Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 15

Strana 45 z 84 Previous  1 ... 24 ... 44, 45, 46 ... 64 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 45 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  motylek Ne 8 január 2023 - 12:18

@Jaro123444 A co si myslí ta druhá psychiatrička? A co jsou ozvučené myšlenky? Teď jsem to googlila, ale nenašla jsem, co to znamená, jak se to liší od hlasů.
motylek
motylek
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 813
Reputácia Reputácia : 66
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 45 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  realxman Ne 8 január 2023 - 12:23

Ozvucene myslienky su pomenovanie pre blud pri ktorom si clovek mysli ze ludia pocuju jeho myslienky.
realxman
realxman
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 4
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 08.01.2023

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 45 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Jaro123444 Ne 8 január 2023 - 12:23

Motylek tá druhá mi dala ,,pracovnú´´ diagnózu úzkosť s depresiou alebo také niečo. Len nevidela dokumentáciu moju. Moja doktorka mi ju neposkytla. Ozvučené myšlienky sú ak to máš v hlave a robí to tvoja myseľ. Napr. niekto ti v mysli hovorí, ale je to konkrétna osoba, neprikazuje nič ale ak premýšľaš a predstavuješ si tu situáciu tak počuješ v hlave seba alebo tie osoby. Myslím že sa to volá aj auditívne halucinácie.
Jaro123444
Jaro123444
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 477
Reputácia Reputácia : 10
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 23

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (100mg), Solian (200mg), Sertralín Actavis (25mg)

Catherin4 and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 45 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Jaro123444 Ne 8 január 2023 - 12:24

Realxman ja si nemyslím, že ľudia počujú moje myšlienky. Nikdy som si to nemyslel.
Jaro123444
Jaro123444
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 477
Reputácia Reputácia : 10
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 23

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (100mg), Solian (200mg), Sertralín Actavis (25mg)

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 45 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Catherin4 Ne 8 január 2023 - 12:41

To považujem za chybu psychiatrie ze ludi zatvaraju akoby do vazenia, kde nemozu ist von, nemozu mat navstevy, aj ked nie su tazke pripady. To je zastarale liecenie a malo by konecne zmiznut. Tu v Nemecku maju aj kliniky kde su psychiatricki pacienti hospitalizovani a maju svoju slobodu, nie su zavreti. Mozu chodit von, moze za nimi prist hocikto. Clovek co ma nejake problemy taketo vazenie o to tazsie znáša. Tu zatvaraju len ludi, co su nebezpecni sebe alebo inym, na to su ine kliniky. Nedivim sa ti Jaro, ze si to tam nevydrzal. Ak mas niekde nablizku stacionar, skus radsej ten. To budes na noc chodit domov a tam budes mat nejaky program. Ja som bola v stacionari 2x, raz na Svk, raz v Nemecku a vzdy bolo dobre.
Catherin4
Catherin4
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 75
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

Jaro123444 and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 45 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Jaro123444 Ne 8 január 2023 - 13:07

Kate toto si aj ja myslím, akože chápem to, že treba nejaký režim ale pozerať tam celý deň do blba a ležať neni nejaká výhra. Možno niekomu to pomôže, ale to asi záleží od povahy človeka.
V tom stacionári si ako dlho bola? čo ste tam robili?
Jaro123444
Jaro123444
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 477
Reputácia Reputácia : 10
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 23

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (100mg), Solian (200mg), Sertralín Actavis (25mg)

Catherin4 likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 45 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  motylek Ne 8 január 2023 - 13:18

@Catherin4 Na Slovensku nepouštějí pacienty ven a nedovolí jim návštěvy ? :-o Co to proboha je, nějaké týrání ? V Praze je sice taky zastaralý systém péče třeba oproti Švýcarsku, ale pokud není pacient agresivní a dovolí mu to jeho zdravotní stav, tak chodí normálně ven do areálu léčebny a i pokud ven ještě nemůže, může přijímat aspoň návštěvy. V areálu léčebny jsou dva obchůdky a různé dílny a pacienti, kterým zdravotní stav umožňuje chodit ven, chodí přes týden do dílen jako do "práce". V dílnách je možné dělat jak náročnější práce, tak úplně jednoduché, podle toho, na co se pacient zrovna cítí. A pacienti, kteří jsou na tom relativně dobře, můžou chodit i "ven" mimo areál léčebny a můžou jezdit na víkendy domů a buď se musejí vracet na noc do léčebny, nebo můžou doma i přespat. Já jsem si dokonce během pobytu v léčebně zajela "ven" na správu sociálního zabezpečení zažádat o zvýšení stupně ID.
motylek
motylek
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 813
Reputácia Reputácia : 66
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 45 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Catherin4 Ne 8 január 2023 - 13:53

Jaro: teraz som tam bola 8 tyzdnov a predtym na Sk tiez par tyzdnov, ale uz sa nepamatam presne kolko. Mali sme tam prednasky, napr. o uzkostiach, depke a tak, autogenny trening, cvicenie. Skupinovu terapiu. Tiez tam ziskas kontakty a priatelstva s ludmi s podobnymi problemami.
Catherin4
Catherin4
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 75
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 45 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Catherin4 Ne 8 január 2023 - 13:58

Motylek no ja som bola hospitalizovana na Sk pred asi 25 rokmi, ale podla toho co pise Jaro sa tam toho zase vela nezmenilo. My sme mali mreze na oknach a boli sme zamknuti. Ja som navstevy mohla mat - rodicov, Jaro pise, ze jemu ani to nedovolili. Stredovek. Vy mate v Cechach toho skveleho doktora Jarolimka ktory pre psychotickych pacientov toho strasne vela urobil.
Catherin4
Catherin4
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 75
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 45 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  motylek Ne 8 január 2023 - 14:12

@Catherin4 Taky jsem byla na uzavřeném pavilonu s mřížemi. Taky jak jinak, když mě pořád lákalo otevřít okno a vyskočit.
Ale návštěvy jsem měla (to bylo o Vánocích) a po svátcích jsem mohla chodit ven, i do dílen a o víkendu jsem jezdila domů.
motylek
motylek
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 813
Reputácia Reputácia : 66
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 45 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  motylek Ne 8 január 2023 - 14:33

Jarolímek prodal sanatorium, které vybudoval, a pokud vím, už nepracuje. Ale v Praze po něm zůstalo hodně společností pro schizofreniky, které zakládal, nebo pomáhal zakládat, včetně toho sanatoria. Četla jsem od něj pár článků a dvě knížky. O schizofrenicích psal moc krásně, snažil se vžít do jejich pocitů.
Já mám štěstí, že bydlím v Praze a že jsem byla v Bohnicích před 14, resp. 9 lety. Kdo ví, jaké to bylo u nás před 25 lety a třeba někde v menším městě.
motylek
motylek
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 813
Reputácia Reputácia : 66
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 45 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Jaro123444 Ne 8 január 2023 - 15:05

Ja som to tiež tak mal Kate, mreže na oknách. Návštevy neviem prečo nemohli byť. Opatrenia na covid už nie sú. Ten stacionár môže byť dobrý, určite skôr to ako psychiatrickú nemocnicu. V stacionári máš program nejaký aspoň. Na psychiatrii nič, zavretý na izbách len. Odtiaľ len utekať fakt.
Jaro123444
Jaro123444
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 477
Reputácia Reputácia : 10
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 23

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (100mg), Solian (200mg), Sertralín Actavis (25mg)

Catherin4 likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 45 z 84 Previous  1 ... 24 ... 44, 45, 46 ... 64 ... 84  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore