Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Strana 66 z 83 Previous  1 ... 34 ... 65, 66, 67 ... 74 ... 83  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 66 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  Tuto Pi 26 august 2016 - 1:46

Ani neviem ako to napísať primeraným spôsobom. Včera som totiž zaspal okolo druhej v noci a spal som s malými prestávkami až do 18:00. Pre tento 16 hodinový "prešlap" sa však neodsudzujem, včera mi akosi nebolo príliš dobre a ten spánok ma z toho pomerne dostal.

Teraz odhadujem zaspávanie cca 2:00. Bol by som rád, keby sa do dnešného programu zmestila aj záhrada pre niekoľkodenný problém so zatepľovaním paneláka a hlukom.

Momentálne som užil dva Gerodormy, ešte necítim efekt, tak asi dám cigu, umyjem znova zuby, vyvetrám a dúfam, že zaspím. Toť vše.
Dobrú noc! Praje všetkým Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 66 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  Tuto So 27 august 2016 - 0:18

Priznám sa, rád by som už teraz zaspal. Na neďalekej lavičke sa však usadila nejaká parta. Kričia, rehocú sa, tvária sa, ako by im to tu celé patrilo... Mierne mi to vadí, ale mám dojem, že už sa pomaly zberajú. Už som užil doporučené maximum liekov na spanie, teda 2XGerodorm. Spať sa mi aj tak nechce. Ešte pozriem čo sa deje v TV a budem sa snažiť niečo neutrálne čítať na dobrú noc. Snáď do tej jednej ma spánok chytí, Dovtedy, samozrejme nevynechám (sprostú) cigaretu.

Dobrú noc a krásne ráno praje Tuto Sleep
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 66 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  Tuto Ne 28 august 2016 - 2:33

Tak, dve a pol hodiny už minuli, nerozumne som práve teraz užil už 3. Gerodorm. V následkoch si vybavujem však len to, že mám šancu zaspať. Chcel by som dnes a zajtra spať na chalupe, ale v prípade nespania túto noc, by som si to nemohol dovoliť. Osobne si myslím, že spánkový režim mám v pomerne veľkom chaose. Ťažko sa mi to dáva dohromady, ale reálne, keď už to vyzerá OK, zasa sa niečo rozbije a vtedy už som zasa mimo normálu. Verím, že vy také problémy nemáte a keď tak 1-2 týždenne, čo sa dá dobre znášať. Tak vám prajem pre túto noc dobré spanie a pre ráno, dobré ráno. Vivat nedeľa!

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 66 Sweet-happy-sunday

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 66 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  Tuto Po 29 august 2016 - 0:28

Čo ešte k téme napísať? Snáď len toľko, že dnes máme sviatok, takže pracujúci si môžu ešte ráno podriemať bez výčitiek. Osobne sa chystám užiť ešte jeden Gerodorm a tak mierne sa unaviť čítaním. Samozrejme okrem toho ma už netrpezlivo čaká v krabičke cigareta a isteže aj zubná kefka sa ma nevie dočkať. Prekvapuje ma, že na ulici je teraz kľud. Čakal by som niečo hlučnejšie, ale fakticky dnes je to akosi potichšie. Tento týždeň bude pravdepodobne taký kľudnejší. Totiž v tom minulom som všetky nutnosti porobil, takže to bude najmä o záhrade-obchode-doma + nejaká prechádzka. Premýšľam, že ak sa primerane vyspím zostanem na noc na záhrade a budem sa tam venovať viac čítaniu niečoho zaujímavého. Uvidím... Ako tak pozerám som sa relatívne rozpísal,
tak prajem dobrú noc všetkým. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 66 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  Matej Po 29 august 2016 - 23:35

Je pol dvanástej, ešte nespím. Trochu som surfoval po fóre a kde-tu napísal dajaké príspevky. Mal som chuť sa vykeciavať. Občas nenapíšem na fórum pomaly týždeň. A inokedy napíšem na fórum aj 5 príspevkov v jednom dni. Je to také pestré tie naše nálady a chute. Ešte sa necítim príliš ospalý. Spím Ale už sa mi aj zívlo, tak možno predsa len dovolím telu odpočinok, hoci osobne by som bol radšej, keby ešte nebola taká pokročilá hodina.

Prajem Vám kvalitný spánok, menovite pozdravuje Tuta (@Tuto). Dojatie 2

Dobrú noc, kamaráti. Smile
Únos

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 66 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5067
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 66 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  Tuto Ut 30 august 2016 - 0:32

Ahoj špeciálne Matej, ale aj všetci!

Teší ma, že si zavítal aj sem do "mojej" témy, čo sa vyžalovávam, keď mi spánok t.j. zaspanie pripadá akési ťažšie akoby som si želal. Dnes máme pracovný deň a poznať to aj na okolí. Jednoducho je kľud, návštevníci barov, krčiem aj pohostinstiev sú skôr doma, aby mohli vstať na šichtu. Žiaľ som výnimka, a to nielen s tými podnikmi, ale žiaľ aj so zamestnaním. Niekto by možno podotkol, že ten sa má, ale nie je to tak. Ten kto pracuje mrkne sem-tam na hodiny a teší sa, že už polka zmeny je fuč, ale iný by dal neviem čo za to, aby mohol pracovať na jeho mieste a posledný si len utrie slzu a zahreší, že všetko mohlo byť inak keby...

Momentálne sa už teším na spánok, práve si vetrám izbu, teda pripravujem sa na spánok. V poslednej dobe ani neviem ako definovať svoj psychický stav. Áno, písavam únavu, pasivitu, občas hlasy, tabakizmus, ale je tam ešte čosi "za oponou", čo neviem presne pomenovať. Je to akási zmes drobností, do ktorých neradno špárať. Pokiaľ by som sa mal pokúsiť, tak by sa tam našli rôzne strachy, zmätenosť, polihovanie, odkloniteľná depresia... Príznak ako taký zvládam, ale keď je to všetko v kope mierne sa mi z toho "roztrasú kolená".

Prajem vám dobré spanie a zobudenie sťa rybička. Tuto

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 66 Yumm-cute-clipart-1
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 66 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  Tuto Št 1 september 2016 - 0:18

Pomaličky smerujem k zaspávaniu. Plánujem vybehnúť na cigaretu k oknu, umyť zuby, povypínať techniku, prehltnúť pirulu Gerodormu a pravdepodobne niečo nudnejšie prečítať a s trochou šťastia zadriemať.
Dobrú noc a pekný sviatok. Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 66 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  Tuto Št 1 september 2016 - 2:41

Oj!
Tak tentoraz to nevyšlo. Už nebude dlho trvať a z kostola sa ozvú tri vzdialené údery na zvon. Užil som už dva celé tabletky na spanie, čo je maximum. Nezabrali. Teraz si užívam kľud čo tu mám. Obvykle v takomto čase sú cesty poloprázdne a ľudí na uliciach nevidno, jednoducho spia, a tak je to asi aj teraz. Rozmýšľam, že chvílu zotrvám na Nete resp. TV. Možno čosi zaujímavé dávajú. Som troch smutný z toho môjho pošramoteného zaspávania,

Dobré ráno! Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 66 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  Tuto Št 1 september 2016 - 4:19

Blíži sa päť hodín. Som nevyspatý a svieži. Sakra!!!

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 66 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  Tuto Pi 2 september 2016 - 0:46

Práve teraz už budem musieť myslieť, že to nie je až tak k smiechu. Spať sa mi nechce za dva dni a noc som naspal len 2h30´ hodiny. Momentálne sa mi spať však nechce. Mám v sebe 2X Gerodorm, za chvíľu užijem tretí. Bol by som veľmi rád aspoň slabšej ospalosti. Hlavne dúfam, že si dnes nepozriem Ničiteľov mýtov a hlavne ich prespím. Lieky užívam presne podľa predpisov, ale dlhodobé bdenie ich môže "taranovať a preraziť". Chcem spať aspoň 7 hodín. Spolieham na depot.

Dúfam, že spíte a prajem ľahké zobúdzanie. Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 66 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  regina Pi 2 september 2016 - 8:50

Som si vedomá, ze to, co plati pre jedneho neplati pre druheho, preto len nizsie popisem ako som sa ja teraz v kritických mesiacoch s liekmi na spanie s vedomim dr. "pohrala". Vzdy jej poviem co ako zabera, nezabera, cim je to sprevadzané, kolko po ktorom lieku spim a ona mi odporuci inu moznost - vzdy vsak podla potreby. Nehovorim o schizopriznakoch teraz, tie som v poslednom case nemala. Mam dojem, ze spolupracujeme. Podla mna ani ona nevie ako co komu zaberie a po dlhsom case to uz fungovat zas nemusi, lebo clovek je uz niekde inde. To ako mi medikacia funguje, si viem preverit len sama, najma ked si ju sledujem a sledujem aj svoje stavy.

Tuto, ked tu citam tieto tvoje riadky, vsimla som si, ze ten Gerodorm beries dlhodobo a mam dojem, ze ti moc nezabera. Neraz pises, ze si vzal max. davku a spis len kratko. Psychiater na jeho uzivani stale trva? Verim, že su aj ucinnejsie moznosti, nerozmyslali ste o inej medikacii na spanie?

---------------------------------------------------

Mám teraz za sebou dlhsie obdobie zhorseneho spanku. Mne ked Diazepam prestal na noc zaberat, dr. mi hned menila medikaciu na spanie, hlavne preto, ze videla, ze sa mi nalady riadne striedaju a mavaju mnou. Dlhsie som uvadzanie do spanku riesila Hypnogenom. Nakoniec som i to sama zmenila, pretoze to pomahalo len na par hodin a trebalo ho potom kombinovat s Lexaurinom. Ten som mala odporucený podla potreby aj cez den. Cez den som ho neuzivala. Nechcela som sa tlmit, aby som bola výkonná. Zistila som vsak, že malo v noci spat a cez den byt vykonná mi stavy zhorsuje. Tak som skusila nacas sa spomalit a vziat ten Lexaurin pocas dna a potom o nejaký ten den zas si nedat na noc Hypnogen. Sama som sa cudovala, ze pocas dna som bola len o nieco menej výkonnejsia, nemala som pocit tlaku vsetko okamzite riesit a robit a na vecer som uz bola normalne unavena a samo ma bralo na spanok. Uz par dni neberiem nic na spanie a ani na upokojenie. Zda sa, ze to ze som sa s tým "pohrala" prospelo.

Túto noc som aj ja bola hore do druhej, mali sme navstevu a potom som sa zdrzala aj na nete a aj pri upratovani po navsteve. Viem, že vramci psychohygieny a denneho rezimu to nie je OK. Vravela som si, ze by som mala spat aspon do 9tej. Zaspala som bez lieku a zobudila sa na to, že mi svieti slnko do postele napriek stiahnutým zaluziam. Takze som spala "len" do 7mej, teda 5 hodin.
Verim, že po obede este nieco dospim. Zistila som, že ked sa na obed najem a trebars dam aj kavu, i tak ma berie na spanok. Akosi ma uz aj mysel prestala rozrusovat, ukludnila sa. Zda sa, že sa z krizy dotavam. Spustilo ju kadeco a je sprevadzana stresovými udalostami v rodine, ktoré sa ma silno citovo dotýkaju.

regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 667
Reputácia Reputácia : 295
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 66 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  Tuto So 3 september 2016 - 2:25

Ahoj regina,
ďakujem Ti, že si navštívila túto tému. Čo sa týka medikamentov na spania, mal som to ho už veeeľa. Najviac sa osvedčil práve Gerodorm. Skutočne ho beriem snáď až pridlho. Do určitej miery sa neodporúča brať ho tak dlho, ale je tam výnimka pre psychotikov.

Gerodorm už beriem roky. Doporučené užívanie sa zhoduje s medikáciou čo som dávnejšie mal vo Veľkom Záluží. Občas si pomením dávkovanie v podobe zníženia, v dobrých časoch, až na štvrť tbl. za noc. Momentálne si dávam za noc 1-2tbl. 2tbl. je maximálna dávka doporučená od MUDr.

Neviem o ničom účinnejšom, čo by som mohol užívať a zároveň malo menšie, alebo podobné nežiadúce účinky. V súčasnosti to ani neriešim. V prípade, že spánok skutočne nevyhnutne potrebujem (noc, dve bdenia alebo veľmi slabého spánku) užívam 3tbl. naraz. Zatiaľ som tak spal. Ešte mi pomáha aj teplé mlieko, dokonca v pokročilej hodine aj silná teplá káva... idem spať...

Dobrú noc. Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 66 z 83 Previous  1 ... 34 ... 65, 66, 67 ... 74 ... 83  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore