Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 2

Strana 46 z 84 Previous  1 ... 24 ... 45, 46, 47 ... 65 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 46 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Tuto Po 20 september 2010 - 2:08

Matej Skalík napísal: Prepadávam sa do čoraz väčšej beznádeje a zúfalstva. Normálne cítim vnútri v psychike, ako kolabuje, rúti sa, odumiera tomuto svetu, i všetkému.

Hmm. To môže byť aj otázka čo robíš počas dňa.

Jednoducho sebarealizácia.

Počas dňa sa môžeš zaoberť:
- A) činnosťami, ktoré nevyžadujú žiadnu námahu a sú práve pre spomínanú ľahkosť vykonávania populárne (pozeranie TV, ležanie, sledovanie filmov, "ničnerobenie", browsovanie, zamýšľanie sa...)
- B) činnosťami, ktoré vyžadujú námahu (štúdium, čítanie ťažšej literatúry, koníčky, šport, pomoc v domácnosti, upratovanie, práca na záhrade, práca ako taká...)

A) je ľahké, ale nenaplňuje - výsledný efekt je zlá nálada, skľúčenosť...
B) napĺňa, je zmysluplné - výsledný efekt je pocit vykonanej práce, spokojnosť

Neviem, či toto súvisí práve s tvojimi pocitmi, ale u mňa to funguje, ak sú tvoje negatívne pocity už viac rozrastené navštív práve doktora.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 46 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Ivan Po 20 september 2010 - 8:08

Niekto nevie spinkať že?
Ivan
Ivan
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 211
Reputácia Reputácia : 1
Dátum registrácie : 13.09.2010

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://psychiatria.nazory.eu/
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 46 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  anonym Po 20 september 2010 - 17:45

Ahojte.
Poprosil by som vas o radu. jedna sa o to, ze sa stale musim nutit do cinnosti a akoby ma nic nepohltilo. napr. zacnem citat knihu a hned sa pozeram, kolko mam este stran do konca. akoby ma to citanie vobec nebavilo. to iste je s lustenim krizoviek. vylustim jednu a musim si dat pauzu. na staciku je chalan, ktory lusti cele hodiny a vydrzi pri tom.
chcel by som sa spytat, mozno to poznate zo svojej skusenosti...kedy, za akych okolnosti sa nasadzuje nejake aktivizujuce antideporesivum? alebo to nechat tak? myslite, ze sa to upravou liecby da zlepsit?
ja som stale nastaveny tak, ze hoci je dobre, stale myslim na to, ze moze byt este lepsie. ale moze? to neviem.
stale mi chyba nejaka iskra. spat chodim okolo pol deviatej da sa povedat preto, ze ma nic nejako nebavi, nenaplna.
dakujem za spatnu vazbu.
P.S: B-cka si nekupim. lol!
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 46 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Igor Po 20 september 2010 - 18:24

Ahoj Lapaj.

Ja som kedysi chodil do supermarketu a prečítal som si noviny, časopisy, bol som tam aj 2-3 hodiny, predavačky frflali a zákazníci mali tiež poznámky, ale mal som ich na háku, doma som čítal knihy...potom som upadol do apatie a už vôbec nechodím čítať do supermarketu, aj knihu čo som si objednal, tak som prečítal 4 strany už ani na seriály sa nedokážem sústrediť, tiež sa cítim vyprahnutý a akosi ma nič nenaplňa...beriem rivotril, citalec....
Igor
Igor
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 147
Reputácia Reputácia : 6
Dátum registrácie : 28.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 46 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  filipka Po 20 september 2010 - 18:54

Ja som sa s tym tiez morila. Ale pomohlo znizenie jedneho AP a vysadenie druheho, i ked doktorka o tomto liecivom zasahu nevie. lol!
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 46 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Ivan Po 20 september 2010 - 19:08

Vďaka béčkam mi je oveľa lepšie. Po všetkých stránkach. Včera som 4 hodiny tvrdo makal na záhrade, po veľmi dlhej dobe, potom som išiel s kamarátom na bicykli asi 30km. Vrátil sa s Talianska, ktoré prešiel na bicykli za mesiac, tak mi rozprával zážitky. Dnes som bol v robote. Spravil som zopár opráv, predal bicykel a bolo po práci. Ubehlo to ako voda. Je sedem hodín večer a stále mám veľa energie. Ani ma nič nebolí. Škoda že som to nevedel pred 30 rokmi, že stačí papať veľké dávky béčok, aby som mohol normálne fungovať. Ale som vďačný aj za to, že teraz môžem normálne fungovať. Je to na nezaplatenie.
Ivan
Ivan
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 211
Reputácia Reputácia : 1
Dátum registrácie : 13.09.2010

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://psychiatria.nazory.eu/
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 46 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Tuto Po 20 september 2010 - 19:49

Lapaj napísal: napr. zacnem citat knihu a hned sa pozeram, kolko mam este stran do konca. akoby ma to citanie vobec nebavilo. to iste je s lustenim krizoviek. vylustim jednu a musim si dat pauzu.

Je to celkom normálne, keby si bol nejaký nadšenec pre určitý obor a mal by si v ňom prečítať knihu a mal by si s tým problém bolo by to iné. Čo je však na tom, keď ťa krížovky, kniha úprimne nebaví. Buď si hľadaj niečo čo ťa chytí, alebo naďalej čítaj knihy po pár stranách - nikto Ťa neženie.

Aj ja mám obdobný problém nečítam veľa, ale keď si to prepočítam: ak by som čítal denne 10strán za rok prečítam 3650 strán a to je minimálne 12 kníh po 300 stranách. Je to málo? Ja to mám rozdelené na činnosti. S každej dobrovoľnej činnosti neurobím veľa, ale keď zoberieš dajme tomu 15 činností za deň po 15minútach máš to cca 4hodiny činnosti. Za rok sa to násobí dňami a to môžeš pre seba urobiť skutočne veľa a ani príliš tvrdosti na seba nepotrebuješ.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 46 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Tuto Po 20 september 2010 - 20:09

Ivan napísal:Niekto nevie spinkať že?

Všimol si si. Trocha mám rozbitý spací režim. Riešim to, zatiaľ chodím spať cca o 2:00. Tým mám však "veselšie" vstávania. Keď sa však musí tak sa musí. Pozitívom je, že večer sa toho dá stihnúť pomerne dosť - vidíš, ešte som aj odpísal na diskusiu. Následne som zaspal ako batoľa.

Neviem aké stanovisko mám zaujať k B-čkam. Viem, že sa dávajú anorexičkám ako doplnok na pribratie a majú vplyv nielen na metabolizmus, ale aj zabezpečujú správny chod nervovej sústavy. Bojím sa priberania. Nie som ako prútik, takže ma trápi každé kilo. Čítal som si tvoj web, je to podnetné.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 46 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  anonym Po 20 september 2010 - 20:36

Ano. zrejme tak nejako fungujem aj ja. nevydrzim dlho pri jednej cinnosti, ale za den ich vystriedam viacero. ja len...strasne mi chyba zapal pre nieco. niecomu sa vasnivo venovat. niekoho kniha chyti tak, ze ju celu precita behom noci na jeden sup. take nieco chcem aj ja. nie len nejake povrchne pristupy k veciam. viem, ze pri chorobach z okruhu schizofrenie je prave vola a pasia velkym problemom. a este apatia. zvlastne je, ze si nepamatam ako to so mnou a aktivitou bolo v minulosti. mozno sa len snazim zmenit nieco, co je pre mna prirodzene a sice venovanie sa aktivitam, ako to popisujes ty. je to mozne. uvidim. ale ta chut celkovo zit mi fakt chyba. akoby spanok bol unikom z reality. uz teraz sa pomaly ukladam do postele. Shocked
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 46 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Tuto Po 20 september 2010 - 22:27

Lapaj napísal:[i]Ano. zrejme tak nejako fungujem aj ja. nevydrzim dlho pri jednej cinnosti, ale za den ich vystriedam viacero. ja len...strasne mi chyba zapal pre nieco. niecomu sa vasnivo venovat.

Čo chceš nie je ani zďaleka jednoduché ani pre zdravého človeka. Náš kraj je charakteristický výrobnými podnikmi. Zdravý-zamestnaný robia ako robotníci 8 hodín pri stroji. Prídu domov zapnú telku a pozerajú. Neskôr idú spať. Cez víkend štuchnú do domácich prác, nakúpia, pozrú si programy v TV, možno sa preidú pár km po prírode, idú na pivo. To je všetko. Mám známych aj na vyšších postoch, ktorí tak bežne fungujú. Myslíš, že je tam nejaký zápal? Zmysel?

Jednoducho to čo riešiš, nie je nič výnimočné. Potrebuješ len zaplniť čas. Hľadaj preto niečo čo ťa zaujíma. Môžeš napríklad študovať. Navštív miestnu knižnicu a pozri sa v sekcii odbornej literatúry, čo by ťa zaujímalo. Nehambi sa za výber jednoduchšej literatúry, práve tá svojím všeobecným zameraním môže omnoho lepšie ukázať smerovanie tvojho budúceho zamerania.

Hľadanie toho, čo ťa zaujíma je dosť dlhá cesta. Je dôležité sa k nemu postaviť zodpovedne. Keď po rokoch štúdia zistíš, že si "oprel rebrík o nesprávny strom" je ťažšie začať od znova.

Každý máme vlastnú cestu, niekto má všetko určené od detstva, iný sa hľadá po skončení strednej školy, príp. vysokej. Nie je málo aj tých, ktorý svoje smerovanie nájdu až v dôchodkovom veku. Nemálo ľudí svoje chodníčky vyšlapalo bez hľadania a možno ani nezistia, že celý život išli nesprávne.

Ty si spravil krok dopredu - zamýšľaš sa nad tým. Smelo v tom pokračuj, verím že dokážeš postupne nájsť svoju cestu. Máš veľký potenciál už len časový, ktorý hrá pre teba.

Je veľa vecí čo môžeš robiť. Výzvou je stať sa po rokoch odborníkom na určitý smer. Naučiť sa jazyk/jazyky. Začať postupne cvičiť (na začiatok trebárs 10min denne) a postupne pridávať. Písať blog. Tvoriť v oblasti, ktorá je Ti milá...

Spomínam na nedávnu návštevu Nicka Vujicica, beznohého a bezrukého Austrálčana, ktorý svojím postojom dokázal naozaj veľa a nielen to čo bolo v jeho predpokladaných silách, ale aj to čo by nikto ani nepovedal. Tu je článok o ňom. Keď to dokázal niekto s takýmito malými šancami, my máme tiež predpoklady na osobný úspech. Držím palce.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 46 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Tuto Ut 21 september 2010 - 1:06

Je 0:42 a ja sa poberám na nočný oddych. Dnes nebol bohovie aký deň. Ráno som zacvakol budíka a keď som následne otvoril oči zistil som, že som si prispal viac ako som potreboval. Mám dosť rozvrátený spánkový režim, tak ma ďalší čas spania ráno nepotešil. Nasledovala bežná rutina. Rýchle raňajky, káva, cigareta, rozcvička...

Som na seba hodne nahnevaný, že mám prehádzané spanie. Keď sa zle vyspíte stojí celý deň za deravú bačkoru. Len sa motáte a chuť do roboty žiadna. A tak som strávil deň. Stál za... , ale povinnosti som si splnil. To je podstatné. Od štvrtka nabieham na nový kvázy job, takže teraz mám trochu "leháro". Trochu mám depku (len trochu), ale v zásade som spokojný a teším sa na zajtrajšok. Zase sú tam naplánované nejaké povinnosti, takže čosi urobím a budem spokojný.

Keď mi je fakt zle spomeniem si na moju prvú depresiu spojenú so sociofóbiou a paranoiou, keď som sa celý roztrasený schovával pod stolom a bol pre mňa problém priísť k oknu, lebo som si myslel, že ma ľudia sledujú aj spoza závesov. Jednoducho, vždy by mohlo byť horšie. Teraz je dobre. Zaujímavé, ako sa niektoré spomienky uchovajú aj po 11-tich rokoch. Je to varovanie minulosti. Zdvihnutý prst. Už sa do toho nechcem nikdy dostať.

Som rád, že pokrok vo vývoji medikamentov pokročil a mne je teraz relatívne dobre. Na pravidelné užívanie a zodpovednosť v tom, som si za tie roky už zvykol. Zo začiatku (asi pred 12-timi rokmi) bol aj toto sakra veľký problém. Spôsobovalo mi to častejšiu návštevu v nemocnici, čo tiež nebolo moc zaujímavé. Teraz už pokročila doba a môj stav sa v zásade 4 roky pohybuje v min. znesiteľných hraniciach. Aj hospitalizácia pred 4-mi rokmi bola skôr pozorovanie ako hardcore liečba. Tak si užívam občas mierne depresie, rozbitý spánkový režim, únavu, niekedy až apatiu, mierny strach... Našťastie to nie je časté. Dúfam, že do budúcnosti sa to minimálne nebude zhoršovať. Teraz sa snažím držať a pozitívne nazerám do budúcnosti.

Držím palce každému, kto to potrebuje, najmä F25-kám. Dokážeme to! Veď čo nám ostáva?
S pozdravom Tuto. Brú... Sleep
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 2 - Stránka 46 Empty Re: Ako sa dnes máš? 2

Odoslať  Ivan Ut 21 september 2010 - 11:52

Lapaj. To že ťa nič nebaví je pri depresii normálne. Je dobré mať zamestnanie, kam človek nechodí preto, že by ho to bavilo, ale preto, že to je z nejakého dôvodu potrebné. Ja chodím do práce preto, lebo mám rodinu ktorú treba živiť a mám pocit, že aj ľudia oceňujú služby ktoré ponúkam. Ja som bol na tom horšie. Nemal som požiadavku aby ma niečo bavilo, taká požiadavka mi pripadala luxusná. Mal som len potrebu, aby ma nič nebolelo. To že človeka niečo baví požadujem za nadštandard, ktorý si ani nepamätám, že by sa mi niekedy prihodil. Napriek tomu si ale snažím zachovať vnútorný optimizmus. Vnútorný optimizmus mi je vlastný,dokonca som si našiel dôvod na tento optimizmus aj v prípade, že by som ostal chorý až do konca tohoto života. Je to všetko o motivácii a tú mám vždy. Keď som videl, že mi druhí nie sú schopní pomôcť, motivovalo ma to k tomu, aby som si pomohol sám. Našťastie máme internet, ktorý nám dáva neobyčajné možnosti pomôcť si. Vidíš, napriek depresii, bolestiam a schizofrénii sa nepamätám, že by som sa niekedy nudil. Ozaj, čo je to nuda?
Ivan
Ivan
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 211
Reputácia Reputácia : 1
Dátum registrácie : 13.09.2010

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://psychiatria.nazory.eu/
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 46 z 84 Previous  1 ... 24 ... 45, 46, 47 ... 65 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore