Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 11

Strana 58 z 86 Previous  1 ... 30 ... 57, 58, 59 ... 72 ... 86  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 58 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Iacobus So 6 apríl 2019 - 20:40


  • Tak dobre, budem Ti tykať. Je to divné, keby som ťa stretol, ani by mi nenapadlo tykať. Takto cez internet mi to až tak neprekáža. Keď som bol v nemocnici, niekoľko dám mi navrhlo tykanie, ja som však vzdorovito stále odmietal. Sme občas v kontakte a stále im vykám. Neviem, kam sa teda podela moja zásadovosť, že som na toto pristúpil...
    Dokonca existuje niekoľko spolužiakov, s ktorými si vykám. Niekto by to považoval za čudné, ale ja potrebujem cítiť akoby odstup od tých ľudí, neviem to dobre popísať, cítim sa jednoducho bezpečnejšie, keď mi určití ľudia vykajú. Lebo ak by som pristúpil na tykanie, mohli by sa dostať do mojej osobnej zóny a ja by som im niečo dôležité o sebe vyzradil. A oni by ma potom sledovali, toho sa bojím.


  • U mňa to začalo ani neviem presne kedy. To obdobie pred rokom mám dosť zahmlené. Prestala ma byviť škola, knihy, všetky záujmy, nič mi nedávalo pocit šťastia. Nemohol som sa tešiť, ani smútiť. Spomínam si na to, ako som začal veriť, že som výnimočný človek, ktorého v budúcnosti čaká nejaký objav významného lieku. Potom na to, že niektorí ľudia ma chcú zabiť. Niekto o mne vedel, že som sa chystal na samovraždu, stále neverím, že som mu to povedal. To je nemožné.
    Bál som sa, bol som zmätený. Nevedel som, ako ďalej postupovať. Až som sa pokúsil o samovraždu. Potom, ako som sa prebudil, som veril, že to bol telepatický útok na mňa a pokúsili sa ma zabiť. Našťastie som nemohol ísť na políciu, lebo som už bol hospitalizovaný fakticky proti svojej vôli na psychiatrii. (Keby som podal trestné oznámenie, tak by ma vraj perzekuovali za krivé obvinenie minimálne ročnou ústavnou liečbou.) Nasadili mi lieky, ktoré pomohli, aj ECT, s ktorým som nesúhlasil, lebo som sa obával amnézie. Tie mi veľmi nepomohli, tak s tým po jednej sérii prestali. Po mesiaci ma prepustili. A spomínam si ešte na svojho parazitického brata, ktorý žil v mojom mozgu. O tom som neustále psychiatrov presviedčal. Rozprával som vraj zmätočne o akejsi pseudofilozofii. Teraz som v stabilizovanom stave. Len mám tendenciu vysadzovať lieky, keď sa stav zlepší, a potom sa znova zhorší a psychiater zachraňuje, čo sa dá. Takto to osciluje ako Foucaultovo kyvadlo...


  • Ešte by som doplnil, že už ako malé dieťa som bol divný, nikdy som sa nehral s kamarátmi. Na základnej som nekomunikoval so spolužiakmi. Mal som len jedného kamaráta. Žil som stále vo svojom svete a tam som nikoho nepúšťal, bol som totálne uzavretý. Preto si rodičia nevšimli, že sa niečo deje. Lebo si mysleli, že som uzavretý kvôli mojej povahe. Teraz s liekmi som otvorený až príliš. Ale žije sa mi tak lepšie, takže tak to má asi byť, že sa ľudia navzájom zdôverujú. No proste o mojej chorobe viete vy, najbližšia rodina a 5 kamarátov, s ktorými som počas choroby prerušil kontakt, ale nenahnevali sa na mňa, stoja pri mne.

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 58 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Iacobus So 6 apríl 2019 - 21:50

Zdravím,
dnes sa cítim pozitívne. Bol som večer na prechádzke. Cez deň som čítal a pozeral seriál, je veľmi dramatický. Napísal som všetky zápočty, tak som si doprial taký oddych. Hral som šach, dve prehry a jedna remíza. Nejako sa mi nedarí. Neviem vytvoriť dobré pozície.

Včera na labáku z farmakognózie som písal zápočet, ktorý dopadol dobre. Potom sme robili úlohu triesloviny. Sú to sekundárne metabolity rastlín typu polyfenolov, ktoré majú schopnosť meniť zvieraciu pokožku na kožu tak, že interagujú s kolagénom. Majú adstringentný a antibakteriálny účinok. Z chemického hľadiska sa delia na hydrolyzovateľné (deriváty kyseliny gallovej a ellagovej)Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 58 800px-Gallic_acid.svg a kondenzované (deriváty katechínu, flavonoidný prekurzor).Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 58 %28%2B%29-Catechin Nachádzajú sa v čaji, víne, dreve. Dokazujú sa roztokmi Pb(COO)2, CuSO4, FeCl3 a želatíny, s ktorými tvoria farebné zrazeniny. Stanovujú sa meraním absorbancie po použití Folin-Ciocalteuovho skúmadla, s ktorým tvoria modrý roztok. Obsah drogy Quercus cortex mi vyšiel 3,01%, pričom liekopis uvádza minimálne množstvo 3%, takže som sa zmestil do požiadavky len tak-tak.

Zajtra sa trochu poučím a možno popracujem na seminárke. Samozrejme, v pláne je aj kniha a seriál. Predpokladám, že spolubývajúci bude na izbe, tak bude problém so sústredením. Vždy to tak je, lebo mám nepríjemný dojem, že na mňa stále pozerá.

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 58 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  kimi2028 Ne 7 apríl 2019 - 12:49

Ahojte kamaráti.
tento týždeň som sa mal len bohužiaľ dobre. Psychicky nemal som sa najhoršie. O niečo horšie bolo to s mojou chuťou do činností. Bolo ťažké sa prinútiť k niečomu, aj preto som sa rozhodol, že najbližší týždeň pôjdem na stacionár 2x, tak ako mám chodiť. Dúfam, že ma to opäť pozitívne ovplyvní a ja budem veľmi dobre fungovať. Je dôležité, aby som fungoval dobre. Čo ma prekvapilo, tak som mal problém ísť do posilovne. Dokázal som tam ísť len raz a uvidím, či dnes pôjdem. Dobre bolo, že chodil som na prechádzky ako aj venoval som sa každý deň bicyklovaniu. No nič viem, že mi nečinnosť vadí, aj preto idem s otcom na menší nedeľňajší výlet a držte mi palce kamaráti, aby nám vyšiel dobre.

Tiež vás čítam kamaráti moji a s napätím hodného schizofrenika (až sa trasiem) sledujem naše osudy Smile

kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2260
Reputácia Reputácia : 761
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 58 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Matej Po 8 apríl 2019 - 16:35

Ahoj, priatelia. Smile

Mám sa zhruba dobre. Je však pravdou, že pravidelne na mňa prichádzajú zlé alebo deprimované nálady. Zatiaľ ich naďalej neviem dostatočne zvládať, ale napríklad dnes som čiastočne pokročil tým, že som v duchu knižiek Richarda Carlsona skúšal taktiku nebrať svoje myšlienky v zlej nálade vážne. Carlson ma dosť dobre presvedčil, že moje mienky na najrôznejšie témy, týkajúce sa mojej osoby a mojich životných okolností a situácií, totálne kontrastujú, keď porovnám tie zo zlej nálady s tými, keď sa mám v pohode. To som tu už niekde aj vravel, že ja vlastne v dobrej nálade neevidujem takmer žiadny životný svoj problém, cítim sa vtedy, že všetko je v poriadku, a čo náhodou nie je, tak to aspoň vidím v optimistickom svetle, že to nie je až také zlé, alebo že sa to čoskoro úspešne porieši. Naproti tomu v zlej nálade mám názory, kedy sebou opovrhujem a ľutujem sa, cítim sa mizerne, všetko je pre mňa problém a vidím celého seba a svoj život a rôzne veci vo svojom živote ako zlé, pokazené, nevyhovujúce, ťažké. Carlson na to radí v kontexte ďalších svojich psychologických prístupov nebrať myšlienky v zlej nálade vážne, lebo vtedy je myslenie dysfunkčné, nie je napojené na naše tzv. zdravé psychologické fungovanie. Navyše sa vtedy človek vzďaľuje z prítomného okamihu a z myslenia na aktuálnu činnosť.

Dnes som mal zlú náladu najmä od obeda a vzhľadom na to, že nebolo priveľa práce, tak som si vypýtal na poobedie dovču. Zlá nálada trvala asi 2 hodiny a celkom sa mi ju darilo nerozpitvávať,... na rozum mi chodili všelijaké negatívne myšlienky, ale zaumienil som si ich nebrať vážne, nepriznávať im skutočnú náležitosť, pravdivosť, hodnovernosť. Skrátka som ich len registroval a snažil sa ich vypúšťať, nepristavovať sa pri žiadnej. Neviem, či som vďaka tomu spôsobil skrátenie zlej nálady, ako sľubuje Carlson (opačné konanie totiž zlú náladu živí, udržuje). Dve hodiny zlého cítenia sa mi neprišli ako krátky čas - tiež svoje urobilo to, že som šiel domov na poobednú dovču a nie som konfrontovaný s robotou. To je, myslím, dosť podstatná okolnosť. No, ako prvý pokus nebrať vážne myšlienky v zlej nálade mi to stačí. Skúsenosť dobrá, zostanem to skúšať aj nabudúce. Zlé nálady sú podľa Carlsona nevyhnutné, striedanie nálad je psychologickou danosťou. Od jeho postupov a taktiky si sľubujem najmä výrazné skrátenie zlých nálad, ich nerozvíjanie, neživenie. Keď už teda musí občas prísť vôbec... a teda u mňa dokonca pravidelne, či vlastne všeobecne u nás pacientov sa to strieda akosi rýchlejšie, častejšie. Už len skúšať neudržovať zlú náladu nažive. Koľko však trvá zlá nálada, keď sa ignorujú jej špatné myšlienky? Hodinu, tri hodiny, celý deň? To ešte nemám očekované. Niekedy som rozpitvával negatívne myslenie intenzívne, vtedy sa ma zlá nálada vedela držať celý deň, resp. až do spánku. Čokoľvek kratšie teda budem považovať za úspech. Dnešné 2 hodiny super. Smile Včera som mal depresívnu náladu okolo tretej poobede, vtedy sa ma to držalo len sotva hodinu. Takže tiež super.

Zvyšok dňa ok. Povinnosti odsýpali. Voľný čas v uplynulých dvoch dňoch som venoval hlavne webu a počítačovej hre. Najprv ma strašne nechcela baviť, potom som sa "do nej" dostal a zaujala ma. Bol som tomu veľmi rád. Smile Hoci ide možno podľa niektorých názorov o detinský prvok, som teraz vo fáze, že si veľmi vážim čokoľvek, čo ma dokáže baviť, lebo nie je takých vecí zrovna veľa... Embarassed

Ďakujem Vám za prečítanie. Prajem Vám krásny zvyšok dňa a všetko dobré aj do ďalších dní. Smile

S vrúcnym pozdravom
matej
Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 58 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5067
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 58 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  tomas Ut 9 apríl 2019 - 18:43

ahojte, nemam sa najlepsie very sad2
nastupil som do prace, odrobil som 2 dni, vo vyrobe, ale perspektiva tam nie je, vraj robim velmi pomaly.
uvazujem nad samovrazdou, no mam strach, ze ju pokazim. dnes sa mi o nej este aj snivalo. Neutral

_________________
Desím sa každého jedného kroku
na ktorý sa chystám.
Desím sa, že ma privedú
niekam, kam som chcela dôjsť.
tomas
tomas
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 237
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 14.12.2010

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 58 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  opadané lístie St 10 apríl 2019 - 14:15

ahojte.

tomas, nevzdavaj to. asi skoro kazdy z nas ma take myslienky ci uz obcas, alebo aj castejsie. skus mysliet na veci, v ktorych sa Ti dari, ak sa to teraz da. alebo navstiv doktorku, mozno by Ti upravila nejako lieky. zda sa mi, ze si pisal, ze mas priatelku. ona by Ta nevedela teraz trochu "potiahnut", ked je Ti horsie?
avatar
opadané lístie
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 436
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 10.02.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 58 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  kimi2028 St 10 apríl 2019 - 14:58

Ahojte kamaráti.
Za úvodné tri dní z týždňa som sa napokon nezlepšil. Stále musím bojovať voči tej nechuti do činností, ale svoje určené minimum dávam. Ísť na prechádzku, na bicykel alebo do fitness centra nie je možno ambiciózny cieľ. V tomto depresívnom období je každá pohybová aktivita zlatá. Mám tiež jedno "študijné" okienko, ktoré sa týka anglického jazyka. Mal by som trénovať šachy, ale netrénujem. Verím tomu, že o týždeň v Bratislave to nejako dám. Niekedy je lepšie sa pripravovať, čo najmenej. Uvidím či tomu bude to aj v tomto prípade.

Tomáš hlavu hore, si ešte mladý chlapík a všetko máš pred sebou. Treba myslieť pozitívne, hoci niekedy to je ťažké. Tak sme chorý, každý si musí aj tým horším prejsť a ja nie som výnimkou. Myslím si, že je to OK na to ochorenie, čo mám.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2260
Reputácia Reputácia : 761
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 58 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Tuto St 10 apríl 2019 - 15:56

Ahoj tomas!
Dosť Ťa chápem. V práci manuálneho typu som tiež nevydržal. Boli to tri dni, keď som pochopil, že niečo obdobné jednoducho "nedám". Dosť ma mrzí, že mi to nevyšlo, hoci som sa dosť snažil vydržať a aj robiť čo najlepšie. Verím, že si po čase nájdeš/me zamestnanie, čo nás bude napĺňať a aj baviť. Drž sa kamarát!

................

Ahojte čitatelia týchto pár viet!
Už som sa chystal aspoň trošku do prírody, prejsť sa, ale začalo pršať, tak som aspoň sa pomenej prešiel po chodníkoch. Avšak, aj som rád, že prší, pôda to už potrebovala. Dnes sa teším na Zello dialógy a pravdepodobne budem čosi čítať. Dni celkovo prebiehajú dobre, v pondelok som bol na injekciu a kontrolu u MUDr. Dá sa napísať, že sa cítim fajn. Vzťahovačnosť je, žiaľ, o čosi silnejšia, ale "hlasy" nepočujem až v takej miere ako doteraz. Slušnejšie povedané, štve ma môj odraz v zrkadle, vzhľadom na tučnotu môjho tela, až pričasto sa prichytím pri pasivite a minimálnej chuti do aktivity. Myslím si, že vždy je nádej k zlepšeniu, tak už sa na to, poprípade teším.

Držte sa! Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 58 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  kimi2028 St 10 apríl 2019 - 19:02

Ahoj @tuto kamarát môj.
Mám radosť, že si sa ozval v tejto téme. S prácou súhlasím je to ťažké manuálnou prácou sa neuživím. Moje pracovné nasadenie býva vďaka pomalému psychomotorickému tempu až príliš pomalé. Nevidím tam žiadnu perspektivitu, aby som plnil náročné normy. Tam treba fakt veľmi šikovné ruky a dobrú hlavu. Je dobre, že v týchto dňoch máš hlasy a paranoidné myšlienky v uspokojivej forme. Aj ty si zaslúžiš aspoň trochu vypnúť. S tou chuťou do činnosti musíme niečo robiť, pretože ako som tu dnes dal trápi aj mňa to. Viem, že aké je to ťažké. Tie činnosti robievam už viac menej len automaticky s určitou časovou prípravou. V poslednom čase mi to trvá aj vyše hodinu a pol, kým sa ku nejakej činnosti aspoň trochu dokopem. Je to tak trochu celé zle. Dnes napr. do posilovne som sa kopal 73 minút, ale došiel som tam a aj som si zacvičil.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2260
Reputácia Reputácia : 761
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 58 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Hulk DF 365 2 St 10 apríl 2019 - 21:32

ahoj @tomas

to stou prácou si nič nerob, to je normálne, novici v novom podniku majú vždy najhoršie miesto, ja som tak dal zopár - krát výpoveď behom doobedia. Ale verím, nech si odkiaľkovek z regiónu najdeš si plnohodnotnú prácu, ktorá ťa bude baviť a napĺnať.

ahoj @Tuto

Chcem len reagovať na tie hlasy. Hlasy boli, sú aj budú, stým nič nenarobíme. Jedine čo sa s nima dá robiť je ich ignorovať.

ahoj @kimi2028

Skús na pár dní prijať nič nerobenie, netráp takto svoju hlavu myšlienkami.

ahoj

Mám sa fajn až na duševno, ktoré je pod paľbou parazitov. Tento makro vesmír z pohľadu neprajníkov je čisto len o negáciach, málo kedy zaregistrujem pozitívno. Áno bol som obdarený ušami a psychotronickou schopnosťou, kde jedna schopnosť sa nachadza v bodovom hodnotení od 1. až 5.

Citujem:

Ve Štvrtém stupni se už jedna o tvz. zosobňující vizi, nebo spíše halucinaci, kde prijimací jakoby videl vysílajícího.

Pátý stupeň je pak popisován jako dokonalá halucinace, kde přijímací vidí konkrétní situaci u vysílajícího a doslova ji sám přežívá.

_________________
Myseľ je nástroj, ktorú používam iba ja, podľa svojej vôle, akokoľvek chcem keď ju potrebujem.
Hulk DF 365 2
Hulk DF 365 2
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 138
Reputácia Reputácia : 27
Dátum registrácie : 18.02.2019
Bydlisko Bydlisko : Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - Paranoidná Schizofrénia, Arteriálna hypertenzia, Diabetes mellitus 2. typu (DM2T), Hypotyreoza
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Quetiapine Accord 300mg, Cisordinol 10mg, Depakine Crono 500mg, Stilnox 10mg, Indap 2.5mg, Prenessa 4mg, Bisocard 10mg, Siofor 1000mg, L-Thyroxin 100 Berlin-Chemie

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 58 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  kimi2028 Št 11 apríl 2019 - 15:19

Ahojte kamaráti.
Dnes som bol na stacionári. Veľmi mi pomohlo, že som mohol byť medzi ľuďmi. Vyzerá tak, že chodiť len raz tak je málo. Bohužiaľ stále mi niečo do toho príde. Ďalší týždeň opäť tam pôjdem len raz, vo štvrtok ma čaká na mňa cesta cez celé Slovensko. Mal som sa dnes však dobre, na začiatku dňa vyzeralo to všeliako, ale na ručných prácach už to bolo OK. Dnes ma ešte čaká posedenie zo šachového klubu, na ktoré sa teším.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2260
Reputácia Reputácia : 761
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 58 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Tuto Št 11 apríl 2019 - 17:33

Ahojte!
Ďakujem Hulkovi a reakciu, ráta sa mi to.

Dnešné doobedie bolo akési prefláknuté, ale vypomohol som pri príprave obeda a bol som po meste. Okrem krátkeho zdriemnutia v poobedí som vybehol aj do prírody, teda sa prejsť. Dobre mi to "padlo", hoci až tak som nevidel-nezbadal niečo, čo by stálo za napísanie. Prekvapila ma teplota vzduchu, ktorá akoby rýchlo klesla hneď o niekoľko stupňov.

Zdravotne sa nič nemení, iba ak vzťahovačnosť si "vybrala" takú malú skupinku pri supermarkete a mal som zlý pocit, akoby hovorili práve o mne. Keď sa na mňa ešte otočili, jednoducho nervstvo pracovalo. "Hlasy" zatiaľ rovnako - ich umiernené dorážanie riešim len v prežívaní a do správania sa nedostávajú. Chuť do činnosti sa snažím pohnúť, hoci občas, či až pričasto, je to boj...

Prajem vám čo najviac pekných chvíľ, buďte v pohode. Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 58 z 86 Previous  1 ... 30 ... 57, 58, 59 ... 72 ... 86  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore