Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 17

Strana 45 z 83 Previous  1 ... 24 ... 44, 45, 46 ... 64 ... 83  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 45 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Saladin Po 20 november 2023 - 18:05

Ahojte. Priznám sa, že som naštvatý. Predtým by som to vytesnil, čo je najhoršia voľba. Pretože to má tendenciu naakumulovať sa a neskôr to vybuchne, keď človek ani neočakáva. Spal som (veru) nedobre - asi nočné mory a už doobeda ma začali otravovať paranoidné myšlienky typu "celý svet je proti mne" - všimnite si tú generalizáciu (slovo "celý"). Našťastie teóriu poznám, tak som myšlienkám kontroval, či je to naozaj pravda (aka testovanie reality). Samozrejme, že to nie je pravda - "človek, ktorý nemá aspoň jedného neprajníka alebo nepriateľa, ako by ani nežil" alebo sa snaží zapáčiť každému a to je IMO tiež patologický postoj (been there, done that).

Pomohla mi aj psychologička, ktorá mi raz na rovinu povedala, že musím byť schopný zniesť tlak (a odpor) ľudí, ak mi naozaj ide o princípy. A téma, ktorá sa tu riešila, bola naozaj pre mňa dôležitá. Veď sa aj nakoniec ukázalo, že som mal pravdu a imlicitne ma v tom podporil Matej (a nielen on). Priznám sa ale, že je to ťažké - odolávať tomu tlaku a hejtu, min. ak môj mozog podporuje magické myslenie, ktoré spája fenomény, udalosti, ktoré reálne prepojené nie sú.

Celý deň si predstavujem Rosu Park, ktorá vtedy v autobuse povedala rázne NIE a spustila lavínu udalostí. Tiež nebola medzi rasistami obľúbená - ba dokonca jej chceli ublížiť, možno jej aj niekto napľul do tváre.. Ale neznesiteľný tlak ustála, takže verím, že to (psychicky) ustojím aj ja. Zároveň si uvedomujem, že sa s ňou nemôžem porovnávať - vtedy išlo o život, pričom toto bol bezpečný protest, de facto v komfortnej zóne (teda trochu diskomfortu, ale naozaj minimum).

Úplne ma dorazil dnešný príspevok - plný agresivity, útoku ad persona, hejtu.. Premýšľam, ako musí byť na tom človek zle, že zo zúfalstva čekuje časové značky mojich príspevkov, aby si vytvoril konšpiteóriu, že nepracujem.. a teda, ak by to bola pravda, tak čo?? nie som hodnotný?? A to mi píše nezamestnaný človek (ach tie paradoxy).. Premýšľam, aký význam má, že niekto šplechne do ksichtu druhému obsah svojho vedomia a všetky negatívne emócie, ktoré sa mu naakumulovali - "nááá, týý, tu máš". Premýšľam, aký význam majú všetky ničím nepodložené urážky, generalizácia, zovšeobecnenie, hejt.

Až teraz pri písaní tohto príspevku mi to docvaklo. Dnešný hejt sa mi spojil s nedávnymi udalosťami v Izraeli - aj vtedy sa z ničoho nič z kríkov vyrútili na slušných ľudí vrahovia z Hamas.. a začali proces deštrukcie, upalovali matky s deťmi, znásilňovali ženy a vláčili ich po Gaze. Presne takto vnímam dnešný hejt - ako prejav POMSTY-chtivosti a ZLO-myselnosti. "Ty si mi ublížil tvojimi radami, ktoré som nechcel počuť, tak nááá, tu máš". Premýšľam, koľko zla musí mať človek v srdci, ak je schopný napísať toľko hejtu do jedného príspevku.

Cítim hnev. Hodne hnevu.. ale môj hnev to nie je - ten si na mňa dnes niekto premietol (projikoval)..
_____
@Sweetheart - evidentne si citlivý človek, neber si prosím osobne udalosti posledných dní - s tebou to nemá nič spoločné. Idem si pustiť Milli Vanilli: https://www.youtube.com/watch?v=ZbUENJ5FjBk

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 625
Reputácia Reputácia : 59
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 45 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Catherin4 Po 20 november 2023 - 18:53

Saladin ale ty tiez utocis na ludi a urazas ich. Dovolím si tvrdit, že keby si tu nebol, ziadna hádka by nevznikla a forum by bolo dalej v pohodovej milej atmosfére. Si rozbil toto forum a uz to tu nebude ako predtym. Povysujes sa nad Jara, pritom on nemoze dalej studovat z vážnych zdravotných dôvodov.
Catherin4
Catherin4
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 528
Reputácia Reputácia : 75
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 45 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Saladin Po 20 november 2023 - 19:00

Catherin4 napísal:Saladin ale ty tiez utocis na ludi a urazas ich.
Netrep nezmysly a staraj sa o seba. Všetko má svoje hranice - radšej sa nad sebou zamysli, prečo lajkuješ evidentné hejty. Nad nikým sa tu nepovyšujem, len je absurdné, aby nezamestnaný človek devalvoval moju osobu, že vraj nepracujem. A arogantne drzo oznamoval ctenému publiku, že "Boh mi nedoprial viacej rozumu" - pričom on sám v živote nič nedokázal. A je úplne jedno, či mu v tom zabránila choroba alebo Klingoni. Je to vyslovené CHUCPE a nedostatok slušnosti a pokory.

@Sweetheart - dúfam, že si tento mini-konflikt nevztiahol na seba, že je to kvôli tebe a začneš piť Smile. Nie, nie je to kvôli tebe..


Naposledy upravil Saladin dňa Po 20 november 2023 - 19:15, celkom upravené 1 krát.

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 625
Reputácia Reputácia : 59
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 45 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Jaro123444 Po 20 november 2023 - 19:14

@Saladin ano môj príspevok bol tvrdý to priznávam, ale inak to nešlo prepáč. Teraz sa ľutuješ evidentne a nehovor že nie, mne si písal že pocítim hnev ale mám ho nechať plynúť, to isté napíšem ja tebe teraz. Ale nemáš sa prečo hnevať, človek musí prijať aj kritiku a aj tvrdšiu. Ja som sa tiež neľutoval keď si mi tu písal vždy negatívne odpovede, že som nesamostatný, že asi zlyhala výchova rodičov ( to si mi písal, čo určite pamätáš) a to som sa pri tom len spýtal slušne ľudí, odpoveď som aj dostal slušnú, od teba nie ale. Od teba takú ako som spomenul vyššie, ja si informácie viem vyhľadať, mimichodom si mi odpovedal zle. Na PNke môžem byť aj ak nepracujem, len nedostanem peniaze lebo som neodvádzal nemocenské ale akú takú PNku mať môžem aby ma neposielali do roboty.
Ty si tu útočil na Motýlka, Lucasa, iných len kvôli tomu že sa snažili poradiť sweetheartovi, nič zle nenapísali a teba sa to ani netýkalo vieš, ale videl som tvoj hnev a tvoju reakciu na nich a myslím že dotyční to veľmi dobre vedia a Motylek ti to napísala že si na ňu útočil, tak prosím nehovor, že nie. Hrať sa na obeť je najľahšie, ale určite ťa ľutovať nebudem, ja určite nie. Nemáš v sebe žiadnu empatiu a ako som napísal si toxický, arogantný, narcistický človek. Zaujimavé že proti iným členom fóra toto som nepísal a ani nikdy písať nebudem, prečo proti ním nič nemám alebo proti tebe áno? a myslím že nie len ja, dali ti to najavo aj iní ľudia a to je fakt. Teraz sa veľmi ospravedlnuješ sweetheartovi, že to s ním nič nemalo a s kým to malo? ved na neho si útočil, či som slepý??? len nehovor že nie. Fakt prejavuješ veľkú ľútosť ale kľudne plač aby sa ti uľavilo, plač trošku aj lieči.
Napísal si mi aby som si budoval pracovné návyky, či to tiež nie? ja ti kľudne nafotím všetko čo si písal. Tak prečo ty čo nepracuješ teraz píšeš o paradoxe? sám si ten paradox napísal. Ja som študoval aj s chorobu inak, aj by som s ňou pracoval. Písal si mu tu dokonca raz o komplexoch že mám stres zo školy alebo že kvôli tomu že som ju nezvládol a neviem čo. To všetko si písal na moju osobu ale ja som ti povedal že ja som študoval aj s chorobou a aj by som, žiaľ mám horšie problémy ako schizofrénia, aspoň si dovolím povedať horšie, ale ja sa nejdem ľutovať, možno to tak malo byť. Preto som momentálne nezamestnaný vieš... nie kvôli schizofrénii, tak nepíš prosím blbosti, teraz si vlastne tiež priznal že nepracuješ, ale navážaš sa do mňa a píšeš o paradoxoch.
@Catherin a tebe ďakujem za podporu, si sympatický a veľmi dobrý človek. Obidvujem ťa a aj ťa budem že napriek takým problémom zvládaš prácu, dokážeš sa sama uživiť. Ešte raz ďakujem za empatiu, pochopenie a podporu. Tebe tiež držím palčeky aby si to nadalej zvládala, aby si nemala problémy, alebo teda aspoň čo najmenej a aby si žila pokojný život. Ty si tu na tomto fóre vždy ľudí podporila a nikoho si neosdzovala, tak hádam sa ti to dobro vráti v plnej sile. určite ostaň taká aj naďalej! hlavne to zdravie aby si mala Smile
PS. Saladin ešte raz neľutuj sa teraz, keby chcem napíšem ti to skorej alebo ti to napíše niekto iný, som si 100% istý že nie som sám komu vadíš alebo tvoje správanie, myslím že Catherin, alebo Motýlek ti to dali práve najavo a myslím, že ani oni nie sú jediní.
Pekný večer všetkým ostatným na fóre a držte sa, bojujte.
Jaro123444
Jaro123444
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 477
Reputácia Reputácia : 10
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 23

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (150mg), Solian (200mg), Sertralín Actavis (25mg)

Catherin4 and janka,janka like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 45 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Saladin Po 20 november 2023 - 19:22

Sorry, nebudem to čítať, dnes si ukázal tvoju pravú tvár. A nie, vôbec sa neľutujem, ani evidentne (ďalšia tvoja projekcia), ale som naštvatý (nahnevaný, konsternovaný) - na teba! To, čo si napísal, je vrchol drzosti a arogancii. A ak ti to nedochádza, tak Huston, máme problém. Jedna vec je tvrdiť, že niekoho správanie X nie je OK - to zvyknem robiť ja ("nemáš vybudovanú samostatnosť"). A druhá je hodnotiť človeka ("si takový makový"). A to ty evidentne nevieš rozlíšiť.

Som naštvatý na mini-koalíciu, ktorá sa tu proti mne vytvorila. A to len preto, že som vyjadril názor (postoj), že do podobných skupín ožratí ľudia proste nepatria. A za tým si stojím, aj keď ma to bude stáť BAN. Btw. postoj, s ktorým súhlasia viacerí. Pekný večer,, idem sa venovať príjemnejším činnostiam.

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 625
Reputácia Reputácia : 59
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 45 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Jaro123444 Po 20 november 2023 - 19:26

A ešte je najväčšia úbohosť sa navážaš do žien, práve si to napísal Catherin tvoje komplexy, to isté si útočil na Motýlka, ukázal si len aký si zbabelý píšeš blbosti a útočíš na ženy, keby aspoň na ne nie ale aj na tie dokonca. Kľudne sa hnevaj aj na mňa aj na skupinku aj na celý svet, máš na to právo ale za pravdu by si sa nemal. Ja nepíšem len o sweetheartovi, myslím že každý mu to napísal, aj ostatní členovia fóra mu napísali, že nesúhlasia aj samotný Matej a ano majú pravdu ako vravíš, ale ty si sa navážal arogantne narozdiel od nich, navážal si sa arogantne do druhých len kvôli tomu že sa mu slušne snažili poradiť a nehovor že nie, museli to vidieť aj ostatní... Ale tebe slušnosť nič nehovorí to sa zistilo. Kľudne sa ľutuj a hnevaj aj ďalej, mne to nevadí...
Jaro123444
Jaro123444
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 477
Reputácia Reputácia : 10
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 23

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (150mg), Solian (200mg), Sertralín Actavis (25mg)

Catherin4 and janka,janka like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 45 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Saladin Po 20 november 2023 - 19:33

Áno, som podľa teba úbohý a neviem čo všetko (zvyšok som nečítal). Pokojne devalvuj moju osobu (uži si to, naozaj sa neurazím), ale ver, že to je veľmi krátkodobý "liek" na tvoje problémy, ktorým len podporuješ (rozvíjaš) svoju patológiu. Good luck.

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 625
Reputácia Reputácia : 59
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 45 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Catherin4 Po 20 november 2023 - 20:17

Jaro diki za pekne slová, potešili ma 😊 Tebe želám tiez vsetko dobre, aby si sa dal zdravotne do poriadku a potom kľudne môžeš dokončiť aj školu. Veľmi ti to zo srdca želám.
Catherin4
Catherin4
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 528
Reputácia Reputácia : 75
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

Jaro123444 and janka,janka like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 45 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  dzuli08 Po 20 november 2023 - 20:42

Ahojte, musim napisat, že sa to tu ale dosť rozvírilo. Snažím sa pochopiť každého a aj rešpektovať , hoci sa mi nie všetko páči a aj by som sa možno v danej situácii zachovala inak. Veď predsa sme ľudia, nedokonalí, každý s inými starosťami, iným prežívaním ...jednoducho je každý istým spôsobom, svojský individuál. Ale napriek tomu by sme sa mali navzájom skôr podporovať, ako "dávať dole". Isto každý znáša zle kritiku a je na to citlivý, a navyše poznáme sa v podstate len z písania tu na fóre. Matej by to tu mal opäť nejako stmeliť a vy, milí fórumáci zakopať "vojnovú"sekeru. Viem že to je ťažké.

A ako sa mám ? No tak neskáčem do nebies od radosti tieto dni, v práci je to dosť náročné, rôzne veci sa dejú a čaká nás inšpekcia od budúceho týždňa. Musím napísať, že fak teraz je moj svetlý bod v podobe zimných prázdnin. Neviem, nejak zo mňa vyprchal pracovný entuziazmus či čo. Možno aj taký menši naznak vyhorenia. Ale snáď to prejde a bude lepšie. Tak aj vám prajem ak ste na tom horšie, aby ste verili že to bude lepšie. Good luck !

_________________
Forget about the past, live for the present and think about the future. flower No one is in charge of your happiness, except you. it is perfect
dzuli08
dzuli08
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 561
Reputácia Reputácia : 447
Dátum registrácie : 25.04.2016
Vek : 37

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

regina, rasto, Catherin4, Jaro123444 and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 45 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Saladin Ut 21 november 2023 - 7:17

Mňa by čisto zo zvedavosti zaujímalo, ako by sa to riešilo na stacionári resp. v podobných pomáhajúcich skupinkách; ako by to riešil psychoterapeut, ktorý to tam má na starosti etc. A hlavne, čo by považoval za jasný redflag (cez toto vlak nejde) a kedy by tú neg. špirálu preťal. Myslím si, že jedným z neg. faktorov je aj fakt, že diskusie na internete sú anonymné (neosobné). Existuje na to veľa výskumu. Ľudia si holt dovoľujú viac za monitorom ako v reálnom svete. Má to aj jednoduché logické vysvetlenie: v osobnom styku hrozí v prípade konfliktu fyzická eskalácia (človek sa tomu prirodzene vyhýba).

Ako sa mám? Hmm, škoda, že už terapia skončila, tam som túto nešťastnú udalosť mohol prediskutovať. Témy sa už ale začali opakovať (mlátil som prázdnu slamu), tak sme sa dohodli, že to na neurčito prerušíme. Na druhej strane si uvedomujem, že terapeut nie je od toho, aby potvrdzoval moju/kohokoľvek pravdu. A určite by to ani neurobila. Skôr by sa ma pýtala, čo cítim - a to už teraz viem (takže mi vlastne pomohla). Trénoval by som s ňou vnímanie tela, pocitov, emócií (to som vyslovene neznášal, lebo mi to nešlo).

Jediným mojím šťastím v tomto "nešťastí" je, že sa dlhodobo venujem psychológii - hlavne patológii, poruchy osobnosti, ego obranné mechanizmy, ale aj rôzne typológie ap. Psychológia bola môj koníček, ktorý mi pomohol rozlúsknuť rodinnú dynamiku. Takže v mnohých prípadoch (napr. v diskusiách na fejsbuku a tam je toho hejtu neúrekom) tuším, o čo ide a neberiem si to tak osobne. Pred "temnotou" by som sa z toľkého hejtu spamätával dlhšie (tiež som si veci bral osobne), dnes mi stačilo sa na to dobre vyspať. Len ten stratený čas ma mrzí, a pritom úplne zbytočne. No nič, poučenie pre budúcnosť, idem(e) ďalej..

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 625
Reputácia Reputácia : 59
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

regina, dzuli08 and Catherin4 like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 45 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Sweetheart Ut 21 november 2023 - 15:14

Ahojte. Saladin, dobre, ved v pohode. Ja sa tu nechcem s nikym hadat a ani, aby sme sa tu celkovo vsetci hadali. Tak sme tu mozno aj rozdielne povahy viaceri, ale nevadi. A inak, ja som mal Milli Vanilli CD, kde spievali s ich pravymi hlasmi, jeden album vydali. Pre tych, co nevedia, tak za nich to naspievali ini, ich nastricili do klipov a na spievanie na playback na koncertoch, lebo dobre vyzerali a boli to tanecnici, myslim, ze aj cenu grammy museli vratit, ked sa to prevalilo. A som v Piestanoch teraz, tu uz stavaju vianocne stanky, jeden je aj otvoreny, ale nemaju tam lokse este 😀 a vecer sa odhlasim z fora, aby som tu zas nevypisoval, ak pojdem pobehat kaviarne na Kupelnom ostrove nahodou 😀
Sweetheart
Sweetheart
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 600
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

regina, dzuli08, Catherin4 and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 45 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Catherin4 Ut 21 november 2023 - 15:38

Myslím že by sme mali toto forum znormalizovat a zase zacat pisat o niečom normálnom. Tak ako sa dnes máte? U mna pohoda, bola som nakupovať handry v NKD, tam maju pekne a lacné. V praci bolo celkom v pohode, zajtra dojdem na piatu rano, potrebujem robit nadčasy. Vianočné darčeky uz mate kupene? Ja uz mam všetky. Bratovi som kúpila adventny kalendár s alkoholom. Viem že sa tu teraz alkohol riešil negatívne ale moj brat nie je ziadny alkoholik, bude mat kopu malých flasticiek s alkoholom a moze ochutnavat co mu chutí. Jeho žene klasika, kozmetiku. Mame tycovy mixer, ten sama chcela. No a bratovym detom set na výrobu vlastnej čokolády, to neviem ako presne funguje ale je k tomu návod. Staršej taky set na chemické pokusy, lebo sa zaujíma teraz o chémiu tak môže robiť pokusy. Mladšej maľovanie podla čísel- vevericku a sadu na výrobu plstenych zvietatiek. Dufam ze sa bude pacit. Už sa teším na Vianoce. Týždeň pred Vianocami mam dovolenku a aj medzi sviatkami. Na Vianoce som s rodinou a po nich idem s priateľom zrejme do Wellness. Posledné mesiace som setrila a tak som teraz zase obuchala peniaze. Ale furt mam niečo nasetrene.
Catherin4
Catherin4
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 528
Reputácia Reputácia : 75
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

regina, kimi2028, Sweetheart, Jaro123444 and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 45 z 83 Previous  1 ... 24 ... 44, 45, 46 ... 64 ... 83  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore