Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Průvodce vysazovaním léků

Strana 8 z 17 Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 12 ... 17  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Průvodce vysazovaním léků - Stránka 8 Empty Re: Průvodce vysazovaním léků

Odoslať  Matej Ne 20 september 2015 - 13:09

Srdečná vďaka, Filipka! Smile Potešila si. winking

Veru, X, pôjdem na to inakšou taktikou, teda tak, ako som bol načrtol. Od dr. si dať schváliť 15 mg Escitilu a byť takto istú dobu. A tiež konzultovať výmenu Xeplionu za Invegu, pričom som ochotný samozrejme si aj Xeplion ponechať, pokiaľ by doktorka nesúhlasila. Opýtam sa jej na to o 2 týždne druhého októbra. winking

Ambulance
Ghost


_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Průvodce vysazovaním léků - Stránka 8 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Průvodce vysazovaním léků - Stránka 8 Empty Re: Průvodce vysazovaním léků

Odoslať  Matej Ne 20 september 2015 - 20:11

Od zajtra pondelka 21. septembra 2015 už len Escitil 15 mg (1-0-0). Lístie, Ty keď si bral escitalopram 15 mg, bral si ho v akých dávkach, 10 ráno a 5 na obed, alebo 15 spolu ráno? Prispôsobím sa Tvojej skúsenosti. Smile A potom si to dám schváliť doktorkou o 2 týždne. Je to lepšie takto pomalšie znižovať. Smile Orfiril Long zostane na 1000 mg denne naďalej, a to minimálne až do januára, februára 2016, teda kým sa nedostanem s Escitilom na stabilných 5 mg. Kým nedosiahnem stabilných 5 mg Escitilu spolu so stabilnou psychikou, ostatné lieky hýbať nebudem. A to ani Invegu, ktorú by som rád užíval v dávke 6 mg ráno namiesto Xeplionu.

Dlhodobý plán hovorí, že v júni 2016 by som oficiálne užíval už len Invegu 6 mg. A poprosil dr. o jej zníženie na 3 mg, čo je najnižšia dávka. Tú už by som si nechal nadobro oficiálne, aby som mal dôvod chodiť doktorke, keďže s ambulanciou nechcem stratiť kontakt. No po pol roku, niekedy na začiatku roku 2017 by som sa už pohrával s tými tromi miligramami, no isteže už len neoficiálne. Very Happy

Prečítal som inak celú príručku k vysadzovaniu liekov, ktorú Jožko X zverejnil na začiatku tejto diskusnej témy. Dneska som ju poobede celú zhltol, pozeral som pritom aj obľúbené seriály. Veľmi sa mi jej obsah páčil. Smile Ale zostávam naďalej otvorený, prístupný a s jasnou mysľou všetkým možnostiam. Yes

matej
Great party

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Průvodce vysazovaním léků - Stránka 8 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Průvodce vysazovaním léků - Stránka 8 Empty Re: Průvodce vysazovaním léků

Odoslať  ester Ne 20 september 2015 - 22:18

Filipka, môžem otázku-ky? Ty tu tomu myslím, že najviac rozumieš...
Ako by reagoval mozog zdravého človeka, ktorého by dopovali Kventiapinom a dávali by mu ho neopodstatnene?
A ešte jedna, ak človek vysadí lieky a neberie ich pol roka a dajmä tomu, že by ho dali na liečenie ale nakoľko nevedia, že tie lieky nejedol a nahodia ma naraz dávku 600mg kventiapinu /denne/, čo by sa teoreticky mohlo stať?
Moja minulosť, ale ma nehospitalizovali, pomaly mi zvyšovala. Len v prípade, že by som to zamlčala a proste pri hospitalizácii by mi nasadilo moju "bežnú dávku", čo by sa stalo?
ester
ester
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 374
Reputácia Reputácia : 54
Dátum registrácie : 28.04.2014

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Průvodce vysazovaním léků - Stránka 8 Empty Re: Průvodce vysazovaním léků

Odoslať  opadané lístie Po 21 september 2015 - 3:14

Matej, uzival som 15 mg naraz rano. teraz uzivam 10 mg rano a neveril by si, ako tazko si telo zvyka na znizenu davku, aj ked to nie je v davke az taky velky rozdiel. dnes som mal tri nocne mory za sebou, okrem ineho. ostatne veci popisovat nejdem, ale je mi dost zle. nechapem, ako si Ty mohol v pohode vynechavat 10 mg a normalne fungovat. mna taketo male znizenie uplne rozhodilo. kazdopadne drzim palce so znizovanim. ja asi na davke 10 mg zostanem, minimalne nejaky cas, ak ju ovsem budem dobre tolerovat.
avatar
opadané lístie
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 436
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 10.02.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Průvodce vysazovaním léků - Stránka 8 Empty Re: Průvodce vysazovaním léků

Odoslať  opadané lístie Po 21 september 2015 - 3:27

inak som zistil, ze mi escitalopram vyrazne znizil hnev, podrazdenost a verbalnu agresivitu (ak sa to da tak nazvat), za co som velmi vdacny a vlastne som ani nevedel, ze take nieco AD vedia. laughing
avatar
opadané lístie
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 436
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 10.02.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Průvodce vysazovaním léků - Stránka 8 Empty Re: Průvodce vysazovaním léků

Odoslať  filipka St 23 september 2015 - 19:54

ester napísal:Filipka, môžem otázku-ky? Ty tu tomu myslím, že najviac rozumieš...
Ako by reagoval mozog zdravého človeka, ktorého by dopovali Kventiapinom a dávali by mu ho neopodstatnene?
A ešte jedna, ak človek vysadí lieky a neberie ich pol roka a dajmä tomu, že by ho dali na liečenie ale nakoľko nevedia, že tie lieky nejedol a nahodia ma naraz dávku 600mg kventiapinu  /denne/, čo by sa teoreticky mohlo stať?
Moja minulosť, ale ma nehospitalizovali, pomaly mi zvyšovala. Len v prípade, že by som to zamlčala a proste pri hospitalizácii by mi nasadilo moju "bežnú dávku", čo by sa stalo?

Ospravedlňujem sa, Ester, tento príspevok mi unikol, mrzí ma to. No, na zdravom človeku by sa prejavili všetky nežiadúce účinky, ale najmä tie týkajúce sa útlmu, extrapyramídových príznakov a u kvetiapínu aj na krvný tlak. Závisí, aká dávka by sa podala zdravému človeku. Taký človek by mohol pokojne skolabovať z náhleho poklesu tlaku, prípadne pri vyššej dávke upadnúť do bezvedomia. Ak by sa zdravému podával kvetiapín dlhodobo s pomaly zvyšujúcou sa dávkou, tak by mal všetky NÚ ako psychiatrickí pacienti-útlm, stratu motivácie, parkinsonizmus, priberanie...všetko možné z príbalového letáku.
Keby sa pacientovi naraz nasadilo 600mg kvetiapínu bez predošlého zvyšovania, tak by pravdepodobne odpadol, mal problémy s nízkym tlakom. Poznala som jedného, ktorý namiesto XR užil obyčajný 300mg a odviezla ho záchranka, lebo omdlel, nebol zvyknutý.
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Průvodce vysazovaním léků - Stránka 8 Empty Re: Průvodce vysazovaním léků

Odoslať  filipka St 23 september 2015 - 19:56

[quote="opadané lístie"]Matej, uzival som 15 mg naraz rano. teraz uzivam 10 mg rano a neveril by si, ako tazko si telo zvyka na znizenu davku, aj ked to nie je v davke az taky velky rozdiel.

Je to rozdiel o 33%, čo je výrazný rozdiel v dávke.
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Průvodce vysazovaním léků - Stránka 8 Empty Re: Průvodce vysazovaním léků

Odoslať  xkrchnav St 23 september 2015 - 20:06

Och... och... och... filipka. Neviem či som si mal čítať odpoveď na otázku od Ester... už aby som sa tej pliagy zbavil pfuj... ok podržala ma v najhoršom ale dlhodobo sa tomu už len z tohto dôvodu vystavovať fakt nechcem. Ale díky za nezaujatú odpoveď.
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Průvodce vysazovaním léků - Stránka 8 Empty Re: Průvodce vysazovaním léků

Odoslať  ester St 23 september 2015 - 21:19

Filipka ĎAKUJEM
ester
ester
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 374
Reputácia Reputácia : 54
Dátum registrácie : 28.04.2014

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Průvodce vysazovaním léků - Stránka 8 Empty Re: Průvodce vysazovaním léků

Odoslať  Matej So 26 september 2015 - 19:52

Matej napísal:... ostatné lieky hýbať nebudem. A to ani Invegu, ktorú by som rád užíval v dávke 6 mg ráno namiesto Xeplionu.

Momentálne zvažujem, že doktorku nechám na pokoji a nebudem otravovať s výmenou Xeplionu za Invegu. Raz sa k tomu určite podujmem, ale nateraz v tomto období ledva zvládam zníženie Esctilu z 20 mg na 15 mg. A to spolu s blížiacou sa zimou, chladným počasím, vianočným zhonom a vianočnými tlakmi v práci, plus nával školských povinností, jednoducho nie je obdobím vhodným pre experiment s Invegou. Nechám si pravdepodobne ten experiment až na január. Shocked Nateraz sa nejak musím naučiť fungovať na 15 mg Escitilu... a keby sa to zvládlo, tak niekedy neskôr ešte v tomto roku 10 mg. Question

Nie som si istý ešte týmto rozhodnutím, ale príde mi to ako lepšie vzhľadom na súčasnú životnú situáciu. No, I cannot accept
matej
Ambulance
Ghost

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Průvodce vysazovaním léků - Stránka 8 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Průvodce vysazovaním léků - Stránka 8 Empty Re: Průvodce vysazovaním léků

Odoslať  Matej Št 1 október 2015 - 20:14

Prešiel už zhruba mesiac od úmyselného zníženia Escitilu. Najprv už istú dobu z 20 mg na 10 mg, a neskôr na 15 mg. Je to výborné antidepresívum. Momentálne sa zdá, ako som písal v téme "Ako sa dnes máš", že sa mi stav zlepšuje. Po postupnom a významnom zhoršení stavu (sociálna úzkosť, flush na ulici, potom aj v robote, depresívne rozlady, emočné vyčerpania) v posledné dni zaznamenávam obrat k lepšiemu. Prejavuje sa v tom, že cítim v sebe silu zvrátiť nutkanie smútiť, cítim, že si môžem vybrať medzi smútením a nesmútením. A že môžem vôľou významne zmierniť depresívny výkyv. Emočné vyčerpania sú slabšie a len málo problémové. Dnes dokonca prvýkrát došlo k zníženiu červenania a sociálnej úzkosti, najmä na ulici pred okoloidúcimi. Mám teda tušáka, že si mozog pomaly zvyká na 15 mg escitalopramu. Skúsim pri takomto dávkovaní vydržať aspoň ešte mesiac. Niekedy 1. novembra by som mohol, ak pôjde všetko ok, skúsiť 10 mg. Uvidíme, ešte toto rozhodnutie nechávam otvorené, zdravotný stav sa predsa všelijako vyvíja a záleží od veľa okolností. Yes

Orfiril Long beriem naďalej 500 mg ráno a 500 mg večer. Som v tom, že mi tento liek ani nie tak stabilizúva náladu, ale skôr zosilňuje pôsobenie Escitilu a Xeplionu. Túto schopnosť má spomenutú aj v príbalovom letáku. Xeplion meniť za Invegu ešte nejdem, a to hlavne preto, že zajtra nemám čas čakať tak dlho na doktorku (chodí veľmi neskoro), takže musím len vybaviť injekciu a recepty u sestričky, a potom šup do školy za jedným profesorom a potom hurá očnej lekárke, a potom obratom do práce. Možno si poprosím Invegu až na kontrole niekedy na začiatku novembra, keď bude menej vybavovačiek a budem mať čas čakať v čakárni. Pretty good

Ináč, myslím si, že moja psychiatrička nebude mať problém znižovať Orfiril a Escitil, nakoľko mám pocit, že pre našich doktorov sú najpodstatnejšie antipsychotiká. To ony sú tie, s ktorými sa boja hýbať smerom dolu. Yes

Stav sa teda vyvíja sľubne, sám som prekvapený, že by mohlo dôjsť k privyknutiu si na 15 mg už po mesiaci. cheers

M.
heart

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Průvodce vysazovaním léků - Stránka 8 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Průvodce vysazovaním léků - Stránka 8 Empty Re: Průvodce vysazovaním léků

Odoslať  xkrchnav Št 1 október 2015 - 21:15

Čiste môj názor. Podlozeny akurát tak srdcom a pocitom. Ideš zas o tretinu, doporučuje sa desatina... tak možno takto laicky doporučujem Smile. Som zvedavý až ja budem stvrtit lithium na jar Smile
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 8 z 17 Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 12 ... 17  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore