Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Strana 75 z 83 Previous  1 ... 39 ... 74, 75, 76 ... 79 ... 83  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 75 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  Matej Ne 23 október 2016 - 23:09

Ďakujem Ti, kamoš @Tuto, za priateľské povzbudenie a podporu. jumping

Čo sa týka hľadania TPP, vedel by som si Ťa predstaviť ako vrátnika v nejakej inštitúcii alebo inej budove. Proste niečo na spôsob toho SBS, čo si už raz robil, ale tento raz by si prevažnú časť osmičky sedel, a nie stál. Mal by si priestor pre čítanie kníh, internet, občas by si vybavoval svoju agendu, odkazy, telefóny, či poskytoval informácie. Keďže by si často sedel, tak sa nádejam, že by sa Ti neopakovala tá päta, alebo ten odtlak, čo si mal vtedy v SBS. Finančne je slabé, možno minimálka, ale tak od januára je minimálka 430 brutto, čo znamená, že k svojmu dôchodku prirátaš čistých 340 plus azda straváče. To je spolu s dôchodkom už zaujímavé číslo. Stresovosť neviem dobre posúdiť, ale snáď ide o pokojnejší džob. Nevýhodou môže byť niekedy nuda a vlečenie sa času. Vzhľadom na Tvoje vzdelanie a intelektové schopnosti to nie je práca, ktorá by bola Tvojím top, ale vidím to perspektívne čo sa týka zdravotných možností. (A čo sa týka fajčenia, asi by vrátnik mohol občas odskočiť pár metrov von..., čo je pre Teba plus).

Raz som sa hlásil na pozíciu vrátnika na jeden úrad tu v meste. Odpísali mi, že aktuálne nemajú voľné miesto. Možno dať o sebe vedieť životopismi na všetky možné úrady, inštitúcie, školy, vrátnice v širokom okolí by zvýšilo pravdepodobnosť, že akurát sa trafíme na uvoľnený flek.

Nechcem Ťa, Tuto, nijak podhodnotiť tým vrátničením, práveže si myslím, že máš na veľa a si intelektovo zrelý človek so super rozhľadom a vzdelaním. Iba tak rozmýšľam nahlas nad Tvojimi zdravotnými limitmi v súčasnej dobe a páčilo by sa mi, keby sa Ti práve toto vydarilo, vedel by som si Ťa na isté životné obdobie v tejto brandži predstaviť, kým ochorenie nenadobudne ešte kvalitnejšiu remisiu. A zo svojich akožepovinností by si mohol možno zúročiť angličtinu, nakoľko, ako vieme, sú "budovy", kde na vrátniciach občas treba vybaviť vstupujúceho cudzinca. Smile

Prajem Ti príjemné zaspávanie a dobrú noc, Tuto. cyclops
m.
Tornado

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 75 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5067
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 75 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  Tuto Po 24 október 2016 - 1:28

Ahoj Matej, práve som vzdal prvý pokus o zaspanie, takže po napísaní príspevku idem do toho znova. Kedysi, keď som sa prisťahoval do TN robil som recepčného vo fitku, bolo to celkom fajn, ale šéf bol strašná hnusoba. Veď sa mu tam zamestnanci striedali ako špinavé prádlo. Len raz som zachytil celý rozhovor s jeho kolegom podnikateľom. Bolo to najmä o zdieraní zamestnancov a prístupe k nim. V tedy som bol dosť neskúsený a doslova ma to šokovalo. Bol to úplný protiklad tom, čo nás učili o riadení ľudských zdrojov na VŠ. Dorobil som si smenu a už ma tam nevideli. Tam kde sa pokladajú zamestnanci za handry a skoro otrokov pracovať nebudem. Nechápem sám seba, že som tam mesiac vydržal. Navzdory všetkému som bol prekvapený, že som dostal celú výplatu na účet.

Inak aj Tebe dobrú noc.

..........................

Momentálne so spaním pomerne bieda, užil som Gerodom nad rámec doporučenia doktora (práve teraz). Už mi zostáva len polihovať a čakať príchod zívania, zatvárania viečok a podobne.

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 75 Boss_dog_angry_pointing_employee_lg_nwm

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 75 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  Tuto Po 24 október 2016 - 3:15

Tak osobne neviem, či je to práve výhra, ale v tejto hodine by som fakt si želal spánok. Vyše troch hodín tu máme pondelok a keby som bol zamestnane a mal ísť trebárs na siedmu nebol by asi zamestnávateľ nadšený.

Teraz polihávam a ťažké je mi aj čítať. Sakra!!!! Tak by som rád spal. že to nie ja ani možné.

Tak len dobrú noc! Tuto

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 75 Images?q=tbn:ANd9GcTdUFS4iU-V6XTgrHbMFKkganEhFw6M0EqMSNMpo9krtAfGwNRHpA

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 75 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  Tuto Ut 25 október 2016 - 0:53

Hmm... cítim sa unavene, ale spať sa mi nechce. Práve to tu vypínam a prajm dobrú noc.

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 75 314908756_833396

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 75 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  Tuto Št 27 október 2016 - 22:05

Stane sa, že myslievam na to, čo bolo dávnejšie, teda hlavne môj život. Na to, ako ho tá choroba rozvrátila. Na poslednej kontrole mi psychiatrička povedala, že som dlhodobo kompenzovaný. Ďakujem pekne! Necítim sa po duševnej a aj fyzickej stránke nejak zvlášť fit. Myslím si, že na progres rezervy stále sú. Fyzické záležitosti sú pomerne jasné, teda zásadná je schudnúť, dbať na poživeň a cvičiť. U toho psychického je to komplikovanejšie. Dobre viem, že som mal omnoho lepšie dni, oproti tomu čo bolo. V tie horšie dni som mal hlasy, z TV vysielania sa ma týkal mnohé vety a obzvlášť reklamy boli silné. Cítil som že na ulici mi bolo dosť hrozne, bol to taký ohrozujúci pocit... Dobré dni som prežíval úplne opačne, ten ideál bol asi taký, že som vstal v potrebnej hodine, dostavil sa do práce, brigády, dobrovoľníckej činnosti a primerane požiadavkám nadriadeným som fungoval. Následne po takejto činnosti som približne hodinu až dve venoval športovej činnosti (fitko, beh, boj. umenie...). Večer som mal vyhradený na duševnú činnosť väčšinou v podobe kníh, PC, dokumentov a občas aj film. Bolo to pekné obdobie. king

... a teraz mi ktosi povie, že práve to, že keď sa cítim neodôvodnene unavený, pasívny, občas "počujem" hlasy, pri práci (napr. záhrade) to je poriadna slabota, zaťažko mi ráno vstávať, zaspávam 2-4 hodiny... , že som DLHODOBO KOMPENZOVANÝ !!!!!!! "Štve ma to!!!!!!"
shooting2

...................

Teraz plánujem prípravu na nočný oddych. Bol by som rád, keby som neprekročil doporúčanú dávku Gerodormu (2tbl.) a zaroveň zaspal okolo tej jednej hodiny. Dovtedy by som bol potešený čítaním a možno nejaký ten Net. Uvidí sa.

Nech je zajtrajšok pre vás (aj mňa) lepší ako dnešok a to s nekonečnou platnosťou. Tuto

Pekný víkend prajem!

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 75 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  Tuto Št 27 október 2016 - 23:53

Zhrnuto, deň bol na 2-3, takže som pomerne spokojný. Chystám sa na spánok, teda to znamená niečo ľahšie a malé do žalúdka (mám tu jablkovo-škoricový kompót), následne cigareta, opätovné umytie zubov, vyvetranie miestnostu... zalahnutie a pokusy spať. Hmm... Ani som asi nič svetaborné nenapísal, ale skutočne akrobatické skoky na trampolíne nečakajte.
jumping2

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 75 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  Tuto So 29 október 2016 - 2:16

Akoby to bolo, keby som sem ten riadok dva nenapísal? Pravdepodobne by som kľudne odfukoval s tým, že spím. Momentálne však som sa prišiel vyžalovať na fórum. Keby som aspoň vedel, kedy môžem dúfať v spanie a nie sa tu nespokojne prevaľovať. No čo. Vybehnem na cigu, opláchnem ústa a zuby a možno si niečo nudnejšie prečítam, aby sa mi lepšie zaspávalo.

Dobrú noc a super zobudenie praje Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 75 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  Tuto So 29 október 2016 - 23:41

A tak tu dumám a premýšľam. Na hodinkách mám už posunutý čas dozadu, uvidím čo bude zajtra s mobilom, či ho treba prestaviť. Alebo žeby automaticky? Túto sobotu pravdepodobne spať nebudem, chcem tým vlastne napísať, že za cca pol hodinu bude už nedeľa. Na spánok sa teraz ešte zvlášť nechystám, hoci niektoré procedúry k nočnému odpočinku už vedú.

Vlastne ani moc dobre nerozumiem tomu, ako to v poslednej nemocnici vo V. Záluží dokázali, že som spal ako podľa rozkazu. O šiestej ráno bol budíček, o jednej poobede hodinový odpočinok, o deviatej "malá večierka" o desiatej nočný kľud. Pomerne presne som vtedy vstával aj zaspával. Či to tými liekami, alebo režimom... netuším. Dokonca som občas užil len jeden Gerodorm a ten nočný občas ani nebolo treba. Niekedy nám dali výnimku ohľadom pozerania TV, a to bolo dopozeranie filmu, seriálu po začatí nočného kľudu. Nechápem ako to dokázali. Iba ku koncu hospitalizácie som sa im tak trochu "sypal", a teda som zaspával v doobedí takmer všade.

Teraz sa blíži dvanásta resp. jedenásta hodina a špekulujem, čo by ma bavilo robiť, a zároveň, aby sa nejednalo o nejakú rozrušujúcu činnosť. Zatiaľ by som to videl na Net a neskôr čítanie.

S pozdravom a želaním peknej 25 hodinovej nedele, Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 75 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  Tuto Ne 30 október 2016 - 2:11

Práve sa už len tak narýchlo pripravujem k spánku. Miestnosť je dôkladne vyvetraná aj zuby čisté a tak už len tá záležitosť, že zaspať. Čas predtým som premárnil na Youtube, v podobe zábavy. Teraz len dúfam, že zaspím v dobrom čase.

V skratke asi všetko. Pekné sny a žiadne nočné mory. Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 75 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  Tuto Po 31 október 2016 - 1:07

Veruže hej! Práve sa mi najlepšie "poskakuje" a možno ani by som do vatry neskočil, ale pekne ponad ňu. Clivota veru žiadna, len chuť ujúkať ma v tejto noci láka. Keby ešte dajaká farajerôčka bola, dnes by som ju pozvŕtal v kolečku. Bohužiaľ batôžtek čo nosím na predku nie je plný darov pre dievky, ale zásoba toho môjho sadielka, čo som sa z jari do jesene vypásol. Tak mi nič iné nezostáva, len počas zimy aj na tie železiská sa vrhnúť a namiesto tancovačky a hlavne hodov po nej, tie železiská stískať a tlačiť kdesi nad gebuľu. Na jar, keď sa vtáčiská v každom kúte začnú húsť pesničky krajšie od najznámejších muzikantov, vyleziem z chalupy a ani Dunčo ma nespozná. Ruky sťa lopaty, hruď pevná, opasok o štyri dierky posunutý a nohy priam ako pevné duby. Tak to by sa mi ľúbilo. Aj! Neni som ja do starého železa súci. A možno aj nejaká tá frajerôčka sa postupne nájde, aj práce sa nebojím, lebo aj to moje vychrapovanie v nociach sa dostalo do dobrých koľají.
Cvik 4 Rolling Eyes Exclamation Exclamation Exclamation

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 75 Skok

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 75 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  Tuto Ut 1 november 2016 - 0:34

Momentálne je to so mno tak napoly. Na jednej strane cítim klasickú únavu z dňa, la na druhej strane je otázne zaspanie. Ani nemá pre dnešok čo dodať...

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 75 P10

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 75 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  Tuto Pi 4 november 2016 - 23:43

Je niečo pred prelomom dní, za pár minút tu bude väčšinou obľúbená sobota. Prekvapivo vonku je rušnejšie, ako by sa na takúto hodinu slušalo. Myslím si, že to budú asi cestujúci z autobusu, alebo podobne.

Momentálne sa cítim celkom dobre, ale pred hodinou ma tak trochu obťažovali hlasy. Mrzí ma to dvojnásobne viac, a to preto, že celý deň bol od nich pokoj a dúfal som , že to tak dotiahnem až ku spánku.

Za malú chvíľku si dám nočnú medicínu v podobe tabletky Gerodormu. Snáď by sa mohlo podariť zaspať. Možno ešte vybehnem na cigaretu na prerobený balkón. Vôbec, komplet celý panelák je iný ako v lete, máme na ňom jasné farby a dokončujú sa úpravy poslednej strany.

Čo sa ešte týka spania, resp. zaspávania, tak dnes si robím nádeje a dúfam, že tbl mi napomôže k rýchlemu zaspaniu.

Všetkých vás zdravím a prajem dobrý a plnohodnotný spánok.

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 75 Images?q=tbn:ANd9GcQxI_5TapPOQLmNmWDl2qA4R7tXTqsA1YujCudUB73SZ2f_tPzmtg

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 75 z 83 Previous  1 ... 39 ... 74, 75, 76 ... 79 ... 83  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore