Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 11

Strana 72 z 86 Previous  1 ... 37 ... 71, 72, 73 ... 79 ... 86  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 72 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Meretseger Po 27 máj 2019 - 16:46

Ahojte.

Matej, díky moc, skúsim si z Tvojich slov niečo zobrať giving a hug Momentálne sa mám teda... hm, lepšie? Akurát ako správny srab som tú blbú dent. hygienu fakt zrušila, napísala som jej, že som chorá, no jasne pale No ale na druhú stranu som napísala psychologičke, či sa môžem v júni doplaziť, holt neviem, čo chcem lol Vraj môžem a vzájomne sa na seba tešíme, suppa potom Very Happy 
Otepľuje sa, to je jasné, totiž aj napriek miernemu znižovaniu inzulínu furt trpím hypoglykémiou a žeriem, čo vidím (Sissi už preventívne niekam zaliezla, aby z nej neostalo len pár chlpov Very Happy ). Aj teraz čosi žujem a mala by som si ísť nakúpiť proviant, ale asi to nechám na zajtra. Okrem toho ma v rámci hypa drží vlčí hlad, zožrala by som im tovar z regálov ešte pred kúpou Laughing
Tož tak, idem zas o kus ďalej jumping2
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 72 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Tuto Ut 28 máj 2019 - 0:19

Ahoj kamarátky/ti!
Za chvíľku sa už uložím na pokusy o zaspanie. Gerodorm však zaštrajkoval a nabudzuje žalúdok k činnosti. Tento pondelok som síce splnil nevyhnutné, ale mimo to len pospávam a spím. Celkom tomu nerozumiem čo sa vlastne deje. Vlastne som aj vynechal prechádzku, čo mi asi nepridá k sebavedomiu. Normalita prežívania je momentálne nedostihnutá. Správanie snáď ešte-ešte. Najradšej by som len tak podriemaval, túžim ísť preč, ďaleko... Prirodzene spánok je veľmi otázny. Sťažka sam ho dal do poriadku v minulosti, ale teraz je to veľký chaos. Navyše pred letom a horúčavami. Nemám ani najmenšiu chuť nasmerovať sa do nemocnice.

Zvláštne je, že sa mi v priebehu roka nič nesnívalo, až zrazu teraz. V hlave sa mi prehnal sálový futbal, čo som kedysi hrával ako stredoškolák. Hovorím si, že keď teda aktívne nešportujem, tak aspoň v tom sne. Momentálne plánujem väčší nákup v armyshope, dúfam v nejaké odolné kapsáče čiernej farby, tričká, vychytávky a možno plastovú pláštenku. Nebolo by od veci pozrieť nejakú dvojvrstovú karimatku. Rád nakupujem v takýchto obchodoch, vždy sa niečo nájde...

Zajtra nemám nejaký zásadný plán. Na záhrade je to o blate, tak to bude asi o čučaní doma. Mám tu toho tooooľko na čítaní. Tak pozdravujem vás kamarátky/ti a dobrú noc.
Tuto

flower flower flower

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 72 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  le pluie Pi 31 máj 2019 - 13:02

Ahojte,

tak počítam hodiny do vytúženého víkendu. V robote je živo, mali sme tu 100 detí na tvorivých aktivitách. Ja som sa im nevenovala, ale keď behali po galérii ako splasene a nedali si povedať, aby nechytal diela, nebolo mi všetko jedno. Veď to sú tisícové diela. Ale už sú preč a tak aspoň mali zážitok pri hre a tvorení. Si teraz oddýchnem. Konečne budem chvíľu mimo týchto zvláštnych galerijnych vzťahov. Idem s mamou do BA na víkend otvorených záhrad a večer na koncert. Budúci týždeň konečne príde priateľ a ideme s rodinou na svadbu Smile Konečne po 6 týždňoch spolu. Aj keď zas len chvíľu. Teším sa na tieto dni.
le pluie
le pluie
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 104
Reputácia Reputácia : 37
Dátum registrácie : 15.09.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: prvotná F. 23.0, aktuálna F. 32.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Olanzapin 5 mg, Alventa, melatonín, Euthyrox

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 72 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Matej Pi 31 máj 2019 - 21:48

Ahojte, priatelia.

Uplynulý týždeň sa zaradil medzi moje horšie. Ak by som mal byť stručný, prenasledovali ma mínusové príznaky, občasne striedané alebo prekrývajúce sa s depresívnymi. V práci bývalo teraz ťažšie, moje zvládanie pracovných nárokov a stresu bolo viditeľne znížené. Spával som prevažne ok, neponocoval som, takže v tomto moje ťažké nálady netkveli. Pravdepodobne išlo skôr o vplyv počasia - už dávno som si priznal, že som značne meteosenzitívny, čo ma zároveň aj dosť štve, lebo počasie sa mení prudko hocikedy a je mi veľkou nevýhodou, že ma to tak ovplyvňuje. Cítim to čiastočne ako svoju osobnú slabosť, žiaľ. Myslím si tiež, že na mňa mali vplyv aj série cvičení s činkami - skrátka už sa mi dlho potvrdzuje, že keď robím silové cvičenia, tak mi na druhý deň výrazne klesá nálada a cítim sa aj fyzicky oslabený a aj duševne menej vitálny. Nič sa nedá robiť, svaly si teda nenarobím, mal by som energiu fakt investovať len do kardiocvičenia a strečingu/naťahovačiek/ohybnosti. Tieto druhy cvičenia mi väčšinou na nálade neublížia, ba dokonca mi vedia naopak niekedy polepšiť na vitalite (hoci nie vždy).

Občas som mal aj bolesti brucha, najmä po zjedení obeda. Včera som zase dostal kŕče po zjedení jogurtu. Aj takéto veci ako pocity v bruchu majú u mňa značný vplyv na náladu. Píšem "u mňa", ale asi to tak mávame všetci, alebo väčšina.

Týždeň priniesol aj pozitíva, za ktoré som vďačný. Napríklad väčšinou som odpracoval všetko, čo bolo treba, takže som si nevyrubil nejaké zlé následky mojich stavov. Často sa mi darilo aj zachovať si odstup od stresorov a neriešiť v hlave rôzne myšlienky, kašľať na negatívne zamýšľania už v ich počiatku. Napriek stavom boli usmievanie a komunikatívnosť prevažne v poriadku. Potešili ma aj zo súkromia dobré výsledky tatinovho ďalšieho vyšetrenia, sono brucha bolo znovu čisté a onkomarkery sú naďalej opakovane nízke. A potom ma v priebehu týždňa tešili rôzne drobnosti, ktoré ani neviem sumarizovať, ale celkovo mi v ťažkých chvíľach pomáhali. A naozaj veľmi mi pomáhalo to, že moje "stavy" neboli súvislé celé dni alebo celé hodiny, ale vždy na polhodinku, hodinku, a potom zlepšenie, za 2 hodinky zas zhoršenie a pád, o polhodinku zas lepšie. Cítil som to ako úľavu, akoby mi ochorenie dovoľovalo sa zakaždým nadýchnuť, kým sa zase začnem topiť pod hladinou.

Celkovo za tento týždeň by som dal známku asi 2- až 2. Trojku si to nezaslúži vďaka tým spomínaným častým úľavám.

Teraz víkend, vcelku sa naň teším. Skúsim sa v ňom zrelaxovať, odpočinúť si, vypnúť od niektorých druhov myšlienok. Okrem upratovania a prania by som si rád čítal knižky. A premyslel si postup v niektorých mojich životných otázkach, ktoré v súčasnosti riešim... - som totiž trochu nerozhodný človek a neviem si jasne zadefinovať, čo chcem. Je to určitý prvok nezrelosti v mojom myslení, s ktorým naďalej ešte zápasím aj napriek svojmu veku. Embarassed

Ďakujem Vám za vypočutie, kamaráti. Držím Vám moc palce a prajem Vám všetko dobré, držte sa!
Mám Vás rád.

matej
giving a hug

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 72 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5067
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 72 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  anjelik So 1 jún 2019 - 6:51

Ahojte, dobré ránko!
Prajem všetkým krásny víkend.
Ja sa mám teraz dobre. Pripisujem to hlavne tohtotýždňovému chladnejšiemu počasiu, ja som taký opak. V letných teplotách je mi telesne veľmi zle, veľmi ťažko sa mi dýcha, každým letom je ťažsie. Naopak, Matejovi prajem aby sa mu stav čím skôr zlepšil. Na víkend by malo teraz byť už teplejšie, tak dúfam. Ja sa určite nepohnem von z bytu kvôli oteplenia sa.
A vlastne hlavné s čím som sa chcela podeliť... Včera po práci sme nečakane išli von s našim Rene007. To jemu som minule na narodky sľúbila stretnutie, ale potom som sa tak strašne bála, že urobila tú hroznú vec, že v ten deň som to nedokázala a zrušila som very sad4
Včerajší večer bol preveľmi super, vlastne sme vonku boli traja, a s jeho kamarátom. 
Tak ako už párkrát v živote, aj teraz ma veľmi udivilo, ako zvláštne sú osudy ,, známych,, spojené. Na kávičky a papanie sme išli do mesta kde som vyrastala. Ukázalo sa, že on prežil prvé rôčiky svojho života v baráku, čo bol vlastne za parkom oproti tomu mojich starkých, kde som ja prežila svoje destvo. Potom býval v mestskej časti, kde bývajú moji rodičia, a aj ja som žila pár rôčkov. Bolo také zvláštne a krásne, že sme na občerstvení sedeli v pohostinstve, na dvore mojej bývalej základnej školy. Žial, z oboch budov školy v centre sme boli vtedy dávno  ,,vyhnaní,, maličkí žiaci, a do budov nasťahovali všeliaké bezvýznamné malé obchody, a veľa z miestností, bývalých tried ostalo na dlhé roky prázdnymi. Či už to bol akt jednoduchej nenávisti, alebo len ľudskej blbosti...neviem very sad4
Napriek tomu, že sa strašne bojím stretnúť s novými ľuďmi, bol včerajšok prekrásny. S milučkými ľuďmi. 
Neskoro večer, sa nám, ...hm alebo niekomu tam hore podaril taký nechcený šach mat. Nebolo kde zaparkovať vozidlo, tak sa parkovalo pred barákom môjho kamaráta, o ktorom som sa tu párkrát posťažovala. O mojej nešťastnej zaľúbkanosti. Večer bolo na okolí už dosť tichúčko, s Reném sme sa išli akurát rozlúčiť, a asi ma bolo počuť cez okná dokorán... Ako som sa otočila na cestu domov, v kamarátovom okne sa objavil sledujúci tieň človiečika. Tak som sa tak v duchu poďakovala ľudkom tam ,,hore,, pre ich zmysel pre humor  study.
Vlastne, v kútiku duše viem, že asi všetky veci v živote, ktorých sa preveľmi bojím, v skutočnosti by boli také krásne ako toto stretnutie. Ale napriek tomu sa bojím v živote pohnúť. Tak veľmi by sa malo...Taká slabá som... Musím sa snažiť
anjelik
anjelik
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 383
Reputácia Reputácia : 132
Dátum registrácie : 14.03.2018
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F42.2, F60.6
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Fevarin 50mg 1-1-0, Prothazin

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 72 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Matej So 1 jún 2019 - 9:42

Ahoj Anjelik. Veľmi sa teším Tvojmu príjemne strávenému večeru, mám skutočne radosť. Všetkými desiatimi som Ti aj rád klikol na zelený bodík. Určite má zmysel sa prekonávať a premôcť počiatočný strach a obavy. Prajem Ti do ďalšej budúcnosti mnoho takých skúseností ako tá zo včera, ktoré by Ti potvrdzovali, že sa oplatí obavu premôcť, a ktoré by Ťa v takejto snahe premôcť ju aj povzbudzovali. Drž sa, Anjelik, všetko dobré, si super! Super!

---

Ahojte. winking

Vyspal som sa zhruba dobre, od nejakej 22:30 do 7:40. O pol šiestej ráno som mal cik-pauzu, inak to bola súvislá buvačka. Smile Cítim sa relatívne dobre, odpočívam. Surfujem po webe, počúvam rádio. O chvíľku nahádžem do pračky nejaké veci a dám prať prvú várku. K upratovaniu som sa zatiaľ nedostal, resp. ešte potrebujem zopár hodín nerobiť nič. Dopíšem príspevok a asi si zapnem hru, alebo ma zláka nejaká kniha. Mojou zlou vlastnosťou okrem iných je aj to, že čítam stále dokola tie isté knihy, zväčša svojpomocné, motivačné, "šťastné" resp. "pozitívne". Mám ich tu asi 10 až 15 a vyťahujem z poličky dokola jednu za druhou už celé, ak nie roky, tak celé mesiace. Len veľmi pomaly dopĺňam knižničku o nové tituly, priemerne raz za 2 mesiace. Poznám ľudí, ktorí čítajú knihy ako na bežiacom páse, vezmú jednu, prečítajú ju od začiatku do konca, odložia, a idú na ďalšiu. A nie ako ja, že sa vraciam k jednej a tej istej. Zatiaľ čo ja v priebehu roka takto prečítam 5 až 10 kníh, a to mnohé aj 3-4 razy, tak oni prečítajú hádam aj 30-40 vždy nových. Čo je lepšie? Ťažko povedať, asi ako to komu vyhovuje. Ale tíško priznávam, že rád by som mal prečítaných čo najviac titulov, čiže rád by som nasledoval príklad tých druhých. Obdivujem totiž, keď je niekto sčítaný. Embarassed  O mne sa to veru nedá povedať... very sad3

Veľmi Vám prajem, kamaráti, aby ste mali sobotu čo najkrajšiu a príjemnú. Nech Vás prejavy našich ochorení nezmáhajú a nech sa pekne držia od Vás všetkých bokom. giving a hug

S úctou a pozdravom
matej
community together

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 72 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5067
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 72 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  opadané lístie So 1 jún 2019 - 10:58

Ahoj, Matej.

Mne to Tvoje citanie pride vporiadku. Je, totiz, rozdiel ci niekto cita beletriu alebo naucnu literaturu, ci motivacne knihy. Lebo taky roman, napriklad detektivny, staci cloveku precitat raz a uz pozna jeho rozuzlenie, uz je s dejom oboznameny a casto nema potrebu ho citat znovu. Ale Ty citas motivacne knizky a snazis sa teoriu v nich napisanu preniest u seba do praxe. Mne casto pride, ked citam Tvoje prispevky, ze Ty vlastne uspesne robis sam sebe psychologa. To myslim v dobrom, samozrejme. Preto sa potrebujes k tym knizkam alebo k urcitym pasaziam vracat, pripominat si ich, zapamatat si ich a zda sa mi, ze sa casto akoby tym citanim aj posilnujes.

Takze, myslim, ze sa vobec nemusis trapit tym, ako to u Teba je. it is perfect
avatar
opadané lístie
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 436
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 10.02.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 72 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Meretseger So 1 jún 2019 - 18:28

Ahojte!

Mám sa fajn. Bola som dnes v novom baráku a prehrabala svoju skriňu, potrebovala som letné oblečenie (yay!). Teoreticky by som to mohla nechať na mamu, ale vždy presne špecifikujem, že chcem tú-ktorú sukňu či tričko a ona netušila, kde to nájde, tak ma tam vzali radšej. Vyhladkala som všetkých štyroch chlpáčov tam z podoby a zdesila sa nad bordelom, ktorý im tam vládne, aj keď sú presťahovaní všetci už tuším dva mesiace. Doma ma Sissi hodnú chvíľu podozrievavo oňuchávala a tuším sa pri tom aj mračila Very Happy
Glyčky meriam akosi, večer sú vždy nízke a ráno tým pádom vysoké, chce to doladiť. Lieky beriem sporadicky, pritom záchvat nebol... no, dlho, tento rok asi ani nie Shocked A už je jún, kruci, ten čas letí.
Mmm, čo ešte... zaujímavé a pozoruhodné... Laughing Asi nič. Brúsim si zuby na seriál Černobyľ, i keď mi tu stále tvrdne ešte len druhá séria Hry o tróny (ah). Surfujem po nete, vrátila som sa na Instagram - však závislosť, asi - hrávam TR a stále veľa spím, ale tuším sa to lepší. Napchávam sa podchvíľou ovocím, možno preto. No a to je asi aj vážne všetko, čo robievam Very Happy
Strhujúce info, viem lol
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 72 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  kimi2028 Ne 2 jún 2019 - 7:33

Ahoj Matej,
podľa mňa je super, že čítaš knižky viackrát. Koľko je ľudí, čo si prečítajú knižku raz bez patričnej koncentrácie a ani nevedia, že o čom čítali. Podľa mňa je to len raz zle, pretože každá knižka má svoje posolstvá a nemusí sa ich pri čítaní naplniť. Páči sa mi, že zo svojich knižiek sa snažíš si aj niečo zobrať, čo nie je samozrejmosť.

Tak vstávam už o šiestej ráno, čo je relatívne ešte skorá ranná hodina, ale s týmto vstávaním som spokojný. Môžem si robiť ráno svoje vecí, ísť na rannú prechádzku. Mám sa veľmi dobre, čo sa mi páči. V posledných dňoch je pomerne teplo, čo mi vyhovuje. Nálada je super. Chcelo by to viac aktivít, hoci je to ťažké. Fungujú akurát prechádzky a šachy. Včera som sa prinútil ísť do posilovne a posilovňa bola zamknutá. Toľko ku môjmu šťastiu.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2260
Reputácia Reputácia : 761
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 72 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Matej Ne 2 jún 2019 - 11:25

Ahojte, kamaráti.

Ďakujem Vám, Lístie a Kimi, za povzbudenia. giving a hug Teším sa, že niekto aj môj spôsob považuje za v nejakom smere prínosný. Zrovna aj včera večer som si čítal knižky, samozrejme také, ktoré som už sto ráz predtým prečítal. Very Happy Vždy sa mi tie myšlienky a miestne rady aktualizujú a akoby znovu ožijú. A v tej záplave povzbudení a motivácie ma vždy osloví prednostne niečo iné, záleží od situácie alebo problému, ktorý v danom čase akurát riešim. Smile Kimi, mrzí ma tá smola ohľadom posiľovne, no úmysel sa tiež ráta a premohol si sa tam ísť, takže ja určite skladám klobúk. Smile Prajem Vám, Lístie a Kimi, mnoho zdaru, držte sa, priatelia! Super!

Ahoj Meret. Smile Osobne sa mi Tvoj štýl súčasného života páči. Je to také vychutnávanie si aktuálnych radostí a pozitívnych drobností. Applause Som rád tiež Tvojmu návratu na Instagram. Yes Ty proste medzi široké virtuálne komunikačné pláne patríš, v online svete si doma. Computer Tým nechcem povedať, že offline nie je pre Teba, to nie, iba si práveže nemyslím, že by si mala online-žitie rušiť. Našťastie sa mnohokrát na svoje účty a blogy vrátiš, a tomu sa zakaždým silno poteším. Smile Seriál Černobyl si niektorí ľudkovia z môjho okolia už pozreli a veľmi sa im páčil, takže Ti prajem podobný kultúrny zážitok - myslím, že nebudeš sklamaná. Pretty good Želám Ti všetko dobré, Meret, drž sa! Super!

matej
Vitaj

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 72 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5067
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 72 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Matej Ne 2 jún 2019 - 11:48

Ahojte znovu. alien

Sobotu sa mal zhruba peknú. Doobeda som pral 3 várky a surfoval po webe, často práve tu na fóre, ale trebárs aj na spravodajstve. Zhruba od obeda do nejakej piatej poobede som sa hral na počítači, čím som sa pomerne dobre zrelaxoval. Aspoň tak som to nejak cítil, že ma to odreagovalo. I love you Po piatej som si robil akési študijné minútky... teda asi 15-20 minút angličtiny, 45 minút informatiky, 10 minút filozofie. Nebolo to vôbec súvislé, pretože som medzitým bojoval s akousi formou prokrastinácie. Totiž ako som si vytýčil, že sa idem svojim "minútkam", alebo akožepovinnostiam venovať, tak som sa začal prechádzať po byte a na prvý pohľad som sa to snažil naťahovať a odďaľovať. Bolo mi náhle ťažké sa premôcť ku konkrétnemu skutku. Som si už dosť odvykol učiť sa, ba i len čítať si niečo polointenzívnym učením, teda niečo medzi letmým čítaním a vedomým memorovaním. Povedal som si však, že to proste musí byť a že takéto ťažkosti sa dajú predpokladať... takže som si napokon nerobil z toho smútky, lež uspokojil som sa aj s málom prebratej látky a s málo zapamätaných informácií. V zmysle jednej motivačnej rady, ktorá sa volá "good enough". Smile

Po študijných minútkach som si spisoval nejaké financie do excelu, plus zaplatil poistku za byt a nedoplatky z vyúčtovania energií. Som rád, že to mám za sebou, dosť sa mi odbremenilo zo srdca. pale Ešte čakám niekedy v júli vyúčtovanie elektriny, tú mám zvlášť. silent

Spať som išiel okolo pol desiatej, ale nemohol som zaspať. Asi preto, že som si hodil do seba kofeín o pol siedmej večer. Very Happy O polnoci som prevaľovanie vzdal a šiel som si čítať. To ma nakoniec naozaj uspalo. Laughing

Mám sa teda približne dobre. Nálada je schopná. Dal by som známku asi 1. Meditation

Ďakujem Vám za prečítanie. Ďakujem
Prajem Vám krásnu slnečnú nedeľu, majte sa pekne. Super!

matej
Sun 1

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 72 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5067
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 11 - Stránka 72 Empty Re: Ako sa dnes máš? 11

Odoslať  Tuto St 5 jún 2019 - 19:04

Ahojte kamarátky a kamaráti!
Zbežne zisťujem, že už dlho tu nie sú moje príspevky, lebo som si akosi neistý sám sebou. V prvom rade však zdravím všetkých pisateľov, postupne si čítam všetky príspevky. Určite sa v názore a aj mojej skúsenosti výrazne prikláňam ku kimiho názoru na čítanie kníh. Je u mňa celkom bežné prečítať hodnotnú knihu a odložiť ju do extra priestoru na polici, čo vlastne znamená, že sa k nej zasa vrátim. Rád používam aj zvýrazňovač, čím vlastne urýchlim čítanie textu v budúcnosti...

Podobne ako Meretseger mám mierne nejasno v textilných veciach. Viem, že by bolo vhodné urobiť si generálne upratovanie v skrini, do ktorého s mi však momentálne príliš nechce.

Mateja chcem určite pochváliť za čas venovaný štúdiu, myslím si, že sa to sčasti podobá tomu môjmu "akp." a držím palce aj do budúcna.

.................

U mňa nič extra, bol som u MUDr. a zdá sa mi fajn. Vzťahovačnosť a "hlasy" som v rozhovore spomenul, taktiež aj záležitosti ohľadom trampôt, ktoré mi vznikajú po kratšej či dlhšej dobe v zamestnaní. Teraz sa cítim celkom dobre, bol som na záhrade a robil som so senom. Mám rád jeho vôňu. Prirodzene som si dal aj oddych. Čo si pamätám z minulosti, nemusel som toľko prestávkovať - rýchlo na mňa ide únava, pravdepodobne z Haloperidolu. Ostatné je tak, že fungovať fungujem ako treba a snáď bude aj lepšie.

Majte sa čo najlepšie a v prípade chuti a času vás rád počujem na Zello dialógoch dnes o 20:00. Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 72 z 86 Previous  1 ... 37 ... 71, 72, 73 ... 79 ... 86  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore