Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 17

Strana 44 z 83 Previous  1 ... 23 ... 43, 44, 45 ... 63 ... 83  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 44 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Catherin4 Ne 19 november 2023 - 19:09

Snáď sa tu nebudeme hádať? Mne Swetthart nevadi ani to co pise, každý sme nejaky, niekto moze mat aj problem s alkoholom. Pre neho je to tazke nepit ked aj jeho rodicia nasavaju, ale nejaku vôľu u neho vidím. Prečo mu neporadit, na tom nevidím nič zlé. Je uz len na ňom ci si z toho niečo zoberie. V kazdom pripade tu nikomu nenadava ani neosocuje nikoho tak prečo by mi mal vadiť. Trocha tolerancie by to niekedy chcelo.
Catherin4
Catherin4
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 574
Reputácia Reputácia : 79
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3, F25.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlafaxin, Trazodon

Jaro123444, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 44 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Catherin4 Ne 19 november 2023 - 19:20

bellator: to co prave prezivas je riadna kríza vo vztahu aj v zivote, to by chcelo najlepsie nejakého psychológa ktory ta vypočuje a usmerní. To sa nedá vyriešiť na posedenie. Mal by si sa rozhodnúť či jej odpúšťaš alebo to chceš ukončiť. Môzete vyskusat aj manzelsku poradňu. A môžete ist na umelé oplodnenie ak sa nedarí mat dieta, do istého veku to preplaca zdravotná poisťovňa.
Catherin4
Catherin4
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 574
Reputácia Reputácia : 79
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3, F25.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlafaxin, Trazodon

Saladin and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 44 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Saladin Ne 19 november 2023 - 19:26

Catherin4 napísal:Snáď sa tu nebudeme hádať? Mne Swetthart nevadi ani to co pise, každý sme nejaky, niekto moze mat aj problem s alkoholom. Pre neho je to tazke nepit ked aj jeho rodicia nasavaju, ale nejaku vôľu u neho vidím. Prečo mu neporadit, na tom nevidím nič zlé. Je uz len na ňom ci si z toho niečo zoberie. V kazdom pripade tu nikomu nenadava ani neosocuje nikoho tak prečo by mi mal vadiť. Trocha tolerancie by to niekedy chcelo.
Matej je našťastie tolerantný človek pri zmysloch a urobil tomu rázny koniec. A podľa lajkov na jeho komentár usudzujem, že s jeho rozhodnutím viacerí súhlasia. Áno, Sweetheart nie je agresívny, keď si vypije (lebo aj to už tu bolo) a občas je aj vtipný (včera bola jeho óda na mamku zlatá), ale do podobných skupín to proste nepatrí. Nie som expert na stacionár, ale myslím, že ak by tam niekto prišiel podgurážený alkoholom, poprosili by ho (ju), aby opustil skupinu (@kimmi chodí na stacionár, môže to potvrdiť alebo vyvrátiť)..

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 685
Reputácia Reputácia : 59
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

regina likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 44 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  EnaXnaY Ne 19 november 2023 - 19:39

Dnes sa mám super, podarilo sa mi naprogramovať nový modul v dzI/Ovom impériu na tvorbu klikateľných diagramov Wink

https://www.dzio.sk/diagram Wink

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 44 0OCW272BV3-20231118224112

_________________
nedefinovateľná entita Wink

viac na dzio.sk Wink

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 44 Dzio
EnaXnaY
EnaXnaY
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1310
Reputácia Reputácia : 172
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 47
Bydlisko Bydlisko : Trebišov

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2 - schizoafektívna porucha, zmiešaný typ, F20.0 - paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Paliperidón, Depakine, Helex, Trittico, Diaprel, Betaloc, Prestarium

https://www.dzio.sk

Juraj, Mous, Saladin and Catherin4 like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 44 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Mischelll Ne 19 november 2023 - 20:20

Ahojte Wink

velmi sa mi pačil posledný Matejov prispevok ...

Ako sa mám?....No, velmi dobre, aj ked som prvý predlžený víkend ostala sama na byte...doslova som zazila takú nudu, že som si musela hladať a planovať čas...a to v telke nic neslo, knihu som čitala aj jednu aj druhu...a proste doslova prebytok času som mala...čo sa mi vobec nestáva...aj ked priznavam ked som doma u našich tak je čas aj cvičiť ale teda knihu čitat to nie....jo, aj tento víkend som cvičila hned každy den aj varila...nezvyk....čo ešte napísať priatel nepočuva, ale je teraz chorý tak no nič....

Prajem krásný predlžený víkend....teda jeho posledný deň... community together

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 639
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

regina, Saladin, Catherin4 and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 44 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  regina Ne 19 november 2023 - 20:38

Sweetheart,
nikto ťa odtiaľto nevyháňa, len si kritiku na tvoju adresu berieš moc osobne. Skús pochopiť, že tvoje chválospevy na alkohol môžu ľuďom, čo si prešli závislosťou na ňom, robiť zle. Chápem, že nevieš kontrolovať, čo sem vypisuješ, keď si vypiješ a preto je namieste, aby Matej takéto tvoje príspevky mazal. Sám si to tak často na druhý deň robil. A ak sa pýtaš, či si alkoholik, keď piješ len víno, tak áno, lebo aj víno je alkohol. Mal by si s tým fakt niečo spraviť, lebo brať psychiatrické lieky a popri tom popíjať tiež nie je dobré. Inak iné tvoje príspevky nikomu neprekážajú a nik proti nim nič nemá.

A k téme ako sa mám? Mám sa fajn, všetko okolo domácnosti, detí a vnúčat zvládam a už druhý týždeň sa mi darí po večeroch cvičiť , meditovať alebo vypočuť si nejaký prospešný podcast o zdravom štýle života (4x do týždňa cvičenie, raz meditácia a dva rozhovory). Dokonca som už aj zhodila 2 kg, čo som pri cvičení jogy a pilatesu ani neočakávala.Nevravím, že každý cvik zvládam, najmä tie jogové sú niektoré pre mňa náročné a dávam len ľahšie verzie alebo nejaký náhradný cvik. Som neskutočne stuhnutá a málo ohybná. Dúfam, že sa to poddá.
Inak so sestrou chystáme oslavu 80tky našej mamy. Okrem iného vyberáme fotografie z jej a našich životov a chceme jej spraviť jeden veľký album. Celý život žila len pre nás, pre rodinu. Tak nevieme čo iné jej darovať okrem nejakých darčekových košov. Sama vraví, že nič nepotrebuje. Žiaľ nie je už natoľko vitálna, aby šla hoci i s doprovodom niekam na pobyt alebo do kúpeľov. Kedysi k 50tke sme jej darovaii pobyt s kamarátkou v Tatrách (ona roky nikde nebola). To sa vtedy veľmi tešila a pri oslavách kamoškiných okrúhlin si to zas zopakovali. Veľmi rada a často na to spomína. Oslava 80-tky bude o necelé dva týždne.
Čo ma trochu mrzí, je skutočnosť, že sa neviem dokopať k čítaniu kníh. Aj som si nedávno kúpila dve, čo by ma mohli baviť, no doteraz som do nich ani nenazrela. Večer, keď mám čas, vždy radšej sadnem k počítaču a trávim čas na nete.
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 667
Reputácia Reputácia : 295
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

kimi2028, Juraj, Sweetheart, Saladin, Jaro123444, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 44 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  motylek Po 20 november 2023 - 14:53

@Saladin Můžeš rozvést, čím přátelská domluva ublíží závislému?
motylek
motylek
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 826
Reputácia Reputácia : 66
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,125 mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 44 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Jaro123444 Po 20 november 2023 - 15:28

Mne osobne viacej ako Sweetheart vadí Saladin. Sám som dosť pil pred chorobou a pred tým ako som ešte neužíval lieky. A ja som pil prevažne tvrdé. Veľa krát som bol na šrot doslova. A tiež som potom vypisoval kamarátom blbosti aj hovoril pod vplyvom alkoholu ako možno píše Sweetheart. Ale brali ma s rezervou a skôr sa popravde na mne smiali ale nehnevali sa kvôli tomu. Viem že alkohol je sviňa, ale mne tiež s ním bolo dobre. Zrazu som zabudol na problémy. Myslím, že veľa ľudí s ním má problém a ak nie s ním tak s inou závislosťou. Každá závislosť je sviňa
Tiež možno neschvaľujem, že sweetheart sem píše blbosti, ale nemyslím že je to až tak strašné. Neni agresívny ani na nikoho neútočí ani nemá nejaké sexuálne reči ako veľa alkoholikov zvykne mať. Ten kto chce ho bude ignorovať a hodí rukou a ten kto chce mu napíše, je to slobodná voľba každého. A to že Lucas a Motýlek alebo iní sa mu snažia poradiť, tak na tom určite neni nič zlé. Je to dokonca lepšie ako ignorovať, takto si sweetheart aspoň niečo možno z toho zoberie. Saladinovi to nemusí vôbec vadiť, že ho ostatní členovia fóra neigonorujú. Saladin ho ignorovať môže a nikto mu v tom nebráni.
Jediný kto tu na každého útoči a kto tu vadí je Saladin. S každým niečo má, do každého sa obúva. Myslí si, že je Boh sveta a patrí mu celý svet a je niečo viac ako ostatní ale pri tom je len nejaké uplakané decko čo si rieši komplexy a nejaké traumy alebo svoj úbohý život na druhých. Ja toto fórum hodnotím veľmi pozitívne a veľká vďaka patrí Matejovi, určite najlepšiemu správcovi aký môže byť. Každý mi tu poradil vždy normálne a slušne okrem Saladina. Ten mal problém s každým mojím príspevkom nech sa to jednalo hoci čoho. Saladin chce dosiahnuť to že každý je zlý a každý má nejaký problém ale pri tom jediný kto tu ma problém je on.
Mimochodom dostal som aj radu že si mám budovať postupne pracovné návyky a také, ale sám pri tom podľa mňa nepracuje podľa toho ako často a o akom čase sem píše ( prepáč ak sa mýlim).
Takže môj názor je že jediný kto tu robí bordel je Saladin, odjakživa som si to myslel a ak sa mýlim tak ma všetci ospravedlnte.
To je len môj názor a to je všetko asi k tomu, nedalo mi sa nevyjadriť. Saladin mi mal začať hlavne od seba a nemyslieť si že mu patrí celý svet lebo okrem schizofrénie ma saladin aj toxicitu a narcizmus vo veľkom množstve v sebe. Neviem či zlyhala výchova rodičov alebo pán Boh mu nedoprial viacej rozumu.
To je všetko k tomuto. Je to len môj názor a pohľad na vec...
Jaro123444
Jaro123444
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 485
Reputácia Reputácia : 11
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 23

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (150mg), Solian (200mg), Sertralín Actavis (25mg)

Catherin4 likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 44 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Saladin Po 20 november 2023 - 16:06

Jaro123444 napísal:Mne osobne viacej ako Sweetheart vadí Saladin. Sám som dosť pil pred chorobou a pred tým ako som ešte neužíval lieky. A ja som pil prevažne tvrdé. Veľa krát som bol na šrot doslova. A tiež som potom vypisoval kamarátom blbosti aj hovoril pod vplyvom alkoholu ako možno píše Sweetheart. Ale brali ma s rezervou a skôr sa popravde na mne smiali ale nehnevali sa kvôli tomu. Viem že alkohol je sviňa, ale mne tiež s ním bolo dobre. Zrazu som zabudol na problémy. Myslím, že veľa ľudí s ním má problém a ak nie s ním tak s inou závislosťou. Každá závislosť je sviňa
Tiež možno neschvaľujem, že sweetheart sem píše blbosti, ale nemyslím že je to až tak strašné. Neni agresívny ani na nikoho neútočí ani nemá nejaké sexuálne reči ako veľa alkoholikov zvykne mať. Ten kto chce ho bude ignorovať a hodí rukou a ten kto chce mu napíše, je to slobodná voľba každého. A to že Lucas a Motýlek alebo iní sa mu snažia poradiť, tak na tom určite neni nič zlé. Je to dokonca lepšie ako ignorovať, takto si sweetheart aspoň niečo možno z toho zoberie. Saladinovi to nemusí vôbec vadiť, že ho ostatní členovia fóra neigonorujú. Saladin ho ignorovať môže a nikto mu v tom nebráni.
Jediný kto tu na každého útoči a kto tu vadí je Saladin. S každým niečo má, do každého sa obúva. Myslí si, že je Boh sveta a patrí mu celý svet a je niečo viac ako ostatní ale pri tom je len nejaké uplakané decko čo si rieši komplexy a nejaké traumy alebo svoj úbohý život na druhých. Ja toto fórum hodnotím veľmi pozitívne a veľká vďaka patrí Matejovi, určite najlepšiemu správcovi aký môže byť. Každý mi tu poradil vždy normálne a slušne okrem Saladina. Ten mal problém s každým mojím príspevkom nech sa to jednalo hoci čoho. Saladin chce dosiahnuť to že každý je zlý a každý má nejaký problém ale pri tom jediný kto tu ma problém je on.
Mimochodom dostal som aj radu že si mám budovať postupne pracovné návyky a také, ale sám pri tom podľa mňa nepracuje podľa toho ako často a o akom čase sem píše ( prepáč ak sa mýlim).
Takže môj názor je že jediný kto tu robí bordel je Saladin, odjakživa som si to myslel a ak sa mýlim tak ma všetci ospravedlnte.
To je len môj názor a to je všetko asi k tomu, nedalo mi sa nevyjadriť. Saladin mi mal začať hlavne od seba a nemyslieť si že mu patrí celý svet lebo okrem schizofrénie ma saladin aj toxicitu a narcizmus vo veľkom množstve v sebe. Neviem či zlyhala výchova rodičov alebo pán Boh mu nedoprial viacej rozumu.
To je všetko k tomuto. Je to len môj názor a pohľad na vec...
Kluku ušatá, máš pred sebou hodne dlhú cestu a s týmto tvojím drzým arogantným prístupom ("Boh mu nedoprial viacej rozumu" - apropos, ja som na rozdiel od teba vysokú školu doštudoval, ba dokonca popri práci od 1. ročníka) nemáš šancu na zlepšenie. Chcelo by to trochu pokory.. ale rozumiem prečo si napísal to, čo si napísal (holt urazené ego sa ozvalo).

V tvojom texte vidím veľa projekcie t.j. premietaš si do mňa seba, resp. tvoje vlastnosti - si si istý, že "ja som uplakané decko a myslím si, že som Boh sveta a patrí mi celý svet"? Si si istý, že "ja mám narcizmus vo veľkom množstve v sebe?"

Tiež vidím veľa generalizácie t.j. zovšeobecnenie - si si istý, že naozaj a objektívne "chcem dosiahnuť to, že každý je zlý a každý má nejaký problém?" Si si istý, že "s každým niečo mám a do každého sa obúvam?". Urob si jednoduchú štatistiku (vypíš si členov fóra) - a buď úprimný. Pretože aj to je súčasť tvojej cesty - zbaviť sa presvedčení, ktoré nie sú v súlade s realitou. Alebo.. si si istý, že som ti poradil neslušne? Áno, moje odporúčania sa ti nemuseli páčiť (súhlasím) - veď som ti aj písal, že pri čítaní môžeš cítiť hnev, ale rozhodne neboli neslušné.
_____
Ak by si namiesto písania týchto útočných príspevkov hľadal psychoterapeuta a nejakého kvalitného našiel, tento tvoj útok ad hominem by si s ňou mohol rozobrať. A IMHO by ti to pomohlo oveľa viac. Takto si uspokojil akurát tvoje zranené ego.

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 685
Reputácia Reputácia : 59
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 44 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Saladin Po 20 november 2023 - 16:29

motylek napísal: @Saladin Můžeš rozvést, čím přátelská domluva ublíží závislému?
Nič také som nikde netvrdil. Prečítaj si moje príspevky ešte raz, sú tam aj nejaké rečnícke otázky. A ak dovolíš, pre mňa je táto téma už uzavretá a nechcem sa k tomu vracať.

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 685
Reputácia Reputácia : 59
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 44 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Lucas Po 20 november 2023 - 17:13

No, ľudkovia, už mi nedá...
Myslím, že tu nastala až príliš dusná atmosféra. Musíme si priznať, že sme tu zmes rôznych pováh a charakterov, rôzne diagnózy tiež a stane sa, že občas človeku niečo vypadne z úst (či klávesnice?) nevhodné.
Ako bolo spomenuté, admin @Matej vykonal, čo bolo potrebné, a nemyslím si, že ďalšie "chytačky" za slová či nebodaj kvázi psychologické posudky cez internet majú nejakú pozitívnu hodnotu...
Môj názor, bol by som rád, keby sme sa vrátili do starých koľají 😉
Pekný večer všetkým
Lucas
Lucas
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 349
Reputácia Reputácia : 75
Dátum registrácie : 12.08.2023
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : Na vychodze

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

regina and Catherin4 like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 44 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  motylek Po 20 november 2023 - 17:26

@Saladin Troufám si nesouhlasit s tvojí úvahou o empatii. Kjednotlivým bodům:
"empatii máš nebo nemáš": domnívám se, že mezi "máš" a "nemáš" je ještě spousta dalších stavů, kdy empatii máš částečně, více nebo méně. Neduvedu si jinak vysvětlit, proč by jinak existovala celá stupnice emočního kvócientu. Ten přece taky není vždy nulový nebo nejvyšší.
"Ľudia, ktorí majú skutočnú empatiu, ju aplikujú za každých okolností vždy a všade" - tak to snad jenom ti, kteří mají nejvyšší EQ, a upřímně řečeno, nikoho takového jsem v životě neviděla/nepotkala a domnívám se, že to je něco takového jako "ideál", tedy něco, k čemu se snažíme více či méně přiblížit, ale de facto nikdo takový neexistuje.
"ak ju nemáš, tak ju maximálne len predstieraš" - To jde? Jde předstírat vyšší EQ, než ve skutečnosti člověk má? A jde to i s IQ, případně dalšími kvócienty?
"Ľudia, ktorí majú skutočnú empatiu, ju aplikujú za každých okolností vždy a všade - pretože je ich súčasťou.. a nie len keď sa im to hodí do krámu" - Takoví lidé se dřív nebo později emocionálně vyčerpají a přestanou být empatičtí. Protože ve všem je potřeba reciprocita. Něco dát, něco dostat. Pokud budeš jen investovat svoje duševní síly do lidí, kteří ti je budou pořád jen brát a nedávat nic nazpět, tak se vyčerpáš a vyhoříš. Na tyto investice je třeba dávat pozor stejně jako na všechny jiné investice (do vztahů, finanční... apod.). Možná se ti to zdá málo altruistické a moc egoistické, ale chce-li člověk být prospěšný i druhým, musí být prospěšný i sám sobě: musí sám existovat a být v pohodě a pak může investovat do druhých. Píšu "člověk", ale tím myslím, že to takto funguje u mě.

"Cítiš, IMO nesprávne, že som na teba zaútočil." - Pravda, vypadá to, že jsem si to vztáhla na sebe. Takže chceš říct, že ses snažil útočit na víc lidí tady, nebo že neútočíš vůbec na nikoho? Možná se snažíš říct, že neútočíš na nikoho, ale to s tím spasitelským komplexem mi přišlo přehnané, ať to bylo míněno na kohokoliv.

"Apropos, napísal som sem moju skúsenosť s alkoholom v dobrej viere, že to možno pomôže niekomu v podobnej situácii. A ako vysvetlenie, prečo reagujem na túto tému podráždenejšie - a nie na to, aby som ti poskytol zbraň, ktorú použiješ proti mne v argumentácii."
Byla jsem naštvaná a hněv není dobrý rádce. Takže abych ti vysvětlila, jak jsem to myslela: Psal jsi, že jsi z určitých důvodů citlivý na to, když někdo mluví o alkoholu. A pak jsi ode mě vyžadoval, abych byla empatická a nepsala o něm. Jenomže ať chceš nebo nechceš, o alkoholu se vždycky bude nějakým způsobem psát. Nebudou všichni kolem tebe chodit po š...ách, protože s tím máš problém. Ten problém si musíš řešit ty v sobě samém. Samozřejmě na to nemusíš být sám, ale to určitě víš a je to vedlejší. Takže takto nějak jsem to zrhuba pochopila a myslela.

P.S.: Jestli chceš reagovat, tak buď do pošty, anebo vytvořme nějaké téma (jen nevím, jak ho nazvat). Tady zahlcujeme téma "Ako sa máš".
P.P.S.: Teď jsem si přečetla tvůj poslední příspěvek, a souhlasím, můžeme uzavřít téma.
motylek
motylek
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 826
Reputácia Reputácia : 66
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,125 mg

Catherin4, janka,janka and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 44 z 83 Previous  1 ... 23 ... 43, 44, 45 ... 63 ... 83  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore