Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 17

Strana 8 z 83 Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 45 ... 83  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 8 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Lucas So 12 august 2023 - 17:00

Súhlasím, súčasná medicína ma doslova arzenál psychofarmák, skutočne sa dá veľmi výrazne pomôcť, ak sa trafí kombinácia liekov, ale ozaj to chce čas. Ľahko sa to hovorí, ťažko sa to prežíva... Sama mi psychiatrička povedala, že nás obdivuje, ako mesiac bojujeme s nežiaducimi účinkami antidepresív a čakáme ďalšie, kým sa naplno ich efekt prejaví. Je veľmi dôležité nájsť si psychiatra, ktorému môžeš dôverovať a povedať všetko. A navyše psychoterapie po stabilizácii majú vynikajúci efekt. Inak ako spomínala Catherine, tie nevoľnosti môžu byť pokojne z liekov alebo skôr zo psychiky - ťažký stres a úzkosť sa presne tak prejavujú, ak sa vylúči problém v žalúdku. Ja mám syndróm dráždivého čreva a je to veľmi nepríjemné. Len čo sa zvýši stres, už sú kŕče. Ale rovnako sa dá úžasne pomôcť vhodným liekom. A čo sa týka ID, v tom by ťa mala usmerniť psychiatrička a obvodná lekárka, ktorá následne posiela žiadosť posudkovému lekárovi. Teraz je najdôležitejšie, Jaro, aby ti pomohli odborníci...
Lucas
Lucas
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 313
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 12.08.2023
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : Na vychodze

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, Catherin4, Jaro123444 and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 8 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  motylek So 12 august 2023 - 17:07

@Jaro123444 Vítej zpět, ale... abych byla upřímná, byla bych radši, kdybys byl úplně zdravý a neměl žádné potíže a vykašlal se na nás tady, než abys sem chodil a bylo ti špatně a byls nešťastný... to myslím v dobrém pro tebe, jako že ti přeju, aby ti bylo líp, ne že bych tě chtěla vyhánět.
motylek
motylek
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 816
Reputácia Reputácia : 66
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,125 mg

Jaro123444 and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 8 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Jaro123444 So 12 august 2023 - 17:48

@Saladin to je komplikované, chcel som si to hodiť proste doma, obesiť sa, no nevyšlo, spravil som hanbu teraz už budem pod dohľadom zrejme. Nie je sa čím chváliť veľmi, ale už to je jedno asi
@Lucas máš pravdu a ďakujem za pochopenie, asi vieš o tom svoje a máš toho dosť za sebou, len popravde psychiatrie sa bojím už, nie som tam veľmi rád. Mrzí ma, že máš tiež za sebou zlú situáciu a takýto pokus, hádam ti je lepšie teraz
@Catherin ďakujem, už tu budem hádam častejšie, myslel som že za ten čas to prejde ale žiaľ nie. Mrzí ma, že máš tiež takéto pokusy za sebou, ale aspoň chápeš a za to ďakujem, že aké to je byť v zúfalej situácii, dúfam že aspoň teraz si v pohode
@Motylek, tiež ďakujem. Aj ste mi popravde trocha chýbali všetci a som rád, že ma tu niekto vypočuje aspoň a pochopí, dúfam že ty si tiež v pohode, aj ma mrzí že som nebol na stretávke ale bol som akurát na psychiatrii a na druhej strane v tomto stave neviem či by som to dal.
Jaro123444
Jaro123444
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 477
Reputácia Reputácia : 10
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 23

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (150mg), Solian (200mg), Sertralín Actavis (25mg)

Tuto likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 8 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Jaro123444 So 12 august 2023 - 18:09

A ešte som sa Vás chcel spýtať nemali ste podobné ťažkosti? Viem, že zle môže byť aj zo psychiky ale toto si popravde neviem vysvetliť. Nikdy mi zle nebolo z ničoho ani zo stresu ani z depresii keď som mal dávnejšie, ani z alkoholu ani z jedla. A keď to začalo nebol k tomu ani podnet, vtedy som nemal ani depresie ani úzkosti, chodil som do školy a z ničoho nič to prišlo. Preto tomu nechápem popravde. Neviem to akej miery ten reflux vie narobiť problémy, lebo doktor mi lieky nedal. Ale čo som čítal, tak príznaky sú aj nevoľnosť a zvracanie. Na sone mi povedala, tá doktorka, že pri refluxe to býva, keď sa ma pýtala na ťažkosti. Neviem teda fakt. Stále cítim taký plný alebo podráždený žalúdok ako keby som mal, to mi doktor aj povedal, že je ten žalúdok podráždený. Myslel som včera, že mi dá doktor nejaké lieky aspoň, lebo vraj sa pri tom užívaju aj lieky niekedy a niekedy sa to operuje dokonca. Neviem teda či to môže byť tým, ale tou psychikou ale je mi to čudné, že by to bolo psychikou, keďže vyššie som bližšie napísal k tomu. Nechce sa mi tomu veriť. Aj doktorka mi už skúsila všetky možné lieky dať a stále nič.
Strašné som frustrovaný a sere ma to doslova. Preto som sa pokúsil obesiť aj už lebo nevidím už nádej. Tiež by som radšej sedel v škole so spolužiakmi, chodil von s kamarátmi všade ako pred tým. Takto som vyradený zo života, môžem chodiť aj teraz to mi nikto nebráni ale je to nepríjemne ak je stále zle a ak už človeka ovláda strach ako mňa ovládol. Nevedel som, že môžem niekedy toto zažiť. Kedysi som bral ako samozrejmosť že niekde som, že som bol v škole. Radšej by som bol keby ma trápila schizofrénia ako toto.
Jaro123444
Jaro123444
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 477
Reputácia Reputácia : 10
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 23

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (150mg), Solian (200mg), Sertralín Actavis (25mg)

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 8 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Lucas So 12 august 2023 - 18:21

K tomu refluxu ti viem toľko povedať, keďže som mal aj ja - ide o to, že sa ti žalúdková kyselina vracia späť do pažeráka, ktorý dráždi. Zrejme teda pociťuješ aj pálenie záhy a zlé trávenie - príčin je viacero, stres, zlé stravovanie, alkohol, fajčenie atď. Podávajú sa lieky na zníženie kyseliny - práve preto, aby neskôr nedošlo k tvorbe vredov. Údajne sa "bijú" s tvojimi liekmi, ale každopádne by sa to malo riešiť. Predpokladám že ti bral aj vzorku na Helicobactera, aj to môže byť problém. Určite to treba doriešiť! Zatiaľ by si mohol užívať probiotiká...
Lucas
Lucas
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 313
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 12.08.2023
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : Na vychodze

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Jaro123444 and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 8 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Jaro123444 So 12 august 2023 - 18:25

Ďakujem Lucas, pálenie záhy ani moc nie, skôr kyslosť v ústach a súchý kašeľ. Fajčiar už nie som, bol som silný fajčiar ale skoncoval som s tým. Ty si nemal ťažkosti s zvracaním a nevoľnosťou?
Jaro123444
Jaro123444
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 477
Reputácia Reputácia : 10
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 23

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (150mg), Solian (200mg), Sertralín Actavis (25mg)

Catherin4 likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 8 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Lucas So 12 august 2023 - 18:30

No, ja som práve preto skončil s fajčením, presne kyslo v ústach a grganie neskutočné. Napínalo ma občas na vracanie. Za mesiac som to preliecil a uľavilo. Samozrejme treba dávať pozor na stravu, jesť pravidelne a malé porcie, nehladovať, obmedziť alkohol (samozrejme), pikantné, horúce jedlá, poriadne požuť stravu, jesť v pokoji. Odsledovať sa, kedy máš tie stavy. A preliečiť poriadne! Trávenie sa ti odvďačí 😉
Lucas
Lucas
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 313
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 12.08.2023
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : Na vychodze

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

motylek likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 8 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Saladin So 12 august 2023 - 19:16

Jaro123444 napísal:ako pred tým. Takto som vyradený zo života
Been there. Done that.. Rolling Eyes

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 625
Reputácia Reputácia : 59
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 8 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Sweetheart So 12 august 2023 - 22:18

No v Bude zacali vypravat o mne, ze som fetak 😂 ze furt pytam tabletky 😂 sak pytam od sestriciek furt volaco 😂😂😂 ja za to nemozem. Mna chytaju stavy, ze ma odpali a som nepricetny. Sak sa stazovali kolegyne jeden den, ze som dezorientovany 😂 ale to je strasne 😂 sak mi chybali hodiny, musela mi dovolenku vypisat na ten mesac, co mi hodiny chybali 😀 hovoria tam o mne ze som fetak, pri tom som neni fetak, len to nezvladam 😂 sak furt tam pirule pytam 😂 len xanax a olanzapin zerem jak cukriky 😂 ja mam stavy, ja potrebujem klud
Sweetheart
Sweetheart
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 600
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

Tuto likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 8 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Tuto Ne 13 august 2023 - 3:23

Ahojte fórumáci!

U mňa len malé zmeny v psychike. Mierne vo mne rezonuje menšia depka a v kombináci so soc. fob. je to na... Snažím sa vypomáhať rodičom, ale akosi schválne zabúdam na môj fyzický svet pohybu a cvičenia. "Akp" až na spomenuté zvládam, nemá síce extra pokroky, ale predsa.... Okrem bežností štúdia sa venujem s mierou aj parapsychológii. Trochu mi to pomáha. V posledných týždňoch ma potešila návšteva ZOO Lešná a bola to žiadaná zmena.Zažil som aj podvodné SMS na vytiahnutie peňazí. Vyzeralo to tak napoly seriózne. Išiel som do okresnej centrály, kde som to riešil a neskôr aj v banke. Našťastie som bol obozretný a overil som si údaje. Dajte si pozor na podvodníkov a buďte obozretný.

Prajem vám pohodovú nedeľu a snáď už zaspím. Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

Matej, kimi2028, Catherin4, Jaro123444, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 8 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Lucas Ne 13 august 2023 - 8:08

@Tuto
Ahoj, no veruze depka so sociofóbiou je riadny zaberak, ako píšeš na... Bojujem s tým denne, niekedy je to celkom zvládnuteľné, inokedy človek by ani nos nevystrčil oknom. A čítam, že bojuješ s nespavosťou, to je veľmi nepríjemné. Keď som mal zlý spánok alebo minimálny, bol som celý deň naopak a zhoršilo mi to riadne psychiku. Hádam sa ti podarilo ešte pospať. A tie tvoje "akp" sú podľa mňa výborný nápad, ako neostať celý deň v posteli (poznám až príliš dobre). A k tomu podvodu, na také veci sa viem riadne naštvať, ako špekulanti skúšajú obabrať ľudí!!! Urobil si dobre, že si šiel overiť. Ja hlavne neverím, keď nejaký milý pán stojí vo dverách vysmiaty a ponúka lacnejšie plyn či elektrinu a ešte má visačku VSE. A potom sme išli osobne do pobočky a povedali nám, že oni zásadne neposielajú svojich pracovníkov do bytu a hlavne nepýtajú číslo faktúry, lebo oni vedia! A po telefóne takéto veci absolútne neriešiť. Fakt sa treba mať na pozore ☝ a potom, že ľudia sú nedôverčiví...
Lucas
Lucas
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 313
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 12.08.2023
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : Na vychodze

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, Saladin, Catherin4 and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 8 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Saladin Ne 13 august 2023 - 10:46

Výhoda nás paranoidných je tá, že neotváram nikomu dvere. Aj keď momentálne už nejakú patologickú paranoju neevidujem, skôr nedôveru - zažil som veľa sklamania a nie je čas na ďalšie "okay, dám ti šancu - aha, zase si ma odrbal".

Ahojte. Dnes sa cítim suppa. Toto je bonus tých, ktorí niečo zažili - proste viem, že po búrke znova výde Slnko. Bóóóže, spomínam si, keď som sa "modlil", aby sa to už zlomilo - mal som na mysli pud sebazáchovy a ja to môžem ukončiť. Tá neznesiteľná bolesť bytia aka depresia. Tá strašná psychická bolesť mojej duše. Toto našťastie (klop klop) v tejto intenzite nezažívam, ale ruku na srdce.. občas prídu aj na mňa slabé chvílky. My chlapci neplačeme, tak jediné, čo mi pomáha, je spánok.

Čo mám nové?? Už mesiac, či dva sa snažím bojovať so soc. sieťami - nič mi neprinášajú. Tak som si ich zablokoval, potom si ich prácne odblohujem (súbor host na Linuxe, na ktorom si nastavím napr. www.facebook.com na IP adresu 127.0.0.1), potom surfujem, potom som naštvatý, že som porušil sľub, potom som naštvaný, že som "zabil" hodiny nič-nerobením, potom som naštvaný ... a tak stále dookola.

Seriály som vy-pozeral snáď všetky, ktoré ako tak stáli za to.. Aj také, nad ktorými som minulý rok ohrnul nos, že nestoja za pozretie - som si tento rok pozrel. Bože ako klesá laťka mojich záujmov..

Btw. jeden seriál bol o schizofrenikoch - bola aj nejaká sebevražda (holka mala bludy), vlastne všetci protagonisti tam mali bludy. Proste klasika rodina, v ktorej sa miešajú schizofrénne gény. Možno si spomeniem na názov a dám vedieť..

Čo ešte??? Politickú situáciu nepozerám, lebo ma buď rozčúli alebo cítim smútok až nihilistické myšlienky, že to nemá zmysel a všetko je stratené a na čo sa mám snažiť, keď aj tak všetko dopadne na prd.. Snažím sa myslieť pozitívne, aj keď tento mesiac som mal skôr negatívne myšlienky..

Včera som bol na prechádzke - teda sadol som si na lavičku 100 m za domom, vyzliekol tričko a opaloval som sa necelú hodinku. A ako sa pofukoval vetrík, tak zrazu prestal a ucítil som na tele typické leto pri jazere, keď som počas školy hrával beach volejbal a balil babenky.. V tom momente to prišlo - smútok, že to už nie je a aký úbohý život žijem.. Ale nesťažujem sa, len popisujem emóciu, ktorá vyplávala na potvrch.. Na druhej strane, takého myšlienky mávajú niektorí dôchodcovia a nie človek v mojom veku, no ne?

A tak som išiel domov, ľahol som si do postele a čučal som tam zababúšený ako v zime so zovretým hrudníkom. Takže tak.. Držte sa..

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 625
Reputácia Reputácia : 59
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 8 z 83 Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 45 ... 83  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore