Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 17

Strana 9 z 83 Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 46 ... 83  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 9 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  kimi2028 Ne 13 august 2023 - 11:44

Ahojte kamaráti, dnes je mi veľmi fajn. Mám isté bojové úlohy na ďalší týždeň. Chcel by som sa zapísať do knižnice konečne a ísť na plaváreň. Uvidíme, či sa mi podarí to. Inak je všetko v norme. Nové akp skúšam a fungujú zatiaľ na výbornú, ale tak fungujem takto len jeden týždeň. Kríza príde asi neskôr ešte. Je super, že našiel som záľubu vo svojich činnostiach a pochopil som konečne, že nemusím robiť všetko. Stačí aj isté minimum, aby bol dobrý pocit zo seba.

Dnes už tradične zo zdravia a kondičky som zvolil prechádzku. Nemám nič proti iným z tých položiek, ale ostatné sú zložitejšie. Z TV pozeral som Bilbao-Real Madrid, čo sa mi počítalo. Predpokladám, že ešte jeden zápas pozriem. Zo vzdelania to je vždy otáznik, či tu niečo urobím, ale dnes som dal bankovníctvo, ktoré sa mi čítalo dobre. Z relaxu bol tradične PC-internet, čo nie je bohviejaká aktivita, ale môžem si ju skoro každý deň vykázať.

Dnes idem ešte aj do spoločnosti na posledný zápas domáceho turnaja môjho obľúbeného klubu, aj keď súper je menej atraktívny, keďže hráme s ním aj v lige. Nevadí, verím, že naše dievčatá budú úspešné.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2243
Reputácia Reputácia : 760
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Matej, dzuli08, Jaro123444, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 9 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Catherin4 Ne 13 august 2023 - 15:05

Ahojte moji mili, tak ja som dnes bola s kamaratom na hubach, mam z toho dobry pocit, aj sme vela nasli, aj prechadzka po lese. Som sa teochu vyvetrala a hned sa citim lepsie. Teraz to idem cistit a krajat. Ani to nemam kde susit, ani kde davat. Mam este hriby spred troch rokov co som este nezjedla. Vtedy bol tiez taky dobry rok ze ich bolo plno. A teraz boli fajnove, mlade dubaciky, este ziadne cerviky, aj kozaky.
Inak u mna po starom, majitelka ma vyhana z bytu, mne sa nechce odstahovat. Ale tak pomaly pozeram inzeraty. Len by mi mal prist ZTP preukaz a to by bolo najlepsie, potom by som sa nemusela vystahovat. Lebo ludia nad 62 a ZTP tu byvat mozu. Sused tam volal na urad, potom aj ja, mali by mi to teraz vybavit urychlene. Tak dufam, ze to uz coskoro pride, uz to trva 3/4 roka, strasne dlho. V praci moc dobre nie je, mam malo roboty. Ale zvladam to. Keď som nemala robotu, tak ma poslal upratovat. Dufam, ze nebudem upratovat moc casto. Majte sa pekne.
Catherin4
Catherin4
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 75
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

Matej, dzuli08, kimi2028, Saladin, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 9 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  kimi2028 Po 14 august 2023 - 12:32

Ahojte kamaráti, je mi celkom dobre, čo ma nabíja pozitívnou vierou, že aj našu chorobu môžeme celkom dobre zvládať. Mám ťažkú diagnózu, ale uvedomujem si, že môže byť to aj zaujímavé. Snažím sa o aktivity rôzneho druhu, ale dnes je to slabšie. Ide na mňa menšia únava, ale plán so 4 aktivitami chcem splniť. Mám splnené na polovicu. Bol som opäť na internete, či dvoch prechádzkach. Idem sa pustiť do menšieho štúdia z dejín a neskôr pozriem aj nejaký dobrý futbal.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2243
Reputácia Reputácia : 760
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Catherin4, Jaro123444 and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 9 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Catherin4 Po 14 august 2023 - 14:45

Asi ma vyhodia z roboty. Dnes som urobila chybu a sef na mna nakrical ze stale robim chyby co vobec nie je pravda. A ze este raz spravim chybu tak letim. Nikto nie je dokonaly, chyby robi kazdy, skor ci neskor nejaku urobim a mam to zratane. Furt ma nieco proti mne, uz mi dal aj pokarhanie. Neznasa ma odkedy som bola dlho chora co on neznasa. Aj sa ma pytal co mi bolo, povedala som, ze psychicke problemy. V skutocnosti som mala psychozu a trvalo pol roka kym som sa z toho vyhrabala. Fakt som vtedy nemohla chodit do roboty. Sa modlim, aby som coskoro dostala ten ZTP preukaz, potom ma nebude moct tak lahko vyhodit. Nechcem tam robit prilis dlho, ale na ten kratky cas kym odidem z Nemecka sa mi druha praca hladat neoplati. Vsetko sa mi tu v Nemecku ruca, aj domaca ma vyhadzuje z bytu. Vsetko je tu na prd.
Catherin4
Catherin4
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 75
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 9 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Jaro123444 St 16 august 2023 - 13:25

Ahojte,
tak ja sa mám po starom, trápi ma zvracanie, napínanie, nevoľnosť. Čomu už nechápem. Takisto mám hlasy stále v hlave, hovorím si sám pre seba a som prenasledovaný myšlienkami uzatvorený sám do seba, sociálne izolovaný bez energie a chuti do činnosti. Doma som pod dohľadom žiaľ. Takto som dopadnúť nechcel. Takisto mám stavy silnej depresie a úzkosti a potom mániu. To neni dobré znamenie a k schizofrénii, úzkosti, obsedantno kompulzívnej poruchy mi tam zrejme do papierov doktorka napíše mánio depresiu, nechcem si namýšľať ale myslím, že to tak bude. Aj sa bojím jej to povedať, aj to že mám hlasy a ťažkú depresiu aby ma zas neposlala do nemocnice, už popravde nechcem na psychiatriu. Doma mi otec povedal, že som fakt chorý čo ma trápi, že som takto chorý. Takisto hovoria aby som zmenil doktorku, lebo u tejto žiadne zlepšenie. Aj nad tým uvažujem, ale neviem či mne ešte niekto dokáže pomôcť, ja som beznádejný prípad. A aj preto som stále u tejto, lebo zrejme mi napíše papiere na invalidný. A zrejme oň asi aj požiadam, nemám popravde inú možnosť a budem sa modliť len aby mi to prešlo. Neviem podľa čoho to posudzujú, ale myslím že moje ochorenie sa nepodarilo vyliečiť a toľko psychiatrických diagnóz má asi málo kto, preto asi o týždeň sa jej na to spýtam a či sa mi vlastne oplatí žiadať, len v tomto stave keď ma napína a je mi zle aj nadľudský výkon sa dotrepať a počkať u doktorky a nie ešte behať niekde. Som smutný zo svojho života a spôsobujem trápenie aj rodine. Asi len toľko
Držte sa a majte sa pekne
Jaro123444
Jaro123444
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 477
Reputácia Reputácia : 10
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 23

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (100mg), Solian (200mg), Sertralín Actavis (25mg)

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 9 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Lucas St 16 august 2023 - 19:28

@123444
Ahoj, mrzí ma, že ti je tak ťažko. Čo sa týka počtu diagnóz, na tom svet nestojí, tiež ich mám viac, ide hlavne o to, ako sa cítiš a či liečba pomáha - ak si to zrátam, tak cítiš sa zle a liečba nezaberá. To, že ťa doma sledujú, znamená, že im na tebe záleží (dobrý signál). Pozri, liečba našich ochorení nie je streptokoková angína, ktorá je po 10 dňoch preliečená ATB. Preto by som nehádzal flintu do žita... Každopádne by bolo fajn pohovoriť si o tom s ambulantným psychiatrom. Tajiť stavy, ktoré prežívaš, je len tebe na škodu. Ak nevyhovuje terajši, prečo nezmeníť? Máš na to úplné právo. Papiere na ID vyplní druhý lekár. Nič sa nedeje. Tebe prioritne treba nastaviť liečbu (opakujem sa). Zbytočne sa trápiš, kto by chcel ísť na psychiatriu ležať ? No nik... Ale ber to tak, ako keď ani chirurg nezoperuje v ambulancii ťažký úraz, ale musíš ísť prosto do nemocnice. Tu ti s liečbou, žiaľ , nepomôžeme - musí ju absolvovať každý sam. Je to na tebe, treba urobiť hlavne prvý krok! Držím palce ✌😉
Lucas
Lucas
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 313
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 12.08.2023
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : Na vychodze

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, Catherin4, Jaro123444 and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 9 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Lucas St 16 august 2023 - 19:42

@ Catherin4
Ahoj, v prvom rade ti chcem povedať, že máš u mňa veľký obdiv, že dokážeš napriek chorobe pracovať pod takým stresom. Lebo toto je posledné, čo nám chýba. Neviem si to ani len predstaviť. A sme ľudia - robíme chyby. Kto nič nerobí, nič nepokazí. A kto nemá pochopenie pre chorých ako tvoj šéf...škoda reči. Hádam ten ZŤP preukaz tam u vás bude poistka. Veľa zdravia a sily v boji želám 🙂
Lucas
Lucas
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 313
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 12.08.2023
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : Na vychodze

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, Catherin4 and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 9 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  motylek St 16 august 2023 - 22:48

@Catherin4  A nemůžeš se proti šéfovi nějak bránit, aby tě nevyhodil za něco, co není pravda, co si sám vymyslel? Nepomohly by úřady, třeba úřad práce? A ví šéf, že se chystáš výhledově přestěhovat? Kdybys mu to řekla, třeba by tě přestal šikanovat, protože by věděl, že se stejně chystáš brzy odejít, tak by neměl takovou motivaci tě vyhazovat o něco málo dřív.
motylek
motylek
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 813
Reputácia Reputácia : 66
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

Catherin4 likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 9 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Catherin4 Št 17 august 2023 - 7:21

Ja som sa rozhodla ze sama dam vypoved. Je to o nervy, len stres, nemaju pre mna robotu. Sef mi robi len prieky. Zakazal mi robit istu robotu, uplne bez dovodu a tej roboty co robit mozem je malo. Ale ked som nemala co robit a bola som pytat robotu zase som bola ta najhorsia a vyhrazal sa vyhadzovom. Ani tak, ani tak. Ja nezvladam tieto stresy co tu mam, preto radsej odidem. Je dost firiem co hladaju ludi, bez prace neostanem.
Catherin4
Catherin4
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 75
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

motylek likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 9 Empty Terapia hrou 01

Odoslať  dusan_fajnor.personal Št 17 august 2023 - 12:33


_________________
Od Leta 2018 praktizujem osobnú, knižnú a hernú, múdrosť, a finančné a odborné vedenie
dusan_fajnor.personal
dusan_fajnor.personal
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 210
Reputácia Reputácia : 16
Dátum registrácie : 21.05.2023
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - Paranoidná schizofrénia; F51.8 - Insomnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

Matej, rasto and kimi2028 like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 9 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  kimi2028 Št 17 august 2023 - 17:19

Ahojte kamaráti a kamarátky, tieto riadky sa mi píšu už veľmi ťažko, ale mám sa výborne. Dnes som bol na stacionári a bolo vynikajúco, aj keď nemal som tam veľmi s kým sa baviť. Nevadí to vôbec, musím tam chodiť aj keď občas nie je to podľa predstáv. Hlavne tá únava je hrozná. Nabúra mi to vždy deň. Tak je možné, že po stacionári nemusím robiť už veľmi nič. Aj keď po tých pár hodinách by sa zišlo niečo...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2243
Reputácia Reputácia : 760
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Jaro123444 likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 9 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Sweetheart Št 17 august 2023 - 22:10

Mna asi tiez vyhodia. Sa na mna stazuju sestricky a aj kolegyne. Ze ci som na drogach alebo na psychiatrickych liekoch. A dneska ma volala veduca, ze jake lieky beriem. A ja debil som jej povedal, co som ani nemusel. Ona nema pravo sa ma pytat na taketo veci. Ale si potom napisala tie nazvy. Som hintam odpisany. Ma vyhodia. A ja som neni na hlavu, sak som si svoje spravil
Sweetheart
Sweetheart
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 600
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 9 z 83 Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 46 ... 83  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore