Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš?

Strana 59 z 84 Previous  1 ... 31 ... 58, 59, 60 ... 71 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 59 Empty Re: Ako sa dnes máš?

Odoslať  filipka St 13 január 2010 - 16:49

Inac je vyvinuje jedno antipsychotikum s odlisnym mechanizmom ucinku, zatial sa skusa, ale zabudla som nazov, ja truba...
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 59 Empty Re: Ako sa dnes máš?

Odoslať  anonym St 13 január 2010 - 16:50

Ok, dik. Uz sa mi prosim nevenujte, citim saq blbo Very Happy
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 59 Empty Re: Ako sa dnes máš?

Odoslať  slnecnica St 13 január 2010 - 16:51

faakt? skvele... kedy ale pride na trh...
slnecnica
slnecnica
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 409
Reputácia Reputácia : 13
Dátum registrácie : 21.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 59 Empty Re: Ako sa dnes máš?

Odoslať  slnecnica St 13 január 2010 - 16:51

Very Happy no dobre. tak sa skus pytat do tej nemocnice, uvidis co ti povedia.
slnecnica
slnecnica
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 409
Reputácia Reputácia : 13
Dátum registrácie : 21.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 59 Empty Re: Ako sa dnes máš?

Odoslať  anonym St 13 január 2010 - 16:53

ok, dik
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 59 Empty Podakovanie

Odoslať  anonym Št 14 január 2010 - 5:09

Ahojte. Popoluska, Slnecnica, Filipka, dakujem vam, ze ste mi vcera tak pomahali. Uz mi je lepsie. Rano mi vzdy byva lepsie. Dnes na stacionari poviem doktorke o tej uzkosti aj o tom smutku, ktory ma vecer prepadava. Uvidim, co mi na to povie. Dakujem. jumping
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 59 Empty Re: Ako sa dnes máš?

Odoslať  slnecnica Št 14 január 2010 - 6:57

na vecerne smutky vraj zaberaju IMAO antidepresiva. vela stastia Smile
slnecnica
slnecnica
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 409
Reputácia Reputácia : 13
Dátum registrácie : 21.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 59 Empty Re: Ako sa dnes máš?

Odoslať  Laura Št 14 január 2010 - 13:39

Slnečnica,ono fakt niektorí psychiatri sú názoru,že na ťažšie psychózy psychoterapia nzaberá.Či ten názor je správny,ťažko posúdiť.Niekedy sa netreba za každú cenu rýpať v sebe a všetko si logicky rozobrať,lebo psychotické správanie často logiku nemá.Ja niekedy,keď tu toho veľa čítam a pozerám si ešte aj iné články o duševných chorobách do noci,vačšinou je to, keď spím u rodičov,lebo partner by mi to ani nedovolil,tak keď sa týmito vecami veľa zaoberám,mám pocit,že sa mi zhoršilo,že si hľadám príznaky.Taktiež,keď čítam informácie o liekoch,hľadám si na sebe sama nežiadúce účinky.Toto fórum je super,aj ma priťahuje,keď tu dva dni nie som chýba mi to.No keď človek nemá čo robiť,tak sa pozoruje.Neviem,či nejaká hlboká analýza pomože schizofrenikovi.Ja osobne neuznávam,že hneď šupnú do ID mladého človeka,preto,že raz bol v nemocnici s F20,alebo F25.Taký človk je plný energie a potom len nad sebou rozjíma a bedáka.Lapaj si myslí,že by nebol schopný žiadnej roboty.To može byť len jeho názor.dajú sa nájsť aj roboty na doma.Ja doteraz nechápem a zazlievam mojim rodičom,že som šla v 26 do ID,keď to doktorka navrhla.Veď aj tak som potom ešte 8 rokov robila,akurát som mala problém tajiť ID.Možno že sa mýlim,možno že nie je všade toľko pracovných možností,ako v Blave a možno som mala to šťastie,že ja som chorobou nebola až tak zasiahnutá,že som mohla robiť.No a keď nie robota,tak nejaký šport.Alebo aspoň ten denný stacionár.Lapaj šiel na to dobre s tou angličtinou,škoda,že to nevyšlo.Teraz už by som ID nechcela rušiť,zachviľu mám 43 rokov a mám aj choroby fyzického rázu.A tiež stratené roky na ID chýbajú každému v kariere.Vy niektorí čakáte len na to,že Vás spasí nejaký liek,čo ešte nie je ani na trhu.Ja som pred 20timi rokmi toho moc na výber nemala.Jedna doktorka,mám na ňu doteraz ťažké srdce, mi odmietla predpísať hocijaké antidepresíva,lebo,keď som mala mániu,tak podľa nej už do smrti nesmiem brať antidepresíva.Pritom ja mám skor zmiešaný typ F25.No depku može vyvolať aj Haloperidol,ktorý mi spomínaná doktorka ordinovala aj depotne aj orálne.Otrasný liek.Počas 20ročnej liečby mi bolo veľa krát ublížené,až by to bolo na udanie.Kašlem však na to.Som rada,že mi je tak,ako mi je.Ináč Popoluška,gratulujem k prijatiu do zamestnania.
Laura
Laura
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 385
Reputácia Reputácia : 20
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 59 Empty Re: Ako sa dnes máš?

Odoslať  Laura Št 14 január 2010 - 14:14

Ešte ma napadlo,že Filipka aj Slečnica vedia o liekoch určite viac než ja.No to viem aj ja,že na zabratie antidepresíva treba tak 3 týždne,preto Lapajovi radím vydržať.No a ja, keď si dám večer lieky,tiež som unavená.Myslím 600mg Seroquelu.Preto ho beriem večer.Som unavená,ale niekedy nezaspím,preto si dávam vačšinou ešte 1 Rivotril,hoci mi ho doktorka stiahla.Odkedy zomrela moja psychiatrička je to u nás v ambulancii,ako na stanici,tak sa tam lekárky striedajú.Teraz sú tam dve celkom fajn.Jedna stará,druhá ešte nemá ani 30.Oni sa striedajú.Dúfam,že už tam pobudnú aspoň rok.Ja som tiež mala stavy,keď som sa štyri hodiny premáhala,aby som si šla nakúpiť do potravín.Neviem doteraz prečo,lebo ja som fóbiu z ľudí moc nepociťovala.Taktiež som vtedy zanedbávala hygienu,ako Matej.Pýtala som sa teda sama do Pezinku,lebo v Blave povedali,že musím stále brať Haloperidol,potom Fluanxol,ešte k tomu Orfiril a že to so mnou už lepšie nebude.V Pezinku mi depotné injekcie nahradili Risperdalom a dali mi antidepresívum Triticco,čo mi pomohlo.No upozorňujem,že nie hneď.Trvalo to možno aj pol roka,kým som sa dostala do formy a mohla som 5 hodín denne brigádovať.Medzitým mi Risperdal nahradila tá zomrelá pani doktorka Solianom a bolo to fajn.Akurát,že som veľa priberala.No ja som aj veľa jedla.Vždy keď som nemala ani brigádu a bola som na ID,tak som voľný čas zabíjala alkoholom,čo iba zhoršovalo moj stav.nie každý je schopný robiť ,spomínala som,že som v kontakte asi s piatimi ľuďmi s podobnými diagnózami a brigádujem len ja.Sú to však už ľudia v mojom veku.prípadne starší a vačšina ich v minulosti pracovala.Sú ľudia,čo by mali ID strašne radi a mnohí si vedia voľný čas aj vyplniť množstvom záľub.No ja som písala o sebe,že mňa vždy z najhoršieho vytiahla práca.
Laura
Laura
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 385
Reputácia Reputácia : 20
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 59 Empty Re: Ako sa dnes máš?

Odoslať  slnecnica Št 14 január 2010 - 15:04

hej pri antidepresivach aj pisu ze plny ucinok sa dostavi niekedy az po mesiacoch uzivania... ked som zacala brat antidepresiva, zacala som v decembri a az v lete nasledujuceho roku som prestala mat depresie. pricom uzkost zostavala, minuly rok na jar az do leta to bolo uplne priserne, pretoze ma cakali statnice a nemala som ani riadok z bakalarky, to som nevedela spat a bez xanaxu by som ani neprezila, potom som uz nevedela ani jest a bola som priserne unavena, ked som mala skusky tak som ich robila takym sposobom, a to uz v zimnom semestri, nie len v letnom, ze som sa vecer pred skuskou postupne zacala napchavat xanaxom, vzdy po par hodinach som si vzala dalsi, najprv to bolo v snahe zaspat ale nepodarilo sa mi to tak som sa uz ani nesnazila, proste som si zvykla na to ze noc pred skuskou nespim, tak som sa ucila a ked som uz nevladala tak som si lahla pri tlmenom svetle a hudbe a snazila som sa trochu relaxovat, rano po ceste na skusku som myslela ze sa na kazdom kroku pozvraciam, na skuske z lexikologie som bola tak mimo ze som zabudla po anglicky, strasne som koktala a hadam som ani nevedela ako sa volam, samozrejme mi vsetky vedomosti vypadli a to som sa fakt ucila, dobre sice nie dva tyzdne ako moje spoluziacky ale to zas nechapem ako sa niekto dokaze, z vynimkou studentov mediciny, ucit na skusku dva tyzdne, to jedine ze si to opakujem dokola no ale keby som robila skusky takymto sposobom tak som este stale v prvom rocniku Very Happy no prosto s xanaxom som skusky nejako zvladla ale na statnice som uz nesla takze ma to caka teraz v maji, a tiez odovzdanie bakalarky, zatial vyraznu uzkost necitim, ak to pride tak si necham predpisat xanax lebo ten je najlepsi. tiez dufam ze sa mi nezhorsi vztahovacnost a tie veci okolo toho.

co sa tyka psychoterapie, existuje dost vela druhov psychoterapie a aj pri psychozach je to dolezite, aby sa clovek vedel socializovat, preto je dobre ze Lapaj chodi na ten stacionar. ale ked sa ta uzkost neda ovplyvnit liekmi tak je to- podla mna- psychogenne. je skoda ze na psychoterapiu neveri, netreba pristupovat k veciam tak negativisticky lebo potom cloveku nic nepomoze. nehovorim to len tak, poznam psychotikov ktori chodia na psychoterapiu a pomaha im to, keby som nemala taku skusenost tak to sem nepisem. kazdy clovek je ale iny, niekomu to nerobi dobre, to je pravda. potom sa treba orientovat na REALNE veci, nie hrabat sa v sebe, to moze naozaj poskodit, ked sa clovek zaobera symbolickym vyznamom veci, moze to zhorsit psychoticku symptomatiku. psychoza nie je logicka,ale riadi sa symbolickym poriadkom, halucinacie a bludy maju svoj symbolicky vyznam ktory ked sa odhali, moze to pomoct, ked clovek zisti coho sa vlastne boji a preco sa boji. potom sa s tym da pracovat. ale nehovorim ze to plati univerzalne pre kazdeho, to urcite nie. tie negativne priznaky ako socialna stiahnutost a tak, to sa tazko odstranuje. sa hovori, ze atypicke antipsychotika riesia aj negativne priznaky ale casto prave neziaduce ucinky tychto liekov pripominaju tie negativne priznaky... je to komplikovane, ako vsetko...
slnecnica
slnecnica
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 409
Reputácia Reputácia : 13
Dátum registrácie : 21.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 59 Empty Re: Ako sa dnes máš?

Odoslať  anonym Št 14 január 2010 - 15:27

Ahojte. V pondelok idem na oddelenie. Neviem, co si od toho mam slubovat. Snad mi nebude horsie ako teraz. Oznamujem vam to, aby ste vedeli, preco sa tu tolku dobu neukazujem. winking
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? - Stránka 59 Empty Re: Ako sa dnes máš?

Odoslať  filipka Št 14 január 2010 - 17:17

Co sa tyka psychoterapie, plne suhlasim so slnecnicou.Ja som chodila k psychologicke este pocas VS, v case, ked som bola hospitalizovana a rok po tom a vela veci sme poriesili. Dodnes sme v kontakte.
Lapaj, troska si ma zaskocil affraid To vazne ides na oddelenie?
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 59 z 84 Previous  1 ... 31 ... 58, 59, 60 ... 71 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore