Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 17

Strana 14 z 83 Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 48 ... 83  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 14 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Saladin Ne 3 september 2023 - 9:19

Ahojte. Mám sa suppa. Bojujem so soc. sieťami - o tom tu píšem často. Zablokujem si v prehliadači facebook a ďalšie stránky, aby som ich nepozeral z nudy a venoval sa podstatnejším činnostiam, nevydržím to a nakuknem, "čo je nové". No nič tam nie je a to už viem pol roka.. Lenže závislosť je silnejšia - by vedeli hovoriť alkoholici a cigaretkári, že.. Ale dokážem to, len musím vytrvať. Seriály nepozerám, nie je čo.. Naposledy som kukol "Drops of God" - franc. japonský seriál o vínach - pekné Japonky, pohľadenie pre mužskú dušu Smile. Začal som jesenné upratovanie, lebo po lete je všetko lepkavé prepotené (áno, trochu to preháňam). Dokonca som umyl aj klučky na dvierkach kuchynskej linky - celkom piplačka.

Čo ešte?? Fermentujem, experimentujem, skúšam, učím sa.. Aj teraz robím ďalšiu várku, tak držte palce.. A mal by som cvičiť, chjo..

Držte sa a hlavu hore..

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 625
Reputácia Reputácia : 59
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, Patty_Pillow, Catherin4 and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 14 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Matej Ne 3 september 2023 - 10:12

Ahojte, priatelia. Vitaj

Mám sa ako-tak. Striedajú sa mi trochu nálady a snažím sa z každej tej horšej vždy pozviechať čo najskôr. V uplynulý týždeň mi také pozviechanie niekedy zabralo aj 2 celé dni. Naďalej sa uchyľujem k meditácii, ktorá mi, myslím, vcelku dobre otvára zakaždým dvere k niečomu, čo knihy popisujú ako metakogníciu, teda uvedomovanie si vlastných myšlienok, pocitov, odstupu od nich a tiež ich motivácií. Niekedy sa sám nad sebou trochu smejem, keď vďaka tomuto javu mi je jasný pôvod mojich motivácií pri niektorých myšlienkach, názoroch alebo aj pocitoch:

Najčastejšou motiváciou u mňa je naďalej preklenutie nedostatočného pocitu vlastnej hodnoty a následná snaha vyžobroniť si od ľudí kúsok lásky, kúsok ocenenia, kúsok uznania, kúsok pochvaly, alebo naopak minimalizovať riziko svojho zneváženia a výsmechu. Našťastie už dobre viem, že tento mentálny program sa nedá v skutočnosti nikdy ukojiť - resp. je bezodný; človeka, ktorý ním trpí, môžu chváliť a uznávať od večera do rána, a nikdy to nebude dosť na to, aby sám uveril vo svojom podvedomí, že nemusí nikomu dokazovať svoju hodnotu. Aj práve vďaka nemeckému psychológovi prof. Rohrovi a jeho knižkám na tieto témy som fakt o tejto neuspokojiteľnosti mentálneho programu akceptoval a vďaka tomu som pochopil, že jediné, čo sa dá v takejto situácii robiť, je v prvom rade metakognícia (uvedomovanie si svojej motivácie, prečo a čo robím, či prečo si čo myslím a prečo čo pociťujem) a v druhom rade uvedomenie si slobody nekonať podľa toho, vidieť alternatívu. To všetko vlastne píšem na margo toho, čo som spomenul pôvodne, a síce že sa nad sebou zvyknem akoby smiať, keď sa pristihnem zas pri svojom mentálnom programe: "matej, aha, zas to robíš!"

Takže meditáciou si akoby rozvíjam túto metakogníciu a zároveň ruka-v-ruke urýchľujem pozviechanie z "blbej" nálady. V tento týždeň sa mi "blbá" nálada prejavovala hlavne nervozitou a podráždenosťou. Ak konám pod ich vplyvom, tak si to potom vyčítam a mám aj prečo. Ale v mnohom si za to môžem aj sám, ako to už u mňa býva, a síce som si obmedzoval spánok, mal som menej rozcvičiek, viac dlhohodinového sedenia, tak trochu prežieranie. A isté veci, čo som si kvázi-študoval v rámci počítačových sietí tento týždeň, mi nechceli fungovať a kým som pochopil prečo, tak ma to znervózňovalo. A to by som nebol ani ja, keby som takýto v-podstate-hnev neobrátil sám na seba a nezačal sa neznášať a vyčítať si rôzne hlúposti typu, že nie som dosť inteligentný, aby som tomu porozumel, a preto som nehodný, nedostatočný, a dá sa to vyhecovať ďalej až k naničhodnosti celej svojej osoby. Našťastie tu už zakročí tá spomínaná metakognícia z meditácie a dá mi najavo, že "pozor, matej, zatracuješ sa len preto, lebo - pomlčka - mentálny program". Výraz "mentálny program" osobne používam aj iba čisto ako technický termín pre seba samého, niečo ako osobné znamenie, kedy hneď viem, čo je vo veci. Aby som si to zakaždým nemusel rozvito psychologicky popisovať.

V tento týždeň sme mali 2 dni voľna, ktoré mi padli vhod. Ale musel som aj v piatok 2 hodinky niečo pripravovať, nakoľko na prelome mesiacov je vždy veľa administratívy. Potom som to musel ešte ísť v sobotu do práce povytláčať a posunúť kompetentným. Aspoň som si nemusel nakúpiť vo štvrtok na tri dni, ale šiel som si nakúpiť aj v sobotu, keď už som bol mimo domu.

Včera som veľa rozmýšľal, diskutoval s AI-chatbotom opäť na rôzne témy, čítal si knižku a celkovo riešil úlohu zábavy vo svojich dňoch. Vyhodnotil som, a aj ma chatbot k tomu povzbudzoval, že si nevyhnutne musím robiť priestor aj pre zábavu, klasickú bezúčelovú zábavu, zábavu pre zábavu. Už to v hlave riešim viac týždňov a myslím, že som sa konečne primäl si nevyčítať zábavu, ktorá je bezúčelová, ktorá ma nemá niekam posúvať alebo nemá slúžiť niečomu ďalšiemu, inému. Napr. včera som si vedome čítal knižku len tak. Potom som debatoval s AI, tiež len tak. Čítal si novinky vo svete IT v rôznych online-magazínoch, tiež vlastne len tak, nehľadal som tam niečo konkrétne, reagoval som len spontánne na to, čo ma zrovna zaujalo (a prípadne som si to dovolil aj vzápätí vypustiť, čo pri účelovom študovaní si dovoliť nechcem a ak sa to stane, tak čo robím? vyčítam si to Smile ).

A tak si chcem vedome vyčleňovať časové okná aj len čisto na bezúčelovú zábavu, kedy by som si dobíjal baterky a ktorú by som si nevyčítal. Aby som nemal ten vyšťavujúci pocit, že som len v jednom kolotoči povinností a úloh, či už zvonka zadaných, alebo mnou účelovo zvolených. Ale v skutočnosti som len na začiatku a budem si musieť ešte svoj model časových okien zábavy dolaďovať. Ale treba mi s tým proste začať, lebo takto na smrteľnej posteli sa otočím a pri spätnom pohľade zistím, že som zo života vlastne nič nemal... že som vlastne všetko robil len za účelom niečoho ďalšieho, ustavičná reťaz úloh a zadaní, ktorá z 30% bola službou iným (napr. zamestnávateľovi) a zo 70% bola len hlúpym dokazovaním vlastnej hodnoty a naháňania sa za kúskom lásky od iných ľudí. A ja ako osoba sama osebe som v tom kde? Nikde. Myslím, že by som to na smrteľnej posteli veľmi ľutoval. Takže musím ďalej pracovať na svojom režime a svojich motiváciách, aby to bolo vo všetko v rovnováhe, zdravé, na jednej strane neegoistické, ale na druhej strane aj s kúskom zdravej sebalásky. A v tejto veci mi jedna motivačná knižka odpovedala na otázku "Ako dlho budem hľadať takúto rovnováhu v živote" odpoveďou "Vždy". Začínam akceptovať, že má autor pravdu, je to proces, ktorý sa neskončí - čo budem žiť, vždy budem balansovať a vyvažovať rôzne aspekty a navzájom si konkurujúce priority života... very sad3

Uf, dosť som sa tu vykecal. Ospravedlňujem sa. Zároveň Vám ďakujem za vypočutie. Ďakujem
Prajem Vám, priatelia, všetko dobré, držme sa! community together

S úctou a pozdravom
matej
Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 14 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk

rasto, kimi2028, Hvezdicka, Juraj, Sweetheart, Patty_Pillow, Mous and like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 14 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  kimi2028 Ne 3 september 2023 - 17:24

Ahojte kamaráti a kamarátky, mám sa celkom dobre. Nálada je celkom dobrá. Týždeň s malým synovcom bol veľmi pohodový len je záťaž dávať celý čas pozor na také malé dieťa, aby niečo nevyviedlo. Ale tak bolo to všetko napokon veľmi v poriadku.

Plánujem už aktivity na september. Len musím sa dokopať ku tomu, aby som vyvinul na rodičov tlak, aby objednali mi notebook. Skutočne bez moderných technológií sa žije dnes už veľmi ťažko. Chystám sa rozšíriť aj počet denných aktivít na 6-8 denne, ale uvidím, že ako mi to všetko pôjde. Jedno je jasné, že uprednostním aktívny život na invalidnom dôchodku pred tým pasívnym.

Musím ešte porozmýšľať, že ako na to. Dúfam, že sa vrátime ku 2 futbalom v hale za týždeň. Tiež, že sa donútim 2-3x za týždeň chodiť na plaváreň. To by malo stačiť. Doma potom hľadať cesty ako si spríjemniť dní...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2243
Reputácia Reputácia : 760
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Matej, Sweetheart, Catherin4, Jaro123444 and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 14 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  animusmeus Ut 5 september 2023 - 10:51

Ahojte priatelia, mam sa posledne dni celkom ok, ked zazmurim obe oci Very Happy , snazim sa zit co najviac v pritomnosti, nemysliet na minulost a verit v dobre veci v buducnosti. Co ma trapi je tras, z liekov, nielenze sa chvejem pri vypatej situacii, ale chvejem sa aj v pokoji. Musim skonzultovat liecbu s lekarom, lebo takto sa neda fungovat. Majte pekny cas, pozdravujem vsetkych.
animusmeus
animusmeus
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 74
Reputácia Reputácia : 4
Dátum registrácie : 31.03.2023

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila, Lithium, Rispen, Trittico, Akineton, Frontin, Atarax

Matej, Sweetheart and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 14 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Patty_Pillow St 6 september 2023 - 9:52

Ahojte, tak ja sa mám fajn, v pondelok som bola na kontrole, dr. mi zvýšila akineton a pridala ho aj v injekčnej forme, vybavila mi žiadanku na EEG pri neurologičke, takže som nemusela ísť k neurologičke, ale žiadaná ma veľmi nepotešila, lebo tam bola uvedená moja diagnóza, že nešpecifikované bolesti hlavy a tetánia a o tej tetánii som ani nevedela, ja som to pripisovala schizofrénii, ale teda nevadí, musím sa zmieriť s tým. Malý začal do škôlky chodiť, tak doobedu mám voľno, tak sa učím angličtinu, chcem začať pliesť alebo háčkovať, aby som pokryla aspoň nejaké výdavky na lekárov a psychoterapiu. Verím, že máte fajn deň, v takýto pekný slnečný deň. Majte sa krásne.
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 449
Reputácia Reputácia : 50
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido 12mg,, Haloperidol 6mg, Kventiax 75mg, Lexaurin 1,5mg, Akineton 3mg, Fluanxol 20mg

Juraj, Sweetheart and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 14 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Anonymný St 6 september 2023 - 10:14

Držím palčeky dievčatko
Anonymous
Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 14 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  kimi2028 St 6 september 2023 - 12:49

Ahojte kamaráti a kamarátky, mám sa celkom dobre a som spokojný v poslednom čase sám so sebou. Podmienky nemám stále najlepšie, keďže nový notebook v nedohľadne. Len sa cítim už aj viac unavený, ako robím aktivity rôzneho druhu. Dnešný deň som mal už 3 prechádzky, ktoré pomohli mi veľmi prekonať dnešnú únavu. Musím robiť stále niečo so sebou. Som aj trochu lenivý, keďže svoje plány nedodržiavam. Akosi duša nechce isté vecí. Nevadí, snáď neskôr polepším sa. Mám radosť z dnešného programu, ktorý bol síce jednoduchší, ale správne naladil ma na ďalšie dní. Okrem spomenutých prechádzok som sa venoval šachu. Šach je veru zábavný koníček, keď posúva figúry po šachovnici. Prehral som si jednu partiu z knihy. Potom neskôr pozrel seriál Susedia. Mám rád takúto zábavu. Čas som trávil aj na internete, ale tam som nehľadal akosi nové informácie. Prečítal som pár športových článkov a tam to končilo. Ešte ma čakajú 2-3 aktivity. Pravdepodobne pozriem nejaké futbalové zápasy, pustím si dobrú hudbu a niečo si prečítam z bankovníctva popri hudbe... Majte sa pekne a ozvite sa už čoskoro...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2243
Reputácia Reputácia : 760
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Matej, Catherin4 and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 14 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Anonymný St 6 september 2023 - 13:54

Vieš - vlastne to je ftipne - čo si napísal -
Anonymous
Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 14 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Mischelll St 6 september 2023 - 19:26

Ahojte Wink

tak mam sa dobre...uz dlhodobo..... inak Matej teraz som prečitala tvoj prispevok....poviem ti začiatok ma nezaujal ale koniec to uz hej....vies ja som uz davnejšie rozmyslala, ked si pisal, že ty toho tolko na seba beries....praca, skola, byt - hypoteka...a ktomu prispievas odbornými člankami na wiki ale aj tu...proste vela toho...a žiadný oddych...žiadna zabava...a teda to že čitas knihy nepovazujem za zábavu...no, proste ja ked si zoberiem svoj život ja odychujem teda dost ...či po praci...či po vedšej domacej prace......aj ked pozorujem, čo je ine na mna a ostatných ludoch...a podstata je ta, že ked niečo robim čo sa mi nechce tak si spievam...ale nie nahlas...len tak v mysli a teda ani nie pesnicky len take slova v rytme ludových piesni...a to ja nemam rada velmi ludove piesne... Question ...proste pozorujem, že nie som 100 % vykona celý den iba tak pol dna....v podstate to aj sedí....no, nove nemam nic...priatel je na pracovnej ceste....ta tak...mam dve nove spolubyvajuce na byte....ale da sa...a dnes mam dost skleslu naladu....ale nebudem to rozpisovat......v piatok idem na oslavu uz sa na nu mozem tesit.... it is perfect

S prianim pekného večera sa lučim...paaa welcome or bye

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 637
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

Matej, kimi2028, Catherin4, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 14 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Sweetheart St 6 september 2023 - 19:48

Ja som dobre dopadol dneska teda 😂 som isiel do bojnic s "jednym". Som sa tu s nim dovadil, som ho poslal do p... Som tu v kupeloch, neviem ani kde, lebo tu je milion uliciek. Pojdem volat taxik, dobre si asi zaplatim.... No nemam slov. Svina nakazena, jaj tak by som tu ponadaval, nadavky vulgarne popisal... Spina stara hlavata. Ani neviem kde som, v ktorej casti, sak tu je milion uliciek. Pojdem sa opytat tu volakde na recepciu, kade vyjdem z tadeto aspon
Sweetheart
Sweetheart
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 600
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 14 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Anonymný St 6 september 2023 - 19:59

TO ČO TOTO TU JE? FTIPNEJŠÍ VYHRÁVA ALEBO FTIP ZA STOVKU??? - HAMBA VÁM AJ TEBE S TÝM HENTÝM TAM
Anonymous
Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 14 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Sweetheart St 6 september 2023 - 20:01

To bol koment na mna? 😀
Sweetheart
Sweetheart
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 600
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 14 z 83 Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 48 ... 83  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore