Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 17

Strana 17 z 83 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 50 ... 83  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 17 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Sweetheart So 16 september 2023 - 21:53

Nema niekto skusenost so xanaxom, neurolom, frontinom a tym na Hen... Neviem jak sa vola ten liek na H, ale je to to iste jak xanax. Sak to vysadzam a mam stavy, jak zena v prechode, jake navaly horucav a zimnice. A v usach mi huci. Alebo to si namyslam a mam to len zo psychickej choroby? Krista, este nech abstaky dostanem a mna uz slak trafi. Ale psychicky mi hinten xanax nechyba vobec, len neviem ci fyzicke abstaky nemam. Nema s tym niekto skusenost? Ale mna uz slak trafi, az este abstaky dostanem.
Sweetheart
Sweetheart
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 600
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 17 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  motylek So 16 september 2023 - 22:16

@Sweetheart Já teď začínám vysazovat Neurol, ale to se musí postupně, protože má na to člověk návyk. A taky jsem k tomu měla důvod, protože mě ten Neurol už spíš uspává, než aby mě jen uklidňoval.
Snížila jsem si denní dávku na polovinu (z 0,5 mg na 0,25 mg) a mám to takhle už 2 měsíce. Když bych chtěla vysadit úplně, tak přejdu na 0,25mg tablety a budu brát půlku denně. A v další fázi půlku 0,25 mg tablety každý druhý den. Pak třeba každý třetí den, pak už jen při úzkostech (podle potřeby) a pak třeba bych už úplně vysadila.
U sebe bych postupovala takhle pomalu u všech psychiatrických prášků, protože jsem extrémně úzkostlivá a navíc jsem citlivá na placebo-efekt, takže vysazování psych. prášků snáším těžko. Minule jsem musela takhle opatrně vysazovat Akineton.
motylek
motylek
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 813
Reputácia Reputácia : 66
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

Matej and Catherin4 like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 17 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Lucas Ne 17 september 2023 - 9:19

@Sweetheart
Ahoj, vysokoúčinný BZD alprazolam - Xanax (Pfizer), Frontin (Egis), Neurol (Zentiva), Helex (Krka), v zatvorkách cielene uvádzam názvy firiem, keďže každá si musí danú látku nazvať vlastným menom - každopádne liečivo je rovnaké!
Je absolútne nevhodné ich vysadiť náhle, obzvlášť ak sa užívajú dlhšiu dobu a vo vyšších dávkach! To, že po ňom "nebažíš" psychicky (zvyšovať bezdôvodne dávku), neznamená, že sa ti nevytvorila závislosť fyzická. Tá môže vzniknúť i po krátkej dobe liečby (napr. 4 týždne) i pri dodržaní predpísaných dávok. Ale nie je dôvod na paniku.
Alprazolam má navyše veľmi krátky čas účinku - ako rýchlo zaberie, tak rýchlo zvykne sa jeho účinok vytratiť. To je jedna z jeho výhod a súčasne nevýhod - zväčša ho treba užívať viackrát denne (v závislosti od stavu a citlivosti pacienta naň).
Čiže to, čo prežívaš, sú podľa všetkého abstinenčné príznaky z náhleho vysadenia - úzkosť, potenie, bolesti kĺbov, svalov, nespavosť, triaška, precitlivenosť na zvuky a svetlo a ďalšie. Ak užijete daný liek a dôjde k rýchlej úľave, tak nie je o čom inom špekulovať...
Každopádne do budúcna, aby si sa vyhol takým nepríjemným fyzickým stavom z odňatia lieku, treba to konzultovať s lekárom, ktorý ti podobne ako @motylek bude opatrne (!) znižovať dávky mesiac čo mesiac. Všetko, samozrejme, závisí od stavu pacienta a potreby takejto medikácie.
Apropo, ja ich znižujem už niekoľko rokov, bol som na koktejle 2-kombinácie BZD vo vysokých dávkach, takže trošku už viem, o čom píšem z vlastnej skúsenosti.
Možnosť je takisto skúsiť ešte "presedlať" na Xanax SR - liečivo s riadeným uvoľňovaním, tzn. že nemá hneď taký wau efekt, avšak sa liečivo uvoľňuje dlhší čas a rovnomerne počas celého dňa ( je v sile Xanax SR 0.5 a 1mg / Helex SR 0.5 a 1mg až 2 mg) - predpísať môže len psychiater/neurológ.
Sú aj iné možnosti, napr. zmena za iný BZD s dlhším polčasom rozpadu.
Plán liečby vždy treba konzultovať so psychiatrom, aby sme sa vyhli takým nepríjemným stavom.
Držím palce 🤞
Lucas
Lucas
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 313
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 12.08.2023
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : Na vychodze

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, Saladin, Catherin4 and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 17 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Saladin Ne 17 september 2023 - 9:41

Ahojte. Dnes je mi už lepšie. Včera som si dal nechcenú hladovku - pretože potencionálne jedlá by bola veľmi ťažké na žalúdok. Poobede som musel ísť do obchodu kúpiť múku. Musím si dať na tieto excesy pozor. Inak fascinujúce na tom celom je, že mi to ovplyvnilo psychiku (motala sa mi hlava, brainfog, nevedel som sa sústrediť, krátkodobá pamäť v prdeli.... Držte sa.

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 625
Reputácia Reputácia : 59
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, kimi2028 and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 17 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Anonymný Ne 17 september 2023 - 9:55

AAAAAA VŠETCI SA VYLIEČIME DO TELEPATIEEEE!!!!!
Anonymous
Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 17 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Lucas Ne 17 september 2023 - 10:00

@Saladin
Ahoj, niečím podobným som si prešiel minulý týždeň. Prišlo to ako blesk z jasného neba - začal som v noci vracať a následne sa pridružili hnačky a horúčky vyše 39 stupňov Celzia, silné kŕče. Trvalo to tri dni, napriek liekom som nemohol poriadne spať v noci a bol som totálne odpísaný fyzicky. A, samozrejme, psychika tiež v...
Vyčíňa u nás momentálne črevný infekt (norovírus maybe), tak som mal tú česť sa medzi prvými s ním bližšie spoznať 😀 už sa chechlim, ale bolo mi fakt na skapanie... Veľmi mi to totiž pripomínalo covid infekt, keďže ma v noci tak chytila zimnica, ruky sa mi triasli, že som neudržal ani pohár v rukách (!) a nedarilo sa mi akosi ani znížiť horúčku a ani som sa nepotil (napriek hydratácii akosi termoregulácia tela bola mimo prevádzky).
Kde som tú pliagu chytil, netuším, ale na hygienu rúk si dávam obzvlášť pozor. Ďalšiu úlohu zohráva, samozrejme, imunitný systém, ktorý je u mňa odmalička výrazne oslabený.
Ale ozaj, vtedy je najlepšie dať na ten deň hladovku a prijímať tekutiny (čierny čaj je veľmi fajn), obmedziť všetko mastné, korenisté, mliečne výrobky, kávu. Telo je úžasné v tom, že dokáže vyslať signál typu Nie, toto nie! - keď som si zalial kafé a následne som aj vylial potom do drezu...
A následne už nejaký ten suchár, varená ryža, banán, na štvrtý deň som mal gurmánsky zážitok, keď som si už doprial kuracie na prírodno so zemiakmi ooooooooo...
Želám ti teda skoré uzdravenie 💪
Lucas
Lucas
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 313
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 12.08.2023
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : Na vychodze

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, kimi2028, Patty_Pillow, Saladin, Catherin4, motylek and janka,janka like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 17 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  kimi2028 Ne 17 september 2023 - 15:41

Ahojte, mám celkom fajn, čo mi robí radosť. U nás nie je to až také samozrejmé. Tiež je ťažké vyhľadávať potešenia rôzneho druhu, ale v poslednom čase darí sa mi aj to. Páči sa mi tiež, že som urobil nejaké zmeny, ktoré si užívam. Ide hlavne o staronové vecí. Začínam hrávať opäť futbal dvakrát za týždeň. Tiež urobil som si aj zábavný víkend, keď som oprášil svoj herný účet na internete. Musím častejšie hrávať, lebo upadám. Hoci nejde mi o výsledky na internete. Len som lenivý sa aj učiť šachu. Je to fajn. Tvrdá práca mi nevonia však. Tiež pozerám športové prenosy na svojom magio go a teším sa na ligu majstrov... Na záver majte sa pekne a ozvite sa, čo najskôr...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2243
Reputácia Reputácia : 760
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Matej, Catherin4, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 17 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Anonymný Ne 17 september 2023 - 15:50

Ja som zase fylozofvoval a...
Anonymous
Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 17 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Saladin Ne 17 september 2023 - 20:27

@Lucas: Aha, trochu mi odľahlo, že v tom nemám prsty ja (v zmysle, že som zjedol pokazené jedlo). A aj ja mám od malička oslabenú imunitu. V detstve som mával zvýšené hladiny nejakého markéru ASLO - museli mi pichať pendepóny. Bolelo ma z toho celé stehno 3 dni, pretože tie ATB boli husté a ihla musela byť najhrubšia (retrospektívne mi pripomínala dutý klinec Smile ). Potom, po maturite sa to nejako zlomilo a zrazu tieto problémy prestali.. ale dávať pozor si musím..

Apropo, na imunitu je skvelá sauna - mával som stavy, že keď som prešiel zo sprchy pre oblečenie po dlažbe (na dome mám podlahové kúrenie), tak som na druhý deň smrkal, kýchal. A to je u mňa vždy cesta k zápalu priedušiek (amputovali mi mandle v destve Wink ). Vždy som musel byť v zime mega naoblečeny, aby som náhodou neprehladol.

Ale keď som sa saunoval pravideľne (mam v dome), tak som mal takú imunitu, že som mohol pokojne vybehnúť von v tričku.
____
Dnes som bol na 3 hodinovej prechádzke.. veľmi mi prospela. Bolo krásne počasie.

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 625
Reputácia Reputácia : 59
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Patty_Pillow, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 17 Empty Ahoj

Odoslať  Mous Ne 17 september 2023 - 22:22

Čaute, tak ja sa mám celkom dobre. Myslím, že mi pomáha stretavanie sa s ľuďmi. Mám aj frajerku. Píšem články, bol som v divadle, čítam, kosil som. Pomaly ale isto príde zas jeseň. Bludmi netrpím a halucinácie nemám. Keď čosi, tak to akosi pochopím a vyhodnotím, neutápam sa v tom, neumárajú ma tie myšlienky dáko príliš. A nemám teda ani úzkosti. Kiež by to tak ostalo aj naďalej. Lebo to môže byť nepríjemné. Hlavne to, že mi môžu druhí škodiť prípadne že mi škodia-toho by som sa bál najviac hoci mi nikto neškodí no moja interpretácia je predsa len paranoidná občas. Ono na druhej strane, ktosi povedal:"to že ste paranoidný ešte neznamená že po vás nikto nejde!" Čiže istá opatrnosť je v tomto svete asi na mieste. Len aby to nebolo cez rámec, choré, tie hranice jemné akoby bolo dôležité im veriť.

Majte sa☺
Mous
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 917
Reputácia Reputácia : 193
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, regina, rasto, kimi2028, Juraj, Patty_Pillow, Saladin and like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 17 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  Juraj Po 18 september 2023 - 17:03

Tento rok je fantastický september. Prial by som si, aby teplé a slnečné počasie vydržalo čo najdlhšie.
Juraj
Juraj
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 633
Reputácia Reputácia : 172
Dátum registrácie : 17.12.2020
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Turčianska záhradka

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Rispen 3 mg, Hedonin XR 500 mg

regina, rasto, kimi2028, Mous, Saladin, Jaro123444, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 17 - Stránka 17 Empty Re: Ako sa dnes máš? 17

Odoslať  animusmeus Ut 19 september 2023 - 8:39

Je až moc teplo na september, uvidíme ako sa bude počasie vyvíjať ďalšie mesiace. Mne by osobne prišlo vhod, kebyže sa trošku schladí ale iba tak, že by nebolo treba už kúriť v dome Very Happy
animusmeus
animusmeus
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 74
Reputácia Reputácia : 4
Dátum registrácie : 31.03.2023

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila, Lithium, Rispen, Trittico, Akineton, Frontin, Atarax

Matej, Catherin4 and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 17 z 83 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 50 ... 83  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore