Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 10

Strana 80 z 84 Previous  1 ... 41 ... 79, 80, 81, 82, 83, 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 80 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Anonymný Po 1 október 2018 - 19:55

...


Naposledy upravil Faceless dňa Ut 2 október 2018 - 2:09, celkom upravené 1 krát.
Anonymous
Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 80 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  kimi2028 Po 1 október 2018 - 20:24

Dneska bol šialený deň, nachodil som takmer 15 km very unhappy Za to si môžem sám neviem, čo do mňa vošlo. Tak celkom 4 km ráno k otcovi do práce pre časenku, 7 km do posilovne a k starým rodičom, 3 km vyprevadenie mamy ku doktorovi. Som rád tomu, presvedčil som sa, že môžem dať tomu i veľa. Cítim len trochu chodidlá, ale dá sa to. Inak mám sa veľmi dobre, denný režim dodržiavam. Najviac milujem ranné cvičenie, ale potešila ma prvá návšteva fitka v tejto sezóne. Zacvičil som si len zľahka všetky stroje, váhy som nehádzal nejaké premrštené. Dalo sa to a mal som dobrú náladu, len keby to obľúbené fitko nebolo tak ďaleko.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2243
Reputácia Reputácia : 760
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 80 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Hvezdicka Ut 2 október 2018 - 11:47

Ahoj vsichni,
bude to asi tak mesic, co jsem nahodou narazila na tyto stranky a forum. Jsou paradni!
Muj stav mi momentalne nedovoli napsat vic, a i kdyby to slo, ted by to bylo jen negativni a to sem psat nechci. Ale ctu prispevky kazdy den, drzim vam palce!
Hvezdicka
Hvezdicka
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 14
Reputácia Reputácia : 11
Dátum registrácie : 01.10.2018
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 80 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  anjelik Ut 2 október 2018 - 13:27

Ahojte!
Toľko veľa príspevkov pribudlo. Už od včera sa snažím napísať, len mi to nejako nešlo Crying or Very sad
Cez deň som mala veľa práce, a na fajront mi teda po prvý krát prišlo zle z liekov. Trpla mi noha, a potom jedna časť hlavy, z čoho som sa tak rozrušila, že som musela ísť domov keď to neprestávalo. Nedokázala som sa koncentrovať na nič, bola som nesmierne nervôzna. Dnes mám akurát termín u lekára, tak uvidím čo mi povie. Včera som trošku z príznakov googlila, a našla som že sa to stáva, ale bola som v takom stave, že som nedohľadala správne príspevky.. Dnes je už lepšie, už len taký tupý pocit mám v ušiach. Taktiež veľa práce budem mať dnes.. Crying or Very sad

Na toľko príspevkov som chcela reagovať, už si všetko ani nepamätám-ten včerajšok... very sad2

Najprv asi Danka37 - Danka, mrzí ma, že si musela prežiť takéto niečo s tvojím bývalým. A s hromadou vecí súhlasím, ktoré si napísala. Zdieľam tvoje pripomienky na mužov, vo všeobecnosti, že čoraz väčšmi strácajú zodpovednosť. Pravdaže sú výnimky, stále je veľa mužov s dobrým srdcom a túžbou nájsť šťastie v rodine. No žiaľ, v dnešnej dobe sú priority hlavne mladých, aj mužov, aj žien negatívne ovplyvnené a o tom že čím všetkým, by sa dali písať romány... Crying or Very sad
Mám kamošov, ktorí majú srdce na pravom mieste, a túžia mať raz šťastnú rodinku. No zo všetkých strán naokolo je čoraz viacej správ o takých situáciách, akú si zažila aj ty.
Ja tiež poznám, aké je to, keď ti chlap po dlhom vzťahu zrazu z jednej chvíľe na druhú zdupne, no chvalabohu ja som nečakala vtedy bábätko, to on vôbec nechcel riešiť. Ale ten pocit sklamania, že sa ti zmení z jednej chvíľe na druhú na nepoznanie, odíde, a už nikdy ti ,,nedovolí,, vidieť ho... To je nonsens..
A to vtedy každé ráno som vedľa neho vstávala a ako-tak bolo OK, bozkával ma ráno, a od toho večera mu preplo a už ma viacej nechcel vidieť... A nič som neurobila, začo by mu malo takto prepnúť.. tak som z toho po čase usúdila, že asi sa ma chcel už dlhšie ,,zbaviť,,.. Spamätávala som sa z toho celý rok, a to že ma tá nekončiaca celodenná bolesť duše prešla, vďačím len novým kamarátom, ktorých keď som spoznala, od začiatku začali poukazovať na moje vlastné hodnoty..
Danka37 držím ti palce, a prajem veľa sily tebe, a zdravíčka babuľovi. Síce ja dieťatko ešte nemám, ale som presvedčená, že to, že ono bude tvojou novou ,,rodinkou,, keď sa narodí, a tá nepodmienená láska, ktorú budete spolu mať, ti veľmi prospeje a všetko bude dobré.
Takú lásku, tú neohrozenú istotu, žiaden chlap nevie dať. A verím, že to, že bývalý odišiel, malo nejaký ciel. Zaslúžiš si lepšieho človeka, a aj dieťatko si zaslúži v budúcnosti šťastnú rodinku a šťastnú mamku. A ver, že určite ten ,,tvoj,, ešte príde Wink

Drahý Kimi2028
Som rada, že sa ti darí, že sa snažíš ostať v rovnováhe ako duševne, tak i telesne. Tešilo ma, že som sa dočítala, aký výkon si včera dal, tie dlhé chôdze a pohyb. Si mi príkladom, pretože dodržiavaš svoj režim. Mne sa to zatiaľ ešte stále nepodarilo, naďalej som bola celkom roztrúsená duševne... Celý víkend potom vylihovala, nedodržala plány. Ja neviem...tak nesmierne veľmi túžim po duševnom oddychu po všetkých tých negatívnych podnetoch cez týždeň v práci, že nachádzam útočisko v spánku, alebo stískaní vankúša.. Ako taká malá... very unhappy

Milý Fajny
Niesi sám, ja taktiež skoro nič nerobím, čo by som mala... jedine v práci som aktívna, lebo musím...ak niečo nespravím, je horšie z toho po tom iba mne, pretože za všetko som zodpovedná...
Tak ale okrem práce nič nerobím, čo by som mala, za čo sa veľmi hanbím... ale proste neviem prečo toľko, mám nesmiernu potrebu si oddýchnuť duševne stále, všetky zlé podnety vomne ostávajú a nonstop o nich rozmýšľam...a potom som v osobnom živote tiež ,,zombie,, Crying or Very sad Zombíčka...Môžeme si spolu otvoriť Monster High laughing
Chcem to zmeniť každopádne, nechcem byť nostop zababúšená vo voľnon čase doma.

A drahý Matej
Tvoj príspevok ma tak potešil Smile
Zo smútku z minulého týždňa si nič nerob. Asi bolo niečo vo vzduchu, aj ja som bola koncom týždňa celá plačko, ešte aj piatok večer keď som bola u kamarátov, som bola také plačkavé dievčatko Shocked
Vlastne ja som taká...neviem ako to nazvať...taká guľka zababúšená čo nostop túži po láske Shocked Už to ani nieje zdravé podľa mňa...
Ale som rada, že som sa dočítala, že uvažuješ o vzťahu. A hlavne, že sa ti tak dobre darí v cieloch so cvičením. Knižka je OK, ale ak dáš na moju radu, a vyskytne sa vám napr v práci s kolegynkami téma o tom, čo ženy v mužoch hľadajú, alebo o čom snívajú, aké postoje by mal mať muž, tak kolegyňky ti budú vedieť lepšie porozprávať, aké vlastnosti si cenia u mužoch, čo ich zaujme : ) Asi taký základ, po čom raz každá žena v živote začne túžiť je, aby muž bol rozumný, zodpovedný, chápavý k nej- natoľko koľko sa dá, aby jej dokázal byť oporou duševne, aj nápomocný v živote, aby dostala dostatok lásky a tepla. To jej pomôže k tomu, aby sa mala od čoho aj ona v živote odražiť, a byť silná, a robiť čo treba, starať sa o seba a o rodinku...
Taktiež, podľa mňa sa neboj že by si nemal spoločné tému s dievčaťom. Ak príde taká milá baba, tak je jedno o čom sa budete rozprávať, a koľko veľa, hlavné v tých chvýlach bude, že ste spolu. A to veelmi velmi prajem, aby ti pán Božko poslal do cesty nejaké úplné zlatíčko giving a hug

Pozdravujem aj Hvezdicku

Kým som stihla dopísať, tak už som aj späť od lekára. Povedal mi, že dávky neznížime, že toto sa stáva, čo bolo so mnou, že mi trpla hlava Shocked Vraj to pravdepodobne nebolo od liekov ale preto, že som sa príliš vystresovala na veciach v práci. No neviem...

Majte sa krásne, pa pa kiss
anjelik
anjelik
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 383
Reputácia Reputácia : 132
Dátum registrácie : 14.03.2018
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F42.2, F60.6
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Fevarin 50mg 1-1-0, Prothazin

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 80 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Tuto St 3 október 2018 - 5:10

Ahojte fórumáci!
Dlhšie som nepísal, ale príspevky si rád prečítam. U mňa zásadné záležitosti ešte od minula nie sú, snáď len to, že si zvykám na prácu v sade aj záhrade. Tento rok je nadúroda jabĺk a celkovo plodiny sa podarilo dopestovať vo väčších množstvách.

Momentálne som sa pred hodinou zobudil. Spal som zhruba 2 hodiny. Ešte uvažujem nad zdriemnutím. Mám novú psychiatričku, dúfam, že u nej nájdem pochopenie a snáď aj zlepšenie v zdravotnom stave. Tá moja pôvodná v meste končí a aj ma to mrzí. Lieky beriem bez zmeny stále tie isté v rovnakej kombinácii. Tradične si však užijem pseudoilúzie v malom, rýchlejšia unaviteľnosť je bežná, zaspávanie obtiažne... Opačne však je to všetko v znesiteľnej rovine.

Prajem vám do pohody zvyšok týždňa a pozývam vás na Zello... Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4791
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 80 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Matej St 3 október 2018 - 18:33

Ahoj Tuto. Veľmi rád som si od Teba prečítal opäť kúsok z Tvojich dní. Smile Staranie sa o sad vnímam ako dobrú činnosť, aj Ťa to fyzicky trochu ponamáha, rozcvičí, a zároveň robíš isto v ňom kopec užitočnej práce. Palec hore. Super! Prajem Ti s novou psychiatričkou mnoho dobrých skúseností a spoločných "sedení", aby Ťa viedla najmä farmakologicky, ale aj verbálne, k dlhodobo dobrému zdravotnému stavu. Pretty good Všetko dobré, kamoš, drž sa! giving a hug

Ahoj Anjelik. Ďakujem Ti vrúcne za hojnú reakciu, rady i povzbudenia na moju adresu. Vážim si to a veľa som si z napísaného zobral k srdcu. Želám Ti, anjelik, skutočne veľa stability a pokoja, lásky a čo najmenej stresu v práci, pokiaľ to je možné. Drž sa, maj sa pekne. giving a hug winking

Ahoj Hvezdička. Vítam Ťa srdečne na fóre! Smile Ani nevieš, ako neskutočne si ma ako admina, ak sa tak môžem vôbec nejak nazvať, povzbudila, že si pochválila stránky aj fórum. Akosi ma to nakoplo sa o toto tu viac starať a určite aj o schizo.sk. Málo tam píšem a aj tu ten tzv. portál nerozvíjam, všetko to stojí na mojej pravdepodobne zle zoradenej hierarchii priorít. Také slová, aké si vyjadrila Ty, ma naopak vedú k prehodnocovaniu spomínanej hierarchie. Smile Very Happy Veľmo Ti prajem, aby si sa tu dobre zabývala a zdieľala s nami svoje chodníčky a osudy, ako aj svoju každodennosť. Ako vraví citát na fóre: Žiadny život nie je banálny, a hoci sa to nie vždy zdá, za každým človekom je nejaký príbeh. Dojatie Držím Ti palce! giving a hug

Ahoj Kimi. To nachodenie mi prišlo ako veľký výkon a veľmi dobrá vec v rámci rozvoja kondičky. Hodnotím to, ak smiem vôbec niečo hodnotiť, určite vysoko kladne. Smile Naozaj. Už uplynul nejaký čas odvtedy, takže možno prišla aj svalovica, ale to nevadí. Na druhej strane, Ty si už celkom zbehlý v prechádzkach, takže nejaké kilometre Ťa len tak ľahko neprekvapia. Smile Každopádne super. Super! Želám mnoho dobrých dní a nálady aj ďalej. Všetko dobré, kamoš. Pretty good

Ahoj Faceless. Určite neodchádzaj z fóra. Neviem, čo sa presne prihodilo, že si zrazu vyjadril rozhodnutie opustiť komunitu, ale ak je to ešte možné, osobne by som bol veľmi rád, keby si zostal súčasťou našich životov aspoň takto cez písmenká, prípadne mnohí sú už pokročilejší a stretávajú sa aj na Zelle. Smile Budem Ti držať palce, nech sa Ti darí. winking Yes

Ahoj Dzuli. Vidím, že si sa veľmi rýchlo aklimatizovala v novej práci. Niet ale čudu, keď proste Ty si pre takéto životné poslanie vyslovene asi stvorená. Nebude spokojné Tvoje srdce, kým nebude viesť novú generáciu a vštepovať jej to, čo teraz možno nevedia oceniť - ale ver mi, že každý jeden z nich, keď príde do dospelosti, si nepochybne bude spomínať na angličtinu ako na jeden z najkľúčovejších predmetov základnej a strednej školy pre život. Som pyšný na Teba, že hráš v ich živote takúto dôležitú úlohu, hoci to oni, žiaľ, asi svojou nezbednosťou a nezodpovednosťou nechápu. Prajem Ti preto mnoho nadľudskej trpezlivosti. A strašne moc, ozaj moc Ti držím palce na tej najbližšej kontrole, nech Ti dopadne ok. Drž sa, Dzuli, maj sa pekne. Smile giving a hug

matej
Sun 1

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 80 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 80 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Matej St 3 október 2018 - 18:53

Ahojte, priatelia.  winking

Po rozpísaní každému zvlášť teraz kúsoček o sebe... Embarassed Mám sa vlastne dobre. Utorok a dnešnú stredu som mal v práci príjemné, zhruba sa darilo. Stresu nebolo veľa a nemám ani priveľký sklz s vecami, ktoré zaraďujem medzi tzv. nedorobky. Nejaké sú, ale neponáhľajú. Po práci som vždy bol pozrieť, čo nové v obchode, nakúpiac zobár drobností pod zub. Včera sa mi nepodarilo behať, lebo som sa naládoval obedom až o piatej večer, takže s plným žalúdkom som nemohol. Dnes zase sa mi kupodivu kvázi-pokazila nálada ku koncu pracovnej doby. Asi je to výhovorka - áno, myslím, že to nie je skutočné ospravedlnenie, prečo som nešiel behať aspoň dnes. Každopádne, zatiaľ čo celý deň som bol vďaka energeťákom relatívne veselý a rozbehnutý, okolo tretej som sa začal cítiť skleslo, deprimovane. Zatúžil som rýchlo sa spláchnuť domov a byť sám, takže som zahodil odvahu ísť do fitka a ísť sa tam trochu potiť. Ľudia bežne, aj keď sa necítia psychicky stopercentne, aj tak dodržujú svoje plány a keď raz majú cvičebný deň, tak idú cvičiť, hoci sa necítia úplne nadoraz perfektne. V tomto ohľade som teda ja prejavil dnes určitú slabosť, si myslím. sad and unhappy

Včera som sa celý večer hral na PC po práci a činky zostali v skrini. Embarassed Toľko teda kydania na seba. Čo sa týka niečoho pozitívnejšieho, všeobecne možno povedať, že to boli dobré dni. Flush je teraz na tom stabilne, dobre - BB-krém veľmi dobre zaberá a zjednocuje tón pleti tváre a líc. Embarassed Pretty good

Známku by som dal asi 2+. Ale možno iba preto nie 1-, lebo som mierne nevyspatý, zaspal som až po jednej. Thumbstone

Ďakujem za vypočutie. Želám Vám, kamaráti, krásny večer, dobrú noc a super štvrtok. Moon Vitaj

matej
Super!

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 80 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 80 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Hulk DF 365 1 St 3 október 2018 - 21:39

Ahoj všetci,
Pôvodne som chcel písať do témy čo ma dnes teší, ale chcem tu reagovat na prispevok na @Anjelik
Čo sa týka voľného času,tak nemusíš byť smutná, či frustrovaná z nič nerobenia,
normálny,alebo pracujúci človek má na seba cca.5 . hodín voľného času,z toho - 2 a pol na domácnosť,a rodinu,
čiže ti ostame cca.2,5 hodiny na seba, chápem a je úplne normálne , že si človek po šichte zdriemne,ci ľahne k telke, áno je to fáza relaxacneho a zabavneho odpocinku,netreba robit paniku,aj popri tomuto sa dá celkom jednoducho dopracovať k svojim koníčkom, záľubám, aktivitám, postačí aj dva dni v týždni,ked ne jeden,ja by som bol za tot spokojný,verim anjelik že si ten nejaký čas na seba ,ako aktivitu nájdeš a budeš so sebof spokojná.

Čo sa týka dnešku, tak som rád vecernemu polovareniu,mama zemiaky ,ja syr,
ďalej celý deň som na androide a hral som Fifa mobile fotbal, ešte ma to neprešlo a idem na dream leagie soccer,

Este jedna vec ale to sa zmienim v nejednom príspevku,

S pozdravom anti/fajny
Hulk DF 365 1
Hulk DF 365 1
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 183
Reputácia Reputácia : 28
Dátum registrácie : 18.07.2018
Vek : 45

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 +
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR,Cisordinol,Depakine chrono,Stilnox

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 80 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  anjelik Št 4 október 2018 - 8:04

Ahojte!

Ahoj Fajny! I love you
Ďakujem Ti veľmi pekne za povzbudenie!
Áno, máš pravdu. Na voľný čas cez týždeň ostáva veľmi málo času, akurát len hygiena a krátky odpočinok pred spánkom. No víkendy mávam zvyčajne len pre seba. A už veľmi dlhý čas len ležím, papám, mojkám vankúš...idem k ,,náhradnej rodinke,,... A preto je fakt, že som LENIVÁ  indifferent Rolling Eyes
No niekedy cítim také niečo, akoby sa moja duša tým odpočinkom, túžbou po láske pokúšala liečiť z toho čo bolo v minulosti. Akoby... Asi ani nie raz som sa zrútila a zlomila keď som bola veľmi mladá, v dospievaní, a odvtedy je to s duševným zdravím len čoraz horšie.
Nechcem nič rozoberať, určite to poznáte.
Plus som obrovské TRDLO Rolling Eyes
8 rokov vediem dopravu, kde sa dennodenne týram duševne. A si myslím, že sa bojím príliš vecí v živote, tak preto aj zmeny povolania. Aj keď, ja trdlo, sa od začiatku veľmi ničím very sad5
Som príliš citlivá, aj normálne veci čo patria k životu ma moc bolia v duši. Potom ich len rozoberám vo dne v noci.
Cítim niekedy niečo také, ako by to ,,vylihovanie,, a proste ležanie a mojkanie vankúša a túžba po láske bolo len také vyjadrenie sa duše že sa pokúša liečiť z minulosti...
Ale to ma neospravedlňuje, musím byť aktívnejšia.
Budem sa snažiť toto zmeniť. A veelmo veelmo držím palce aj tebe Fajny, aby sa aj tebe v tomto opäť darilo lepšie. Tak, ako si to predstavuješ, že by to bolo pre teba ideálne. Ak sa nám nepodarí, tak otvoríme tú ,,Monsters Inc.,, živnosť dancing laughing
Plus teda môj deň... Bol v pohode vlastne. Čo sa mi najviac nechcelo riešiť v práci, tak ten problém sa vyriešil sám od seba, a večer som strávila na dedine s ,,náhradnou rodinkou,, a ,,náhradným bračekom,,, čo bolo super Razz
Ďakujem za prečítanie, a všetkým prajem pekný dník I love you
anjelik
anjelik
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 383
Reputácia Reputácia : 132
Dátum registrácie : 14.03.2018
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F42.2, F60.6
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Fevarin 50mg 1-1-0, Prothazin

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 80 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  kimi2028 Št 4 október 2018 - 17:20

Ahojte kamaráti,
mám sa celkom dobre, ale na tvári nie je to veľmi vidieť. Vraj som v posledných dňoch nejaký smutný. Necítim sa takto, idú na mňa zrejme nejaké depresívne symptómy nášho ochorenia. Dnešok som strávil na stacionári, aj preto som unavenejší, ale tak dá sa. Odcvičil som i napriek tej únave celé fitko, čo je skvelé, že som sa prinútil niečo robiť. Trochu som sa zaoberal i šachmi, keďže ranking sa mi počíta už iným spôsobom. Odohral som totiž už 30 partii, tak nielen, že som pod 1400, ale pôjde to pomalšie k tým 1600 bodom. Keďže aj za víťazstvo nad silným súperom získam len cca. 20 bodov. ELO je len číslo a zaujíma ma skôr hra ako elo. Tá hra musí byť čertovský dobrá, hoci nevyhrám každý zápas. Pre začiatok 5-10 dobrých taktických ťahov v pozícii, nech má súper i strach o výsledok. Poviem si, že tak to bolo skvelé a som rád, že som si mohol zahrať.

Ahoj @anjelik, ďakujem ti za milé slová. Veľmi ma potešili. Hoci pracuješ, tak by som ti odporučil ti nájsť aj nejakého toho koníčka, aby si po práci mohla pri ňom lepšie relaxovať. Pre ženy je zrejme najlepšie to nejaké cvičenie pilates alebo zumba. To robí ženám dobre. Mohla by si skúsiť si dať to po práci.

Ahoj @matej aj tebe ďakujem za príspevok, veru kolená cítim. Je to zrejme z toho futbalu v utorok, ale nevadí. Niečo som si natiahol. Pokiaľ nechodím veľa tak ide to. Škoda je, že si si neodskočil do posilovne. Práve na depresiu je cvičenie skvelé. Mne to dnes veľmi pomohlo a neťahá ma to ešte do postele.

Ahoj @hviezdička, neboj sa písať i o horších veciach. Je to normálne, keď ti na začiatku cesty býva ešte zle. Preto sa zdôver o tom tu a poradíme ti určite niečo, čo by sa dalo zmeniť. Bude ti o niečo lepšie. Na tomto fóre sú milí ľudia Very Happy Teda aspoň ja nemôžem tu napísať na nikoho zle vecí.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2243
Reputácia Reputácia : 760
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 80 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Matej Št 4 október 2018 - 19:25

Ahojte, priatelia. Smile

Srdečne pozdravujem tu predo mnou píšucich - kimiho, anjelika a antifajnyho. Všetko dobré Vám prajem. winking A jedným dychom pozdravujem aj všetkých ostatných fórumákov, mám Vás skutočne rád - možno to znie príliš sentimentálne, ale veľa pre mňa Vaše písmenká znamenajú, ste mi základom voľného času, ako som si vlastne uvedomil, a sprievodcami na chodníčkoch všednej i nevšednej každodennosti... giving a hug Dojatie

---

Dnes sa mám asi dobre. V práci to odsýpalo, energeťáky zaberali. Zatiaľ som naďalej neprekročil tri malé plechovky denne (teda asi 240 mg kofeínu + chémia + cukor). Nedarí sa mi ísť na 2 plechovky, mám pocit, že 3 sú optimum na moju náladu a chuť do činnosti. Momentálne mám hlavne cieľ zabrániť navýšeniu na 4 plechovky, teda na 1 liter (320 mg). Najmä poobedia mám občas skleslejšie, akoby mi dochádzala energia byť proaktívny. Viditeľne sa to podpísalo na tom, že sa mi pri odbití piatej hodiny nechce nadčasovať a teším sa domov, hoci by som mal ešte trebárs ísť behať na pás do fitka. Vidina toho, že môžem ísť domov, ma v tento týždeň zatiaľ vždy zlákala. Je to moja chyba, bolo mi prioritnejšie si ísť odpočinúť, než zadosťučiniť predsavzatiam a cvičebnému programu. Inými slovami, dal som prednosť tzv. zóne pohodlia, ako to tuším nejak tematizoval vo svojich príspevkoch už aj kamoš Kimi. Skúmavý

Včera som večer ešte zametal, čistil perlátor z kuchynskej točky a hneď som aj vyčistil od kameňa kanvicu. Do noci som triedil nejaké papiere a dokumenty a narobil kopec smetia. Very Happy Ráno som stretol správkyňu a veci sa pohli v jednej nedoriešenej oblasti - totiž dlhuje mi správcovská spoločnosť nejaké peniaze, tak mám dôvod sa teraz viac tešiť, že sa ich možno naozaj dočkám.  sunny

Známka dnes asi 2+. Uf

Ďakujem za prečítanie. Ďakujem Všetko dobré. Super!

matej
Očko

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 80 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 80 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Tuto Pi 5 október 2018 - 5:57

Ahojte kamarátky aj kamaráti!
O dnešku môžem napísať len toľko, že som okolo druhej zaspal a o štvrtej sa zobudil, a to bez akejkoľvek chuti do ďalšieho spánku. Vyzerá to tak, že za chvíľku vybehnem do obchodu po čerstvé pečivo na raňajky.

Včera bol celkom plodný deň, hoci sa ma držala clivota (malá depresia, malá úzkosť, pocity osamotenia). Držalo ma to celodenne a rozhodne to nebolo príjemné. Držal som sa tak silne plánu a programu, aby som nemyslel a nepociťoval spomínané symptómy. Bol som aj vtedy rád, že som sa dostal na záhradu a vlastne tam je stále čo konať a vykonávať. Padlo mi to dobre a neželané prežívanie sa vyskytlo až doma. Záhradu čiastočne beriem ako akúsi ergoterapiu a mám to tam aj rád. Spolu s otcom som sa venoval tento raz najmä prešovaniu jabĺk, čoho výsledkom bola výborná 100% šťava, ktorú v obchode v takej biokvalite nenájdete.

Fyzicky to u mňa nie je slávne. Dlhodobo nevykonávam žiadne cvičenia a napriek známej psychohygiene veľa času trávim aj na posteli, kde zvyknem aj čítať. Uvedomujem si, že to nie je ten ideál čo čítam o spánkovej hygiene, ale často sa borím s neodôvodnenou únavu a práve toto mi teraz dosť strpčuje život. Veľmi rád by som sa zapojil do práce, ale spomínané (clivota, rýchla unaviteľnosť) mi nedáva veľkú šancu na dlhodobé zaradenie do zamestnania. Samozrejme sú tu ešte pseudoilúzie a vzťahovačnosť, čo sa však učím zvládať...

Kamarátky a kamaráti, majte sa čo najlepšie a nezabúdajme bojovať, všetkým držím palce. Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4791
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 80 z 84 Previous  1 ... 41 ... 79, 80, 81, 82, 83, 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore