Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 18

Strana 49 z 69 Previous  1 ... 26 ... 48, 49, 50 ... 59 ... 69  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 49 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Lucas Pi 31 máj 2024 - 19:30

@Jaro123444
No, kamarát, ako tak čítam, nespavosť je u teba hlavný problém veľmi dlhú dobu (!) a časom je i u zdravých ľudí spúšťač rôznych ochorení, čo si budeme hovoriť.
To, že každý reaguje na liek inak, je známe, ozaj niekoho zloží i malá dávka, iný dokáže fungovať na omnoho vyššej. Tak či onak, ak ti nezabral Tisercin, Olanzapin v dostatočnej dávke, ja si ako laik (ktorý tieto lieky užíval roky) myslím, že to treba skúsiť s kvetiapínom. Mne ho dávala aj ambulantná v dávke 600 - 800 mg denne! Keby si napríklad užil na večer s postupným uvoľňovaním v dostatočnej dávke na tvoju reakciu, malo by ťa to pekne podržať spať celú noc, navyše cez deň pôsobí sedatívne - anxiolyticky a antidepresívne (jeho metabolit norkvetiapín inhibuje vychytávanie noradrenalínu a má navyše afinitu k serotonínu).
Toto už je fakt všetko na zvážení psychiatra.
Ak nepomôže, čo by som sa čudoval, tak fakt k tomu treba doplniť iný liek. Vyspať sa je alfa a omega!
Navyše to, že ti odmieta do liečby pridať adekvátne anxiolytikum, mi príde ozaj ako zlý žart.
Zvláštny prístup 🤨
Apropo, čo sa mňa týka, museli ma proste utlmiť, bol som šialene úzkostný, napätý, výbušný a depresívny - skúšali, čo sa dalo. A veľmi som bol odolný voči liečbe, prípadne som mal paradoxné reakcie na lieky, čo všetko komplikovalo. V tomto smere im to nemôžem zazlievať...
Lucas
Lucas
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 313
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 12.08.2023
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : Na vychodze

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Juraj and Jaro123444 like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 49 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Jaro123444 Pi 31 máj 2024 - 19:38

@Juraj za to sa čudujem, že veľa ľudí tu na kvetiapín udáva že je tlmivý ale naozaj asi je. Ale tiež nemám pocit, že by bol, možno za to že mám mále dávky ale je to atypické AP, teda z novších a malo by skôr pôsobiť aj na negatívne príznaky ako tieto novšie atypické.
500 mg je dosť, ale ak ťa netlmí prečo nie, len aby si nemal hlasy a halucinácie hlavne. To so šoférovaním pociťujem aj ja veľmi, bez liekov to bolo super a s liekmi hrôza
@Lucas ano spánok je základ ale čo už ak sa nedá, ak je človek hyperaktívny, ja som mal také mánie že som proste nedokázal spať a musel som niečo robiť proste, vkuse som chcel niečo robiť. Proste prišiel som poobede po celom dni zo školy a šiel som s kamarátom na bicykel alebo hrať futbal a nebol som unavený aj napriek takému spánku.
Chápem že nikomu nechcú ublížiť v nemocnici ale je známe že často používajú na ľuďoch tlmivé lieky, aj mne dali hneď Diazepam na skludnenie napr.
Jaro123444
Jaro123444
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 477
Reputácia Reputácia : 10
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 23

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (100mg), Solian (200mg), Sertralín Actavis (25mg)

Juraj, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 49 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Lucas Pi 31 máj 2024 - 20:15

@Jaro123444
Nemali u teba ambulantní psychiatri podozrenie na bipolárnu afektívnu poruchu či ADHD?  (tam síce treba dôkladné vyšetrenie a príznaky od raného detstva), každopádne komorbidita rôznych psychických porúch nie je nič neobvyklé, ako napríklad porucha osobnosti + OCD a pod.
Preto sa len pýtam, lebo chronická celodenná úzkosť je pri nich častá a nereagujú dobre pacienti na AD, ale napríklad úľavu od symptómov im prinesie pri BAP stabilizátor nálady. Pri ADHD zas atomoxetín. 
Nuž ale to by opäť chcelo velmi dôkladnú diagnostiku a časový sled tvojich príznakov i reakcie na doterajšiu liečbu...
Lucas
Lucas
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 313
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 12.08.2023
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : Na vychodze

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

rasto, Juraj and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 49 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Jaro123444 Pi 31 máj 2024 - 20:37

@Lucas, pýtala sa doktorka či sa niekedy viac neteším alebo či sa viem tešiť, rozmýšľal som nad tým aj ale neviem teda už čo potom by mi spôsobilo také problémy aké som mal. Keď ma to chytilo to bol horor, naozaj som chcel niekomu ublížiť, ale povedal som že nechcem počúvať tie hlasy , pri vedomí som bol ale tak zle na tom že mi povedala doktorka že vidí na mne že nie som normálny, a volal som jej že sa mi strašne zhoršil stav náhle a nemusel som ani nič povedať ani ma nemusela ešte vidieť a hneď vedela lebo dostala papier aj od detskej doktorky dávnejšie kde už vtedy ma to chytilo, to len mama musela so mnou ísť lebo ja som bol pod tým totálne.
Ako myslím v že diagnóze sa nemýlila, to čo som zažil už zažiť nechcem, držal som v ruke nôž a rozmýšľal som čo spravim. Ale nepovedal som že si myslím že som nebezpečný lebo som sa hanbil a okamžite by som skončil na dobrého polroka na psychiatrii na akútnom.
Aj tie testy bol som na nich už aj keď som bral dlhodobo AP a vyšlo mi že som paranoidne nastavený a neviem čo proste zhodnotila to tak že mám veľké zvýšenie schizo znakov čo môže potvrdzovať ochorenie so škály schizo paranoidných typov a videl som papiere aj doktorky, sú tam že autiditívne halucinácie, intrapsychické halucinácie, pseudofilozofovanie, ozvučovanie myšlienok a neviem čo všetko.
Bipolárna choroba môže byť k tomu ešte k tej schizofrénii ale že by som mal len tú pochybujem. Už v 13rokoch som chcel ovladnúť vesmír a neviem čo som si namýšľal a hovoril... hanbím sa normálne za to správanie
Jaro123444
Jaro123444
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 477
Reputácia Reputácia : 10
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 23

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (100mg), Solian (200mg), Sertralín Actavis (25mg)

Juraj and Patty_Pillow like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 49 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Lucas Pi 31 máj 2024 - 21:00

@Jaro123444
Nemáš sa za čo hanbiť, nemôžeš za to. Takisto ako my ostatní. Možno sme si v niečom prihoršili sami, niektorí sme veľmi precitlivení a ustráchaní, ďalší sú zas viac uzavretí a tvrdí navonok. Tak ako niekto nemôže za to, že má veľký nos a malé uši, tak ty nemôžeš za svoje myšlienky a psychické rozladenie.
To mi len tak napadlo, u mňa tiež počas prvej hospitalizácie kadečo zvažovali - prvýkrát diagnostikovať je veľmi náročné, väčšinou až časom, neraz rokmi sa príde na skutočnú diagnózu. Lebo tie prejavy chorôb sa neraz veľmi vzájomne podobajú, prelínajú, že je aj pre výborného diagnostika náročné neraz správne trafiť liečbu. Každopádne ide o to, aby sadli lieky, nech by už bola diagnostikovaná schizoafektívna porucha/nediferencovaná schizofrénia/porucha osobnosti so schizoidnými a paranoidnými črtami.
Ja som to len preto spomenul medzi rečou, lebo nová psychiatrička takisto si nie je istá mojou diagnózou - jeden čas zvažovala ADHD, neskôr mala podozrenie na prepuknutie BAP 2.typu. Občas sa totiž stáva, že pacienti diagnostikovaní s unipolárnou depresiou (klasickou) roky nereagujú dostatočne na AD a iný prídavný liek a po x rokoch zažijú fázu hypománie a sú potom liečení na BAP, kde sa pridá stabilizátor nálady a vynikajúco zareagujú na liečbu. Ale všetko je to hop alebo trop.
A len mám dojem, že diagnózy pribúdajú a pribúdajú. Nuž do hlavy nám nik nevidi (okrem neurochirurgie).
Ostáva nám veriť, že liečba sadne a budeme funkčné osobnosti. Hoci s obmedzeniami, úzkosťami, paranoidnými myšlienkami, ale aby sme i napriek tomuto krížu na pleciach zažili i radosť zo života a boli nápomocní druhým radami, činmi... 😉
Lucas
Lucas
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 313
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 12.08.2023
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : Na vychodze

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

dzuli08, Jaro123444 and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 49 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Patty_Pillow Pi 31 máj 2024 - 21:02

@jaro123444 náhodou to ovládnutie vesmíru je super, ja som chcela byť geniusom v tej dobe, z knižnice som si požičiavali náučnú literatúru a životopisy starých Grékov a strašne ma to bavilo čítať, genialitu mi zistili v 21 rokoch, keď som test, na ktorý som mala 40 minút spravila za 10 minút a pomerne dobre, že vstup do mensy som mala v malíčku, veľa sa venujem geometrii a matematike, rada mám hlavolamy a rubíkovú kocku som svojho času vedela poskladať do 1 minúty
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 449
Reputácia Reputácia : 50
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido 12mg,, Haloperidol 6mg, Kventiax 75mg, Lexaurin 1,5mg, Akineton 3mg, Fluanxol 20mg

Juraj, Jaro123444, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 49 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Jaro123444 Pi 31 máj 2024 - 21:18

@Lucas ono vieš ja som tu chorobu mal viac menej rád, mne bolo proste veľa krát tak dobre sveta žiť ako nikomu. Také mánie a radosti som mal, mal som samozrejme viacej energie ako ostatní možno a to som mal rád samozrejme. Ono som si to všetko v sebe pestoval až to mal rád proste, inak sa to povedať nedá, ono názory psychiatrov sa líšia a naozaj je ťažké identifikovať chorobu hneď, veľa ľudí ma možno zle určenú diagnózu. Možno aj ty nemáš presne takú poruchu osobnosti ale máš niečo iné. Aj mne druhá doktorka povedala že na schizofrenikovi by videla nejaký defekt na osobnosti a na mne že nevidí ale vieš to nemôže ona si dovoliť z jedného stretnutia povedať ak nevidela čo sa dialo pred tým, to hoci komu keby príde k nej a normálne komunikuje tak povie že ty nemáš takú chorobu a takú, to ono najlepšie je byť v sledovaní v dlhšej dobe, aj ja som sa najskôr liečil len na úzkosť.
@Patty to máš dobre že si taká šikovná a múdra, ono často to býva tak že človek s niečím takýmto má veľké IQ a nepovedala by si že mu niečo je, aj veľa ľudí vyštudovalo s týmto vysokú školu a keby sa pozrieš na internet tak sa píše že neni šanca a neviem čo. Čiže tá vysoká inteligencia podľa mňa pramení z tých porúch myslenia
Jaro123444
Jaro123444
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 477
Reputácia Reputácia : 10
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 23

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (100mg), Solian (200mg), Sertralín Actavis (25mg)

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 49 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Patty_Pillow Pi 31 máj 2024 - 21:27

@jaro123444 keď mi robili mri, tak mi našli léziu takú 4mm a pár menších, tak som sa smiala, že tam mám ukryté IQ, ale ja som taký typický matfyzák, bez diagnózy to nejde, koľko Monkov stretneš na fakulte, alebo skoro čudákov, že majú problém sa pozrieť do očí, furt na zemi niečo hľadajú, ale to sú už tí teoretickí matici, fyzici či informatici, študenti učiteľstva sú na tom lepšie
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 449
Reputácia Reputácia : 50
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido 12mg,, Haloperidol 6mg, Kventiax 75mg, Lexaurin 1,5mg, Akineton 3mg, Fluanxol 20mg

Jaro123444 likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 49 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  dzuli08 So 1 jún 2024 - 16:10

@jaro u mňa bola v puberte spúšťačom psychózy okrem stresov a iného aj nespavosť. Ja som po nociach dlho premýšľala nad "blbosťami" kadečo som si nahovárala, potom sa pridružili aj "halušky" rôzneho typu (radšej nejdem spomínať) ale boli to aj hlasy kadejaké. Tak teraz si dávam na to sakra pozor, aby som bola vyspinkaná do ružova. Very Happy Mala som ešte jedno obdobie, v čase po výške, to som už aj pracovala, keď som zas začala NEspávať a nejak nepociťovala ani únavu, no na očiach to bolo vidno. To sme našťastie podchytili z dr. včas a aj som šla na PN a skončila v tej robote. A našťastie sa to dalo doladiť liekmi a nebolo treba hospitalizáciu. No takže ja by som ten spánok nepodceňovala. Mozog proste potrebuje vypnúť. Tak sa vraví.
Prajem Ti, aby sa ti polepšilo a spolu dr. ste našli vhodnú kombináciu liečiv. Ono chvíľku to trvá, kým sa na to nastavíš ale bude to fajn, treba veriť.

_________________
Forget about the past, live for the present and think about the future. flower No one is in charge of your happiness, except you. it is perfect
dzuli08
dzuli08
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 561
Reputácia Reputácia : 447
Dátum registrácie : 25.04.2016
Vek : 37

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

rasto, kimi2028, Juraj, Jaro123444, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 49 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Jaro123444 So 1 jún 2024 - 17:09

@Dzuli, máš úplnú pravdu. Viem že to neni dobre ale toľko málo čo som naspal ja asi nikto ešte, ja len keď som myslel čo ma čaká na druhý deň tak nemohol som z toho spať, buď som sa tešil alebo som bol nervózny alebo v očakávaní a to mi robilo dosť nespavosť. Možno aj mne to spustilo kopu zdravotných problémov, ja som to necítil až tak lebo som to dopĺňal kofeínom, nalieval som sa kávou, kofolou, Red bullmi ale oči som mal prepadnuté jak pred smrťou aj kruhy pod očami, každopádne som vedel fungovať aj keď som bol nadopovaný kofeínom a spánok v nedohľadne.
Teraz sa mi to znova vrátilo aj napriek liekom, nejak ma neuspávajú ale nabudený možno aj z antidepresív som
@Dzuli ty si spomínala tuším niekde že aripiprazol ťa drží už dlho, tak si dobre nastavená asi na dobrý liek v optimálnej dávke ak sa psychóza nedostavila dlhšie už aj napriek tomu, že máš asi stresy v práci zrejme. Hádam sa už nedostaví ani a hlavne aby nebolo treba hospitalizáciu, pre mňa osobne je najväčší strašiak to
Jaro123444
Jaro123444
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 477
Reputácia Reputácia : 10
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 23

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (100mg), Solian (200mg), Sertralín Actavis (25mg)

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 49 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  dzuli08 So 1 jún 2024 - 17:55

@Jaro áno mám Aripiprazol 10mg a k tomu Elontril (buroprión) 150mg, takúto kombináciu mám už zopár rokov, zdá sa, že je to optimálne. No a tie stresy v práci, veru sú ....."furt dačo" Very Happy A to nemám zas toho až tak veľa na starosti, nie som ani triedna, to by ma už piclo. Teraz máme maturity, a veru ja, čo nematurujem, len skúšam, aj z toho mám stres ... Very Happy ale tak prídu aj dni pohodové, už čochvíľa dovolenka čaká už za rohom Smile

_________________
Forget about the past, live for the present and think about the future. flower No one is in charge of your happiness, except you. it is perfect
dzuli08
dzuli08
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 561
Reputácia Reputácia : 447
Dátum registrácie : 25.04.2016
Vek : 37

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Jaro123444, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 49 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Sweetheart So 1 jún 2024 - 18:03

Ahojte, no bol som pozerat ceruzky na to obocie. Na microblading nemali ani Yves Rocher, ani v parfumerii, v DM mali, Dermacol ale hnedu, som to na ruku natrel, to bolo este bledsie jak moja koza na ruke 😂 Tak len ceruzou si to budem musiet dokreslit oboci. Ale nasiel som v DM ceruzku micro ciernu, tak tym si chlpky dokreslim 😀 taky maly hrotik ma, tym to dokreslim. Najlepsie mi to sedelo, skusal som to na ruke, pekne tenke ciarky to robi a bola mastna ta ceruza, tak ked zaprsi neostane mi flak na oboci 😀 Ale sak nechcem menovat tu microblading, ale KATASTROFA, sak to bolo gelove a bledsie jak koza na mojej ruke 😂 To si tak blondiny mozu robit 😂 Ale jake gelove to bolo, ci to som mal nechat zaschnut? Ze to je vodeodolne, tak neviem, sak to bolo gelove, ci to sa ma nechat zaschnut? Ja neviem 😂 Kupim tu ceruzu micro, len este popozeram, ktora znacka to robi, radsej investujem, nech sa mi obocie neroztecie, ked zaprsi 😂 Ze mi cierne po ksichte bude tiect z obocia 😀
Sweetheart
Sweetheart
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 600
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 49 z 69 Previous  1 ... 26 ... 48, 49, 50 ... 59 ... 69  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore