Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 2

Strana 79 z 84 Previous  1 ... 41 ... 78, 79, 80 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 79 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Igor Po 3 január 2011 - 12:18

Ako som už spomínal, zatiaľ s pamäťou nemám problémy, som pokojný človek, skôr vystrašený a bojazlivý, nikomu by som neublížil, ale keby reálne, opakujem reálne niekto išiel ubližovať mne, zmobilizoval by som všetky sily a bez boja by len tak neodišiel.
Igor
Igor
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 147
Reputácia Reputácia : 6
Dátum registrácie : 28.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 79 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  tomas Po 3 január 2011 - 20:12

AP by na inteligenciu vplyv mat nemali. psychoza defekt sposobit moze (sam mam).


Naposledy upravil tomas dňa Ut 4 január 2011 - 19:41, celkom upravené 1 krát.
tomas
tomas
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 237
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 14.12.2010

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 79 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Igor Ut 4 január 2011 - 9:26

Tomas, keď ťa fyzicky dali do poriadku na ARE, musel si následne absolvovat hospitalizáciu na psychiatrii? A ak áno, tak na uzavretom oddelení alebo otvorenom? Keď som bol ja v nemocnici, tak všetci čo sa pokúsili siahnuť si na život museli byť minimálne týždeň na akútnom uzavretom oddelení, až po čase ich preložili na ľahšie oddelenie.
Igor
Igor
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 147
Reputácia Reputácia : 6
Dátum registrácie : 28.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 79 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  filipka Ut 4 január 2011 - 18:19

Ano, psychoza moze sposobovat defekt kognitivnych funkcii. Pokial ide o antipsychotika, tak sa moj nazor odlisuje od tvrdenia farm. firiem-totiz studie udajne preukazali priaznivy vplyv atypickych AP na kognitivne funkcie schizofrennych pacientov. Podla mna sa to vsak neda pausalizovat a tyka sa to HLAVNE pacientov, ktori maju vplyvom psychozy kognitivny deficit, vtedy pravdepodobne dochadza k tomu, ze tento sa ustupovanim aj ostatnych prejavov psychozy moze zlepsovat a teda to bude dojem zlepsovania kogn. funkcii. Tieto funkcie vsak nikdy nepresiahnu uroven pred prepuknutim psychozy. Moja osobna skusenost-po Zyprexe som bola ako vymleta. Sice sa mi na Zyprexe podarilo uspesne urobit atestaciu, avsak na priebeh predatestacneho skolenia si absolutne nepamatam. Maval som nieco ako "okienka", ked som si naraz nevedela spomenut na taku vec,ako stlacenie prislusnej klavesy na PC.
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 79 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  tomas Ut 4 január 2011 - 19:40

Ahoj Igor, este pocas toho, co som bol na ARE, za mnou prisiel primar psychiatrickeho oddelenia. Na oddeleni tej nemocnice, kde som bol po mojom pokuse, bolo do 30 lozok, zmiesani pacienti - cize na jednej izbe aj psychotici aj alkoholici. Zopar tazsich pripadov na izbe s klietkami. Ja som mal relativne stastie na lahsie pripady na izbe, hoci alkoholici nemali niekedy velmi ludsky pristup k psychotikom - raz za jednym z izby prisla nasteva a myslel si, ze spim, tak jednemu vravi: "Poznas ho? Je z nasho mesta. Je na hlavu. Chodi na VS, ovlada tri jazyky a zblaznil sa z toho"...cize vseobecne lepsie skusenosti mam so specializovanymi nemocnicami - toto bolo v Galante. Vo Velkom Zaluzi to je neporovnatelne lepsie, jedinym minusom asi dlhsi pobyt.
tomas
tomas
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 237
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 14.12.2010

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 79 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Igor St 5 január 2011 - 9:47

Ja chodím do nemocnice na psychiatrické oddelenie, kde spadám aj rajonizačne, 25 km od nášho mesta. Psychiatrické oddelenie je rozdelené na štyri samostatné poddelenia:
- akútne oddelenie /najtažšie stavy, dve izby so sieťovými posťeľami, zmiešaný pacienti, psychotici, alkoholici a narkomani na detoxe/
-režimové oddelenie / len psychiatrický pacienti bez alkoholikov a narkomanov, ľahšie stavy schopné prispôsobiť sa režimu/
-otvorené oddelenie / úplne najlachžšie stavy, tiež bez alkoholikov a narkomanov
-protialkoholické oddelenie / odvykacia liečba pre alkoholikov a narkomanov, ktorí prešli detoxom, alebo išli priamo na oddelenie/
Igor
Igor
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 147
Reputácia Reputácia : 6
Dátum registrácie : 28.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 79 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  anonym St 5 január 2011 - 17:30

preklinam vas, uzkost so vztahovacnostou! you make me loner. very sad5
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 79 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  anonym St 5 január 2011 - 18:00

kazdy uz sa s kazdym spaja, kym nenajdu sa taki dvaja, ktori splynu v jednu culu, prenadhernu molekulu. very sad5
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 79 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Robo Pi 7 január 2011 - 14:22

Ahojte kamaráti. Minulý týždeň som bol veľmi napätý, nervózny, emocionálne napätie sa mi dalo krájať. Moja psychiatrička mi vysadila OXAZEPAM, ale vysadenie Oxazepamu som mal postupne, lebo keby som vysadil Oxazepam ihneď, tak by mi hrozil epileptický záchvať. Predpísala mi nový liek SPITOMIN 5 mg. Počuli ste už o tomto lieku? Stretli ste sa s tým liekom? Okrem Spitominu beriem Leponex, Abilify, Anafranil. Takže asi tak... Majte sa krásne, Robo. sunny albino flower jocolor queen jumping2
Robo
Robo
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 236
Reputácia Reputácia : 52
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 79 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  filipka Pi 7 január 2011 - 17:02

Spitomin je liek proti uzkosti, ma vyhody aj nevyhody. Vyhodou je, ze nan nevznika zavislost a nevyhodou je, ze niekomu nemusi zaberat a ze sa musi brat pravidelne.
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 79 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  tomas Ne 9 január 2011 - 10:48

kamarati, nasiel som si novu zabavku - poker. som v nom sice este len uplny zaciatocnik, ale velmi ma pohltil. ked idem s kamaratom von na kofolu, tak sa smeje, ze stale hovorim len o pokri. a ked som mu ukazoval, ze videa o pokri mam najnovsie uz aj v telefone, tak len krutil hlavou.

v stredu som bol u svojej novej psychiatricky, klasicka otazka ako sa mam, a neskor - co mam nove. tak mi hlavou preblesklo okamzite, ako by asi zareagovala, keby som jej povedal o mojom novom hobby. predstavoval som si to nejako takto:

ako sa mate?
- celkom dobre.
co nove?
- aaa, tak viete, zacal som hrat na internete poker o peniaze.
fiha, dari sa vam?
- tak priemerne.
uz sa vam podarilo aj nieco vyhrat?
- zatial nie. vcera som dostal dochodok, tak som ho hned cely prehral. asi si poziciam peniaze od mamy, aby som nemusel cakat mesiac na dalsi dochodok. alebo skusim spenazit, predat ten novy lcd televizor, co sme nedavno kupili. tie peniaze vyhram urcite naspat, a este ovela ovela viac, lebo som v pokri jednoznacne lepsi ako moji superi, oni maju len stastie....


a tak akosi takto som si to predstavoval, rovnako ako to, ze do karty pise: "patologicke hazardne hracstvo, megalomanske ideacie, odklon od reality..."

inak za obdobie 1.1. - 7.1. mam odohranych 6.5 hodiny a cisty zisk 41.15 dolara. myslim, ze nie najhorsie, kedze skutocne s pokrom este len zacina...


tomas
tomas
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 237
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 14.12.2010

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 79 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Igor Ut 11 január 2011 - 13:42

Tomas, a v čom je Veľké Zálužie také dobré?
Igor
Igor
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 147
Reputácia Reputácia : 6
Dátum registrácie : 28.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 79 z 84 Previous  1 ... 41 ... 78, 79, 80 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore