Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 17

Strana 7 z 83 Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 45 ... 83  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 7 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  dzuli08 Št 10 august 2023 - 17:49

Ahojte, tak sa hlásim. V nedeľu sme úspešne doleteli zo Zakynthosu na SVK. Ale poviem vám bol to teplotný šok. Keď pilot zahlásil že 16 stupňov v BA tak sánka dole. Ale zas vedeli sme že počasie nie bohviečo u nás. Dovolenka bola nemôžem povedať že úplne super, najmä hotel mal svoje nedostatky, najviac s čistotou. Ale vedeli sme si to zariadiť tak sa to vylepšilo potom. Inak to bolo nádherné prostredie, čo sa týka mora, a veľké plus hotela bola pláž ani nie 100m od neho. More čisté a boli sme aj na výlete loďou tak sme mohli pozorovať hádam všetky odtiene modrej. Proste krása. Veľmi pekný zážitok, ja som sa aj obávala zo začiatku či to dám na tej lodi, ale bolo to fajn nakoniec. Ani nás veľmi nekývalo Very Happy našťastie... Korytnačky sme nevideli, iba ohradené oblasti na pláži kam údajne kladú vajcia. Bola som aj na východe slnka opäť (mrte fotiek zas Very Happy ) Pozitívum dovolenky bolo aj, že som nepribrala ale možno aj schudla kilečko, nakoľko sme takmer každý deň pochodili celkom dosť pešo.
Po príchode som si prevzala kľúče od bytu, a môžeme začať s úpravami. Vyskytol sa jeden zádrhel v podobe elektriky v dvoch izbách, tak uvidíme čo ako. Ale každopádne som vo švungu hlavne čo s týka kadejakých vybavovačiek (je to aj trocha stres), včera sme boli po úradoch a prepisovali energie atď. dnes zháňam niekoho na stierkovanie, parketárov už mám dohodnutých, len dúfam že do konca septembra sa budem môcť nasťahovať. Nemám ilúzie, že to bude hneď podľa mojich predstáv, lebo toľko lóve naraz nemám, všetko musím postupne. Mala by som prestať fajčiť, ušetrila by som majland Very Happy....ale asi to obmedzím, nieže by som nejak veľa cíg fajčila ale aj tak by to možno pomohlo.
Inak mamča to neodhadla s oblečením, a momentálne je chorá....som sa o ňu aj bála takú mala zimnicu, že ju až drkotalo.
Zajtra sa chystám na výlet do Tatier, tak budem skoro vstávať.
Inak sa cítim fajn a v pohode. Už mi trocha myšlienky zabiehajú aj na prácu ( dúfam, že mi nedajú triednictvo) ale čo má byť, to bude.
Ďakujem za prečítanie a prajem pekný zvyšok dňa. Pozdravujem všetkých, držte sa miii! community together welcome or bye

_________________
Forget about the past, live for the present and think about the future. flower No one is in charge of your happiness, except you. it is perfect
dzuli08
dzuli08
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 561
Reputácia Reputácia : 447
Dátum registrácie : 25.04.2016
Vek : 37

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, Tuto, rasto, kimi2028, Patty_Pillow, Catherin4, motylek and like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 7 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Sweetheart Št 10 august 2023 - 23:15

Ahoj. Ja napisem prispevok. Som bol ozraty jak rula 😂 som bol v piestanoch v esplanade na terase. Placem, jak tam bolo krasne. Tam je BOHOVO, by som tam sedel do tristej hodiny 😂 cil som v herni na vine. Placem nad svojim hnusnym zivotom, fuuuuuj, placem, bodaj by ma slak trafil do rana
Sweetheart
Sweetheart
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 600
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 7 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Saladin Pi 11 august 2023 - 3:08

Sweetheart napísal:Placem nad svojim hnusnym zivotom, fuuuuuj, placem, bodaj by ma slak trafil do rana
Väčšina tu má hnusný život, nie si sám..

Ahojte. Mám nočnú, lebo som si išiel zdriemnuť o 6 - vraj na hodinku, you wish.. Snívali sa mi samé telenovely.. Krokodýl v mojich snoch liezol po stene a žral ľudí, ktorí sú zlí. Mňa iba ovoňal a odišiel zožrať nešťastníka zaveseného na stene vedľa mňa - takže podľa môjho nevedomia nie som zlý človek (aspoň niečo). Mamu som zachránil ako Spiderman, ale potom som to ľutoval, pretože sa nesprávala ku mne dobre.

Ani neviem, čo mám napísať, tak vás aspoň pozdravím. Vždy keď sa rozhodnem niečo napísať, tak stratím niť - asi to nie je také podstatné. Len by som chcel cvičiť - vždy to stroskotá na pravideľnosti, ale v tom zrejme nie som sám. Lúči sa s vami Saladín-bojovník.

Jo a pijem v poslednej dobe (3 mesiace?) strašne veľa kávy - to nie je dobréé..

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 625
Reputácia Reputácia : 59
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, Patty_Pillow, Catherin4 and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 7 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Matej So 12 august 2023 - 10:10

Ahojte. giving a hug

Mám sa ako-tak. Tento týždeň bol pre mňa viac únavný, než tie pred ním. Ubehlo už aj zopár večerov, kedy som sa nevenoval angline (ak nerátam počúvanie náučných a motivačných videí na youtube). Knižku "Prečo mi to nikto nepovedal" od istej klinickej psychologičky som už takmer celú prečítal... v niečom mi pomohla, v mnohom sú to prerozprávané princípy, ktoré už poznám z inej literatúry. Ale kolegyňka si ju nevie vynachváliť, aj ja ju vlastne odporúčam, len teda mal som možno väčšie očakávania. Dávam tejto knižke ako rádový čitateľ takú tú dvoječku. Embarassed

Počas večerov tohto týždňa mi v prežívaní dominovala najmä únava a demotivácia. Zápasím opakovane s istou formou anhedónie, ktorá je niekedy očividná a niekedy v niektorých dňoch naopak vie ustúpiť až tak, že viem dosahovať flow. Asi mám skrátka nejaký ten vlnovkový cyklus, kedy ma takpovediac život baví, striedajúc sa s časom, kedy mám pocit, že nemám v živote žiadnu skutočnú radosť a kedy mám tiež pocit, že život je len samá drina. Všetko je to ale strašne skreslené, lebo je to skrz-naskrz len vnímanie založené na prchkých emóciách a lietajúcich náladách. Ak sa na vec podívam racionálne, tak to zhodnotenie mojich dní a žitia je úplne o niečom inom - vychádza to vtedy v oveľa lepšom svetle. Je to zvláštne, že niekedy človek môže mať z racionálneho hľadiska objektívne pomaly všetko na svete a emócie ho aj tak vedia presvedčiť alebo mu dať silno pocítiť, že aj tak sú veci nafigu. Až mám niekedy potrebu svoje emócie úmyselne splošťovať, vzdávať sa ich, lebo ma vedia pekne zavádzať. Žiaľ, to sa niekedy ale v úplnosti nedá, lebo majú ony svoju fyziologickú stránku, sústavu toho, ako sa prejavujú telesne, a to sa mi často nedá len tak ignorovať. Takže niekedy si to musím skrátka iba odtrpieť, zniesť to, a snažiť sa aspoň, aby moje správanie, praktické konanie, bolo týmito emóciami ovplyvnené čo najmenej, pokým ony nejak samy neodznejú.

V práci toho bolo najmä v pondelok a utorok veľmi veľa, ale dalo sa to. Veci sa porobili, zdá sa. V škole naďalej nič nové - na študijnom majú dovolenky. Počasie sa mi relatívne páči, je mi v takýchto teplotách lepšie.

Ďakujem Vám, priatelia, za vypočutie. Želám Vám všetko dobré, držme sa! community together

S úctou
matej
Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 7 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk

rasto, dzuli08, kimi2028, Juraj, Catherin4, motylek, dusan_fajnor.personal and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 7 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Jaro123444 So 12 august 2023 - 13:16

Ahojte priatelia moji, hlásim sa po veľmi dlhej dobe
Neviem ani čo Vám napísať po tak dlhom čase. Neviem ani čo som spomínal naposledy ale veci sa majú tak, že sa veľmi trápim a zápasím sám zo sebou. Stále mi býva zle, nevoľno, zvraciam, pocity na zvracanie, napína ma a ako keby taký proste plný nekľudný žalúdok, bol som zatiaľ medzi tým aj na hadici a doktor mi tam napísal ako zistenie nejaký reflux pažeráka, iné nič. Neviem teda do akej miery je to závažné a do akej to môže mať vplyv na moje problémy, lieky nemám žiadne, už som mal s ním aj konzultácie a poslal ma do Trnavy ešte na nejaké vyšetrenie, stále len teda behám po doktoroch. Som na nervy už z toho a toto ma doslova zožiera a už polroka mi to bráni žiť normálny život. Momentálne som vyradený z bežného života. Neviem si to vysvetliť proste, nikdy som takéto problémy nemal. Zabudol som síce, že jeden liek mi dal nejaký ganaton, ale to nebolo na ten reflux, ale moc mi nezabral. Chcel mi včera predpísať nejaký silnejší ale nakoniec nič z toho, lebo má vraj interakcie s mojími psychiatrickými liekmi.
Ďalej neviem čo vám povedať priatelia, dokonca som bol chvíľu aj v Záluží ale aj tam ma hrozne napínalo a bolo zle, po určitom čase som podpísal reverz, lebo som sa hrozne bál, že ma dajú na zatvorené oddelenie a dávali mi lieky na schizofréniu len. Nedávali mi antidepresívum, šiel som tam kvôli tomu, či to nemôže robiť psychika. Doktorka mi skúša všeliaké možné lieky ale žiadne nezaberajú na to, preto už došli možnosti čo spraviť.
Ďalej asi vám poviem, že som prepadol veľkej depresii z toho všetkého a len plačem vkuse a trápim sa sám so sebou. Premáhajú ma veľmi samovražedné myšlienky dokonca a bojujem s nimi takisto. Takú depresiu som ešte nemal nikdy v živote. Takisto už úzkosti a mám strach niekam chodiť lebo sa bojím, že sa pozvraciam a bude ma napínať, preto som len doma. Takisto by som si nič neužil v tomto stave. Neviem čo sa to porobilo so mnou, nikdy som takýto problém nemal, všade som chodil, nič mi nebolo a neviem si fakt vysvetliť prečo mi je takto zle.
Žiaľ už ako som napísal má to už aj obrovský vplyv na psychiku a hlava ma zradila už po takom čase čo mi je takto. Už len stále myslím na to ako mi je, ako mi je zle, ako nezvládnem nikam ísť atď. Takže zničilo mi to psychiku už aj veľmi. Veď polroka v takom stave keď je človek, tak sa ani nečudujem. Takisto je to ťažké doma aj, rodičom leziem na nervy, nechápu ako mi stále tak môže byť, hovoria že nič nerobím a mám sa premôcť, žiaľ keby to viem aspoň trošku ovplyvniť, tak by som to ovplyvnil, ale nemám nad tým žiadnu moc.
Cítim sa úplne beznádejne ako nikdy a úplne som stratil už vieru a nenávidím sám seba, takže neviem čo budem ďalej robiť v tomto. Už mám aj veľké výčitky svedomia ako to žijem a, že takto žiť nechcem. Chcem žiť ako pred tým. Bez toho aby mi bolo zle a bez strachu, brať ako samozrejmosť, že mi je normálne ako kedysi a nemať stále v hlave toto.
Ďakujem Vám za vypočutie, to bolo len tak v krátkosti po dlhej dobe niečo z môjho mizerného života, dúfam že vy sa máte lepšie.
Držte sa a tým čo som Vám neodpísal, tak Vám odpíšem hneď ako sa na to budem trošku cítiť,
Ahojte
Jaro123444
Jaro123444
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 477
Reputácia Reputácia : 10
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 23

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (100mg), Solian (200mg), Sertralín Actavis (25mg)

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 7 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Jaro123444 So 12 august 2023 - 13:31

A ešte by som sa zdôveril, že už som sa o samovraždu aj pokúsil, neviem či je to dobré, že som prežil alebo nie, skôr nie asi v tomto prípade. Doma ma nechcú nechať samého, povedali že aby som niečo vyviedol, tak to určite nie. Takže som pod dozorom a nejdú za mňa ani na dovolenku.
Takisto povedali, že nevedia čo budú so mnou robiť a čo spravím, kedže v septembri by som mal nastúpiť do školy, ale v tomto stave sotva. A už tam mám aj strach ísť ako mi bude. Invalidný nemám, takže asi len úrad práce ale tam nemôžem byť dlho a bez príjmu to je o ničom. To som ešte chcel doplniť, držte sa
Jaro123444
Jaro123444
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 477
Reputácia Reputácia : 10
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 23

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (100mg), Solian (200mg), Sertralín Actavis (25mg)

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 7 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  kimi2028 So 12 august 2023 - 13:55

Ahojte, tak ja sa mám celkom dobre. Tieto dní chodím pozerať jeden hádzanársky turnaj, ktorý robí môj obľúbený hádzanársky klub. Bol som pozrieť už 3 zápasy našich dievčat, ktoré nesklamali veľmi napriek dvom prehrám. Mám z toho celkom dobre pocity, lebo čakal som horšie ako tesné prehry. Idem pozrieť aj zajtra, čím sa kruh uzavrie.

Psychicky som na tom OK. V súčasnosti nemám problémy, čo mi robí radosť. Mohol by som byť aj aktívnejší, ale začínajú ligy a som zvedavý na sezóny v Anglicku a Španielsku. Vybrané kluby budem pozerať aj z Nemecka. Dnes zrovna začínajú v Anglicku a Španielsku a tak žhavím Magio go. Akurát dobrý zápas mi posunuli o 30 minút a tak vám píšem.

Majte sa pekne...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2243
Reputácia Reputácia : 760
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Matej, Tuto, dzuli08, Catherin4, Jaro123444, motylek and janka,janka like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 7 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Saladin So 12 august 2023 - 15:43

Jaro123444 napísal:už som sa o samovraždu aj pokúsil
čo si stváral??

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 625
Reputácia Reputácia : 59
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 7 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Lucas So 12 august 2023 - 15:51

Ahojte, som tu nový, už nejaký čas sledujem toto fórum, dlho som zvažoval, či tu napíšem. Matejovi veľká vďaka zaň, je veľmi fajn, že sa tu vzájomne podporujete a že môže človek zo seba dať von, čo ho trápi. Ja vyše 10 rokov bojujem s úzkosťami a depresiou, prešiel som si kadečím. Veď sa časom možno aj ja vyrozprávam... Práve som si spomenul na motivačné motto jednej psychologičky: Síce mám depresiu, ale depresia nemá mňa! Pekný víkend 😉
Lucas
Lucas
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 313
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 12.08.2023
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : Na vychodze

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, dzuli08, motylek and janka,janka like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 7 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Lucas So 12 august 2023 - 16:19

Jaro123444 - Ahoj, ak by som ti mohol poradiť, v takom stave, čo prežívaš, by bola najvhodnejšia hospitalizácia s nastavením liečby. Hoci aj dlhodobo. Sám som si tým prešiel x-krát. Nechcem tu veľmi mudrovať, ale ak ambulatná psychiatrička ti nevie pomôcť, tak to je potom jediná správna cesta. Tie strašné stavy ochromujúcej úzkosti, keď človek vidí všetko čierne, poznám až príliš dobre. Píšem to preto, lebo aj mám za sebou pokus o samovraždu a bola to tá najväčšia hlúposť. Vieš prečo? Lebo v tom nešťastnom skrate človek myslí len na seba, no zabúda, že tu ostanú po ňom ľudia, ktorí ho majú radi a chceli by ešte s ním tráviť chvíle... Vôbec ťa za to neodsudzujem, ani nikto nemôže. Treba to však povedať lekárom, aby ti nasadili správnu liečbu. Je to fakt beh na dlhú trať. Veľmi-veľmi ma mrzí, že ti chýba podpora zo strany rodiny, tam ja osobne vidím najväčší problém... Veľmi ti držím palce, si mladý chalan, hovorím za seba, hoci to bude znieť ako klišé - vždy je nádej. U mňa trvalo dlhý čas, kým došlo k úľave...
Lucas
Lucas
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 313
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 12.08.2023
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : Na vychodze

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, Catherin4 and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 7 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Catherin4 So 12 august 2023 - 16:37

Vitaj spat Jaro, som rada, ze si sa ozval. To ma mrzi ze ti je tak zle. Ak ti v zaludku nic nenasli, tak to mozes mat bud z liekov, alebo zo psychiky. Chapem, ze sa ti v tomto stave nikam chodit nechce. Kiez by som ti tak mohla pomoct. Skusah to dalej s tymi lekarmi, snad ti pomozu. Drzim palce.
Catherin4
Catherin4
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 75
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

Matej, Jaro123444, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 7 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Catherin4 So 12 august 2023 - 16:40

Nejake pokusy o samovrazdu mam uz tiez za sebou takze to viem pochopit. Zdravy clovek nepochopi cloveka v depresii, ked sa citi uplne na dne. Ale ty si mlady chalan, mas cely zivot pred sebou, urcite ti lekari pomozu a bude zas dobre.
Catherin4
Catherin4
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 75
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 7 z 83 Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 45 ... 83  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore