Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 14

Strana 63 z 83 Previous  1 ... 33 ... 62, 63, 64 ... 73 ... 83  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 63 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Mous St 28 september 2022 - 11:21

Čaute,no ja som bol dneska skoro rano na odbere krvi,nechcelo sa mi stávať,ale tak v rámci preventívky.potom s Pajdom na vychádzke.žena zo včera sa tam už neobjavila-bola to asi náhoda.teraz som objednával pre psa vykurovanú búdu,je to dosť drahé,no nemôže byť dnu lebo by ma nenechal vyspať.okrem toho všetko trhá.budem aj dnes čítať a večer dopozerám seriál-posl.diel.majte sa fajne
Mous
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 918
Reputácia Reputácia : 193
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej and Catherin4 like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 63 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Katuska St 28 september 2022 - 13:59

Ahojte. Ja sa mam dneska fajn. Uz som si porobila co bolo treba a uz sa venujem len sebe. Mam v praci volno tak sa zase venujem umeniu, pozeram aukcne spolocnosti atd. Cim som starsia, tym castejsie mam pocit ze ani ludi nepotrebujem k zivotu. Stacilo by umenie, priatel, psy, priroda. Iba ciste veci lebo vacsina ludi ma dost vytaca. Ci uz svojim spravanim alebo svojou hlupostou. Neviem alebo je to tou mentalitou neviem. A mozno je to aj tym ze nemam rada ked ma niekto diriguje, proste potrebujem mat slobodnu dusu. A to vela ludi nechape. Neviem ako sa bude uberat dalej moj zivot ale chcem len klud a mier, cistotu mysle. Tak sa majte pekne
Katuska
Katuska
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 141
Reputácia Reputácia : 131
Dátum registrácie : 28.09.2020

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

dzuli08, vrana, Mous and Catherin4 like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 63 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  dzuli08 St 28 september 2022 - 15:37

Ahojte všetci,
ja sa mám dobre. Dnes bol kľudný deň v práci, poodpadávali mi nejaké hodiny. Práve som dopila tretiu kávu s mliekom, sem tam si dám 3. Ale to skôr výnimočne. Inak mi dve stačia. Už sa musím krotiť z nakupovaním "handier". Dnes som bola totiž v prvý krát v jednom butiku a zasa som si kúpila šaty. Hrozné s nami ženami. Alebo so mnou. Ale chcem trocha obnoviť šatník, to je zas druhá vec. Musím si doma urobiť poriadky s vecami, čo už nenosím napr. a venujem ich na nejakú charitu alebo tak, samozrejme také ešte nositeľné. Inak celkom fajn sa mi býva samej. Ani si to už nejako nepripúšťam, že žijem sama som single atď. Je to aj taký pocit nezávislosti a slobody. V tomto vidím pozitíva. Aj keď každý človek potrebuje sem tam niekoho na podporu, vyžalovanie sa, vypočutie, radu, zdieľanie radosti. Ale tak nevadí..... aspoň v práci som s ľuďmi. Inak ani nie veľmi už poslednú dobu.
Jaaaj inak som zabudla, že dnes mám oficiálne prvú hod doučovania, príde kolegyňa jednej kamošky. Uvidím ako to pôjde. Chcela by precvičiť komunikačnú ANJ a doplniť slovnú zásobu, prípadne docibriť gramatiku. Je to celkom fajn a sympatická žienka. Pre mňa to bude aspoň kúsok korenia do života a takisto z toho niečo "kvapne" . Vravím si, že aspoň na cigy Very Happy
Ale nefajčím nejak veľa .....držím sa cca pri počte 6-7 denne.
Tak prajem vám veľa pekných chvíľ a málo zdravotných neduhov či príznakov Smile držte sa.

_________________
Forget about the past, live for the present and think about the future. flower No one is in charge of your happiness, except you. it is perfect
dzuli08
dzuli08
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 561
Reputácia Reputácia : 447
Dátum registrácie : 25.04.2016
Vek : 37

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, Katuska, Juraj, vrana, Saladin and Catherin4 like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 63 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Juraj St 28 september 2022 - 16:08

@dzuli08, ako rozumieš keď školáci rozprávajú zlou angličtinou? Ja tomu jazyku nerozumiem ani keď pozerám normálne filmy, počúvam pesničky. Napríklad teraz som počúval jednu pesničku, tam bolo slovo forgive a spevák to vyslovoval ako forget (teda aspoň mne to tak znelo) S angličtinou sa trápim celý život a pokiaľ potrebujem prečítať nejaký text, tak rozumiem celkom dobre, ale hovorenému slovu rozumiem veľmi biedne...
Juraj
Juraj
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 636
Reputácia Reputácia : 172
Dátum registrácie : 17.12.2020
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Turčianska záhradka

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Rispen 3 mg, Hedonin XR 500 mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 63 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  dzuli08 St 28 september 2022 - 17:46

Ahoj Juraj, tak ono ani ja nerozumiem všetkému, predsa len hovorené slovo ovplyvňuje viacero faktorov, rýchlosť reči, výslovnosť, či prízvuk..... ani žiakom niekedy nerozumiem, ale spýtam sa čo chceli povedať a napr. keď to zle vyslovili tak sa ich snažím opraviť, ale nie vždy každého opravujem, ono nie je to vždy zas dobré a niekedy aj kontraproduktívne, lebo sa potom boja alebo hanbia rozprávať.... no niekedy sa aj v duchu zasmejem alebo zaplačem nad tou ich ANJ. Smile Netreba sa báť ale....ani ja nie som native speaker a tiež mám možno divnú výslovnosť, prízvuk a robím chyby ako každý Wink

_________________
Forget about the past, live for the present and think about the future. flower No one is in charge of your happiness, except you. it is perfect
dzuli08
dzuli08
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 561
Reputácia Reputácia : 447
Dátum registrácie : 25.04.2016
Vek : 37

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, Katuska, Juraj and vrana like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 63 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Mous Št 29 september 2022 - 10:05

Ahojte fórumaci,dnes som vstal opäť už o ôsmej.dal som si kávu a cigaretu,čítal som hneď z rána a aj sa chystám a išli sme so psom na prechádzku.prišla mi tá mikina,čo som si navrhol,príde mi trochu dievčenská-posúďte sami.@vrana nikam neodchádzaj,dobre ti to padne,tvoje zamyslenia o knihách bývajú zaujímavé a kto nechce,nečíta.majte pekný deň

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 63 20220914
Mous
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 918
Reputácia Reputácia : 193
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej and Juraj like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 63 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  kimi2028 Št 29 september 2022 - 12:18

Ahojte, dnes je všetko OK. Mám z toho veľkú radosť. Som rád, že môžem sa venovať skoro všetkému, čo ma zaujíma. Pri našej chorobe nie sú dobre dní samozrejmosť, ale dnes je skutočne celkom dobrý deň. Hoci niektoré vecí sa daria viac a niektoré menej, ale nevadí.

Pre dnešok som si určil tradičné povinností. Polovicu povinností mám už splnenú, čo ma teší. Hral som od rána 2 šachové partie na internete a obe som prehral. Nevadí, zabavil som sa dobre. Horšie je, že z tých partií sa poučiť nedá, lebo súperi boli slabší a nepoznali teóriu.

Tiež bol som aj vonku na prechádzke, čo mi veľmi pomohlo. Mám rád celkom prechádzky vonku, aj keď mohlo by byť teplejšie. Tak je už jeseň a nie leto. Aj som schytal nádchu, keďže som sa neobliekol teplo, ale nevadí.

Pozrel som aj jeden zaujímavý seriál na Prima Krimi Policajt nebo spratek. Celkom sa mi to aj páčilo, aj keď ide o jednoduchší seriál. Mám rád kriminálne zápletky.

Čo ma ešte čaká dnes? Tak v prvom rade pozrieť 1-2 futbalové zápasy. Potom neskôr pozrieť ešte seriál Výnimočná Nikol. Potom sa tešiť už len zajtra a vymyslieť si program. Hoci ten program býva väčšinou podobný.

Zajtra chystám sa určite na hádzanú. Mala by prísť slovenská reprezentácia a hrať zápas s Ukrajinou. Veľmi sa teším na túto športovú udalosť a aj som.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2245
Reputácia Reputácia : 760
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Matej and Mous like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 63 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Juraj Št 29 september 2022 - 15:56

Dnes som bol u psychiatričky. U tej ku ktorej som chodil od začiatku, keďže po presťahovaní sa mi nového psychiatra nepodarilo nájsť. Musím za ňou síce cestovať, ale to nie je problém.

Na železničnej stanici priemyselné prostredie a drsné počasie urobilo pútavú scenériu. Tak som to cvakol aspoň na mobil.
Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 63 20220910

Opäť sa potvrdilo že som magnet na debilov. Keď do vlaku nastúpi niekto problémový, tak si musí prisadnúť ku mne. Tak sa stalo aj teraz, prisadol si ku mne opitý mládenec. Najprv som ho ignoroval, ale potom som dostal strach že ma ozvracia, tak som si odsadol.
Juraj
Juraj
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 636
Reputácia Reputácia : 172
Dátum registrácie : 17.12.2020
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Turčianska záhradka

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Rispen 3 mg, Hedonin XR 500 mg

Matej, Mous and Catherin4 like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 63 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Mous Št 29 september 2022 - 16:05

@Juraj snaď ti povedala samé dobré správy.dobrá foto
Mous
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 918
Reputácia Reputácia : 193
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Juraj likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 63 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  Juraj Št 29 september 2022 - 16:43

Povedala mi, že som strašne chudý a že by som mal viacej jesť. Ja som jej hovoril že jesť môžem iba raz denne, ráno. Keby som sa najedol poobede, alebo nedajbože večer, tak by som nemohol zaspať. Nechcela to pochopiť. Inak mal som radosť že som u nej bol. Je to naozaj veľmi fajn doktorka a som rád že ku nej môžem chodiť.
Juraj
Juraj
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 636
Reputácia Reputácia : 172
Dátum registrácie : 17.12.2020
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Turčianska záhradka

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Rispen 3 mg, Hedonin XR 500 mg

Matej, dzuli08, Mous and Catherin4 like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 63 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  kimi2028 Pi 30 september 2022 - 4:22

Ahojte kamaráti, dnes budem mať smutný deň, veľmi smutný deň. Iacobus nás opustil na dobro. Vraj už nie je na tomto svete. Mal som ho rád, aj keď som ho nepoznal v skutočnom živote. Česť jeho pamiatke...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2245
Reputácia Reputácia : 760
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 14 - Stránka 63 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  vrana Pi 30 september 2022 - 6:51

OdKiaľ to vieš?

_________________
Keď nie Som, tak nie Som, viem, že nie Som!
Keď Som, tak Som, viem, že Som!

Moje Nicky:
Hulk DF 365 1
Hulk DF 365 2
Dušan
avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 63 z 83 Previous  1 ... 33 ... 62, 63, 64 ... 73 ... 83  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore