Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 3

Strana 15 z 84 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 49 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 15 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Matej So 12 marec 2011 - 10:38

Ahoj ľudkovia alien

V piatok o ôsmej som mal štátnicu z pedagogiky, didaktiky a psychológie. Predstavte si, SPRAVIL SOM NA BÉČKO!

Juchúúúúúú jumping jumping2 flower cool winner dancing

Great party

Bol to veľký Boží zázrak. Ešte vo štvrtok od takej trinástej hodiny do večera som bol presvedčený a odhodlaný, že na štátnicu nepôjdem. Priznal som si porážku od choroby, že jednoducho sa neviem učiť, nedokážem nič spraviť, pohnúť sa. Nevedel som množstvo okruhov, bezmála väčšinu. Vskutku! Ale potom som asi o štvrť na osem večer vo štvrtok otvoril celý nešťastný a zúfalý fórum, že čo je reku nové, a čo nevidím? Filipka mi veľkými písmenami vyjadrila podporu a drží mi všetky palčiská. it is perfect Filipka, nechcem tu niekomu vsugerovať svoju vieru, ale nemôžem nepovedať, že si Ťa Boh nádherne použil, aby ma osvietilo. Totižto po zhliadnutí Tvojej podpory som sa tak dojal, že som začal uvažovať o veci a nejak bola do mňa vliata nádej, že na tú štátnicu mám ísť. Že mám dôverovať a veriť, hoci nič dohromady neviem. A tak som sa rozhodol, že urobím desivú a bláznivú vec, a síce, že tam naozaj pôjdem, napriek obrovskému deficitu poznatkov.

Ešte 15 minút pred skúškou sa mi v škole od nervozity a tlaku spustila krv z nosa. Lexaurin pomáhal iba trocha. A mal som aj rozsiahle výpadky do konca aj na takých témach, o ktorých som doma pred mamou vedel rozprávať, keď sme sa trochu učili. Ale nakoniec béčko. Z didaktiky som toho vedel ako-tak, pedagogika išla najlepšie, ale z psychológie som mal o "myslení, reči a inteligencii" - joj, ľudkovia, ja som ani inteligenciu zadefinovať nevedel. Hanba veľká, ale bol som prvý, ktorý odpovedal, tak nebola stanovená vysoko "latka", takže ten skúšajúci docent bol veľmi zhovievavý. Výsledne známka B. Paráda. Čo viac si môžem želať? Proste paráda na entú. jumping jumping2

V tejto súvislosti veľmi krásne ďakujem hlavne Tebe, filipka, že si ma tak večer podporila, a že som aj vďaka tomu sa rozhodol tak, ako som sa rozhodol a nemusím vskutku ľutovať. Tiež ďakujem Tutovi a všetkým Vám, ktorí ste mi držali palce a fandili ste mi. Ďakujem! giving a hug heart

Teraz sú také pravidlá, že akonáhle získam bakalársky titul, vystavia mi spolu s týmto diplomom aj diplom učiteľskej spôsobilosti. V minulosti sa vystavil až pri získaní magisterského diplomu, ale pravidlá sa zmenili. Takže super, super, super. farao

Prajem Vám krásny deň. A Japonsku držím pevne pršteky, sledujem každú novú aktualitu, aj mňa sa to hlboko dotklo. Držte sa.

community together

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 15 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 15 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  filipka So 12 marec 2011 - 15:27

Heh, super, zase mi nieco vyslo laughing Takze Matej, vidis, vzdy treba ist a spolahnut sa na vyssiu moc. Metoda, ktora funguje, aj ked je zalozena na niecom tak abstraktnom, ako je viera. Dufam, ze magisterske zmaknes na Acko it is perfect lol! winner winner winner
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 15 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Matej So 12 marec 2011 - 18:05

Jaké magisterské? laughing Veď ešte mám pred sebou bakalárske štátnice. Toto bola len učiteľská spôsobilosť, aby som svoj odbor mohol aj vyučovať, ak by som chcel a zdravie či pracovný trh mi to umožnili. winking

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 15 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 15 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  filipka So 12 marec 2011 - 19:23

Ty nechces ukoncit aj magisterske? affraid
Isto ano winking
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 15 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  tomas So 12 marec 2011 - 20:45

gratulujem, Matej it is perfect

kamarati, chcem sa s vami podelit s jednou vecou, ktora sa mi dnes prihodila...totiz - uz poriadne dlho mam tak trochu rozhadzany spankovy rezim, som prakticky celu noc hore, pri pc, a cez den potom spim len minimalne. vcera som napriklad spal asi dve hodiny, od 09:00 do 11:00 a dnes, tuto noc som nespal vobec, sledoval som udalosti v Japonsku atd...pocas dna som bol tiez hore, sviezi, necitil som sa vobec unaveny, ospaly...kratko po tretej som siel do vane...a ja si tak rad napustim teplu vodu a trosku tam porelaxujem, akurat tak, ze mam hlavu nad vodou, jemne opretu o stenu vane...vacsinou si tam tak v teplej vode 5-10 minut polezim a potom sa samponikujem atd...no a dnes sa mi stalo, ze som v tej vani ZASPAL. nastastie som nebol doma sam a mame po nejakej dobe napriek tomu, ze ja si rad dlhsie pobudnem vo vani, prislo cudne, ze som tam akosi pridlho. Ona tvrdi, ze som tam spal, mne sa ale zda, ze som bol prave v tom malom momente, kedy prave upadate do spanku, ale dokaze vas z toho stavu este vytrhnut napriklad nejaky hluk trochu vyssej intenzity, nieco z okolia, chapete...neviem, ako to bolo, no povedzme, ze som tam bol kdesi prave v tomto stave. mama vraj klopala a ked som neodpovedal, tak sla dnu do kupelne a nasla ma tam v tomto spanku/polospanku a ja som sa tu prebral na jej prestraseny hlas oslovujuci ma.

nedalo mi to a tak som trochu googlil, nepodarilo sa mi najst nejake uplne odborne odpovede, ale - najpravdepodobnejsie asi bude, ze moj mozog by pri situacii, kedy by sa mi hlava dostala pod hladinu, voda do nosa, pri nejakom tom nadychnuti mozno aj, vyslal signal na nejaky ten reflex, kaslanie alebo nieco podobne - mozno by som sa trochu nadychol vody aj ustami - ale riziko pripadneho utopenia sa takymto nestastnym sposobom zrejme nebude velke. co som nasiel v niektorych odpovediach/hypotezach je ale to, ze o cosi mensie sance by mal niekto, kto napriklad uziva lieky na spanie, pripadne ine lieky ovplyvnujuce psychiku. Samozrejme podobne pri drogach / alkohole, ale tam by boli sance isto este o dost nizsie...ale ako som uz pisal, nenasiel som nejake vyjadrenia lekarov napriklad, no myslim, ze v drvivej vacsine pripadov, ak nie vo vsetkych, by ma jednoduchy reflex prebudil.

co myslite? v pondelok musim ist psychiatricke po lieky, tak sa jej mozno aj na toto, len tak pre zaujimavost, spytam...

_________________
Desím sa každého jedného kroku
na ktorý sa chystám.
Desím sa, že ma privedú
niekam, kam som chcela dôjsť.
tomas
tomas
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 237
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 14.12.2010

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 15 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Tuto So 12 marec 2011 - 21:18

Zdravím Matej, Applause
gratulujem k úspešnému zloženiu skúšok. Aspoň vidíš, že celý ten cirkus bol zbytočný, keďže si dostal to B-čko. Nabudúce sa nestresuj a neblbni si hlavu.

Ahoj tomas,
to sa stane hocikomu, že zaspí vo vani. Ja si spánkový režim naprávam Gerodormom a primeraným vstávaním. Ak v noci nespím, počas dňa bdiem a spánok si umožním až večer. Niekedy to však nedodržím - viz. "Spánok-spíte dobre?" a niekedy sa tak jednoducho stane. Už si z toho veľkú hlavu nerobím.

Ahoj všetci,
od piatku som "skúšaný" na prácu. Tak to riešim a pripravujem sa a konám. V stredu uvidím ako ďaľej. Nechcem však nič dopredu zarieknuť...
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 15 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Tuto Ne 13 marec 2011 - 19:05

Ahoj všetci,
dnes je tradičná nedeľa, u mňa spojená s miernou letargiou v domácom prostredí. Dokonca ani na emaile sa toho veľa nepohlo. Teší ma poplnený denný plán a už som rád prichádzajúcemu pondelku, že sa čosi snáď aj bude konečne diať. Včera som pozeral film "300", kedysi som bol na tom aj v kine. Porovnanie s pôvodným zvukom, to bolo skutočne strašné. Slovenský dabing a audio doprovod výrazne znehodnotil kvalitný zážitok s filmu. Ak si ho pozriete, tak doporučujem jedine s titulkami a v pôvodnom znení.

Ako tomas spomínal cunami v Japonsku mala hrozné dozvuky. V televízii môžete odsledovť zábery ako sa dodávka a autá pohybujú v hnedej tekutine ako kúsky polystirénu v potoku. Ja viem, že aj naše slovenské záplavy sú katastrofa, ale voči niečomu takémuto sa to ani porovnať nedá.

Zdravotne som na tom pomerne dobre. Doobeda som však dosť unavený a ledva sa vyťahujen z postele. Keď sa to aj podarí, som v stave, že by som rád do nej zaliezol a kašlal na všetko. Obvykle sa tento stav s prichádzajúcim poludním vytráca a na pomoc mi ide aj pár vypitých káv. Na druhej strane viem, že keby som mal neodkladnú povinnosť tak sa napriek únave premôžem. Nejaké extra výkony ráno podávať neviem, ale niekedy aj čosi je niečo. Pre takéto prípady tu mám aj v pohotovosti, pri posteli, taurínový nápoj s trochou kofeínu. Keď treba, vylejem ho do seba a po 15-tich minútach sa ako tak rozoberiem z únavy. Nie je to síce úplna vzpruha, ale aj ako barlička to je dobré. Väčšinou to však nerealizujem takto, ale užijem si ranné a doobedné ospanie ležaním. Tento miniproblém ma drží asi už 3 týždňa a dúfam, že "ako prišlo, tak odíde".

Minule som so zaspatím a únavou mal skoro nepríjemnú situáciu. Prespal som jednu zástavku v autobuse. Celý šokovaný som sledoval "neznáme" končiny, kde som sa to zaviezol. Našťastie druhá zastávka nebola až tak ďaleko a ja som si dal nútenú prchádzku na stacionár. V princípe to bolo len zatvorenie očí a následné otvorenie. Vnímal som to ako okamžik, ale v reále prešla už taká polhodina.

Tiež sa teším na prácu, keď už čosi urobím, aj zarobím. To moje tešenie je s takým otáznikom, lebo už som mal zlé skúsenosti s pracovnou záťažou a mojou quázy patológiou. Dúfam, že teraz to už nejako zvládnem, záťaž je nastavená tak, aby som sa dokázal prekonať a primerane fungovať v novom prostredí. Práca bude najprv na dohodu a neskôr je možnosť na vedľajší pracovný pomer. Držte mi palce, aby mi to vyišlo...

Ahojte a pekný týždeň. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 15 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  filipka Po 14 marec 2011 - 17:23

Ahoj Tuto, s tym zaspatin v autobuse to poznam :-D Tiez som tak zaspala a zobudila som sa az na vykrik sofera: "Haloo, pani magistra, vstavajte, mate vystupovat!" lol!
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 15 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  frances farmer Po 14 marec 2011 - 18:31

no a to ste sa ešte neodviezli 15 km od zastávky, kde ste mali vystúpiť, ako sa to stalo jednému môjmu známemu. zaspal v buse, lebo mal vysokú teplotu. 15 km naspäť šliapal po metrovom snehu domov.
frances farmer
frances farmer
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 260
Reputácia Reputácia : 12
Dátum registrácie : 12.01.2011
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 15 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  tomas Po 14 marec 2011 - 18:57

urcite? lebo to mi znie dost ako historka typu "kamarat mojho kamarata"...v podobnej situacii by som si urcite zavolal niekomu, nech pre mna autom pride...jedine, ze by to uz bolo davnejsie, ked mobily neboli tak rozsirene este...

_________________
Desím sa každého jedného kroku
na ktorý sa chystám.
Desím sa, že ma privedú
niekam, kam som chcela dôjsť.
tomas
tomas
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 237
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 14.12.2010

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 15 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  Tuto Ut 15 marec 2011 - 19:52

Ahoj všetci,
dnes máme utorok, celkom pekný deň. Ešte aj v mikine mi bolo teplo. Ráno som vybehol na stacionár. Tradične bolo dobre. Som rád takémuto spestreniu.

V zásade sa však nič zaujímavého nedeje. Aj tu na fóre je nejako ticho. Bolo by dobré, keby ste tu napísali aspoň aký ste mali deň a čo vás aspoň trochu podnetné stretlo. Mňa dnes potešilo, že si ku mne v buse prisadli také veselé baby (bol som v päťke) a štebotli medzi sebo samé taľafatky až som sa nad tým usmieval. Akože som si aj čítal, ale ich džavot ma od toho odtŕhal.

Neteší ma však fajčenie. Relizujem to častejšie ako je žiaduce. Teda, žiaduce je to až moc často. Ále, čo už.

Ako sa máte? Čo ste dnes zažili?
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 3 - Stránka 15 Empty Re: Ako sa dnes máš? 3

Odoslať  frances farmer Ut 15 marec 2011 - 21:25

v tej diere kde vystúpil nenii signál
frances farmer
frances farmer
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 260
Reputácia Reputácia : 12
Dátum registrácie : 12.01.2011
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 15 z 84 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 49 ... 84  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore