Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 15

Strana 7 z 84 Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 45 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 7 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  kimi2028 Pi 11 november 2022 - 15:10

Ahojte kamaráti, mám sa celkom dobre, ale drieme niečo zle vo mne, a to nič sa mi nechce. Aj sa snažím, ale je to silnejšie ako ja. Nie nadarmo sa hovorí, že choroby duše sú to najhoršie, čo môže byť. Každý z nás má vlastný osud a funguje podľa zabehnutých šľapají. Prečo to musí byť také ťažké? Tá lenivosť ako moja kamarátka unavuje ma totiž. Aj preto nebude zo mňa už asi nič. Možno len sa málo snažím? Hm, ale neviem no. Je to jeden z príznakov choroby. Hoci teší ma, že chodievam vonku na prechádzky aspoň. Ako tak dobre dní mám len 2 dní v týždni. Musí byť to však asi také. Musím sa polepšiť, ale neviem ako. Jej pozdravujem Vás a Vladimir díky dopredu za básničky, ako si mi to tu 3x blikalo, čo som písal príspevok. No nič držte sa a končím tu svoj príspevok radšej
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2243
Reputácia Reputácia : 760
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Juraj, Sweetheart, Mous and Catherin4 like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 7 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Sweetheart Pi 11 november 2022 - 18:28

aj mne zo zaciatku hovorila psychologicka, ze mam hranicnu poruchu, ale potom ma chytili stavy. A to som mal zaciatok psychozy urcite. To sa niekedy az casom ukaze, tie psychicke choroby. Ja mam diagnostikovanu akutnu psychozu so znakmi schizofrenie. Ale mam lieky olanzapin, aripiprazol, lamotrigin a buspiron. No mne presli psychoticke stavy a chytili ma panicke ataky, ked je vela ludi nakope. Ale chcel mi predpisat xanax este, no som nechcel. Ale vypytam si ho, ked pojdem teraz na kontrolu.
Sweetheart
Sweetheart
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 600
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

Saladin likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 7 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Tuto Pi 11 november 2022 - 22:05

Ahojte kamarátky, kamaráti!

Ako som si prečítal, tiež to máte otázne v živote. U mňa je tiež tá naša neurčitá diagnóza pokrivkáva za osudom a tak si myslím, že by som mal zvýšiť snahu. Dosť času trávim doma a poprípade idem do obchodu po to, čo treba. Dávno som nebol v prírode, teda na prechádzke v okolí. V tomto mám akúsi malú predtuchu, že je riziko chodiť po lese sám. Opačne však, až na cvičenie sa venujem "akp.", teda plánu na denné aktivity, ktoré dobre zvládam. Mám to pomerne pestré, veľa sa teda venujem štúdiu, a to rozmanitému. Občas treba aj urobiť drobnosti v domácnosti. Ostatné taký štandard, v podstate rutina. Zamestnanie nemám a pravdepodobne ani by som asi ani nezvládol. Myslím, však, že budúcnosť je v tomto otvorená a snáď... Lieky beriem ako treba, na depotné injekcie chodím koncom mesiaca. To asi o mne nateraz.

Prajem vám do ďalších dní pohodu a veľa príjemností do budúcnosti. Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4791
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

kimi2028, Juraj, Mous, Saladin and Catherin4 like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 7 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  kimi2028 So 12 november 2022 - 11:37

Ahojte kamaráti, mám sa celkom dobre. Dnes sa chystám na zmenu režimu od pondelka. Neviem síce či to zvládnem so svojou povahou, ale viem, že by som chcel niečo s tým robiť. Tiež uvažujem o tzv. samoštúdiu. Šachy budú v ňom určite, ale chystám aj novinky v podobe štúdia dejín, bankovníctva a manažmentu, či anglického jazyka. Netuším síce, či ma bude to baviť, ale potrebujem zmenu už. Snáď nebudem mať len oddychové obdobie. Chcel by som to nejako zvládať aj keď pri mojej koncentrácii je to otázne. No nič musím posilňovať pevnú vôľu ešte viac. U mňa je to tak, že som človekom bez pevnej vôle. Tiež neviem si zadeliť efektívne čas. Mám problém so začínaním aktivít.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2243
Reputácia Reputácia : 760
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Juraj, Mous, Catherin4 and Som hraničiar like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 7 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  megy17 So 12 november 2022 - 13:35

Ahojte, som tu nová ☺ ... náhodou som objavila toto fórum čož má dosť potešilo...... keďže málo s kým sa dá o tejto téme rozprávať keďže nezažil nepochopí ako to u nás funguje.....Dnes sa mám celkom fajn aj napriek zvikaniu si na depot injekciu...
megy17
megy17
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 6
Reputácia Reputácia : 2
Dátum registrácie : 12.11.2022
Vek : 38

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

kimi2028, Juraj and Mous like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 7 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Mous So 12 november 2022 - 23:43

Ahojte, posledné dni sa mám celkom obstojne. Boli aj šedé chvíľky- hlavne počas oslavy menín Martina- mal som aj haluz a celkovo-som dosť paranoidný. Lieky mi pomáhajú, no aj tak mi tá vzťahovačnosť občas ujde. Celkovo takýto pribratý to zdravie nič moc- kondícia tiež zlá. Možno trochu schudnem na tom Abilify, to som písal už minule. O také dva týždne budem múdrejší. Inak sa nechcem nikam náhliť, život je len jeden- chcem si užívať dni naplno. Aj dnes bolo krásne slnečné ráno. Zrejme nebudem žiť tak dlho, ako som si kedysi predstavoval- kvôli kardiovaskularu a tučnote, a schíze. Budem pre to robiť maximum a aj snád prestanem fajcit. No ešte to chce čas. Rozprával som sa dnes trochu s bratom, no a inak sa s nikým nevídam okrem rodiny. Ani mi to už nechýba- zbytočné konflikty s frajerkou a podobne. To by ma musela žena veľmi zaujať, aby som do toho išiel. No a aj ja ju a síce sa držím psychicky celkom dobre, tá kondícia telesná nič moc a som aj invalid. Na to sa ťažko balia baby:-) to som len tak odbočil. Čítam, píšem, pes, varenie, upratovanie, polievanie kvetov, auto, trávnik, strihanie stromkov, zber... tento rok sa nesie v takomto duchu. Uvidíme snáď, čo prinesie ďalší. Tak sa dobre teda mávajte kámkovia, zase sa niekedy ozvem
Mous
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 917
Reputácia Reputácia : 193
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

regina, kimi2028, vrana and Saladin like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 7 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Saladin Ne 13 november 2022 - 8:53

Mous napísal:Boli aj šedé chvíľky- hlavne počas oslavy menín Martina- mal som aj haluz a celkovo-som dosť paranoidný.
Vlado, napísal si to poeticky, dobre sa to číta winking.

U mňa je všetko po starom. Včera som si dal pôst, lebo som v noci vyžral chladničku. Našťastie nemám problém s tučnotou - som skôr štíhly. Dnes je sychravo, dám si filmovú dávku (The Godfather). Zajtra musím poslať balík - budem mať na ďalšie "cigy" Very Happy..

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 625
Reputácia Reputácia : 59
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

regina and Mous like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 7 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  kimi2028 Ne 13 november 2022 - 11:53

Ahojte kamaráti a kamarátky, mám sa celkom dobre, čo ma veľmi teší. Pri našom ochorení mať sa celkom dobre nie je samozrejmosť a veľmi si to vážim. Mrzí ma však len to, že choroba zmenila mi povahu až príliš a stal sa zo mňa poriadne lenivý človek. Aj viem, že kde je problém, ale nemám to silu vôbec zmeniť. Tak dní sú o tom, že žijem to pomerne pasívne. Ani neviem o žiadnej aktivite, čo som poslednú dobu mal, ktorú by som mohol považovať za aktívnu. Musím si len na to zvyknúť, ale nie je to jednoduché. Mám asi nejaký blok, či čo. Niekto ma zaklial a ja si len tak vegetím. Som zvedavý na zajtrašok. Niečo som si naplánoval, ale či dokážem na tom frčať, tak je to vo hviezdach. Musím robiť jednoduché aktivity a štúdium niečoho nie je vždy jednoduché, aj keď len tak doma... No nič, ale teším sa na šachy ako aj bankovníctvo a dejiny. Hoci je dobrá otázka, že prečo nezačnem už dnes. Ja som len taký. Stále niečo len odkladám. Laughing No nič majte sa pekne a určite sa už čoskoro ozvem...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2243
Reputácia Reputácia : 760
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Juraj, Mous and Catherin4 like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 7 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Saladin Ne 13 november 2022 - 13:51

kimi2028 napísal:choroba zmenila mi povahu až príliš a stal sa zo mňa poriadne lenivý človek.
To nie je chorobou, priateľu, písal som o tom nedávno. Zober si napr. @regina - kmitá okolo domu, samozrejme svojim tempom, ktoré nie je ideálne.. ale neustále je v pohybe. A určite ju to vždy nebaví - viem o tom svoje - umývať dlážku každý den, dva, tri je nuda ,). Alebo @Mous - píše, oslovuje vydavateľstvá - aj to je forma práce.. Prečo si nenájdeš aj ty nejakú prácu na 2, 3, 4 hodiny týždenne? Nie kvôli peniazom, ale aby sa nenaplnila štatistika, že schizofrenik sa dožíva v priemere 48 rokov - nehovor mi, že by si to nezvládol..

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 625
Reputácia Reputácia : 59
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Katuska likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 7 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  kimi2028 Ne 13 november 2022 - 14:45

Je to aj chorobou. Ja som taký lenivý nikdy nebol, aký som odvtedy, čo som chorý. S prácou je to ťažké. Aj som skúšal chránené dielne a v nich sa uplatniť, ale tam je robota len pre šikovných. Ja nie som vďaka chorobe vôbec šikovný. Spomalila ma tá choroba po stránke manuálnej práce úplne. Do toho s tými rukami neurobím jednoducho nič (veľmi sa už trasú). Hoci je pravda, že ja som nebol nikdy šikovný na manuálnu prácu. Iné okrem manuálnej práce tie dielne nič neponúkajú a tak som nahratý. Na stacionári hanbil som sa ako pes z toho, čo som na pracovných terapiách stváral. Mal som tam akurát tak na strihanie molitanu, či robenie koliesok z hliny. Takú prácu nevymysleli pre mňa...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2243
Reputácia Reputácia : 760
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Saladin likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 7 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  kimi2028 Ne 13 november 2022 - 14:51

Tiež už som aj zabudol. Raz do týždňa píšem jednému veľmajstrovi jeden šachový článok. Článkov mám napísaných už na 4-5 mesiacov. Je ich nejakých 20...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2243
Reputácia Reputácia : 760
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Saladin and Catherin4 like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 7 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Saladin Ne 13 november 2022 - 15:00

Rozumiem. Každý kráčame po "ceste" svojim tempom. Tiež by som chcel byť výkonnejší, ale nedá sa veru Rolling Eyes..

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 625
Reputácia Reputácia : 59
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 7 z 84 Previous  1 ... 6, 7, 8 ... 45 ... 84  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore