Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Spánok - spíte dobre?

Strana 4 z 25 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 14 ... 25  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Spánok - spíte dobre? - Stránka 4 Empty Re: Spánok - spíte dobre?

Odoslať  Tuto So 29 január 2011 - 5:19

Ahojte,
dnes som spal veľmi nezvyle. Včera som si pospal až do 12:00, teda výrazne nadspal. Príliš som nedúfal, že dnes normálne zaspím. O 1:00 ma však prekvapilo častejšie zývanie, tak som po krátom premýšľaní užil 1 liek na spanie a len tak polihoval. Na moje prekvapenie som aj skutočne zaspal a prebudil som sa pred asi 15 minútami o 5:00. Udivilo ma krátke spanie, a aj to, že vôbec sa nejaké dnes realizovalo. Som vcelku odpočinutý a spokojný, že to dnes takto "vypálilo". Navyše som spal v pre mňa neštandardnej polohe - na chrbte. Obvykle takto nemávam ani šancu zaspať, a dnes úplná pohoda. Hmm... Asi by som si to mal niekde poznačiť. Skutočne som potešený.

Dobré ráno želám.

Spánok - spíte dobre? - Stránka 4 103
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Spánok - spíte dobre? - Stránka 4 Empty Re: Spánok - spíte dobre?

Odoslať  Tuto Po 31 január 2011 - 5:23

Ahojte,
včera som výrazne porušil spánkový režim, a teda som predpokladal, že dnes v noci to bude zase bezsenné. Ale skutočnosť je tentoraz iná. Cítil som sa večer sčasti nezvykle a tak som si pridal k bežným liekom Amisulprid 200mg. V noci som bol síce dlho hore, ale okolo 2:00 som zaspal dokonca aj s hudbou v sluchátkach. Spal som necelé tri hodiny, ale veľmi osviežujúcim a hodnotným spánkom. Priznám sa, že som touto vecou dosť prekvapený, ale zároveň spokojný. V určitom zmysle som ani nedúfal, že dnes budem takto odpočívať. Chcem sa s týmto poradiť s psychiatrom, možno mám až príliš malú dávku Amisulpridu a týmto by sa dal riešiť môj spánkový problém. Priznám sa, že nie som príliš nadšený množstvu Gerodormu a iných hypnotík, ktoré som za posledný rok skonzumoval. Keby sa to dalo vyriešiť Amisulpridom, bol by som skutočne rád.

it is perfect

Spánok - spíte dobre? - Stránka 4 1977-puff-the-cat-sleeping
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Spánok - spíte dobre? - Stránka 4 Empty Re: Spánok - spíte dobre?

Odoslať  Tuto Št 3 február 2011 - 2:44

Ahojte,
tak, dnes sa uvidí. Vlastne už je aj druhý deň. Za chvíľku bude pol tretej, a ja aj napriek pár zívnutiam a odpočívaniu som stále hore. Zodpovednosť za túto situáciu si čiastočne nesiem sám, pretože som okolo obeda spokojne podriemkával v izbe a takto som sa asi okradol o prirodzený spánok v noci. Do povinného "zobudenia" zostáva 3,5 hodiny. Rád by som aspoň na chvíľu upadol do spánku. Ak to však nebude možné, som zmierený s tým, že od rána fungujem bez primeraného odpočinku.

Navyše susedovi výrazne hlasno ide TV. Asi pri nej zaspal. Ja to teraz akosi príliš vnímam. Obvykle mi je to fuk. Väčšinou takéto zvuky nemajú vplyv na moje spanie. Ulica je však tichá. Dnes ani mladí z krčmy nechodili. Ruch sa začína až od 4:00, keď prví pracovníci idú na miesto vykonávania svojej zárobkovej činnosti. Chvíľu potom je ticho a od 5:15 začnú prúdiť viacerí na pracoviskách. O 5:30 sa otvára obchod s potravinami. Niekedy tam ráno aj zabehnem, ale obvykle v túto hodinu spím. Ale to je ako kedy. Okolo tej siedmej začínajú "behať" dôchodci, neskôr od 8:00 je už u nás vcelku živo.

V zásade ani nemám čo ďalej písať, snáď len toľko, že ráno idem na stacionár, tak sa nemám ako doobeda dospať. Jedine, že by som si zdriemol na autogénnom tréningu, ale to nie je prečo sa vykonáva. Niektorí tam však veselo zachrnia, až rušia ostatných. Už sa stalo, že hlasnejšie "odfukovanie" rušilo celkový výkon tréningu. Potom je skupina, ked hodíme reč o všemožnom. Neskôr nejaká tá terapia. Je to fajn, ešte keby som bol aspoň na pol hodinku pospal...

No dobre, dosť bolo, idem ticho ležať... možno aj pospím. Lieky na spanie som si nedal, ale už bolo všeliako. Niekedy sa podarí aj tak.

Spánok - spíte dobre? - Stránka 4 Sm_violano_sleeping_homeless_maltese_dog
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Spánok - spíte dobre? - Stránka 4 Empty Re: Spánok - spíte dobre?

Odoslať  Tuto Po 7 február 2011 - 4:26

... a zasa jedna z "tých" nocí.

Je cca 4:20 a deň sa pomaly, ale iste začína. Cez noc sa striedali moje pokusy zaspať s počúvaním hudby a pofajčievaním. Cítim sa vcelku príjemne a uvoľnene. Nemám pocit, že by mi chýbal spánok, alebo podobne. Okolo tej dvanástej čakám krízu únavy. Podľa situácie uvážim, či si na hodinku podiermať, alebo to ťahať do podvečera a vtedy aj zaspať.

Dnešný deň očakávam ako kľudný. Mimo vlastného plánu a psychiatra nemám čo na práci. Môžem sa zariadiť úplne podľa svojej chuti, čo si myslím, že je najväčšia výhoda nezamestnanosti. Zvyšok až tak ružový nie je.

Všetkým želám príjemný deň a opatrujte sa. PA
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Spánok - spíte dobre? - Stránka 4 Empty Re: Spánok - spíte dobre?

Odoslať  Tuto Po 14 február 2011 - 2:49

Spánok - spíte dobre? - Stránka 4 2114302589_3644e48b27


no... ako sova


....

Nakoniec to dnes dopadlo dobre a ja som sa prespal asi 3,5 hodiny. Som tomu vcelku potešený a zároveň mám dojem, že moje problémy so spánkom sa pomalyčky normalizujú. Niekoľkokrát som čakal, že celú noc si budem len čítať, ale pri oddychovaní na mňa prišli driemoty a spanie tak bola skutočnosť. Lieky na spanie však beriem ako doteraz, tu som zmenu nezaznamenal. Dúfam, že postupne príde aj k tomu, že nebudem potrebovať tak vysokú dávku a teda ju znížim.

Zatiaľ čaute.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Spánok - spíte dobre? - Stránka 4 Empty Re: Spánok - spíte dobre?

Odoslať  Tuto So 19 február 2011 - 2:23

Ahojte,
dnes spím podľa zásluhy. Cez deň som pospával, takže dnes v noci to vyzerá s klasickým odpočinkom bledo. Plánujem si teraz niečo čítať. Narazil som na celkom peknú knihu z oblasti psychologicko-náučnej-populárnej literatúry, takže sa už trochu aj teším. Na to, že je piatok, ulica je tichá. Možno finančné nároky prinútili štangastov k cnosti miernosti, a tak si nechali vymerať len pivko o desiatej a zmizli k televízii domov. Ani mladý tak nehulákajú ako obvykle. Neviem čo sa deje. Takto nemám žiadnych spoločníkov v nočnej "smene". Dokonca, čo mi pripadá neuveriteľné, aj sused nechrápe pri total volume telke. Skutočne je nezvyklé ticho.
CAF!
Spánok - spíte dobre? - Stránka 4 Silence-night-4d59b0d1846c4

....
....

Je skoré ráno. Vzhľadom na to, že je sobota, je aj primeraný kľud. Vôbec, celá noc bola akási tichá. Na neďalekej križovatke sem-tam prefrnkne auto a to je maximum. Väčšinu noci som čítal a počúval hudbu. Pokúšal som sa aj zaspať, ale bola to len zbytočná námaha. Pripadám si svieži a vcelku dobre naladený do ďalšieho dňa. Nečaká ma v ňom nič senzačné alebo úžasné, pravdepodobne to bude jeden z tých všedných dní, ktorých je kopec. Budem sa tak skôr zaoberať drobnosťami, aby ma celkovo potešili. Dúfam, že počas dňa nebudem príliš unavený na to, aby som si ho užil.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Spánok - spíte dobre? - Stránka 4 Empty Re: Spánok - spíte dobre?

Odoslať  anonym Ne 20 február 2011 - 5:57

dobre ranko. juchuuuuuu geek
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Spánok - spíte dobre? - Stránka 4 Empty Re: Spánok - spíte dobre?

Odoslať  Tuto Ut 22 február 2011 - 1:07

Čaute všetci,
tak som slušne nadopovaný hypnotikami, ale či zaspím je veľký otáznik. Ešte hodím cigu na balkóne a pomberiem sa oddychovať. Zajtra mám stacionár, takže o zábavu mám postarané. Chodia tam aj príjemné osoby ženského pohlavia, tak si aj trochu asi poflirtujem. Viem, že toto zariadenie nie je vhodné na vážne vzťahy, ale koniec koncov, to nikto nevie, kedy sa láska objaví. Možno číha za rohom, alebo je schovaná kdesi v diaľke. Radšej však treba chodiť s očami otvorenými, aby sme ju zbadali.

Inak v zásade je dnes pohoda, len som akýsi učítaný. Dal som si obor psychológia a keď som nabiehal na stranu 250 jedného jej aplikovaného oboru, už som nevedel ani čo čítam. Tak som to zarazil. Pamätám si iba, že na konci bolo niečo o Jungovi a jeho archeotypoch. Čo to tu vlastne trepem? Šup, šup do postele...

Hovorí vám to niečo?:

Rýchlo do postieľky,
veď už mesiac svieti,
rozlúčte sa s mackom,
dobrú noc Vám deti.

áno, spomenul som si na môj najobľúbenejší Večerníček: Macka Uška!!!

Spánok - spíte dobre? - Stránka 4 Macko_Usko1
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Spánok - spíte dobre? - Stránka 4 Empty Re: Spánok - spíte dobre?

Odoslať  Tuto Št 24 február 2011 - 1:55

Zdravím tých čo ma tu čítajú, ostatným to je aj tak fuk.

Dnes to je fakt bieda so mnou. Ráno som bol ako handra. Ledva som sa pozviechal k obedu. Keď nie je žiadna povinnosť, tak dôvody na vstávanie akosi nie sú. Už aby bola nejaká tá práca, alebo čosi. Takto mám len narušený režim z toho. Raz spím veľa, inokedy málo a občas aj vôbec... Dohovie ako túto noc. Už sa mi ani nechce vyhľadávať obrázky k tejto téme.

No čo... ideme oddychovať.

......
......

Je 4:15. Spať sa mi nechce, ale zdá sa mi, že počas oddychu od 2:00-4:00 som si trošku podriemal. Vzhľadom na to, čo si pamätám, mohlo ísť od 1/2hodiny do 1,1/2 hodiny. Vzhľadom na túto skutočnosť som vcelku spokojný, že celú noc som len neprebdel. Po krátkom rozhýbaní som zároveň sadol za notebook a napísal Vám o tejto skutočnosti, lebo iste viem, ako Vás to všetkých nesmierne "zaujíma", že som si trochu pospal. No i napriek tomu, že píšem skôr pre svoje potešenie, ako satisfakciu Vašej odpovede, som rád, že je možnosť sa niekde vyhovoriť, vypísať.

Na základe predchádzajúceho napísaného, som rád, že niečo ako takéto fórum existuje. Priznám sa, že posledné týždne predstavuje mnou najčastejšie navštevovanú stránku, mimo môjho vlastného mailu. Rovnako rád ako čítam väčšinu Vašich príspevkov, aj rád niečo napíšem. O tomto svedčí aj táto téma, ktorá je najmä v mojej réžii. Na druhej strane som rád, že Vy takéto zbytočné problémy neriešite a skôr sa orientujete na záležitosti choroby.

Môj spánkový režim je celkovo veľmi mizerný. Táto záležitosť ma zaťažuje už roky. Lieky na spanie skôr ako by mali vyvolávať ospalosť prinášajú skôr utlmenie. Skúšal som už všeličo možné. Skutočnosť je však taká, že sa mi jednoducho spať večer nechce. Ako som už písal do spánku skôr upadám, v opozícii pomalému zaspávaniu s prirodzenou únavou. Zato ranné vstávanie je s týmto posledným faktorom nerozlučne späté. V tomto to mám úplne otočené. Jednoducho normalita je opačne ako to mám so spaním ja. V zmysle rozdelenia na typy v nočnom režime som až extrémna sova oproti rannému škovránkovi. Nie je to nejako príjemné. Zavedený systém rozvrhu práce jednoznačne nahráva druhému typu, teda rannému. Život sa obvykle začína o 5-6 ráno. Robotnícky režim funguje obvykle tak, že pracovník je už o 6-tej v práci. Zaspávanie, teda, vychádza okolo 21:00 až 23:00. V tomto čase som však úplne čulý a len ťažko si viem predstaviť nábeh na takéto fungovanie.

... no dosť už. Ešte pozriem nejaký obrázok.

Spánok - spíte dobre? - Stránka 4 1%2BNorthern%2BSaw-whet%2BOwl%2BRoss%2BCounty,%2BOH%2BNovember%2B14,%2B2007%2B(65)
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Spánok - spíte dobre? - Stránka 4 Empty Re: Spánok - spíte dobre?

Odoslať  Matej Št 24 február 2011 - 15:23

Tuto napísal:Zdravím tých čo ma tu čítajú, ostatným to je aj tak fuk. (...)

... a napísal Vám o tejto skutočnosti, lebo iste viem, ako Vás to všetkých nesmierne "zaujíma", že som si trochu pospal. No i napriek tomu, že píšem skôr pre svoje potešenie, ako satisfakciu Vašej odpovede, som rád, že je možnosť sa niekde vyhovoriť, vypísať ...

Hrdo vyhlasujem, že patrím k tým, ktorí Teba a túto tému radi a často čítajú. it is perfect Skoro každý deň prichádzam na fórum s tým, že ak už aj nikto nič nenapísal, tak určite aspoň v téme o spánku dačo napísal náš Tuto. Very Happy Takže aj keď takto činíš hlavne kvôli vyrozprávaniu sa a hoci, keď nočné príspevky píšeš zatiaľ čo ja spím, rátaj minimálne so mnou, že rád po tejto téme po zobudení siahnem a pozriem, akú si mal noc. cat

Tuto napísal:Na základe predchádzajúceho napísaného, som rád, že niečo ako takéto fórum existuje. Priznám sa, že posledné týždne predstavuje mnou najčastejšie navštevovanú stránku, mimo môjho vlastného mailu.

Joj, to sa veľmi teším. I love you Aj som uvažoval o tom, že by sme túto tému povýšili vzhľadom na jej úspech na samostatnú sekciu fóra. Problémy sú len dva. Neviem, ako to mám pomenovať (Nočný klub? laughing ), a po druhé: väčšinou si nespiaci iba Ty. very sad2 A hoci verím, že Ty by si túto sekciu rád udržoval pri živote, zišli by sa ďalší prispievatelia. devil Takže neviem, len mi to tak napadlo - pomôžeš mi, ak sa k tomuto nápadu vyjadríš. V minulosti rôzne sekcie fóra (napr. "Ako sa máš") vznikli ako povýšenie úspešných tém na sekciu (myslím, že pôvodcom nápadu bol Lapaj it is perfect ).

Pošlem Ti jednu krátku súkromnú správu. Tak si potom prečítaj.

Vďaka za Tvoje príspevky a gratulujem už vopred, keďže už čoskoro presiahneš 300 príspevkov, takže sa staneš strieborným pokročilým členom. jumping

Čaf. rendeer

angel

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Spánok - spíte dobre? - Stránka 4 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5067
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Spánok - spíte dobre? - Stránka 4 Empty Re: Spánok - spíte dobre?

Odoslať  Tuto Pi 25 február 2011 - 16:09

Ahoj Matej,

k povýšeniu témy, myslím, netreba. Zatiaľ je to hlavne v mojej réžii, ale keby sa našli ešte aspoň dvaja "nespavci", dalo by sa uvažovať. Pravdepodobne budú pribúdať aj ďalší v zmysle mimo F25, takže sa potom uvidí. Naše fórum má komunitný charakter, takže tak, ako to je, je veľmi dobré.

...
...

Dnes som spal až príliš. Vlastne ako mimino. Až sa hambím, ale nemohol som sa prebrať. Po včerajšej noci sa ani veľmi nedivím... Dohovie ako to bude dnes v noci.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Spánok - spíte dobre? - Stránka 4 Empty Re: Spánok - spíte dobre?

Odoslať  filipka Pi 25 február 2011 - 17:13

Ja spim ako kojenec, spisovne dojca, vcera to bolo od 20.00 do 6.00 rano laughing Embarassed I disagree
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 4 z 25 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 14 ... 25  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore