Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Strana 74 z 83 Previous  1 ... 38 ... 73, 74, 75 ... 78 ... 83  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 74 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  Tuto Ut 18 október 2016 - 0:45

Podľa hodiniek, polnoc rozkrojila dni v podstate pred pár minútami a máme tu teda utorok. Mám ísť na kontrolu psychiatričke a injekciu. Nejaké tešenie sa na to by bolo od veci, snáď až neskôr, že som si to úspešne všetko absolvoval.

Momentálne som zvedavý na zaspávanie, včera som to "dal" o štvrtej nad ránom, ale dnes by som potreboval vstávať a fungovať tak o deviatej. Budík mám natočený na túto hodinu a následne po raňajkách, cigarete a hygiene vyrážam na polikliniku.

Zaspávanie veľmi optimisticky odhadujem na jednu až druhú hodinu nočnú. Ani neviem, či si môžem dovoliť nejaké to čítanie, alebo pokľudnejšiu zábavu na NB-Nete. Pravdepodobne budem ticho relaxovať a dúfať v spánok.

Prajem vám všetkým noc zavŕšenú rannou čerstvosťou a pocitom dobrého vyspania. Tuto

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 74 Cats_sleeping_with_dogs_6

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 74 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  Tuto Ut 18 október 2016 - 2:37

Tak som si pekne poležal, následne som si dal cigaretu, umyl som si zuby a som zase tu. Vlastne by som bol aj rád, keby som tento príspevok radšej ani nepísal, a to z toho dôvodu, že by som spal.

Netuším ako tipovať ďalšie hodiny. Tretí Gerodorm by som si už asi nedal. Ani sa mi nechce predstavovať si, ako budem u doktorky omámený sedatívnymi účinkami spomínaného lieku. Mám dojem, že teraz mi najviac Gerodorm zaberá v ranných hodinách, že je fakt ťažké prebrať sa zo spánku. Naopak, na zaspávanie jej jeho účinok mizivý.

Ale predsa: Pokúšať zaspávanie budem do piatej hodiny rannej, snáď dovtedy už aj zaspím. Okolo šiestej by som išiel na čerstvé pečivo a zasa sa pokúšal po návrate o zdriemnutie.

Prajem pekný deň

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 74 Reverse-1241698442_snoring-elephant

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 74 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  Tuto Ut 18 október 2016 - 3:35

3:36

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 74 Images?q=tbn:ANd9GcSIrmHbK-V2WCnRU4Ag5_l2Mhbt5tpfEetEe5EczaVO6EdK1jF2Tw

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 74 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  Tuto St 19 október 2016 - 0:00

Som primerane nadopovaný lekami na spanie už od pol jedenástej. Doteraz som ticho ležal v obľúbenej spánkovej polohe. Dúfam, že sa organizmus nevzbúri a celkovo budem dlho hore. Zaspanie odhadujem na jednu hodinu nočnú.

Zajtra idem znova MUDr., tak som sa pripravoval, čo jej vlastne poviem. Mierne mám obavu, aby sa tie lieky čo mi prípadne vymení neboli ešte horšie, ako mám.

Čakajú ma aj injekcie, tak hurá.

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 74 Images?q=tbn:ANd9GcT-DUY_RztLEAVz4ATPNxGMbWsTSLT_76KjCK-ImH9I07LEBp6sAA

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 74 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  Tuto Št 20 október 2016 - 0:10

Inšpirácia v tejto "spacom" príspevku je zníženie Amisulpridu po kontrole u MUDr.

Pripadá mi akési zvláštne, že si dám do tela akúsi chémiu ...a po pár hodinách, dňoch, týždňoch sa správam ako zmenený človek. Som to ja? Čo vlastne zo mňa zostalo? Čo som skutočne? To pred chorobou, počas nej, alebo po užití pirúl. Kde je tá reálna normalita? V podstate cudzí človek v bielom plášti si podľa nejakej tabuľky určí, že toto som "ja" a nariadi "mi?", aby som to bol zase "ja". Následne kvôli tej jeho určenej normalite ma "potešujú" medikáciou, ktorá má vrátiť moje predhospitalizačné "ja1" z chorobného "ja2" do "ja3", ktoré však už nevykazuje presne to, čo je vlastne "ja1". A tak mi "biely plášť", teda cudzinec, nakoniec, možno aj za pomoci elektriny do hlavy, nájde stav mojej "normálnosti". Zase sa môžem len spýtať: Som to ja?

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 74 Self-image


Naposledy upravil Tuto dňa Št 20 október 2016 - 5:37, celkom upravené 1 krát.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 74 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  Tuto Št 20 október 2016 - 2:13

Čas zase pokročil a samozrejme nespím. Neteší ma to, už včera to bolo dosť otázne. Zaspávanie je pomerne nanič. Teším sa však na ráno, lebo každé ráno je tak trochu začiatkom príbehu či života. Nevieme čo sa udeje a snáď to bude pozitívne. Som na to všetko zvedavý, škoda každej minúty...
Woow

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 74 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  Tuto Št 20 október 2016 - 6:00

Neviem či som prekvapený milo,či nemilo, ale vstával som 5:30. Spať som mohol tak 3 hodiny. Cítim sa sviežo, práve som sa naraňajkoval v podobe banána a ľahkej kávy. Po šiestej plánujem vydať sa do supermarketu pre pečivo na raňajky pre našich. Uvažujem tentoraz o kúpe slaného pečiva. Odhadujem, že obchod bude prázdnejší okolo šiestej, keď zamestnanci z priemyselnej časti už budú musieť byť v zamestnaní. Ostatok nákupu, okrem toho pečiva, bude tvoriť pravdepodobne nejaké mlieko a pozriem sa aj po akciových výrobkoch.

Neviem, ako u vás, ale tu kvalitne prší, Dáždnik je povinnou výbavou von. Dúfam, že sa mi dnes podarí aj prechádzka. Ostatné je vlastne rutinná a všedná záležitosť. Snáď ešte len toľko, že budem spokojný, ak budem menej fajčiť.

Dobré ráno a podarený deň praje Tuto

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 74 Cat-cute-gif

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 74 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  Tuto Pi 21 október 2016 - 2:20

Dnes by to malo byť so zaspávaním pohoda. Žiaľ, nie je to vôbec tak. Ľahkovážne som uvažoval, že keď som vstal cca o 6:00 krásne zaspím okolo desiatej. Ha!

Momentálne som si už svoje odležal, ale stále som bdelý. Trápi ma to. Oči mám ako angorský králik. Pred malou chvíľou som si dal cigaretu a zasa vyčistil zuby. Len zaspať. Sakra.

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 74 Dbgspring2011153-400

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 74 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  Tuto Pi 21 október 2016 - 22:58

Pomaly sa sťahujem do mojej izby s tým, že sa chystám na nočný oddych. Vstával som omnoho skôr ako je u mňa obvyklé. Je pravda, že som si v doobedí na hodinu zdriemol, ale snáď sa až tak veľa nestalo. Dovolím si napísať, že zaspanie by mohlo byť "nastavené" už aj niečo pred polnocou. Uvidí sa. Už si nutne musím vyregulovať spánkový režim, lebo ten chaos okolo spania začína na mňa negatívne pôsobiť a má vplyv na celý daný deň. Ani sa mi nechce myslieť na normálnu prácu, keby som bol dlhodobo nevyspatý. Jednoducho:
dlhodobé turbulencie v spaní = zhoršujúca psychika = zlý zdravotný stav =? nemocnica

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 74 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  Tuto So 22 október 2016 - 23:53

Ako by to už len bolo, keby som sem dnes nenapísal. Za malú chvíľku bude nedeľa, ale osobne som si tento deň urobil už v sobotu. Veru, veru. Spal som až do doobedia a apo zobudení som bol až prekvapivo čerstvý. Dokonca sam po hygiene išiel na prechádzku a po nej na nákup. Túto sobotu som znova urobil tradičnú chybu, že som si hodinu podriemal okolo tretej, a to ma aj mrzí, lebo sa to zvykne preniesť do času zaspávania. Tentoraz som vlastne v čase zaspávania optimista, lebo si tipujem, že o tej jednej by som aj mohol...

Inak nič zvláštne alebo prekvapujúce sa u mňa nedeje. Keď môžem doplniť, tak vlastne celý deň mám sucho v ústach, všade tak (aj dlhodobo) nosím so sebou fľašu vody.

Tak mierne dúfam, že zajtra po vyspaní budem čulý aspoň ako dnes. Uvidí sa.

Zatiaľ vám všetkým prajem dobrú noc, snáď aj so skutočnosťou, že zajtra vstávame do voľného, oddychového a pohodového dňa.

S pozdravom Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 74 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  Matej Ne 23 október 2016 - 21:00

Ešte nejdem ja spať, ale chcel som Ti do témy napísať, @Tuto, že na Teba myslím a že reku Ti prajem pokojnú buvačku s peknými snami - nech gerodorm zaberie a Ty si budeš môcť v pohodke odpočinúť a zajtra sa s radosťou v primeranom čase pustiť do príležitostí nového rána. it is perfect

Drž sa! Polícia
Spím

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 74 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5067
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 74 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  Tuto Ne 23 október 2016 - 22:13

Ahoj Matej,
a ja som veľmi rád, že si aj sem prispel. Práve som si dočítal Tvoj príspevok nižšie na fóre ohľadom budúcnosti a perspektívy Tvojho ďalšieho študíjneho a prípadne publikačného pôsobenia. Osobne mám názor, že by si aj na to mal, čo vidno aj na fóre keď prispievaš. Nerobí Ti žiaden problém napísať aj dlhší konštruktívny príspevok a Tvoje písanie má dlhodobo "hlavu aj pätu". Viac však "poradiť" neviem. Je to len a len na Tebe a koniec koncov, keby Ti aj niekto dával nejaké "rozumy", tak dbaj na to, že on/ona za Teba Tvoju budúcu "púť" neodchodí a ani nebude niesť žiadnu záťaž s tým spojenú.

Veľa úspechu praje budúcemu Mgr. kolegovi Tuto!

.......................

Táto nedeľa bola v duchu včerajška, hoci som bol aj na záhrade, aj som sa znesiteľne prešiel. Vstával som o deviatej hodine a bol som tomu ešte aj rád. Za relatívnu chvíľu bude už pondelok, teda sa budem musieť čo najviac "stlačiť" ranné zobudenie už pod ôsmu hodinu. To sa mi doteraz sakra nedarilo, ale v rámci perspektívy by to možno bolo dobré. Hlavným dôvodom na takéto správanie je najmä skutočnosť, že zamestnanie na VPP sa mi veľmi ťažko hľadá
takže mi neostáva nič iné ako poškuľovať po viac hodinách v zmysle TPP.

Zaspávanie racionálne odhadujem okolo jednej hodiny, teda v chápaní bežného dňa, a to 16 hodín bdenia a 8 hodín spánku. Či sa zadarí vlastne ani neviem, samozrejme si pomôžem aj malým podvádzaním v duchu užitia spánkových liekov.

Zajtra nemám na pláne nič príliš zaujímavé, ale mal by som asi ísť s otcom na kopanice (záhradu) vypomôcť s dorábaním zazimovania. Osobne si myslím, že by som tam aj čosi mohol byť nápomocný a slušalo by sa, aby som tam jednoducho bol.

Na záver snáď len klasické: dobrú noc, hodnotný spánok a svieže zobudenie!
Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 74 z 83 Previous  1 ... 38 ... 73, 74, 75 ... 78 ... 83  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore