Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 17

Strana 68 z 83 Previous  1 ... 35 ... 67, 68, 69 ... 75 ... 83  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 68 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Sweetheart Ut 2 január 2024 - 0:58

Saladin, Roky bol besny, hravy, on NIKDY druheho psa nepohryzol. On bol top. A cloveka uz vobec nie. On bol zlaticko besne, hrave. Urychlene musim najst psa, co vyzera ako on a povaha sa dotukne 😂 Rokyk je uz v zemi, ale ked nemoze byt on, bude jeho kopia. Ved nebudem ho volat Roky, to by uz bolo moc morbidne asi, ale on bude ako on a bude tak aj vyzerat
Sweetheart
Sweetheart
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 600
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 68 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  motylek Ut 2 január 2024 - 17:03

Zdravím, přátelé,
Zítra mě čeká asi nejtěžší telefonát v mém životě.
Musím zavolat na urologii a vysvětlit jim, že situace ohledně mého syna je už urgentní. SONO ledviny na nefrologii před Vánocemi ukázalo, že se mu ukládá vápník do tkáně ledvin. Je potřeba, aby mu vytáhli kámen z ledviny co nejdřív, jinak hrozí, že přijde o ledvinu. very unhappy
Nevím, jak to mám udělat, ale nesmím se nechat odbýt.
Držte mi palce.
Jinak dnes jsem mluvila s nefroložkou a výsledky posledního rozboru moči jsou vesměs dobré a hlavně kleslo výrazně množství vápníku v moči, což je skvělý výsledek. Aspoň něco dobrého u nás na začátku roku.
motylek
motylek
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 813
Reputácia Reputácia : 66
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

EnaXnaY likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 68 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  regina St 3 január 2024 - 17:13

Nemám sa práve najlepšie. Už tretí týždeň som zahlienená. Chvíľami, niektoré dni to vyzeralo, že to ustupuje a že sa z toho dostávam. Včera večer som rezignovala a dnes ráno šla s tým k obvodnej doktorke a dobre som spravila. Nie je to viróza ako som si myslela. Mám riadne zapálené hrdlo, mandle a aj uzliny zväčšené. Dostala som antibiotiká a snáď sa to už bude zlepšovať.
To je však nič oproti trápeniu tvojho syna @motylek, ako si dnes dopadla s tým telefonátom?
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 664
Reputácia Reputácia : 295
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 68 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  motylek St 3 január 2024 - 21:00

@regina Díky za zeptání... zase mě odbyli... Zvedla to asi staniční sestra (soudě dle hlasu), ani se nepředstavila, brblala cosi o tom, že mají pokažený nějaký přístroj... Tak jsem jí na závěr vysvětlila situaci a ona na to stroze, že syn o ledvinu nepřijde, ať zavolám příští týden a nashledanou.
Našla jsem na jejich webu kontakt na primáře a zvažuju, že mu napíšu email, popíšu situaci a přiložím zprávu z nefrologie. Ideálně bych potřebovala mluvit ještě s nefroložkou, ale té se dá dovolat do nemocnice jen od pondělka do středy, takže s ní můžu mluvit zase až příští týden.
Prohlížela jsem si i weby jiných pražských nemocnic, ale vypadá to, že nikde jinde nemají dětskou urologii. Nechávám si v záloze naši spádovou nemocnici a ještě jednu, kde dětská urologie není, ale operaci by tam byli schopní udělat na jiném oddělení (zřejmě na dětské chirurgii, domnívám se).
motylek
motylek
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 813
Reputácia Reputácia : 66
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 68 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Lucas Št 4 január 2024 - 14:10

@motylek
Už som vytočený z toho "prístupu" i za teba! 😡 To čo je za koment od staničnej, že syn o obličku nepríde...?! Absolútne nezodpovedné a neprofesionálne, radšej si mala kusnúť do jazyka (možno by sa aj otrávila!)
S tým mejlom to vôbec nie je zlý nápad, práve naopak. Občas mi príde, že takto sa veci skôr poriešia ako inými bežnými formami (viď tvoja psychiatrička).
A ako posledné riešenie vidím tam nabehnúť osobne a urobiť rošambooo!!! Toto vždy fungovalo na každom oddelení.
Držím palce 🤞😉
Lucas
Lucas
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 313
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 12.08.2023
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : Na vychodze

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

regina, rasto, Juraj and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 68 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Jaro123444 Št 4 január 2024 - 15:55

Mňa tak odbili na gastroenterológii, doktor nie ale sestrička. Predpísali mi jedny lieky ktoré veľmi nepomohli a viac povedali, že mi nemajú ako pomôcť už, že sa mám dať hospitalizovať v normálnej nemocnici len tam mi toho veľa nespravia, max. zoberú krv. Doktor mi povedal že mám podráždený žalúdok a žlč v žalúdku pri gastroskopii ale vôbec to neriešil. Pri tom žlč môže dráždiť tú sliznicu žalúdka aj ju dráždi, otázka je len či mi to spôsobuje problémy ale kľudne môže a ja sa môžem rozdrapiť aj vyvolávať ale žiadna snaha to riešiť. Myslel som že inde v krajinách napr. v Česku je ten prístup zdravotníctva iný, ale ako vidím tam tiež berú ľudí len ako kus a žiadna ochota spraviť niečo naviac, pochopiť človeka ako sa cíti keď nevie na koho sa má obrátiť. S doktormi len pokoj mať ale niekedy to žiaľ nejde. Hádam sa tvoja situácia vyrieši a dobre to dopadne.
Jaro123444
Jaro123444
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 477
Reputácia Reputácia : 10
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 23

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (100mg), Solian (200mg), Sertralín Actavis (25mg)

Juraj likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 68 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Jaro123444 Št 4 január 2024 - 16:33

A je to smutné, že ide o takú vážnu vec, že môže prísť o ladvinu a ona ti povie hento. Keby išlo o jej dieťa by sa asi inak chovala a inak to brala, nevie asi pochopiť že si v koži zúfalej matky, ktorá sa bojí o syna a chce mu pomôcť aby to nemalo fatálne následky. To je až nepochopiteľné sa tak chovať.
Mimochodom ja doktorom veriť nikdy úplne nebudem, lebo mojej starkej prehliadli veľký nádor na pľúcach, zistili jej ho až na neviem koľký krát a nechápali ako mohli niečo také veľké prehliadnúť a že neni možné aby za taký krátky čas to narástlo tak.
Aj pred 7 rokmi mi bolo strašne zle, celú ruku som mal normálne žltú aj očné bielka celé žlté, zobrali mi krv a billirubín 10 krát vyšší snáď ako má byť a podľa nich mi nič nebolo, vôbec to ďalej neriešili a určite som mal niečo s pečeňou.
Teraz ma tiež nechali na pospas, takto sa nedá ďalej fungovať a musí byť niečo čo pomôže a zaberie, lebo toto je totálne zničený život a takto sa nedá ani normálne žiť ale oni ma proste odbili
Doktorka v nemocnici na psychiatrii sa tiež chovala ako krava, dobrovoľne som prišiel bez toho aby som bol akútny prípad , len som to chcel skúsiť tam alebo skôr ma tam rodičia odporučili a ona robila cirkus že ma tu môže držať proti vôli aj a neviem čo a pol dňa trvalo pokedy ma nakoniec horko ťažko pustila, aj keď nechápem načo bol dobrý ten cirkus a vyhrážanie, keď ja mám plné právo podpísať reverz pokedy prídem dobrovoľne a nie som akútný prípad.
Takže ja nemám dobré skúsenosti s doktormi a zdravotníctvom ale nechcem sa tým niekoho dotknúť, napísal som to že vidím že Motýlek ma starosti tiež a obavy.
Jaro123444
Jaro123444
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 477
Reputácia Reputácia : 10
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 23

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (100mg), Solian (200mg), Sertralín Actavis (25mg)

Juraj and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 68 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Juraj Št 4 január 2024 - 17:06

Ja mám tiež zlé skúsenosti s niektorými lekármi. Keď som bol malý, mal som znamienko nad hornou perou a moja matka si zmyslela že mi ho odstránia. A ona keď si niečo zmyslela, tak to muselo byť tak ako chcela. Robili mi to na plastike v Martine. Doktorka to totálne odflákla, a mne zostala škaredá jazva, ktorá vyzerá ako keby som mal ústa rozseknuté po údere päsťou. Vyzerá to otrasne a musím kvôli tomu nosiť fúzy aby to nebolo vidieť. A to je len jedna z mnohých zlých skúseností ktoré mám s lekármi.
Juraj
Juraj
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 633
Reputácia Reputácia : 172
Dátum registrácie : 17.12.2020
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Turčianska záhradka

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Rispen 3 mg, Hedonin XR 500 mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 68 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Sweetheart Št 4 január 2024 - 20:03

No ja zas toho Rokyho riesim. Co som sa pytal na facebooku v skupinach, kde su psickari. Ze, jake skusenosti maju s tym, ze pes zomre a ci chcu jeho kopiu. Lebo, ja chcem najst aspon 1-2 rocneho psa, co bude jak Roky vyzerat. Len povahu moze mat inu a ja by som chcel, aby bol ako Rokyk. Aby aj pes traumu zo mna nemal, ze budem chciet, aby sa jak Roky spraval. On moze vyzerat ako on, ale povahy mozu mat ine. Pes sa da aj cvicit, len sa bojim, ze ten pes to vyciti, ze je "len" kopia. Inak, ked som to pisal, som chcel napisat, ze aby sa Roky spraval tak isto jak Roky... Asi nie je este cas, kupovat psa, aby ozaj pes traumu nemal zo mna... Aby som mu moc najavo nedaval, ze je iny... Aj keby najdem takeho, co jak on vyzera, ale povaha moze byt ina. Este by pes traumu mal zo mna, co by som mu najavo dal, ze on neni Roky. Roky bol moj prvy pes, tak nemam s tymto skusenost, ja som myslel, ze potiahne este dva roky, bohuzial, nestalo sa... Este pockam, aj v tej skupine mi pisali, ze nech pockam. Chudak ten druhy pes, este by traumu mal zo mna, co by som ho cvicil, aby robil to iste jak Roky. A psy to vycitia, tie emocie
Sweetheart
Sweetheart
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 600
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 68 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Sweetheart Št 4 január 2024 - 20:41

Este som rozmyslal, ze ho budem volat Roky, ale to uz by asi moc morbidne bolo... 😀 To by asi moc morbidne bolo. Ale chcem Rokyho domov dovliect naspat. Len keby ma inu povahu, aby ten pes traumu zo mna nemal, ze ho vychovavam jak Rokyho, aby sa spraval tak isto. Len chcem, aby sa Rokyk vratil, ked to aj on uplne nebude, aspon jeho "kopia" pride domov. Len, aby aj ten pes nevycitil, ze je len kopia, aby traumu nemal zo mna
Sweetheart
Sweetheart
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 600
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 68 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Saladin Št 4 január 2024 - 20:50

Predstav si, že sa dozvieš, že tvoj(a) partner(ka) s tebou chodí len preto, aby si jej/mu pripomínal ex. Neviem ako ty, ale ja by som nebol happy a s takým človekom by som sa rozišiel. Pretože ja som ja a nechcem byť niekto iný.

To isté platí o psovi a samozrejme to vycíti. Aj keď píšeš, že ti nejde o to, aby sa správal presne ako Roky ( = tvoja fantázia), tak NEvedome budeš od neho vyžadovať, aby bol niekto iný (správal sa ako Roky, vyzeral ako Roky ( = realita). A budeš na neho nahnevaný, poprípade sklamaný, keď nový pes nenaplní tvoje očakávania. A to pes samozrejme vycíti.

Najlepšie urobíš, ak odtrúchliš stratu a až potom si zaobstaráš nového psa, na ktorého nebudeš mať nároky (aby bol takový makový), ale aby bol sám sebou. Každé zviera, človek je unikátny, že..

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 625
Reputácia Reputácia : 59
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

regina, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 68 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Sweetheart Št 4 január 2024 - 21:33

Saladin. Ja by som sa spraval ako toho ex, keby chce 😂 no a co, keby sa mi lubi a vidi vo mne toho Ex, no a co 😂 ale ja som na hlavu. Mna by mal Ex 😂 ale asi by som reagoval inak, to je pravda. Keby ma chce kopiu, ja by som to urobil 😂 ale zas je rozdiel, pes a ja. Ja by som ho dotiahol hrknut vino 😂 a TO by mal KOPIU 😂 len by kukal, ani by nas nerozoznal, keby chce 😂 ja taketo extremiky lubim 😂 by mi povedal, ze sa na jeho frajira podobam, mal by dvojicku. By sa ma nezbavil. Ja som extrem, staci povedat 😀 budem jeho "kopia" 😀 ale taka extremnesia, by odpadol, co by som dorobil 😀 by nas z baru vyhodili, co by som dorobil 😀
Sweetheart
Sweetheart
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 600
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 68 z 83 Previous  1 ... 35 ... 67, 68, 69 ... 75 ... 83  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore