Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 2

Strana 77 z 84 Previous  1 ... 40 ... 76, 77, 78 ... 80 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 77 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  tomas Ne 26 december 2010 - 20:59

filipka, drviva vacsina mojej emailovej komunikacie je v anglictine - konkretne na gmaili vyse 90 percent. a ako som pisal, prvy cudzi pristup k mojmu mailu bol kratko po deviatej hodine rano, na stedry vecer, z IP adresy vo velkej britanii...a ked hovorime o tych dalsich pristupoch z inych krajin, tak cinania vacsinou vedia velmi slusne anglicky. ale to je jedno, hlavne, ze mam teraz vsetko (snad) v poriadku.
tomas
tomas
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 237
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 14.12.2010

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 77 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Tuto Ne 26 december 2010 - 21:15

Matej Skalík napísal:dokonca nesmiem ani na toto fórum asi prispievať, lebo je to podozrivé, čo všetko môžu zneužiť proti mne, možno nie teraz, ale raz...

Ahoj Matej,
ja viem, že tento Tvoj výrok je už pasé, ale aj tak by som sa rád k nemu vyjadril.

Prudko je z neho cítiť paranoiu, ktorú si pravdepodobne prežil v pár posledných dňoch. Nečudujem sa... Vianočné sviatky so sebou okrem pozitív prinášajú aj veľký nápor na zabehané zvyky. Veľa vecí nie je v starom režime dňa. Zrazu sú všetci doma, veľa vecí sa deje, vrátanie vypekania a nezvyklého stresu okolo prípravy tých pár dní a to najmä večere. Sviatky harmónie a kľudu sú jednoznačne zmenené na často chaotickú prípravu plnú stresu. Nie je to len o peknej večeri a rozdávaní darčekov. Nepatričný ruch je nutnou súčasťou Vianoc a predsviatkového obdobia. Vlaste, je to vymanenie sa s kľudných dní plných rutiny, spestrených primeraným stresom. V určitom zmysle to môže zapôsobiť aj tak, ako si nám napísal. Samozrejme, je nemôžem v plnej miere odhadnúť, či práve toto bol ten spúšťač, ale garantujem, že prudké zmeny v rytme neprospievajú ani tým zdravším.

Čo sa týka prispievania na fórum, je prirodzené, že každý z nás nesie riziko vyplývajúce zo zverovania sa. Napríklad ja som si istý, že keby niekto s mne bližších osôb čítal tieto všetky moje príspevky, bolo by mi divné, keby ma s nimi nestotožnil. Poskytol som veľa údajov, ktoré smerujú k mojej identifikácii v zmysle poznania mojej osoby ako pisateľa, hlavne známymi... Na druhej strane môžem prehlásiť, že mi písanie tohoto typu výrazne napomáha k stotožneniu sa s mojou chorobou. Zrazu mi nepripadá tak hrozné, že práve ja som takto postihnutý. Cítim určitý pocit normality, a to tak, že nepovažujem svoju diagnózu za hambu. Vari to je sociálne neprijateľné, že som chorý? Nikto sa nemôže "rozdrapovať", že práve on, zajtra, pozajtra, o rok... nebude uchopený nejakou psychopatolpogickou morou. A ešte, čo jeho okolie, partnerka, rodičia, deti? Nikto nevie a netuší. Stav choroby nie je na prejavy studu, navyše ak si ju jednotlivec nespôsobil sám. Nevravím, že na ňu máme byť hrdý, ale na druhej strane, ten kto bojuje z drakom, by mal mať určitý pocit, že práve on dokázal bojovať. Nie každý nájde dosť síl na pohyb vpred. My tu na fóre jednoznačne ukazujeme, že aj napriek ťažkým okolnostiam a strastiam sa to dá. Hrdinstvo nespočíva na živote, ktorý je ľahký, bez prekážok, ale naopak hrdinovi sa háďžu počas života polená pod nohy, driape sa na skaly a zápasí s beštiami. Pýtam sa: "Čo sme my?"

Tak zatiaľ. Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 77 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Tuto St 29 december 2010 - 18:40

Zdravím všetkých,
jeden môj známy berie Lexaurín. Mne osobne sa to zdá jeden z tých starších liekov. On tvrdí, že ho berie už od dávnejšej hospitalizácie. Musí ho však užívať v určitú špecifickú dobu, takže mu znepríjemňuje život aj myslenie na užitie liekov v neprístojný čas. Berie iba tento medikament.

Chcem sa opýtať, či sa dá LEXAURIN niečím nahradiť. Osobne si myslím, že v nemocnici často naindikujú nadmernú dávku a je na aktivite pacienta všetko ukorigovať do primeraných koľají. Myslím, že konkrétne v tomto prípade má medikament na neho dosť utlmujúci účinok, čo vyvoláva nezvykle veľa pospávania, avšak pri bežných aktivitách nevyzerá ospalý.

...

Ja sa momentálne cítim v pohode, ale mám pocit, že po sviatkoch som pribral. Dosť ma to mrzí, pretože rozmýšľam podobne ako Matej schodnúť. Štve ma moja váha a so smútkom spomínam na časy, keď som vo veľkom športoval a cez tričko sa mi rysovala štíhla a svalnatá postava. Teraz sa už pomaly hambím stúpnuť na váhu a mojou mierkou sú nohavice, ktoré nie sú práve najvoľnejšie.

Spávam v zásade a výlučne len s liekmi na spanie (GERODORM) a nie je ničím výnimočným, že v noci nespím. Ako som už dávnejšie písal, zvykol som si na to. Chvíľu si oddýchnem a potom sa pustím do nejakého čítania. V noci je ticho a tak sú tieto činnosti pomerne príjemné a ničím nerušený tak obraciam stranu za stranou.

Dlho som nebol pozrieť moje mačky, resp. kocúra a mačku. Z druhej ruky mám, že sa moji miláčikovia majú dobre a statočne bojujú s príkoriami zimy v podobe hlbokého snehu. Pre kocúrika je to prvý sneh v živote, a tak to na začiatku bol pre neho šok. Ako som spomínal nedávno, dokonca nám spadol aj do komína, čo sa však skončilo pomerne dobre. Kocúrik sa z čierneho povlaku čistil asi dva dni, a potom to zase bola naša čistá šelmička.

Trochu som sa pustil aj do cvičenia, ale to je len také symbolické. Pravý tréning som nemal už niekoľko mesiacov, a to hlavne, že mi chýba aj nejaký spolucvičenec, s ktorým by sme sa motivovali k aktívnemu fungovaniu.

Stacionár je momentálne zatvorený. Je tam akási služba, ale na pokec nebudem cestovať dlhý čas v buse a potom naspäť, a to prakticky pre nič. Radšej vybehnem s nejakým kamošom na kofolu, kávu. Pár takýchto známych dobehlo k nám do mesta, ale to viete, prvoradá je rodina a až niekde na chvoste sú starí kamaráti. Zdalo by sa, že teraz je atmosféra voľnejšia ako pred sviatkami, ale zasa je čas návštev a to sa hýbe všetko týmto smerom.

Vzhľadom na to, že sa blíži Silvestrovská noc, chcem len toľko, aby ste si nemýlili alkohol s minerálkou a pili ho z rozumom a primerane. Kombinácia psychofarmák a veľkého množstva omamného nápoja môže spôsobiť nepríjemné následky. Ale každopádne si užite prechod na rok 2011 čo najlepšie, a pokiaľ ste sa dočítali až sem, želám Vám veľa zdaru a len príjemné zážitky do budúcnosti.

Tuto

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 77 Pf_2011
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 77 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  filipka St 29 december 2010 - 19:30

Tuto, k tomu Lexaurinu:je to benzodiazepinove anxiolytikum, velmi bezne a casto pouzivane. A hlavne zneuzivane. Neodstranuje pricinu problemov, len otupi uzkost a strach. Urcite nie je vhodne pravidelne a dlhodobe uzivanie-jednak sa vytvori tolerancia, t.j. pre dosiahnutie ucinku clovek potrebuje stale vyssie a vyssie davky, az to prestane pomahat-a takisto vznikne zavislost s velkym problemom liek vysadit (abstinencne priznaky pripominaju problemy, kvoli ktorym bol liek nasadeny, ale v este horsom prevedeni). Nepises ziadne podrobnosti o tom dotycnom, ale ak je Lexaurin jedinym liekom, ktory mu bol nasadeny na psychiatrii, tak ma urcite len nejake mierne uzkostne alebo fobicke stavy, mozno viazane na urcitu situaciu. Urcite nema psychozu, depresiu a podobne. V kazdom pripade Lexaurin nie je dlhodobym riesenim, pri miernych uzkostnych problemoch by mala byt liekom volby psychoterapia, pripadne dlhodobejsia liecba antidepresivami podla znasanlivosti. Lexaurin nie je riesenim.
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 77 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Tuto St 29 december 2010 - 20:53

Hmm.

Zdá sa, že som to teraz...Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 77 Icon_shit

Lexaurin, iste. Ospravedlňujem sa filipka, ale mojou chybou som napísal iný názov lieku. Akosi sa mi tento názov vklínil do pamäti a náslende som ho tu napísal a ešte navyše dvakrát.

Malo v skutočnosti ísť o LEPONEX. Už som si ho pozeral aj na Nete, že by ho mohla nahradiť Zyprexa, ale ja s ňou mám priam extrémne negatívnu skúsenosť. Už som tu písal o mojej reakcii na ňu v podobe veľmi silných kŕčoch.

Dotyčný užívateľ má schizofréniu, ale neviem presne špecifikáciu. Čiastočne z neho cítiť pri vyjadrovaní akúsi detskosť, ktorá je neadekvátna k jeho vysokoškolskému vzdelaniu. Celkovo je dobre orientovaný. Jeho myslenie je priamočiare. Častejšie je unavený, aj keď to môže byť vyvolané aj nedostatkom podnetov a jeho príznačnej pasivite. Je pomerne otvorený a spontánny. Vnímanie mi u neho nepripadá narušené. Berie výlučne tento liek, a to niekoľkokrát denne.

Ešte raz sa Ti ospravedlňujem. Na druhej strane si vážim, že si mi tak skoro odpísala a na základe Tvojej odpovede som si mohol okamžite uvedomiť svoju chybu. Určite aj informácia o Lexaurine môže byť pre mnohých zaujímavá a Tvoja vedomosť o ňom prezentovaná na fóre má svoj význam.

Aby som sa teda opravil, zaujíma ma LEPONEX a jeho náhrada. Nemáte náhodou aj informácie o jeho možných degeneračných účinkoch, napríklad na inteligenciu alebo pasivitu v živote užívateľa?

Na osvieženie posielam obrázok, špeciálne filipke:
Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 77 2633021040_6e160196b1
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 77 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  anonym Št 30 december 2010 - 8:59

cau tuto. ja leponex uzivam, momentalne uz druhykrat. beriem davku 150mg, co je menej ako byva obvykle. co je dolezite-leponex sa velmi tazko nahradza inym liekom, obzvlast ked je vo vyssej davke. mne napriklad nestacilo ani 20mg zyprexy na nahradenie 150mg leponexu. musel som sa k nemu zase vratit a teraz je to fajn. viem od odbornika, ze zyprexa je po leponexe povazovana za najucinnejsie antipsychotikum, takze ja by som ju nezatracoval. leponex sa navyse musi vysadzovat strasne pomaly. poznam ale jedneho pacienta, ktory nahradil 125mg leponexu seroquelom 1200mg, co uznas je dost, hoci momentalne sa to uz stava normou.
kludne sa pytaj it is perfect
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 77 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  tomas Št 30 december 2010 - 11:19

s leponexom nemam skusenosti, ale zyprexu som uzival. co ma zaujalo - z tej knizky od virapena - zaklad pre klinicke skusky zyprexy tvorilo 2500 pacientov, ktori brali liek po dobu 6 tyzdnov. dve tretiny z nich tuto dobu nevydrzali, 22 percent malo zavazne neziaduce ucinky a 20 ludi pocas tych 6 tyzdnov zomrelo (12 na samovrazdu - pravda, riziko samovrazdy u psychiatrickych pacientov je vyssie ako pri beznej populacii, takze to nema velku vypovednu hodnotu).
tomas
tomas
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 237
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 14.12.2010

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 77 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  filipka Št 30 december 2010 - 18:35

So Zyprexou mam zlu skusenost. Nepriniesla mi ziadny pozitivny efekt, len same negativa.
Leponex je sice starsie AP, vlastne najstarsie atypicke AP, ale udajne zaroven najucinnejsie. Nevie sa celkom presne, preco je najucinnejsi, ale ma zaujimavy receptorovy profil. Ako jediny z AP silne blokuje dopaminove D4-receptory, pricom blokada D2 je pomerne slaba. Neziaducim ucinkom je moznost smrti nasledkom superinfekcie, ktora prepuka pri Leponexom sposobenom silnom utlme tvorby isteho typu bielych krviniek. Preto je nutne pravidelne kontrolovat krvny obraz. Ma silny utlmujuci efekt.
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 77 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Robo Pi 31 december 2010 - 12:27

Milí kamaráti!

Nech sa starosť všetka zruší
a nech vládne pokoj v duši.
Čo bolelo, nech sa zhojí,
čo tešilo, nech sa zdvojí.
Aby boli v novom roku
iba slzy šťastia v oku.

Šťastný Nový rok 2011,
pevné zdravie, veľa lásky,
pohody v rodine
a životného optimizmu

Vám praje kamarát Robo. sunny jumping2 pig jumping flower jocolor queen bom drunken elephant
Robo
Robo
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 236
Reputácia Reputácia : 52
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 77 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Matej Pi 31 december 2010 - 17:48

Robo, ďakujem za krásne blahoprianie do nového roka. Tebe taktiež podobne! it is perfect jumping2 santa

------

Chcel by som uviesť dve veci. Prvá je krátka úvaha z mojej liečby a druhá je moja súčasná skúsenosť, ku ktorej by som potreboval, aby ste sa k nej vyjadrili. What a Face

PRVÁ VEC

Rozmýšľam, čo by sa stalo, keby sa môj bývalý doktor, ktorý už zomrel, vypytoval viac na bludy v čase, keď sa ma ešte len ujal a začal liečiť moju mnou neuvedomenú psychózu. Všetky bludy, ktoré som mal, zostávali celé roky na úrovni neverbalizovaných pocitov - možno preto o nich moje najbližšie okolie vôbec netušilo a navyše som ich ja možno práve preto nevnímal ako bizarné. Mal som totiž megalomanský blud, že som slávny intelektuál. A najbližšie k odhaleniu tohto bludu bol pán doktor práve vtedy, keď sa ma pri vyšetrovaní opýtal: "Máš pocit, že by si nebol synom svojich rodičov?" A ja som povedal: "Áno, najmä čo sa týka inteligencie...." pirat

Jooooj, a keby vtedy sa pýtal ďalej: "Ako to, že ste iní, čo sa týka inteligencie, prečo si to myslíš, máš nejakú väčšiu inteligenciu?" Joooj, keby sa toto opýtal ako nadväzujúcu otázku, tak ktovie čo by sa stalo. Žeby som naozaj odhalil a prvý raz úplne verbalizoval svoje bludy v čase, keď som bizarnosť týchto pocitov vôbec nevnímal? Možno fakt by som sa spýtal sám seba: "Čo si to vlastne myslím?" scratch

Každopádne už som bol "zaopatrený" liekmi, takže pomaličky som sa z delúzií preberal. saint

Toľko úvaha.

DRUHÁ VEC

Teraz v týchto dňoch sa mám veľa učiť. A často sa mi stáva, že sa mi zatemní hlava. Neviete, čo to je? Teda asi aj viem, čo je to z neurobiologického hľadiska, ale chcel som sa skôr spýtať na Váš názor a osobné skúsenosti. Normálne mám v hlave jasno, akoby tam v mozgu nad očami bola obloha, ktorá je jasná a svieti na nej slnko, ktoré všetko osvetľuje. A mnohokrát ako sa začnem učiť, sa doslova táto obloha zatmie, dá sa povedať o akejsi temnote, zamračení oblakmi. A v tej chvíli ničomu nerozumiem, nič mi nie je jasné, a nedokážem sa ani sústrediť, ani učiť. very sad3

Čo na to hovoríte? Máte nejaký návrh na riešenie? Suspect Question

community together

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 77 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 77 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Matej Pi 31 december 2010 - 22:36

Prosím, pomožte.

Neviem, čo to je, ale mávam to už dlho. Moje myšlienky sa proti mne búria, oni nejak hovoria "svoje", čo je do istej doby v poriadku, lebo sú stotožnené s mojím myslením, s mojím hlavným myšlienkovým prúdom, teda s mojím Ja. Ale akonáhle začnú "spomínať" (na) nejaké nepríjemné alebo zlé veci, ktorých spomínanie neznesiem, tak sa prudko ohradím a začnem im nadávať, lebo oni akosi pokračujú aj po vyslovení nedôvery takejto myšlienke. Musím zahriaknuť slovami "drž hubu" alebo "prestaň", "sklapni", "nechaj ma tak" a podobne. A potom sa rozplačem alebo pokračujem vo veľmi nepríjemnej nálade, ktorá sa ponáša byť drzou, podráždenou, ba až rezonantnou. Čo mám robiť? Čo to je? Máte s tým niekto skúsenosť? Prečital som mnohé texty o týchto našich chorobách, ale toto som nenašiel nikde.

Možno si poviete, že intrapsychické halucinácie, ale veď ja ich nevnímam ako cudzie tie myšlienky, oni SÚ moje, nemôže byť ani reči o ich cudzom pôvode, alebo nebodaj akomsi vkladaní, vysielaní atď. Sú to moje myšlienky, len akurát že sa proti mne búria a predostierajú mi vo vedomí obsahy, ktoré sú proti mne nepriateľské a ktoré vnímam ako vysoko nepríjemné. Som z toho celý nervózny a podráždený.

A tie petardy a ohňostroje vonku mi lezú na karbit!

Ach jaj.

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 77 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 77 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  anonym So 1 január 2011 - 0:35

PF 2011!!!!!!!!!!!!!!!! dancing
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 77 z 84 Previous  1 ... 40 ... 76, 77, 78 ... 80 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore