Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Strana 53 z 83 Previous  1 ... 28 ... 52, 53, 54 ... 68 ... 83  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 53 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  Matej Pi 13 máj 2016 - 1:34

Nespím. Práve som dočetoval. Bol som na Pokeci dnes v deň dovolenky od 10:00 do 12:00, a od 15:00 do 1:00. Myslím orientačne. Spolu v čistom asi 12 hodín. Predebatoval som všetko, čo ma trápi, a aj témy odľahčené. Stihol som sa aj pohádať s názorovým oponentom. Vcelku bolo toto četovanie aj čiastočne kladné, lebo ma trochu posunulo v niektorých otázkach, čo v mysli riešim (týkajú sa hlavne svetonázoru alebo pocitov viny). Spoznal som aj milé dievča, resp. ženu, ktorá má isté duchovné a názorové problémy, no je vnútri v srdci veľmi bohatá a má komplikované myšlienky. Dalo sa s ňou veľa debatovať, pričom v mnohom sa vyrozprávala viacej ona mne, než ja jej, čo považujem za pozitívum našej sociálnej interakcie. Z hľadiska efektivity dnešných činnosti sa dá zhodnotiť, že dovolenkový deň som mal neproduktívny (školské veci som vôbec nepohol vpred). Jedlo bolo ale fajn, ani som sa neprejedol. Čítal som si aj dve hodiny 1 motivačnú knižku "Vzorec šťastia", stihol som prelúskať 2 kapitoly, ktoré mi pomohli rozšíriť si obzory. Vnímam tú knihu ako prínosnú. Rodičov som na dovolenke neotravoval, sú zvyknutí cez týždeň na svoj rytmus a tempo dňa, a svojou netradičnou domácou prítomnosťou som sa im snažil nenarušiť zvyky. Myslím, že sa to podarilo. Na druhej strane trpelo telo, lebo som furt sedel za počítačom, takže som vysedel dieru do stoličky. Teraz sa cítim náladovo trochu vyhasnuto, asi v tom má prsty hlavne fyzická únava, skrátka je čas spať. Ráno vstávam do práce (za nejakých 5 hodín) a potom ide víkend... vyučovanie už skončilo, no robiť je teda čo.

Pozdravujem srdečne všetkých spachtošov, a želám Vám forumákom, ako aj osobite Tutovi, dobrú noc a vydarený piatok. Smile

matej
typing

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 53 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5067
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 53 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  Matej Ne 15 máj 2016 - 0:36

Kuk. Smile Nespím. Ale už idem. Pozdravujem Tuta, ako aj všetkých forumákov. Prajem Vám dobrú noc, odpočiňte si, kamaráti. Smile

Sleep

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 53 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5067
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 53 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  Tuto Po 16 máj 2016 - 1:20

Ďakujem za pozdravovanie Matej.

Momentálne nespím a trochu ma to "jeduje", lebo by som bol spánku rád. Užil som už 2,5 Gerodormu, čo je o polovicu tbl. viac ako by som mal užiť podľa predpisu. Tentoraz som si tomuto na vine sám, lebo som počas dňa polihoval viac, akoby sa slušalo v zmysle rád v spánkovej hygiene.

Noc je kľudná. Bary a krčmy pozatvárané, takže vlastne ani taxíky nerušia túto noc. Dosť sa ochladilo, dokonca nám tu pustili ústredné kúrenie.

Plánujem ešte dať niečo malé do žalúdka (oj) a vybehnúť do tej zimy na cigu (oj 2.). Potom dúfam, že spánok bude už konečne prítomný.

Dobrú noc a ľahké vstávanie praje Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 53 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  Tuto St 18 máj 2016 - 1:27

Cena za príjemné podriemkavanie v takmer celom doobedí je u mňa pravdepodobne neskoršie zaspanie. Tá jedna v noci je už mimo. Celkovo však spím dobre. Dávno nebolo tak, že by som celú noc nespal, už mi to aj tak trochu chýba. Pred trištvrte hodinou som užil jeden a pol tbl. Gerodormu, takže ešte mám pol tbl. do doporučeného denného maxima.

Tak dúfam, že som vás mojím minipríspevkom dostatočne unavil a dobrú noc. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 53 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  Tuto Št 19 máj 2016 - 1:49

Tak tu zase čučím a hodiny ukazujú pokročilý nočný čas. Užil som 1 a pol tbl. Gerodormu. Pozerám dokumetárny seriál v archíve JOJ PLUS, teda "Tabu". Aktuálne je to o pití alkoholu. Inak plánujem to dopozerať a pokračovať v pokusoch smerom k zaspaniu.

Prajem vám dobré spanie a čerstvosť a oddýchnutosť v rannom vstávaní, Tuto

PS: teším sa na stretnutie o dvadsiatej na Zello dialógov
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 53 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  Tuto Pi 20 máj 2016 - 0:18

Gerodorm: plná doporúčaná dávka

chuť spať: veľmi malá

poslená cigareta: za chvíľu

umytie zubov: po cigarete

pokusy zaspať: snáď nie príliš pokazené driemaním a polihovaním

spánková hygiena: nič moc

prajem: dobrú noc
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 53 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  Tuto So 21 máj 2016 - 0:44

Máme tu nový deň, sobotu. Pozerám "Statočné srdce", ale keď dopíšem NB už vypnem. Rád by som si pred zaspaním niečo ešte prečítal. Dnes, vlastne včera som pospával viac ako by bolo žiaduce. Dohovie, či sa to prejaví na spánku. Teraz plánujem užiť Gerodorm, dať si cigaretu, napiť sa... bla, bla... a pokúšať sa zaspať.

Dobrú noc a pekný víííkend praje Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 53 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  Tuto Po 23 máj 2016 - 0:55

Zdravím ako aj tých, ktorý spia, a samozrejme aj tých čo sú ešte hore.
Spať sa mi teraz príliš nechce, ale pre istotu som si dal aj liek na spanie. Beží mi tu teraz Mafstory, takže to je len taká "aktivita" čo už by skutočne ani nemusela byť. Na tých mojich kanáloch nie je extra výber. Vlastne najmä čakám, že si zívnem, začnem byť ospalý. Vrčím na túto dvadsaťštvorku (v hodinách), keď som bol celý deň "šrotový" a na noc som sa prebral. Verím, že u vás to tak nie je a aspoň väčšina odfukuje pri pekných snoch.

Dobrú a príjemnú noc!

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 53 Moln%C3%A1rovci.bmp
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 53 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  Tuto Ut 24 máj 2016 - 0:38

Ahojte, tak sa zase hlásim kôli tradičnému ponocovaniu. Myslel som si, že dnes to bude len zaľahnutie a spanie. Ale ouha!

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 53 Insomnia
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 53 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  Matej Ut 24 máj 2016 - 3:20

Ahoj Tuto i všetci.

Ešte stále som trochu v šoku. Zobudil som sa na "nočnú moru" celý spotený teraz o tretej ráno. Ono je to vlastne smiešne, lebo nič desivé na tom nebolo, skôr ma to len trochu zdeptalo. Brat sa mi v sne vysmieval, že som niktoš, ktorý má nízky plat a nič v robote nerobí, že reku to čo robím, nie je poriadna robota a nie sú za ňu poriadne peniaze. Najviac ma dostalo to jeho "veď tam nič poriadneho ani nerobíš". A potom som sa začal potiť a začal som naňho kričať, že čo robí on, že ja tam celú osmičku mám riadne vyplnenú činnosťami a tak ďalej. Náhle sme sa išli biť a mlátiť, a tu zrazu už nestál pri mne posmešný brat, ale opitý otec. A tak som naňho vrieskal, že čo robí celé dni on a začali sme do seba strkať. Zistil som, že je opitý, tak som mu išiel hľadať chlast. Potom som ho začal biť a chcel som ho vyhodiť z bytu, hoci je jeho. A ako sme sa bili, tak som sa spotený zobudil...

V sne sa mi teda akoby spojili dve traumy, jedna že ma brat neuznáva, a jedna z dávnych čias spred 13 rokov, keď otec ešte pil. Je to zvláštne, že sa mi dokáže ešte snívať traumaticky o otcovom alkoholizme, keď už 13 rokov je vzorný abstinent. Keby som mu tento sen išiel rozprávať, tak by bol dosť smutný, si myslím, lebo on si roky už dáva záležať, aby všetko dajak odčiňoval.

Celkovo sa teraz cítim "ako po nočnej more". Skočil som na wecko, bol som si do čajníku po čaj a že reku fórum. Nejako sa mi ani nechce spať, som náhle dosť prebratý a taktiež zamyslený nad obsahom sna. Hoci nešlo o nič desivé, aj tak ma to dostalo. sad and unhappy very sad2

Prajem Vám dobrú noc a dobré ráno. Tuto, drž sa!

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 53 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5067
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 53 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  Tuto St 25 máj 2016 - 2:40

Ahoj Matej,
veru, už dávno mám od vtedy, čo som si zažil ako nočnú moru. V detstve som mal klasiku, že ma naháňa statný maco... Nikdy som sa však nedozvedel to, či ma chytil a zožral.

........................

No nebolo to už pár dní, pravdepodobne si dám Gerodorm navyše. Zostáva mi vyvetrať miestnosť, dať si cigu, umyť zuby (už 4krát) a zaliezť do postele... Brú
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4792
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 53 Empty Re: Zrovna v noci bdiete? Napíšte!

Odoslať  Matej Št 26 máj 2016 - 23:04

Blíži sa 23:00, čím pomaly ale isto večer končí a nastáva noc. Ja som sa teraz trochu vŕtal na fóre (naozaj ide o moju najobľúbenejšiu, ba ústrednú voľnočasovú aktivitu). Pomaly pokračujem v čítaní knihy na rešerš. Je takmer rozhodnuté, že to dnes dočítať nestihnem, ale budem sa pokúšať prečítať čo najviac, nech mám zajtra toho čítať už čo najmenej. Moje plány obvykle vôbec nevychádzajú už - proste neviem vopred nijak predpovedať "počasie" vo svojej psychike a taktiež úroveň svojich budúcich fyzických síl. Takže darmo si poviem, že zajtra urobím to a pozajtra zas ono. Jednoducho nie je to len o mojich rozhodnutiach, ale hrajú tu prím skutočne mocné psychické a telesné (zdravotné) faktory. Až príliš často rozhodujú ony o tom, či niečo v škole stíham alebo nie.

Budem na Vás jednou hemisférou myslieť, aby sa Vám dobre spalo a odpočívalo. Menovite spomeniem najmä Tuta, ktorému želám pokojnú buvačku a nabratie veľa síl do nového dňa. giving a hug

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Zrovna v noci bdiete? Napíšte! - Stránka 53 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5067
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 53 z 83 Previous  1 ... 28 ... 52, 53, 54 ... 68 ... 83  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore