňa do budúcnosti. Teším sa. Cez víkend sa s ním stretnem a vyzistím, akú má víziu. 

Pozdravujem a pekný víkend želám. J.

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

Matej, dzuli08, kimi2028, Katuska, Juraj, vrana and Anonym woman like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 37 z 83 Previous  1 ... 20 ... 36, 37, 38 ... 60 ... 83  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore