Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 14

Strana 60 z 83 Previous  1 ... 31 ... 59, 60, 61 ... 71 ... 83  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 60 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Sweetheart Po 19 september 2022 - 17:15

Bol som dnes na tej kontrole a mam uz lieky zase. A som sa rozhodol, ze ked uz som vsetko vysadil pred par dnami, tak si nasadim len aripiprazol zatial, lebo chcem vediet, ake to ma ucinky samotne. Potom si nasadim naspat aj ostatne, uvidim kolko vydrzim. Ale chcem vediet aky bude aripiprazol 15mg. Potom zreferujem 😃 a este odpisem na Catherine4, co mi pisala o zmene. Mne praveze lieky zmenil doktor, len som sa bal toho aripiprazolu. On mi ubral olanzapin a nasadil aricogan na den a olanzapin na noc. Ja nespim bez olanzapinu-zalasta. A inak predtym som mal aj rispen, co aj Catherine spominala, ze ho mala, ale to zo mna urobilo impotenta, to bolo strasne, uplne impotent. Olanzapin to nerobil potom. A menil som uz aj doktora, lebo ten prvy sa specializoval na zavislosti a ja som nemal zavislost, to som k nemu chodil ked som mal toxicku psychozu, ale ja som ani vtedy nebol zavisly, proste mi nesadol ten doktor a nechcel som, aby rozhodoval o mojej hlave, lebo nemam zavislost a nesedel mi aj tak, lebo mi nechcel zmenit rispen a furt ma posielal na psychiatriu a pisal mi do papierov, ze nespolupracujem a fetacke narazky mal na mna a pytal sa ma, ci mam nebezpecne myslienky. A aj psychologicka mi potom hovorila, ze dobre ze som zmenil. A je inak zima vonku. Mi je smutno za letom 😃 takyto hnusny september uz nebol davno 😃


Naposledy upravil Sweetheart dňa Po 19 september 2022 - 17:33, celkom upravené 2 krát.
Sweetheart
Sweetheart
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 600
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

Katuska, Juraj, Mous and Catherin4 like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 60 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  kimi2028 Po 19 september 2022 - 17:18

Ahojte, mám sa celkom dobre, ale hlásim, že lenivosť som neporazil. Urobil som si však aspoň šachový deň. Dnes bolo to najmä o šachových videách, z ktorých som sa dosť naučil. To sa mi počítalo. Horšie bolo to s aktívnou prácou. Hral som ďalšie 2 partie, ktoré som si nerozobral ich opäť. Som pomerne lenivý, ale musím už začať pracovať na tom, aby som sa zlepšoval. Chcem sa naučiť chápať šachu lepšie, ale nemám na to koncentráciu ani pamäť. Budem sa snažiť, aby bolo to lepšie. Inak dnes mám aj pohybovú aktivitu. Večer idem hrať futbal do haly...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2245
Reputácia Reputácia : 760
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Matej, Mous and Catherin4 like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 60 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Catherin4 Po 19 september 2022 - 19:11

Kimi2028: ja prave citam knihu od Jarolimka "Ja blaznim s vami", je to cesky psychiater co sa specializuje na schizofreniu. Pride mi dobry, snazi sa pacientov pochopit a pomoct im. Skopirujem ti jeden odstavec o matkach schizofrenikov, ked som to citala, spomenula som si na teba
Za všechno mohou babičky
Když takzvaná hyperprotektivní matka dítěti nic neumožní, protože se o ně bojí, jde z její strany o formu manipulace, jemného psychického zneužívání. Možná si v přítomnosti dítěte nahrazuje něco, co jí chybí. Stálo by za hlubší psychologický rozbor, proč se některé matky takhle chovají. Existuje jedna psychosomaticky zaměřená kniha, která říká, že za všechno můžou babičky. Nabízí vysvětlení, že tyhle matky to vlastně schytaly od svých matek, babiček, protože byly v dětství nenasycené ve svých potřebách. Babička třeba musela od rána do večera makat v tkalcovně, nemohla se své dceři věnovat, a ta nenaplněná emoční propast v dceři stále je. Možná si pak pořídí dítě, aby se ta emoční díra zaplnila. Kdyby se od ní dítě vzdálilo, emoční propast se zase otevře. Tak vznikají symbiotické vazby mezi matkou a dítětem. Je-li symbiotická vazba příliš silná, děti nevědí, jak se z ní dostat. Mladý člověk se pak nemůže normálně vyvíjet, což je typické pro většinu mých pacientů. Jejich vývoj byl zpomalen, jsou jakoby přibrzděni. Spolužáci už chodí do tanečních, blbnou s holkama a chodí do hospody, ale tohle oni většinou nedělají. Jsou nedospělí ve svém psychosociálním vývoji. Dívky je nepřitahují, přitahuje je máma. Jsou opožděnější, ne na úrovni intelektu, ale v oblasti sociální. Kvůli své odlišnosti navíc spousta z nich (v literatuře se uvádí kolem čtyřiceti procent) zažila různé formy šikany a psychického zneužívání už ve školce
a ve škole.
Catherin4
Catherin4
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 528
Reputácia Reputácia : 75
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

Matej, Mischelll, Katuska and Mous like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 60 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  kimi2028 Ut 20 september 2022 - 3:19

Akože rodičov som mal skvelých. Naučili ma veľa vecí, aj keď mi nič nešlo. Teda hlavne práve mama učila ma všetky vecí potrebné do života. Keď som nemal schizofréniu, tak som mohol toho veľa. Choroba zmenila toho veľa, ale chápem, že sa boja o mňa. Moja choroba bola pre nich zlý sen a aj je. Na tom šikanovaní môže byť kus pravdy. Len nebola fyzická, ale sotisfikovanejšia psychická. Aj stúžková bola zlý sen. Rodičia boli zo mňa nepríjemne sklamaný, lebo dali mi tam jednu trápnu fotku s hlúpym popisom. Nevedel som o tom, že dovolia si aj tam....
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2245
Reputácia Reputácia : 760
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Catherin4 likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 60 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Mous Ut 20 september 2022 - 11:03

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 60 20220911

Ahojte kamoši,posielam čosi z dávnej tvorby.mám sa dnes dobre.práve som sa vrátil z vychádzky s Pajdom.opäť som nenápadne potiahol dáke jablká zo stromu za plotom a potom som ich zjedol.nad nami škriekali vtáky,no neboli to čierne straky-čosi iné.dažďu viseli nohy,no nepršalo.prešli sme asi dva kilometre.teraz sa chystám čosi čítať,celkom dobrá kniha teraz,potom sem z nej napíšem opäť rešerš.v mojej izbe počuť monotónne tikať budík.je to lepšie ako to divné ticho kdesi v liečebni.nakoľko sa zdravotne držím bez "stavov",verím,že ma už nehospitalizujú na psychiatrii.niekedy ma ešte prepadajú také mladícke nápady ako "ženy,víno,spev" no držím sa stranou.možno dnes budem aj písať-pokračovať v poviedkovaní-uvidím,ako by to išlo.okrem básní som dlho nič nepísal.

Pozdravujem a majte pekný deň
Mous
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 918
Reputácia Reputácia : 193
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

kimi2028, Juraj, vrana, Abditus and Saladin like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 60 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Katuska Ut 20 september 2022 - 14:55

Tak ja som chudla dva roky nič špeciálne som nerobila len dom.behavala skákala cez švihadlo a tak. Ale šlo to postupne . A čo sa týka mňa mne bolo na psychiatrii veľmi dobre ak nerátam tie stavy a vybuchnútu hlavu. Doktorku som mala chápavu vnímala čo jej hovorím nespochybňovala to ... Sestričky tiež chapave prihovorili sa opýtali ako sa mám. A mala som na izbe aj v pohode babu ta mi tiež veľmi pomohla. Veľa sme sa rozprávali. Zamnou tam rodičia neboli ani nik z rodiny. Hanbili sa za mňa. Chodil len priateľ a jedna kamoška. Potom keď som sa vrátila z psychiatrie domov tak sa mi pohoršilo. Tak som sa postupne od nich odsťahovala. A je to fajn. Čo sa týka toho článku čo dávala Catherine tak vo veľa veciach súhlasím. Stále prší a mám dovolenku tak si vysivam potom vám ukážem akebdielo sa mi podarilo. Majte sa pekne
Katuska
Katuska
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 141
Reputácia Reputácia : 131
Dátum registrácie : 28.09.2020

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, Hvezdicka, vrana, Mous and Abditus like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 60 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Mous St 21 september 2022 - 11:25

Ahojte,pekne predpoludnie.máme tu ďalší deň.opäť som bol s Pajdom na dlhšej prechádzke.odporúčam-deň je hneď lepší.teším sa,lebo bolesti chrbta sú v úzadí.opáť som jedol jablká.čo sa psyché týka,je to tiež dobré.cítim sa po každej pohybovej aktivite dobre.jediné,čo si všímam je občasné korigovanie myšlienok z mojej strany-myslím,že keby nemám lieky,myslenie by sa mi vedelo ubrať divnými smermi.ako inak,chystám sa čítať.večer si možno pozriem film.včera som pozeral film od Woodyho Allana-Vicky,Cristina,Barcelona.už som to videl viac krát.som rád,že ma vedia stále vzrušiť pekné ženy,teda aj zaujať-síce je to len film.spávam dobre,nemusím ani užívať nič na spanie.zaspím tak do pol hodiny až hodiny.výborne,že nepijem toľko kávy a nefajčím toľko.kardiológa chcem aj napriek tomu absolvovať.pôjdem o týždeň aj na krv kvôli metabolizmu.

Prajem Vám pekný deň
Mous
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 918
Reputácia Reputácia : 193
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, kimi2028, Hvezdicka, Juraj, vrana, Abditus and Catherin4 like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 60 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Catherin4 St 21 september 2022 - 14:20

Mna chcu uz zo stacionara buduci tyzden prepustit. To tu budem 8 tyzdnov. Znie to ako dlho, ale ja stale nie som v poriadku. Vsak som mala psychozu a stale ciastocne mam. Nemozem soferovat auto, som rychlo unavena, vsetko zabudam. Byvam v malej dedinke kde nechodi autobus moc casto a neviem si predstavit jak sa dostanem k lekarovi. Autom je to 3/4 hodiny, busmi by som musela ist troma a bol by to celodenny vylet. Ja som unavena len ked idem nakupovat. Byvam sama a nema mi kto pomoct. Chcela som sa nechat este hospitalizovat, ked uz sa teda stacionar neda, ale psychologicka mi povedala ze to nepotrebujem, ze na tom nie som tak zle. Ako pardon, pred mesiacom mi zacala psychoza, prezila som ju tu, sami videli ako tazko mi bolo, triasla som sa, s nikym nerozpravala, plakala som a rozpravala o tom, ze moj zivot nema zmysel, ze si to hodim. Ale hospitalizaciu nepotrebujem. Este pred troma tyzdnami mi lekarka oznamila, ze mam asi schizu. A teraz ma vykopnu. Nemam slov.
Catherin4
Catherin4
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 528
Reputácia Reputácia : 75
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

Juraj likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 60 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Abditus St 21 september 2022 - 20:39

Ahojte. Po dlhšom čase sa opäť ozývam. Celkovo sa mám dobre. Stále na tých istých tabletkách. Upršané počasie ma vôbec netrápi, práve naopak. Môžem s kľudným svedomím pasívne odpočívať. Rozmýšľam, že sa niekedy vyberiem do lesa na huby. Po výdatných dažďoch by mali povyskakovať. Stiahol som si aplikáciu ,, Daylio,, kde si každý deň značim svoju náladu a aktivity. Je to veľmi dobrá appka, a dobre funguje aj bez zakúpenia celej verzie. Momentálne som skôr pasivnejší a pokojnejší. Zdá sa mi, že mi moja samota vyhovuje a len ťažko si viem predstaviť tú správnu ženu po mojom boku. Prestal som hľadať. Rezignoval som v tomto smere. Možno to je takto lepšie. Sloboda ma veľa výhod a ponúka veľa skrytých možnosti.
Abditus
Abditus
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 42
Reputácia Reputácia : 24
Dátum registrácie : 22.06.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Tianeptin

Matej, Hvezdicka, Katuska, Juraj, vrana and Mous like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 60 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  vrana St 21 september 2022 - 20:52

Ja by Som to nenazval rezignovaním, ale oslobodením sa od závislosti k druhému, blížnemu, teda partnerky.

_________________
Keď nie Som, tak nie Som, viem, že nie Som!
Keď Som, tak Som, viem, že Som!

Moje Nicky:
Hulk DF 365 1
Hulk DF 365 2
Dušan
avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

Matej, Juraj, Abditus and Saladin like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 60 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Mous Št 22 september 2022 - 11:07

Dobré predpoludnie.ako obvykle,vrátil som sa z prechádzky.dnes sa chystám plávať,aspoň kúsok.no či sa mi podarí ísť,neviem.aj keď som včera rozmýšľal nad poviedkami,dávam tomu čas.verím,že musí prísť tá príhodná chvíľa.krátky príbeh musí mať svoj konštrukt.dosť ma inšpiroval v minulosti Čechov.dnes je pekne slnečno,aj dosť teplo-@Abditus možno je vhodný čas vybehnúť na hríby.tá appka môže byť dobrá vec.@Juraj tú knihu od Tolstoja,ktorú si spomínal,si chcem časom zohnať.téma je zaujímavá a ako píšeš,asi aj v tejto dobe aktuálna.budem tiež aj dnes čítať.chcem si dať žiadosť na prácu na doma.jedná sa o písanie diplomoviek.

Majte pekný deň kamaráti
Mous
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 918
Reputácia Reputácia : 193
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Hvezdicka, Juraj, vrana and Abditus like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 60 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  kimi2028 Št 22 september 2022 - 12:20

Ahojte kamaráti, mám sa na okolnosti už celkom dobre. Pondeľňajší futbal nedopadol podľa plánu a silno som si narazil 2 prsty. Tak dávam to dokopy, ale vidí sa mi, že teraz po necelých 3 dňoch sa začína to zlepšovať trochu, ale tak uvidíme. Som zvedavý, že koľko bude to trvať to liečenie, či dám to za mesiac alebo bude za kratšie... Tak sa snažím len oddychovať momentálne. Včera som trávil čas pri šachu, čo sa mi počítalo. Dnes poobede sa chystám tiež na šachy, si niečo pozrieť a tak. Zajtra sa teším, že pôjdem s kamarátmi na svoj prvý extraligový zápas v hokeji. Aj sa hanbím trochu, lebo extraliga je tu už 4 roky a nebol som na nej. Tak pôjdem pozrieť. Musím pozrieť aj zaujímavé informácie, aby som vedel rozprávať sa s nimi... Tak majte sa pekne a držte mi palce, aby som poliečil tie 2 prstíky. very unhappy
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2245
Reputácia Reputácia : 760
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Matej likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 60 z 83 Previous  1 ... 31 ... 59, 60, 61 ... 71 ... 83  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore