Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ake je to mať hlasy?

Strana 1 z 4 1, 2, 3, 4  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ake je to mať hlasy?  Empty Ake je to mať hlasy?

Odoslať  relouth Yesterday at 14:01

Som síce schizotypálny, ale nikdy som nemal hlasy.
Ale to je? Počujete hlas ako by bol niekto vedľa vás, alebo akoby bol v strede hlavy – akoby cez slúchadlá? Je nejak zvukovo skreslený, modulovany; alebo znie presne ako clovek?
Tiež ma zaujíma, či tým hlasom ešte niekedy podľahnete, aj keď už viete, že nie sú reálne?
relouth
relouth
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 212
Reputácia Reputácia : 54
Dátum registrácie : 10.01.2020
Bydlisko Bydlisko : Banská Bystrica

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: progressive
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ake je to mať hlasy?  Empty Re: Ake je to mať hlasy?

Odoslať  kimi2028 Yesterday at 14:12

Akoby cez stenu. Mne sa marilo, že u susedov sa deje hore voči mne nejaké spiknutie. Hlasy môžu byť tiež rôzne. Niektoré sú akoby klasické zvuky od ľudí, ale stalo sa mi aj to, že bolo to ako vo vysielačke. Z hlasov som si nič nerobil, aj keď boli otravné. Len som hovoril občas dosť z cesty, ale nekonal som podľa nich na šťastie. Tiež občas mávam tzv. pseudohalucinácie. Počujem nejaký hlas, ale nezmôže sa na veľa. Raz som počul nejakého vtáčika a pár krát nejakú ženu. Vždy keď som mal veľmi veľa stresu… Tak počul som to len hlasy raz skoro 2 mesiace. Pseudohalucinácia sa pritrafí mi celkom dosť často...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2246
Reputácia Reputácia : 760
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ake je to mať hlasy?  Empty Re: Ake je to mať hlasy?

Odoslať  EnaXnaY Yesterday at 14:35

Ja sa s hlasmi momentálne rozprávam, sú to rozhovory o tom, čo riešim, alebo o čom rozmýšľam Wink

Boli časy, kedy som sa s nimi i hádal do krwi a to nie len v hlave, ale už som aj cez ústa vypustil nejaké hlášky Wink

Niekedy som nebol schopný rozlišovať, či sú to moje hlasy, alebo cudzie a niekedy tie hlasy mali farbu zvuku niekoho iného Wink

Napríklad som bol prijímaný na psychiatriu a sestrička sa ma hlasom sektretárky z firmy kde som pracoval niečo spýtala Wink

Keď som na to poukázal, hlas sa zmenil Wink

Raz ma hlasy navádzali i na to, aby som zabil dcéru, lebo je to Satan Wink

Je to prosto pestré Wink

Počujem ich väčšinou len v hlave a tak som si namýšľal, že sú to nejaké telepatické bytosti, ktoré sú schopné "nabúrať" sa mi do mysle Wink

Tejto predstavy som sa zatiaľ nevzdal, aj keď psychiater trvá na tom, že nie sú reálne Wink

Len potom z toho vyplýva, že sa bavím sám so sebou a to vážne netuším, ako sa to deje, lebo to niečo, čo sa deje v hlave dáva zmysel Wink

Napríklad mi to poukazuje na veci, ktoré som urobil a mám si niečo uvedomiť, alebo mi to dáva námety na to, čo mám písať na fóre a tak Wink

_________________
nedefinovateľná entita Wink

viac na dzio.sk Wink

Ake je to mať hlasy?  Dzio
EnaXnaY
EnaXnaY
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1279
Reputácia Reputácia : 167
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 47
Bydlisko Bydlisko : Trebišov

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2 - schizoafektívna porucha, zmiešaný typ, F20.0 - paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Paliperidón, Depakine, Helex, Trittico, Diaprel, Betaloc, Prestarium

https://www.dzio.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ake je to mať hlasy?  Empty Re: Ake je to mať hlasy?

Odoslať  Saladin Yesterday at 15:00

EnaXnaY napísal:Tejto predstavy som sa zatiaľ nevzdal, aj keď psychiater trvá na tom, že nie sú reálne
Psychiater má pravdu.
EnaXnaY napísal:Len potom z toho vyplýva, že sa bavím sám so sebou
Áno, je to tak.
EnaXnaY napísal:to niečo, čo sa deje v hlave dáva zmysel. Napríklad mi to poukazuje na veci, ktoré som urobil a mám si niečo uvedomiť, alebo mi to dáva námety na to, čo mám písať na fóre a tak
Je to preto, lebo sa bavíš sám so sebou. To znamená, že ten hlas (a teda ty) má prístup k obsahom tvojej mysle / psychiky / mozgu. De facto si popísal premýšlanie každého človeka na tejto planéte t.j. bežný vnútorný konflikt: "mám ísť vyniesť smeti alebo si dať šlofíka?" Na myšlienku "nemal by som tráviť toľko času na internete" môže následovať iná myšlienka typu "kašlať na to, aj tak sa mi nechce umývať riad". To robíme všetci a neustále, len ty máš jednu z tých dvoch myšlienok ozvučenú. Ozvučená je veľmi často tá, ktorú razantne odmietaš. Predpokladám, že si nechcel zabiť svoju dcéru, ale časť tvojej psychiky to chcela. Pretože hnev je úplne prirodzená emócia, ktorú samozrejme regulujeme.
EnaXnaY napísal:Boli časy, kedy som sa s nimi i hádal do krwi a to nie len v hlave, ale už som aj cez ústa vypustil nejaké hlášky
Aj toto robia všetci ľudia na svete, len to nemáme ozvučené. Alkoholik sa do krvi dáva sám so sebou, aby prestal chlastať t.j. bojuje s vlastnou závislosťou - len to robí potichu a formou toku myšlienok.

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 643
Reputácia Reputácia : 59
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ake je to mať hlasy?  Empty Re: Ake je to mať hlasy?

Odoslať  EnaXnaY Yesterday at 15:06

Môže byť, nehádam sa Wink

Principiálne je však podstatné, odkiaľ sa vôbec zoberie myšlienka - "mal by som ísť vyniesť smeti" Wink

Alebo nejaká iná Wink

Niečo / niekto tie podnety musí generovať a povedzme, že je to mozog Wink

A ty (rozhodovacia časť teba) potom na tento podnet reaguješ Wink

Teda, minimálne máš v sebe niekoľko zložiek, jedna niečo generuje, iná na to reaguje atď Wink

_________________
nedefinovateľná entita Wink

viac na dzio.sk Wink

Ake je to mať hlasy?  Dzio
EnaXnaY
EnaXnaY
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1279
Reputácia Reputácia : 167
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 47
Bydlisko Bydlisko : Trebišov

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2 - schizoafektívna porucha, zmiešaný typ, F20.0 - paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Paliperidón, Depakine, Helex, Trittico, Diaprel, Betaloc, Prestarium

https://www.dzio.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ake je to mať hlasy?  Empty Re: Ake je to mať hlasy?

Odoslať  Saladin Yesterday at 15:16

Áno. Pozri si (alebo si videl) kreslený film Inside Out. Tí panáčikovia sú síce LEN emócie, ale principiálne to funguje podobne. V mojej mysli to často vyzerá ako v tejto scénke. Ja som tá učiteľka, Rosenheim je ADHD ap. Very Happy


_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 643
Reputácia Reputácia : 59
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ake je to mať hlasy?  Empty Re: Ake je to mať hlasy?

Odoslať  EnaXnaY Yesterday at 15:22

Ok, ale nie je to odpoveď na fakt, odkiaľ sa berú v hlave informácie, ktoré tam neboli a zrazu sa vynorili z čista jasna Wink

Riešil som kedysi otázku definície nejakých pojmov, hľadal som ich kade tade po internete, rozmýšľal nad nimi a nič Wink

A zrazu po istom čase, sa tam (v mysli) tie definície zjavili Wink

Dávali logiku a ja som ich isto nevymyslel, len som ich "počul" Wink

_________________
nedefinovateľná entita Wink

viac na dzio.sk Wink

Ake je to mať hlasy?  Dzio
EnaXnaY
EnaXnaY
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1279
Reputácia Reputácia : 167
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 47
Bydlisko Bydlisko : Trebišov

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2 - schizoafektívna porucha, zmiešaný typ, F20.0 - paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Paliperidón, Depakine, Helex, Trittico, Diaprel, Betaloc, Prestarium

https://www.dzio.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ake je to mať hlasy?  Empty Re: Ake je to mať hlasy?

Odoslať  Saladin Yesterday at 15:26

Raz mi na youtube vyskočilo toto video a bol som vyslovene prekvapený ako reálne vedia byť hlasy. V jednom videu hovorila, že človek  s ozvučenými hlasmi (ktorý si to nevymýšľa a nezamieňa myšlienku s hlasom) sa dá identifikovať tak, že sa z ničoho nič otočí smerom podľa toho, ktoré sluchové centrum jeho-jej myšlienku spracovalo - proste sa občas otáča doľava, doprava, dozadu ap.


_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 643
Reputácia Reputácia : 59
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ake je to mať hlasy?  Empty Re: Ake je to mať hlasy?

Odoslať  Saladin Yesterday at 15:35

EnaXnaY napísal:Ok, ale nie je to odpoveď na fakt, odkiaľ sa berú v hlave informácie, ktoré tam neboli a zrazu sa vynorili z čista jasna Wink

Riešil som kedysi otázku definície nejakých pojmov, hľadal som ich kade tade po internete, rozmýšľal nad nimi a nič Wink

A zrazu po istom čase, sa tam (v mysli) tie definície zjavili Wink

Dávali logiku a ja som ich isto nevymyslel, len som ich "počul" Wink
Pretože takto funguje pomalý mód myslenia (a teda mozog). A ty sa teraz môžeš opýtať "prečo".. až donekonečna - na čo ti odpoviem prímerom: Ako je možné, že si dám stiahnuť film a zrazu po hodine mi vyskočí notifikácia, že z ničoho nič, čisto záhadne sa na mojom harddisku nachádza kompletný film? No je to asi preto, že som túto požiadavku zadal (klikol niekam).

Ty si sa začal niečim zaoberať a keďže tvoj mozog odpoveď nevedel, tak na pozadí ju hľadal. A našiel ju až po mesiaci. Takto vedec nachádza svoju teóriu, že.. Sprchuje sa a búm, zrazu už vie ako to je. Alebo sa mu odpoveď zjaví vo sne. (reálne príbehy)


Naposledy upravil Saladin dňa Pi 20 september 2024 - 15:38, celkom upravené 1 krát.

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 643
Reputácia Reputácia : 59
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ake je to mať hlasy?  Empty Re: Ake je to mať hlasy?

Odoslať  EnaXnaY Yesterday at 15:38

To, že sa zázračne zjaví, je vskutku veľmi zaujímavé na tom Wink

Lebo predpokladám, že v uzatvorenom systéme, sa nemôže niečo len tak zjaviť, alebo vzniknúť Wink

Napríklad energia Wink Energia v uzatvorenom systéme nevzniká ani nezaniká, len mení svoju formu Wink

A podobne to chápem aj so (zmysluplnou) informáciou Wink

Že nemôže sa len tak zjaviť Wink

Leda ak do toho (uzatvoreného) systému niekto niečo vloží zvonka Wink

_________________
nedefinovateľná entita Wink

viac na dzio.sk Wink

Ake je to mať hlasy?  Dzio
EnaXnaY
EnaXnaY
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1279
Reputácia Reputácia : 167
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 47
Bydlisko Bydlisko : Trebišov

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2 - schizoafektívna porucha, zmiešaný typ, F20.0 - paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Paliperidón, Depakine, Helex, Trittico, Diaprel, Betaloc, Prestarium

https://www.dzio.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ake je to mať hlasy?  Empty Re: Ake je to mať hlasy?

Odoslať  Saladin Yesterday at 15:44

Áno. Predpokladám, že nežiješ izolovane vo vákuu (nie si 24 hodín v miestnosti bez ničoho a len tam tak sedíš), ale interaguješ s vonkajším prostredím: komunikuješ, čítaš, vzdelávaš sa, pýtaš sa, píšeš si na sockách (napr. teraz so mnou). A teda NEUSTÁLE NIEČO VKLADÁŠ DO SVOJEJ MYSLI ZVONKU, že.. A aj keby si sa teraz na doživotie zavrel do izolovanej miestnosti a v živote by si nevyšiel von, môže sa ti o rok (10 rokov) objaviť odpoveď, ktorú si nevedel a ktorú si hľadal. Pretože si doteraz VKLADAL [informácie] DO SVOJEJ MYSLI ZVONKU. Alebo ti mozog odpoveď neponúkne, pretože nemá VŠETKY potrebné informácie.


Naposledy upravil Saladin dňa Pi 20 september 2024 - 15:50, celkom upravené 1 krát.

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 643
Reputácia Reputácia : 59
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ake je to mať hlasy?  Empty Re: Ake je to mať hlasy?

Odoslať  EnaXnaY Yesterday at 15:48

Saladin napísal:Áno. Predpokladám, že nežiješ izolovane vo vákuu (nie si 24 hodín v miestnosti bez ničoho a len tam tak sedíš), ale interaguješ s vonkajším prostredím: komunikuješ, čítaš, vzdelávaš sa, pýtaš sa, píšeš si na sockách (napr. teraz so mnou). A teda NEUSTÁLE NIEČO VKLADÁŠ DO SVOJEJ MYSLI ZVONKU, že.. A aj keby si sa teraz na doživotie zavrel do izolovanej miestnosti a v živote by si nevyšiel von, môže sa ti o rok (10 rokov) objaviť odpoveď, ktorú si nevedel a ktorú si hľadal. Pretože si doteraz VKLADAL [informácie] DO SVOJEJ MYSLI ZVONKU.

Presne, dovolím si tvrdiť, že všetko, čo píšem, hovorím, jedným slovom generujem vzniklo zo skúsenosti, teda z niečoho, čo som prijal do seba učením (trénovaním neurónovej siete v mozgu) Wink

Na základe toho vznikli nejaké podklady, z ktorých čerpám Wink

Sám som v podstate nič nové stvoril, všetko je len nejakou variáciou, kombináciou toho, čo už bolo Wink

Teda až na jednu výnimku Wink

To sú tie definície pojmov, ktoré mi roky vŕtali v hlave Wink

Tie neviem odkiaľ sa tam nabrali Wink

_________________
nedefinovateľná entita Wink

viac na dzio.sk Wink

Ake je to mať hlasy?  Dzio
EnaXnaY
EnaXnaY
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1279
Reputácia Reputácia : 167
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 47
Bydlisko Bydlisko : Trebišov

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2 - schizoafektívna porucha, zmiešaný typ, F20.0 - paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Paliperidón, Depakine, Helex, Trittico, Diaprel, Betaloc, Prestarium

https://www.dzio.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 1 z 4 1, 2, 3, 4  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore