Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 18

Strana 57 z 69 Previous  1 ... 30 ... 56, 57, 58 ... 63 ... 69  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 57 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  kimi2028 St 10 júl 2024 - 15:24

Ahojte kamaráti a kamarátky,
dnes som sa mal celkom dobre. Chodím na stacionár a pracujem intenzívne na tom, aby som sa mal, čo najlepšie. Som s tým úplne spokojný. Tiež požičiavam si rôzne knihy teraz od kamarátov, čo chodia na stacionár. Slušne som sa pochlapil. Do 24 hodín som prečítal vyše 300 strán. Takto ma kniha o stoicizme zaujala. Som rád, že som si ju mohol prečítať. Iné vecí sú dnes biedne, ale však ešte nie je koniec. Mám niekoľko projektov, ktorým sa môžem venovať a verím si, že niečo si nájdem… Uvidíme, čomu z asi 15 projektov sa budem venovať… V súčasnosti má lákajú nasledujúce programy Šach, Zdravie a kondička, písať nové články Šport v mojom regióne... To je priorita na nasledujúce mesiace. Uvidím, či sa prinútim ku tomuto na pravidelnej báze...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2243
Reputácia Reputácia : 760
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Matej, dzuli08, Mous, Catherin4, motylek, dusan_fajnor.personal and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 57 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Matej So 13 júl 2024 - 9:22

Ahojte, priatelia.

Mám sa ako-tak. Som veľmi-veľmi rád, že je už víkend... až mi slzičky idú od toho, že už tento okamih nastal. Týždeň som nemal totiž moc dobrý. Ono po objektívnej stránke to nebolo vyslovene zlé - koniec koncov nič strašné sa mi nedialo. Povinnosti v práci boli skôr z kategórie obvyklých, žiadna špeciálna záťaž. Ale na pocit som sa cítil nedobre. Aj fyzicky som zle znášal vysoké teploty, horúčavy, aj telesne som mával bolesti brucha, hlavy...

Myslím, že do značnej miery som si to pokazil aj ja sám, lebo týždeň predtým som spával len minimálne, naozaj sotva 2 hodiny denne. Veľa som sa vtedy prepínal do extrému, lebo som vyvíjal 2 webové apky noc-deň, vo vlakoch, celé večery a každú voľnú chvíľku v práci. Bol som do toho nadšený, ale vybralo si to daň v takej podobe, že tento týždeň som bol naopak z toho zdochnutý. Nevedel som sa dostať do pohody, vyrovnať nejako "hladiny", skonsolidovať sa. Dosť to ovplyvnilo, myslím, aj to, že moje úsilie bolo prijaté dosť chladne na pondelkovej porade oddelenia. Mal som pocit, že sa zápal vlastne necení, obzvlášť ak robím niečo, čo nemám v priamom popise práce, teda programovanie. Na to sú developeri od nás 5 kancelárií napravo... Sad Ale v skutočnosti chápem, že chyba je aj na mojej strane vo veľmi podstatnej miere, lebo totiž prepínať sa do extrému a zapáliť sa pre niečo, čo odo mňa vlastne ani nikto nečaká, a potom očakávať, že mi to niekto pochváli alebo ocení, je asi naivné. Nemám právo niečo také očakávať. Asi. V podstate tak začína aj vyhorenie možno u ľudkov, že sa prepínajú, investujú do svojej agendy veľa zo seba samých, veľa emočnej energie, priam pracujú workoholicky a zapálene, ... a potom sa nutne stretávajú s tým, že sa ich nadšenie nestretne s dostatočným ocenením. A tak ich to vyžmýka. Chyba tu nie je možno až tak v tých ľuďoch, od ktorých sa očakáva ocenenie, ale skôr v tom, že to prepnutie síl sa ani nedá dostatočne oceniť tak, aby bol zamestnanec spokojný so spätnou väzbou. Stále tu bude visieť vo vzduchu nejaký dlh a že zamestnanec ide so svojím vypätím do mínusu... to sa ani nedá nejako uspokojivo vyvážiť adekvátnym ocenením, mám pocit. Riešením teda nie je hľadať formy dostatočného ocenenia, ale skôr že samotný pracovník musí hľadať spôsoby väčšej rovnováhy v tom, ako investuje svoje sily.

A teda v uvedenom zmysle chápem, že za svoje sklamanie si môžem asi sám. Napriek tomu som bol celý týždeň z toho vyšťavený, od pondelka som potom ani neotvoril žiaden kód, ani vo vlakoch, a doma som zdochnuto zaspával už okolo siedmej na gauči. Uvažoval som, že ja by som asi najradšej naozaj bol, keby som mohol robiť na tom developerskom oddelení. Môj sen je byť práve tam, a nie tu. Celý deň sa venovať programovaniu a dokonca za to dostávať aj oficiálne zaplatené (také niečo neslýchané!), tak to je raj len pomyslieť. Ešte som za žiadny kúsok kódu nemal ani cent dosiaľ... až sa cítim tak zvláštne, že skutočne existujú ľudia, ktorí za full-time programovanie reálne dostanú peniaze. A pritom ja kódujem pomaly každú voľnú chvíľu... (ak nie som zrovna v depke, ako tento týždeň...). Ale to len tak nahlas uvažujem a vlastne si nadávam sám sebe. Embarassed

Inak teda obstojne. Z objektívneho hľadiska sa mi nič strašné nedeje. Klasicky práca, cestovanie, večer doma. Hore-dole rutina. Tie horúčavy znášam horšie, ale tak sme v tom všetci spolu, a čítam o iných geografických oblastiach, kde to majú ešte horšie. Takže tíško to akceptujem. V škole už prebieha elektronický predzápis. Máme však na to čas do konca júla...

Ďakujem Vám, kamarátky a kamaráti, za vypočutie. Prajem Vám všetko dobré, držme sa! Ďakujem

S úctou
matej

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 57 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk

dzuli08, kimi2028, Juraj, Mous and Jaro123444 like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 57 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  kimi2028 So 13 júl 2024 - 11:06

Ahojte, mám sa super. Počasie mi vyhovuje teraz. U nás je nádherne a hlavne veľmi teplo celý týždeň. Cítim sa v takom počasí veľmi komfortne. V súčasnosti nemám zle myšlienky a nepremýšľam o škodlivých veciach. Snažím sa pozornosť venovať veciam, ktoré môžem ovplyvniť a tie čo neovplyvním idú bokom. Dá sa povedať, že je to aj v duchu tej filozofie stoicizmu, ktorú som čítal nedávno. Hoci s niektorými vecami nesúhlasím, čo sa týka tejto filozofie. Ovplyvňovať sa dá určite veľmi veľa vecí. V duchu tej filozofie má človek dosah len na svoj charakter a svoje činy. Snažím sa bojovať aj so svojimi závislosťami. Chcel by som menej jesť, ale neviem, či sa mi to podarí.

Čo sa týka aktivít je v norme. Posledné dní sa snažím pomáhať aj doma. Zmývam podlahu. Ale robím aj vecí, ktoré ma bavia. Napísal som napr. od včera 4 šachové články, lebo jeden kamarát z tímu napísal mi, že sa minula zásoba, tak som sa pustil do toho. Tiež chcem pozrieť v nedeľu finále ME vo futbale. Dúfam, že moji milovaní Španieli oskalpujú Angličanov. Anglický futbal nemám vôbec rád a viac sa mi páči zrovna ten španielsky. Chcel by som napísať pár článkov o športe v mojom regióne…

Tak sa majte pekne a ozvite sa, čo najskôr...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2243
Reputácia Reputácia : 760
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Matej, regina, dzuli08, Mous, Catherin4, Jaro123444, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 57 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Jaro123444 So 13 júl 2024 - 13:49

@Kimi, Španielom budú asi všetci fandiť, okrem Angličanov. Angličania sú jeden arogantný nesympatický tím, mali by si to v hlave upratať...
Škoda že sme cez nich nepostúpili, neboli sme ďaleko, potom by sme hrali mi so Švajčiarskom a aj to bol hrateľný súper, takže sme kľudne mohli napísať veľký príbeh a byť kľudne až v semifinále, resp. finále.
Jaro123444
Jaro123444
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 477
Reputácia Reputácia : 10
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 23

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (100mg), Solian (200mg), Sertralín Actavis (25mg)

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 57 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  regina So 13 júl 2024 - 21:57

Ahojte,
tak aj ja sa po dlhšej dobe ozývam. Nemám rada tieto horúčavy. Nevyspím sa. Po štvrtej, piatej ráno sa budím mokrá ako myš a viac neviem zaspať. Keďže chodím spávať o polnoci, spím málo a cez deň som potom buď nevyspatá alebo unavená. Okrem toho, že navarím obed, nič iné sa mi v tom teple nechce.

Posledný týždeň som mala dosť náročný. Syn sa totiž rozhodol zmeniť bývanie v Bratislave. Už nechce bývať s inými v jednom byte v podnájme, chce bývať sám. Dlho nevedel či chce isť do podnájmu alebo si trúfne vziať hypotéku a kúpiť byt. Keďže on nemá frajerku a ja mám čas, pomáhala som mu hľadať vhodný byt. Najprv nájom neskôr sa rozhodol, že radšej by kúpil byt. Všetko som to zdielala s ním. Nájmy si obchádzal sám, no obhliadky na kúpu bytu som absolvovala s ním a áno v tomto teple. Ráno som cestovala do Bratislavy a večer sa vracala. Bola som prekvapená aký je záujem o nájom či kúpu bytov v Bratislave. Ide to jak teplé rožky. Nie raz nám zrušili obhliadku, lebo byt bol už prenajatý alebo predaný. Nakoniec sme našli vhodný jednoizbový bytík vo vhodnej lokalite a včera se ho boli ešte raz pozrieť a podpísať rezerváciu. Syn ešte bude musieť vybaviť hypotéku, kým ho kúpi. Pevne verím, že sme vybrali dobre a že sa synovi bude dobre bývať. Občas ma prepadávajú pochybnosti. Viem, že si s tým robím zbytočné starosti - bude ako bude a problémy sa riešia až keď nastanú a je zbytočné nad kadečím sa vopred znepokojovať... To si vravím dookola a predsa mi občas napadajú znepokojujúce myšlienky.

Dnes ráno bolo pod mrakom a ja som sa mohla konečne trochu dospať. To teplo a zvýšené "starosti" mi dali zabrať. Dnes ráno ma chytili strašné kŕče. Najprv do jednej, potom do druhej nohy - a to denne beriem magnezium. Asi nestačí. V utorok mám po polroku kontrolu u psychiatričky. Mala by som jej povedať, že Aripiprazol neberiem podľa jej pokynov denne jednu 10mg tabletku, ale že užívam každý druhý deň polovičku. Neviem či naberiem odvahu, doktorka mi to neodporúčala. Sama však zbadá, že mi lieky predpisuje menej často. Asi jej skôr poviem, že občas si dám len polovicu - uvidím.

Všetko však zvládam relatívne dobre, bez nejakých príznakov, ktoré by naznačovali nejaké zhoršenie stavu. Len som z tých horúčav vyčerpanejšia. Výhodou však bolo, že tposledných 10 dní, ktoré boli najnáročnejšie, dcéra s rodinkou boli na dovolenke v Chorvátsku a teda som mala o starosť menej. Lebo áno, som tá, čo pomáha, kde môže. Málo hľadím na seba a idem sa rozdať. Zajtra sa z Chorvátska vracajú a ja by som mala konečne v dome aj upratať. Nemám však na to ani čas a ani vôľu.
Aspoňže mám fajn manžela, ktorý ma podporuje a stará sa o záhradu a zvieratá. Ozaj, medzičasom sme kúpili aj nového psíka, šteniatko bígla. Je hravé, neposlušné, hryzie, čo vie - aj nás hlavne do nôch. Predtým sme mali len takého pekného bieleho orieška. Dožil sa 16 rokov a asi týždeň sme boli bez psa, kým sme kúpili túto sučku bígla, Lunu. Snažíme sa ju vychovávať. Už príde k nohe, sadne a niekedy aj ostane, no najťažšie je to s tým hryzením. Je to radosť a aj starosť - také šteniatko. Tento týždeň ju musíme vziať aj veterinárovi, je čas na ďalšie očkovanie.

Toľko moje radosti a starosti. Som vďačná, že ich môžem s vami tu zdielať a že ste si to prečítali. Držte sa a prajem všetkým všetko dobré!

regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 664
Reputácia Reputácia : 295
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, dzuli08, Juraj, Saladin, Catherin4, Jaro123444, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 57 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Catherin4 Ne 14 júl 2024 - 7:09

Ahojte moji mili, tak sa hlasim zase aj ja. Vcera som spala do 11 doobeda a dnes som bola uz o 3:30 v noci hore a nepodarilo sa mi zase zaspat. Tak je to u mna, premenlive, nic moc. Vratim sa este nakratko k tomu sudu. Ten automechanik tvrdil, ze po jeho oprave som presla este 6700 km kym som isla do noveho servisu, co je loz. Takisto tvrdil, ze moju benzinovu pumpu vymenil, lebo som tam mala nejaku lacnu cinsku, to je tiez loz. Bola tam orginal dobru ktoru prave on vymenol za nejaku cinsku, ktora piskala. Nechala som mojho kanarata zavolat mojmu pravnikovi a spytat sa ho na par veci, napr. preco na to nereagoval a nepovedal pravdu. A on ze sudca mal zlu naladu, tak radsej nepovwdal nic. Ako nonsens. Uplne zly pravnik. Vsak ja mu napisem recenziu na googli a pozitivna nebude. Ako strasne ma sere nie to, ze tu fakturu nakoniec musim zaplatit, ale to, ze je to kvoli klamstvam a neschopnosti mojho pravnika, ktory to mal uplne na haku. Pravda bola na mojej strane a mat normalneho pravnika, tak by som vyhrala. Ale snazim sa teraz mysliet viac pozitivne, o tyzden idem na dovolenku do Egypta. Na dva tyzdne. Konecne si oddychnem od vsetkeho, aj od roboty a odpociniem si tam.
Catherin4
Catherin4
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 75
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

dzuli08 and Patty_Pillow like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 57 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  kimi2028 Ne 14 júl 2024 - 11:04

Ahojte, mám sa dnes veľmi dobre. Dnes mám menší sviatok (meniny), tak dúfam, že dopadne to celkom dobre. Cítim sa dobre, ale začína byť veľmi horúco. Dnes ráno som cvičil asi len 15 minút. Viac som v tom teple nedal Smile Mám v izbe 29,5 stupňov, čo je už slušné. Potom som išiel radšej vonku, kde bolo veľmi príjemne. Tiež vzhľadom ku tomu, že je ten sviatok, tak som vybral po mesiaci šachové figúrky a trochu som si prehral jednu partiu, ktorá sa mi páčila. Chcel by som ísť po obede vonku na dlhší čas, ale uvidíme. Tiež chcel by som sa povenovať ešte aj inému projektu z tých 13, čo som dal...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2243
Reputácia Reputácia : 760
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Matej, dzuli08, Catherin4, Jaro123444 and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 57 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Catherin4 Ne 14 júl 2024 - 11:25

Kimi všetko najlepšie k meninám 😊 Nech sa ti nadalej darí
Catherin4
Catherin4
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 75
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 57 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  kimi2028 Ne 14 júl 2024 - 11:50

@Catherin4 Ďakujem veľmi moc Smile
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2243
Reputácia Reputácia : 760
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 57 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Lucas Ne 14 júl 2024 - 13:32

@kimi2028
Všetko len to najlepšie k tvojím meninám, veľa zdravia a pohody 😉
Lucas
Lucas
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 313
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 12.08.2023
Vek : 36
Bydlisko Bydlisko : Na vychodze

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

rasto, Mous and Jaro123444 like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 57 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Jaro123444 Ne 14 júl 2024 - 14:46

@Kimi všetko najlepšie, hlavne nech zdravie slúži a nech sa ti darí a splní sa ti všetko čo si praješ Wink
Jaro123444
Jaro123444
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 477
Reputácia Reputácia : 10
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 23

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (100mg), Solian (200mg), Sertralín Actavis (25mg)

dzuli08 likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa dnes máš? 18 - Stránka 57 Empty Re: Ako sa dnes máš? 18

Odoslať  Patty_Pillow Ne 14 júl 2024 - 15:07

@kimi2028 všetko najlepšie
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 449
Reputácia Reputácia : 50
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido 12mg,, Haloperidol 6mg, Kventiax 75mg, Lexaurin 1,5mg, Akineton 3mg, Fluanxol 20mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 57 z 69 Previous  1 ... 30 ... 56, 57, 58 ... 63 ... 69  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore