Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 17

Strana 25 z 83 Previous  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 54 ... 83  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 25 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  dusan_fajnor.personal Po 16 október 2023 - 23:21

Ako sa dnes Dušan má 01

Ahoj

Píšem cca. po troch týždňoch užívania si slobody na ID. Veci sa majú asi tak, že pokračujem prevažne v terapii hrou. Celý deň nič nerobím len drvím hru a popri tom ju nahrávam na YouTube. Hra má po celý deň napĺňa a dopĺňa a pod. Čo sa týka denného režimu tak mám rozčítaneho Einsteina a rozrobený kurz JS na weboch.

Tieto tri hlavné činnosti považujem za dôležité, bo mi je pri nich dobre. Len ma mrzí, že takmer nemám čas na ten JS a čítanie. Keď tak teraz premýšľam, mal by som sa k dennému režimu opäť vrátiť hneď od zajtra. Netreba to s hrou preháňať.

Minulý týždeň som uzatvoril novú zmluvu od Telekomu. Zrušil som Magio TV, bo to nikto nepozerá a pevnú linku. Dnes mi mali technici dôjsť namontovať novú internetovú optiku, ale pánko v telefóne sa ospravedlňoval, že jeho kolega, oprávnený pracovať na uličnom elektrickom stĺpe, ochorel. Tak zajtra mi budú opäť volať, či môžu dôjsť.

Dnes som bol vybavovať papiere, jedny registračné dokumenty do pracovnej agentúry, ktorá by mi mala hľadať a ponúkať brigády. Najprv som ich musel stiahnuť z webu, vytlačiť, vyplniť, oskenovať a spätne odoslať elektronicky so všetkými podpismi.

Druhé papiere boli zdravotná karta, ktorú som si vyžiadal od doktorky, bo zajtra idem kardiologovi, najprv psychiatrovi na kontrolu, kde si vyžiadam posledné záznamy, bo posledný mám, ale od roku 2022. Na kardiologii mi budú robiť opäť ECHO.

Chcel by som prestať fajčiť cigarety. Strašne žerú peniaze. Pokúšam sa o to dlhé roky a neúspešne. Nevydržím ani dve hodiny a už lašujem po dome, zbieram špaky, dokonca som bol aj raz v popolníku pri Tesco. Po niekoľkých hodinách sa cítim divný, bez nikotínu. Som nervózny, neviem čo mám robiť počas prestávky. Prestávka spočíva v tom, že z izby sa na desať minút, niekoľkokrát denne presúvam do kuchyne na kávu a cigaretu. Potrebujem mať denne aspoň takéto zmeny prostredia. Na káve a cigarete dosť premýšľam najmä o tom, čo práve robím. Sem tam fantazirujem, snívam a dramatizujem. Nikotín (duša, myseľ, eGo) radi premýšľajú. Aj si hovorím že na tej prestávke by som mohol pohodlne v pokoji len tak na desať minút sedieť a byť, teda že by som mohol meditovať. Že by som sa mohol ukotvovať v pritomnom oKamihu, dýchať pránu. Je to, ale boj. Sadnem si tam a prichádzajú myšlienky o cigarete a špakoch a všetko okolo toho. Na nič iné nemyslím len na to, aké je to dobré si ísť zapáliť do kuchyne a popiť kávu. Dokonca si kupujem aj beznikotinove náplne do elektronickej cigarety, ale akosy, mi to nevonia. Už som niekoľko krát zahodil špakovú a tabakovú výbavu no po pár hodinách som ju vytiahol späť. Dokonca v noci keď sa zobudím idem huliť, bo potrebujem zmeniť prostredie, teda zabudnúť na sen, na ktorý sa fakt, nepamätám.

Sú dva druhy snov: dôležité a nedôležité. Tie prvé sú významné, znamenajú niečo a človek si ich pamätá. Tie druhé sú bezvýznamné, nič neznamenajú a človek ich zabudne. Preto potom, keď sa mi niečo opätovne a doplneno o nové sny, významne sníva, tak sa tie pamäte skladajú do nejakej skladačky, ktoré potom niečo znamenajú. Ale sú to prevažne transcedentné sny, ktoré by mi akoby niečo nahovárali, že som vo vedomí viac, ako len obyčajný človek.

O týždeň idem na kontrolu diabetologovi a potom by som mal mať na pár mesiacov pokoj so zdravotníctvom. Von do prírody, či spoločnosti, verejnosti bych aj chodil, ale je mi dobre byť strčený doma. Nikto a Nič neotravuje. Začala sa šachová sezóna a ja opäť sa jej odmietam zúčastňovať, nakoľko o desiatej hodine po ráne, tam za šachovnicou, stále spím, zatvárajú a otvárajú sa mi tak oči. Naposledy som po pár minútach ponúkol slabšiemu protihráčovi remízu, ktorú prijal. Ja mám rána katastrofálne, nakoľko beriem silné antipsychotika, ktoré má tlmia a uspávajú. Za to poobede som majster sveta. Čo sa týka šípkovej ligy, tak tam som nebol roky a neviem, či by som sa tam vrátil. Ak chcem hrať a vyhrávať, musel by som denne trénovať, aspoň na polhodku.

Želám vám a prajem vám veľa duševnej pohody a pokoja na duši. S pozdravom Dušan.

_________________
Od Leta 2018 praktizujem osobnú, knižnú a hernú, múdrosť, a finančné a odborné vedenie
dusan_fajnor.personal
dusan_fajnor.personal
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 210
Reputácia Reputácia : 16
Dátum registrácie : 21.05.2023
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - Paranoidná schizofrénia; F51.8 - Insomnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

Matej, Tuto, regina, rasto, kimi2028, Saladin, Catherin4 and like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 25 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Catherin4 Ut 17 október 2023 - 11:09

Ahoj Dušan, ja som kedysi prestala fajčiť s liekom Champix, je to dobrý liek ktorý odstraňuje abstinenčné príznaky. Treba trocha pevnú vôlu ale abstinenčné príznaky nebudeš mať. Momentálne zase fajčím, som začala keď som mala depresie a mi bolo zle, ale chcem zase prestať a zase siahnem po tomto lieku. Ja žijem v Nemecku, tu to predpisuje lekár a treba si ten liek celý uhradiť ale neviem jak je to na Slovensku. Informuj sa u tvojho lekára. Držím palce.
Catherin4
Catherin4
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 528
Reputácia Reputácia : 75
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

Matej, Tuto, regina, rasto, Saladin, Jaro123444, motylek and like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 25 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Saladin Ut 17 október 2023 - 19:32

Sweetheart napísal:Ale seriozne sa pytam, ci to volakto ma 😂 sak si dam vina a miznu uzkoste, uplne jaky super som. Jak mi je dobre, co by som do rana behal. Sak mi je super. A bez alkoholu cez den ma traslo, horucavy som mal. Sak som ledva cigarety bol kupit. A cil jaky opak 😂 jak mam hrknute. Co by som mount everest zdolal. Nemate to aj vy tak niekto?
Alkohol je anxiolitický (znižuje úzkosť) a ľudia s ADHD sa ním radi samo-liečia (dopamín). O negatívach snáď nemusím písať..

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 625
Reputácia Reputácia : 59
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Tuto, regina, rasto, Catherin4, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 25 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Saladin Ut 17 október 2023 - 19:36

Juraj napísal:Časom budeš potrebovať stále viac a viac alkoholu, aby ti bolo dobre. Viem čo píšem, prešiel som si tým.
Nu, tolerancia je sviňa.. platí pre sex, alkohol, drogy (celkovo), cukor/sladké, cigy, diskusné socky, internet. Preto múdre hlavy v minulosti odporúčali pravideľný pôst.

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 625
Reputácia Reputácia : 59
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

regina, rasto, Juraj, Catherin4, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 25 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  EnaXnaY St 18 október 2023 - 18:34

Dnes sa mám celkom fajn Wink

Zdá sa, že sa veci konečne pohli dopredu Wink

_________________
nedefinovateľná entita Wink

viac na dzio.sk Wink

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 25 Dzio
EnaXnaY
EnaXnaY
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1259
Reputácia Reputácia : 167
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 47
Bydlisko Bydlisko : Trebišov

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2 - schizoafektívna porucha, zmiešaný typ, F20.0 - paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Paliperidón, Depakine, Helex, Trittico, Diaprel, Betaloc, Prestarium

https://www.dzio.sk

Matej likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 25 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Zana So 21 október 2023 - 15:42


Dobrý deň.Som tu nová a nemam psychickú diagnózu.Ma ju ale môj priateľ a ja neviem či je taká ako hovorí on.Chcela by som poradiť a vedieť váš názor.Priatel je po druhej psychoze,o prvej mi povedal len toľko,že mal depresiu.Az potom a postupom času som sa dozvedela,že mal výpadky pamäte,bludy a vztahovacnost.Je profesionálny športovec a dva roky po prvej psychoze bol bez klubu.Po dvoch rokoch vysadil lieky a vrátil sa zasa k športu.Nanestastie mal veľké nedorozumenia s trénerom a nechceli ho v klube.To mu spustilo druhu psychozu pri ktorej mal veľké bludy,nespal cca 3dni,začal piť ,byť vzrahovacny a mierne agresívny.Jeho sestra mi povedala že diagnóza ako aj po prvej psychoze znie akútna psychóza bez príznakov schizofrénie...Tá akútna fáza trvala asi dva mesiace,predtým mu trvalo rok kým sa dal dokopy..Chcem sa spýtať je možné už po druhom ataky aby táto diagnóza bola správna,alebo už je to schizofrenia?
Zana
Zana
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 8
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 21.10.2023

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 25 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Patty_Pillow So 21 október 2023 - 17:50

@zana to musí lekár odsledovať a posúdiť, mne až po roku pri treťom akútnom stave dali diagnózu schizofrénia, ale mám známeho, ktorému pri prvom ataku dali, takže je to aj od prípadu, k prípadu, ale držím vám palce, aby ste to spoločne zvládli
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 450
Reputácia Reputácia : 50
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido 12mg,, Haloperidol 6mg, Kventiax 75mg, Lexaurin 1,5mg, Akineton 3mg, Fluanxol 20mg

motylek, Lucas and Zana like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 25 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Zana So 21 október 2023 - 19:57

Ďakujem ti.Ten prvý atak liečil skoro rok..Nič si nepamätal,čo robil deň predtým..Veľa veci mi zamlčal,stále som to nazývala depresiou a on súhlasil.O bludoch atď nepovedal nic
Zana
Zana
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 8
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 21.10.2023

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 25 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Catherin4 Ne 22 október 2023 - 15:55

No ak mal rok bludy tak by to mohla byt schizofrenia prip. schizoafektivna porucha ale to musi urcit lekar. Mne povedala lekarka uz po prvej psychoze ze mam schizofreniu ale nakoniec mam v diagnoze stale napisane tazka depresia so psychotickymi priznakmi. Je to tazke urcit diagnozu aj pre lekarov, jeden vravi to, druhy ono.
Catherin4
Catherin4
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 528
Reputácia Reputácia : 75
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

rasto, Jaro123444, motylek, Lucas and Zana like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 25 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  motylek Ne 22 október 2023 - 16:45

Zdravím vás, přátelé,

tento týden byl ve znamení nakupování vánočních dárků. Zjistila jsem, že e-shopy nabízejí už vánoční zboží, které začíná mizet, a nějak jsem podlehla vánočnímu šílenství přes internet. Radši nepočítám, kolik mě to stálo peněz, ale aspoň budu mít většinu dárků nakoupených a příští 2 měsíce budu mít už relativní klid, už koupím jen nějaké drobnosti.
V pátek jsem byla u psycholožky. Řešily jsme pořád ještě moji kamarádku, která se začíná poslední dobou pěkně vybarvovat. Když se jí to hodí, tak mě využívá, když jí něco odmítnu, tak se začne chovat vůči mně manipulativně, když se jí snažím nastavit hranice, za které by už neměla, tak se naštvává a když mě naštve, tak mi píše, abych byla v klidu. Jsem z ní už naštvaná a vyčerpaná. Příští sobotu s ní budu slavit její svátek a jelikož tajně doufám, že to spojím i s narozeninami, které má za měsíc, tak jí donesu všechny dárky, které pro ni mám, a pak ji už nechci hodně dlouho vidět!  Exclamation  Sice si hledám kamarádky těžko, ale s touto kamarádkou postupně přestávám počítat, protože mi za ty nervy nestojí.  No, I cannot accept
U psycholožky jsme nakously i téma "moje noční můry o mé nemoci", resp. můj vztah k nemoci. Trochu jsme rozebíraly průběh mých schizofrenních atak a hlavně moje trochu netypické varovné příznaky. Na příštím sezení se chceme více věnovat tomu, jak příště psychóze předejít. To vše zřejmě proto, abych si byla jistější a neměla tolik podvědomý strach z další ataky, kdybych byla nucena jít znovu do práce.
A na závěr pracovního týdne mi volali z nemocnice, že se jim tam uvolnil termín a že by syn mohl nastoupit na hospitalizaci hned v pondělí. Syn v tu dobu ještě nebyl doma a já jsem jim narychlo nemohla odpovědět, jestli nastoupí, protože mu končila rýma, čili nebyl 100%ně zdravý, jak je potřeba kvůli narkóze. Tak staniční sestra slíbila, že mi o víkendu některá sestra zavolá, a pokud nebude syn moct v pondělí nastoupit, tak mu snad už dají jiný termín operace. Od té doby průběžně zpovídám syna, jak se cítí, až ho tím poněkud obtěžuju. Smile
Syn se pořád vymlouvá, že se necítí úplně 100%ně zdravý. Říká třeba, že včera několikrát smrkal. Nebo že dnes ráno měl zacpaný nos. Jenomže je to už 10 dní, co mu začala rýma, a taky vím, že můj syn tak trochu přehrává. Jde mu totiž asi víceméně o to, aby nebyl v nemocnici zrovna příští týden, kdy má ve škole podzimní prázdniny. Je mi to jasné, jenomže na druhou stranu, pokud se nebude cítit zdravý a manžel taky bude proti tomu, tak já si nevezmu na triko, na svou zodpovědnost, jestli se mu ta narkóza povede. Kdyby se synovi nedejbože něco stalo, tak bych si to celý život vyčítala a navrch by mi to vyčítal i můj muž a všichni jeho příbuzní.
Takže jsme se rozhodli, že syn příští týden ještě nenastoupí. Koneckonců doteď mi z nemocnice žádná ze sester nevolala, což asi znamená, že se synem příští týden stejně nepočítají a že jiný termín pro něho ještě nemají. Ale cítím čím dál víc, že už se to blíží. Hlavně mě těší, že personál v nemocnici dělá vše možné i nemožné pro to, aby se vytáhnutí stentu i operace vytáhnutí kamene udělaly naráz.
A já mám závěr týdne náročný na nervy za sebou a půjdu obvolat svoje příbuzné a známé, jak jsme se rozhodli.
motylek
motylek
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 816
Reputácia Reputácia : 66
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,125 mg

Matej, kimi2028, Juraj, janka,janka and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 25 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Jaro123444 Po 23 október 2023 - 16:44

Ahojte priatelia milí
Chcem sa Vás spýtať či tu máte niekto ŽŤP?
Je ťažšie ho vybaviť ako invalidný? Som vo veľkých problémoch či čo sa týka fyzického alebo psychického zdravia alebo celkových v živote. Bol som dnes na úrade práce a už mi povedali, že mám nabúduce doniesť potvrdenie od zamestnávateľa že si hľadám robotu. Len ja si ju žiaľ nehľadám, bojujem s inými problémami. Čiže myslím, že ma vyradia z úradu a odvody mi nebude mať kto platiť. Jediná nádej sú rodičia, že ma podržia v najťažších životných chvíľach a budú platiť oni aspoň kým bude lepšie, ak niekedy bude. Chcem pracovať určite, ale žiaľ momentálne nie som toho schopný. Na invalidný musím čakať, ktorý si myslím že mi nedajú a myslím, že tuším dobre. Čiže rátam že žiadosť zamietnu a ja ostanem len tak. Na ZŤP sa pýtam kvôli tomu, že sú tam nižšie odvody napr. zdravotné neni 85 eur ale len polovica od toho aké má bežný človek. A ak by bola možnosť by som si to vybavil aby rodičia platili čo najmenej za mňa. Preto som sa Vás chcel spýtať aké skúsenosti s tým máte. Ďakujem za prečítanie a prípadne rady. Ahojte
Jaro123444
Jaro123444
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 477
Reputácia Reputácia : 10
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 23

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (150mg), Solian (200mg), Sertralín Actavis (25mg)

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 25 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  kimi2028 Po 23 október 2023 - 16:51

Treba len diagnózu na neho. Je to podobné, ako na ID. Len sú iné tabuľky. Povedal by som, že na ZŤP na úrade práce je to viac prísnejšie. Na ID dali mi 75%, ZŤP mal som len 50% (čo je najspodnejšia hranica pre priznanie preukazu). Neodvolával som sa však, lebo nemalo to zmysel...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2245
Reputácia Reputácia : 760
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Catherin4 likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 25 z 83 Previous  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 54 ... 83  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore