Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 17

Strana 49 z 83 Previous  1 ... 26 ... 48, 49, 50 ... 66 ... 83  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 49 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  motylek Ne 26 november 2023 - 20:09

Manžel dostal horečky. Včera seděl u počítače a třásla s ním zimnice. Zase se tím všechno komplikuje. Jestli to od něho dostane syn, nebude moct jít na výměnu stentu. Exclamation Nemluvě o tom, že tento týden bude celá domácnost, péče o syna, všechny nákupy, zařizování a také péče o moje zdraví jen a jen na mně. Doufám, že se aspoň ve středu po 6 týdnech konečně dostanu k psycholožce... Čekají mě 2 náročné týdny.
Je toho na mě moc stresu naráz a mám dojem, že se to začíná projevovat i na mém psychickém stavu. Dnes jsem byla jako obvykle nakupovat. Neměla jsem toho ani nijak moc, a tak za hodinu jsem se už vracela domů. A po dlouhé době se mi udělalo psychicky špatně. Dostala jsem strach, že se mi může vrátit ataka, a tak se mi k tomu přidala i trochu silnější úzkost. Hodila jsem do sebe další Neurol a pak to teprve přešlo.
Zítra se zkusím dovolat svojí psychiatričce, jestli by mi přechodně nenavýšila Abilify.
motylek
motylek
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 826
Reputácia Reputácia : 66
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,125 mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 49 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Lucas Ne 26 november 2023 - 20:22

@motylek
Napadá mi, skús okrem liekov zvyšiť príjem hlavne magnézia (vaša výborná Magnesia extra), neviem, či je u vás liek Magnosolv - ten by teraz sadol, alebo Magnerot spolu s B-komplexom na lepšie zvládnutie stresových situácií, ktoré ťa čakajú. Rovnako je veľmi vhodné užívať už osvedčený vitamín D (je to síce hormón), ktorý výrazne vplýva nielen na fyzické zdravie, ale i duševné a už ho je nedostatok!
Želám veľa zdravíčka celej rodinke 🙏 a hlavne pevné nervy, verím, že to zvládneš 😉
Lucas
Lucas
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 349
Reputácia Reputácia : 75
Dátum registrácie : 12.08.2023
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : Na vychodze

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Catherin4, Jaro123444 and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 49 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  motylek Ne 26 november 2023 - 20:32

@Lucas Díky za rady. Mám doma toto magnézium: https://www.drmax.cz/magnesii-lactici-0-5-tbl-medicamenta-100-tbl . Tak si budu brát. Myslela jsem, že je to jen proti křečím nebo při zvýšené fyzické námaze.
Vitamín D a B-komplex beru už několik měsíců.
motylek
motylek
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 826
Reputácia Reputácia : 66
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,125 mg

Catherin4 and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 49 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Lucas Ne 26 november 2023 - 20:46

@motylek
Áno, je to klasický magnézium laktát, u nás ho za obdobnú cenu (keďže je najlacnejší) vyrába firma Galenika. Je ok.
Len malé upozornenie - je to 500 mg mliečnanu horečnatého, čo v reáli zodpovedá 52 mg čistého horčíka! Čiže keď si vezmeme, že priemerný dospelý človek by mal denne prijať cca 300 mg čistého horčíka - musela by si užiť 6 tbl.
Nič to nemení na fakte, že isto pomôže, hlavne v stresových situáciách, najlepšie spočiatku užívať večer (spolu s našimi liekmi môže spôsobiť ospalosť) medzi jedlami - teda dve hodiny po a aspoň pol hodiny pred ďalším- a minimálny odstup od mliečnych výrobkov musí byť dve hodiny, aby sa adekvátne vstrebal (keďže vápnik blokuje účinok horčíka a naopak).
Nech pomôže 😉
Lucas
Lucas
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 349
Reputácia Reputácia : 75
Dátum registrácie : 12.08.2023
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : Na vychodze

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Catherin4 and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 49 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Sweetheart Ne 26 november 2023 - 20:47

...


Naposledy upravil Matej dňa Po 27 november 2023 - 0:19, celkom upravené 1 krát. (Reason for editing : pod vplyvom alkoholu)
Sweetheart
Sweetheart
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 600
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 49 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Lucas Ne 26 november 2023 - 21:01

@motylek
A detail, isto vieš, vitamín D vždy s niečím, čo obsahuje tuk - nakvapkat do plnotučného mlieka, jogurtu či na chlebík s klasickým maslom, ja zvyknem aj do halušiek z bryndzou 😀
U nás máme registrovaný liek vo forme kvapiek Vigantol.
Tých 1000 I.U. ako prevencia údajne plne stačí, pri chorobe 2000 I.U.
Lucas
Lucas
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 349
Reputácia Reputácia : 75
Dátum registrácie : 12.08.2023
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : Na vychodze

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Saladin, Catherin4 and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 49 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  motylek Ne 26 november 2023 - 21:37

@Lucas Tak to o vitamínu D jsem nevěděla. Myslela jsem,že takto funguje karoten. Že mrkev musíš jíst s máslem.
Vigantol máme taky, ale je na předpis. Já si kupuju vitamin D v tabletách. Mám je zapíjet mlékem?
motylek
motylek
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 826
Reputácia Reputácia : 66
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,125 mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 49 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Sweetheart Ne 26 november 2023 - 21:45

...


Naposledy upravil Matej dňa Po 27 november 2023 - 0:19, celkom upravené 1 krát. (Reason for editing : pod vplyvom alkoholu)
Sweetheart
Sweetheart
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 600
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 49 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  motylek Ne 26 november 2023 - 21:48

@Sweetheart Nejsem, neboj. Smile Já jen ty tvoje alkoholické příspěvky nelajkuju, protože většinou ani nerozumím, co chceš říct. Very Happy
motylek
motylek
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 826
Reputácia Reputácia : 66
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,125 mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 49 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Sweetheart Po 27 november 2023 - 0:08

...


Naposledy upravil Matej dňa Po 27 november 2023 - 0:19, celkom upravené 1 krát. (Reason for editing : pod vplyvom alkoholu)
Sweetheart
Sweetheart
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 600
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 49 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Sweetheart Po 27 november 2023 - 0:18

...


Naposledy upravil Matej dňa Po 27 november 2023 - 0:19, celkom upravené 1 krát. (Reason for editing : pod vplyvom alkoholu)
Sweetheart
Sweetheart
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 600
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 49 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Saladin Po 27 november 2023 - 4:07

Vitamíny A, D, E, K sú rozpustné v tukoch, preto sa napr. do strukovín leje lyžička oleja. Betakarotén nie je vitamín A, ale jeho prekurzor. Niektorí ľudia majú polymorfizmus, že betakarotén nedokážu konvertovať na vitamín A a akumuluje sa im v tele (v týchto prípadoch môže byť toxický). Vitamín D je partner s K2 (príliš veľa jedného má tendenciu spôsobiť deficit druhého).
______
Mám sa super, len mám nočnú. Potreboval som sa zbaviť smotany (som dostal), tak som si v tlakáči urobil cícer (cizrnu) a vyslovene som sa nažral do prasnutia. Ľahol som si, nech mi to strávi a zaspal som.

Včera som umyl chladničku. Hygienu musím udržiavať kvôli tomu, že veľa fermentujem a nechem, aby mi fermenty chytili plieseň - teda plesne používam (2 konkrétne), ale sú to potravinárske a teda jedlé. Chcelo by to ale savo - zajtra pôjdem k mutter, opýtam sa (predsa len je žena, bude vedieť).

Trúbu som vydrhol na jeseň. Mal som tu totiž chvíľu podnájomníkov a vyslovene mi ju zasvinili (asi mali radi mäsko winking ). Nevedel som, čím to vyčistiť (mastnota bola zažratá všade, na stenách, vrtula v zadu hnedá, fúj, hnusilo sa mi to). Nakoniec som použil hrubú fyzickú silu a 2 týždne som každý večer pol hodinu až hodinu špachtlou zoškrabával mastnotu. Teraz je trúba ňuňuňu, že ma nenapne, keď sa do nej pozriem (ale v tomto prípade fungovali viac moje predstavy ako realita - proste sa mi hnusila tá predstava). Na tú žltú hnusnú fúj mastnotu som minul jedno staré tričko. Teraz som už /perfekcionisticky) spokojný..

Aj plech som špachtlou trhol až ma boleli ruky.. Ale terazky som aj s tým spokojný.

Tiež som sa presunul do vedľajšej izby, lebo v tej druhej s dlažbou mi začalo byť chladno. 19 stupňov je predsa len málo, ale som už zvyknutý. Problém je, že som bol furt chorlavý, smrkal som, kýchal a pritom som kúril na 23 stupňov. Tak som si povedal, že sa začnem otužovať - zima ale nie je moja šálka kávy, mimochodom, už ani leto (nemám 20 ani 25 Smile ), jar je taká nemastná neslaná, že je zima a zrazu je leto.. takže moje obľúbené obdobie je jeseň. Napr. v chladnej izbe sa lepšie spí (môžem potvrdiť).

Idem si urobiť kávu (teda to moje "kávové kakavko"). Držte sa..

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 685
Reputácia Reputácia : 59
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

rasto and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 49 z 83 Previous  1 ... 26 ... 48, 49, 50 ... 66 ... 83  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore