Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Strana 56 z 83 Previous  1 ... 29 ... 55, 56, 57 ... 69 ... 83  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 56 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  Tuto St 15 jún 2016 - 0:05

Tak už na sebe cítim, že by som mal ísť "na kutě". Cítim, že sa dnes bude dobre spať. Zároveň aj čitateľov tohoto minipríspevka srdečne pozdravujem a prajem dobrú noc.

Sleep
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 56 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  Tuto Pi 17 jún 2016 - 1:06

Na myseľ mi teraz prichádza názov filmu "Nekonečný príbeh". Tak si fungujem v tejto noci. V druhom okne mi beží seriál "Medzi životom a smrťou". Osobne si myslím, že by som si mal pozerať/čítať niečo menej napínavé, aby ma to nepriamo posúvalo na pospávanie. Ráno vstávam s tým, že mám ísť MUDr. všeobecnému po lieky na tlak. Moje hodnoty na tlakomery nie sú nič moc, ale "trolinku" sa to zlepšilo. Minule mi brali aj krv, bol som rád ich starosti o mňa. Vzhľadom na vtedajší nábeh do depresie som bol prekvapený, že sa tak o mňa starajú. Stačí mať OP a Kartičku poistenca... Som rád.

Ale naspäť k spánku. Odhadujem, že okolo tej druhej sa mi podarí zaspať. Samozrejme ďakujem za prečítanie a dobrú noc praje Tuto.

PS: Aké máte triky na rýchle zaspávanie? Aké máte najlepšie skúsenosti s rozličnými liekmi na spanie? Máte nejaké tipy na čerstvosť po zobudení?
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 56 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  Tuto So 18 jún 2016 - 2:19

No, tak zase ponocujem. Vlastne mi je celkom dobre, pred chvíľočkou som si pustil NB a na JOJ stránke je v archíve, tak som si čosi pozrel. Spať sa mi príliš nechce, keď dopíšem, tak to tu povypínam a budem sa pokúšať zaspať.

Týmito slovami vám zároveň čo najlepší vííííkend a pohodu nielen pre pracujúcich. T.

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 56 7e6403e3803e56770e82f4fd6f5b1687
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 56 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  ester So 18 jún 2016 - 23:50

mne pomáha ten melatonin. Ale už si ho dávam málokedy. A modliť sa ruženec Very Happy To hovorím aj synovi, keď nevie zaspať...
Tuto, nepomáha ani otvorené okno a taký chladnejší vzduch? Ja sa zababuším a hneď ma "berie"...
V minulosti mi dával doktor napr. Hypnogen, Zopiclon ale táto doktorka, ku ktorej chodím už dva roky mi na spanie odmietla dať. Zakaždým len zvýšila Quentiapin... neviem...
ester
ester
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 374
Reputácia Reputácia : 54
Dátum registrácie : 28.04.2014

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 56 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  Tuto Ne 19 jún 2016 - 2:13

Ahoj ester,
ďakujem za návštevu tu na téme pre nespavcov, či bdelých v nočnej hodine.

Hneď sa Ťa chcem popýtať, akým systémom užívaš melatonín? Mne to vôbec nepomáhal, ale to asi, že dlhodobo beriem ten Gerodorm.

Chladný vzduch je pre mňa priam nevyhnutnosť a do toho som ešte "hodievavam" vetrák. Pomáha to. Bojím sa leta

......................

Tak ako vám prezradí čas príspevku, zasa ponocujem. Vlastne sa mi už nechce čítať, a teda nastupuje Net a zároveň TV.

Všetkým dobrú noc a krásnu nedeľu. T.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 56 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  Tuto Po 20 jún 2016 - 3:39

V nedeľu v doobedí som si spánok pekne nadrobil, a teraz si vychutnávam tichú noc. Na sebe cítim prvé záchvevy chuti spať. Na JOJ PLUS idú "Megapresuny", tak budem musieť s NB "seknúť" a ísť spať. Zatiaľ počas noci som sledoval futbal, reality show "Nahí v raji", snažil som sa zaspať, robil navyše akp. a nakoniec najlepšie: fórum (čo vlastne u 2X).

Inak je celkom pekná noc. Čosi mi tu za oknom trilkuje, že si nedá pokoj! Krčmy museli zavrieť skôr, kvôli pracovnému týždňu a tak grupy už podľa všetkého spia. Užil som 3Gerodormy a vlastne nič.

Prajem svieže zobudenie do prvého pracovného dňa. Tuto

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 56 Megapresuny-17.6.

Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 56 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  Matej Po 20 jún 2016 - 3:57

Ahojky.

Je to zvláštne, ale je 3:37 a už som počul čvirikať prvé ranné vtáča z neďalekých sídliskových stromov. Pomaličky sa to tu začne zobúdzať. Ani sa nenazdám, budú 4 hodiny a prifrčí dodávka plná čerstvého pečiva do miestnych potravín. Šofér má vlastné kľúče od zadného vchodu, tak len prepravky šupne do chodbičky a už aj ufujazdí preč. Narobí však pri tom kopec hluku, takže sa zobudí aj ďalšie miestne vtáctvo. To už však bude pol piatej a obloha sa začne modrievať, až prvé lúče ranného slnka začnú šmátrať spoza východného horizontu. Smile

Ako vidno, buntoším aj ja. Smile Žiaľ, nemôžem zaspať, lebo som jednak spal cez deň, jednak som si dal energeťák a jednak dosť googlujem ohľadom karcinómu. Mám rôzne strachy, lebo všeličo mi dáva z toho googlu logiku aj pre môj prípad, čím sa tak trochu stávam malým hypochondrom. Čítal som viacero zdrojov, ako sa z reziduálnej radikulárnej cysty (ktorá vznikne po vytrhnutí zuba) vytvorí tzv. spinocelulárny karcinóm, čo je vlastne tzv. skvamózna rakovina kože (nemelanómová). Ja som práveže mal traumatické vytrhnutie zuba, cysta sa mi tam urobila dosť veľká, a to že je radikulárna, mi úplne podľa hmatu sedí (napr. už len ten symptóm prelievania tekutiny, že s tým obsahom cysty môžem hýbať, posúvať, brnkať na to). Ďalej to, že je to nebolestivé a že sa to vyvíja veľmi pomaly. Viac ukáže ale rontgen. Potom som čítal, že je časté, že sa z takýchto reziduálnych cýst (teda po extrakcii mŕtveho zuba) vyvíjajú skvamózne neoplazmy, teda nádorové kožné bunky. Tie vytvárajú útvary v okolí cysty, napr. ja tam mám nad cystou biely prevísajúci útvar, ktorý bol niekoľko mesiacov skôr červený, okolie je silno červené už aj rok, žilnaté. Nerovnomerný fľak. No a potom ma trápi to, čo sa mi deje akože s kĺbmi sánkovými. Tá trojmesačná bolesť pri zívaní, žuvaní, bolesť a navretie i tlaky pod ušami, v ušoch, na krku, pod sánkou smerom k ušiam - to všetko podľa googlu môže byť nie kĺb, ale práveže chytené lymfatické uzliny, samozrejme podľa môjho vyhodnotenia metastázované.

Hehe, toľko moje laické diagnostikovanie, ktoré mi nedovolí už druhú noc spať a spôsobuje, že buntoším o štyroch ráno. Smile Beriem to akosi zľahka. Momentálne ma viac znepokojuje tá neistota, to čakanie na diagnózu od skutočného lekára, než by ma mala znervózňovať možnosť, že by to mohla byť všetko aj pravda. Bolo to takto so mnou, aj keď mi psychiater dávno diagnostikoval schizofréniu resp. schizoafektívnu poruchu. Tiež som celé dni a noci následne googloval a čítal všetky možné informácie, ktoré sa diagnózy nejako týkali. Chcel som si presne rozumieť, že čo sa mi deje. Pripadám si v tento týždeň tak nejak podobne ako vtedy, lež teraz hmátam po fyzickom zdraví-nezdraví.

Inak sa cítim náladovo lepšie, než večer. Už by som aj chcel, aby začal nový deň, rád by som si spravil kávu a dačoho sa najedol, asi rožka s treskou. Smile

Chichi, je 3:55 momentálne, a už dosť čviriká vtáctvo, závozca pekárenských výrobkov už dorazil a odovzdal zásielku do potravín. Smile Srdečne pozdravujem Vás všetkých, špeciálne v tejto téme Tuta. Smile

Dobrú noc a dobré ráno, priatelia! Moon

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 56 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5067
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 56 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  Tuto Po 20 jún 2016 - 5:31

Ahoj Matej,
mrzí ma, že máš takéto starosti. Hádam to nebude také "žhavé", čo aj prajem.

Máme skoro pol šiestej a viacerí takto vstávajú, mne by stačilo, keby som na polhodinku zdriemol. No čo už.

Dobré ráno svet!
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 56 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  Matej Po 20 jún 2016 - 19:11

Tak čo, Tuto, podarilo sa Ti na okamih zaspať? Mne sa okolo tej pol piatej predsa len podarilo. Otvoril som si okno, išiel mi do izby chladný ranný vzduch, takže som sa zababušil a to na mňa zapôsobilo uspávajúco. Spal som medzi 5:00 a 6:50. Túto noc neplánujem byť dlho hore... Sleep

Prajem Ti, aby sa Ti pošťastilo dobre zaspať a primerane si odpočinúť počas nočnej doby. Drž sa! welcome or bye

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 56 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5067
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 56 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  Matej Ut 21 jún 2016 - 23:39

Ahoj Tuto a všetci Smile

Dnes znovu buntoším. Tento raz nie kvôli googlovaniu o dajakých karcinómoch, ale píšem diplomovku. Mám úlohu spraviť 10 až 15 strán, aby mi školiteľ mohol dať hodnotenie a známku za tohtosemestrový Diplomový seminár. Už mám napísaných strán 6. Smile Trvalo mi to spracovať s prestávkami 6 hodín! Embarassed Teraz idem písať ešte ďalej, predpokladám, že budem písať do nejakej dvanástej strany, a potom mu to už odovzdám na hodnotenie. Čiže ešte 6 hodín nočnej práce predo mnou. laughing No neviem, za 7 hodín vstávam, tak trochu spánku sa mi zíde. Hore by som bol iba za tej podmienky, že by sa mi to stopercentne podarilo celé spraviť tak, aby som to jasne mailom odovzdal ešte pred odchodom do práce. Embarassed

Drahí buntošníci, držím Vám palce pri zaspávaní, prajem peknú, pokojnú a dobrú noc. Sleep
Rain 2

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 56 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5067
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 56 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  Tuto St 22 jún 2016 - 1:34

Ahoj Matej,
JOJ, takéto veci robiť naraz! Lepšie to je rozložiť si písanie na viac dní, hoci aj na tých 15. Teraz asi aj tak už napoly driemeš. Myslím si, že si najmä zaťažuješ psychiku a dúfam, že Tvoj spánkový režim sa nerozhodí ako môj. Opačne však Ti držim silno palce, aby si to všetko pozvládal k svojej vlastnej spokojnosti.

....................

Ahojte všetci,
tak nespím, ale už sa chystám...
Dobrú noc. T.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 56 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  Tuto Št 23 jún 2016 - 1:19

Toto sa mi vrylo do pamäti z mojích detských čias:

Rýchlo do postieľky,
veď už mesiac svieti.
Rozlúčte sa z mackom.
Dobrú noc vám deti.

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 56 Macko-usko-sport-je-zdravy
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 56 z 83 Previous  1 ... 29 ... 55, 56, 57 ... 69 ... 83  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore