Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Průvodce vysazovaním léků

Strana 12 z 17 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 17  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Průvodce vysazovaním léků - Stránka 12 Empty Re: Průvodce vysazovaním léků

Odoslať  Matej Št 7 január 2016 - 19:34

Prvý deň na Invega 6 (+- 0mg), Escitil 15 (-5mg), Orfiril 250 (-250mg):

Cítil som cez deň akúsi úzkostnosť, viacej sa mi nalievala krv do hlavy a navrievali líca. Sem-tam som cítil červeň, ktorá v bežné dni už nebývala. Cítim sa čo do úzkostnosti a čo do flush zhoršene. Nálada bola vyhovujúca, pracovná morálka bola v poriadku, filtrovanie stresu sa zvládalo relatívne ok. Iné symptómy som si zvlášť nevšimol. Trochu som bol prekvapený, že mi nezaberá DD-krém na tvár, hoci je silnejšie krycí, než BB-krém. To nevyzerá teda sľubne... Ale mám taký pocit, že mi neplechu robí kombinácia CC-krému a DD-krému, lebo ja si DD dávam na CC. Čítal som "ženské stránky" a tam písali, že ony si na CC dávavajú mejkap, takže dať si na to DD by mohlo byť normálne. No cítim na pokožke záťaž a teplo. Skúsim si zajtra dať len čisto DD bez podkladového mastno-vodového CC.

Pokračujem v novej farmakoterapii. Smile

Matej
Ambulance

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Průvodce vysazovaním léků - Stránka 12 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Průvodce vysazovaním léků - Stránka 12 Empty Re: Průvodce vysazovaním léků

Odoslať  Matej So 9 január 2016 - 19:46

Tretí deň na dávkach Invega 6, Escitil 15, Orfiril Long 250:

Žiaľ, pohoršilo sa mi. Cítil som nepohodu a flush pred vlastným bratom, keď bol na návšteve dnes. Dosť som sa hanbil a otáľal. Ďalej, celý deň mám takú akúsi subdepresívnu náladu - som veľmi unavený, rozvláčny, lenivý, posmutnelý, vážny. Necítim sa dobre. Líca sú tiež na tom zhoršene. Sobotný priestor pre študijnú seansu som nevyužil, prokrastinoval som. Nezaberajú mi ani kávy a nápoje.

Dneska je zlé počasie u nás, tak možno to spolu so zníženým Escitilom na mňa už teraz na tretí deň dolieha. Som naďalej rozhodnutý držať sa pätnástky dávky, tak chcem tento syndróm zníženého antidepresíva nejak prekonať. Držme si palce... it is perfect

I love you

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Průvodce vysazovaním léků - Stránka 12 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Průvodce vysazovaním léků - Stránka 12 Empty Re: Průvodce vysazovaním léků

Odoslať  filipka So 9 január 2016 - 20:39

Matej, nechceš najprv vysadiť ten Orfiril a až potom sa dať na znižovanie Escitilu? Podľa mňa nie je dobré znižovať po dlhodobej liečbe naraz viac liekov, treba ísť po jednom.
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Průvodce vysazovaním léků - Stránka 12 Empty Re: Průvodce vysazovaním léků

Odoslať  xkrchnav So 9 január 2016 - 20:55

Tiež som teda za jeden typ. Ja stále pokračujem s Li. Nedeľu končím prechodovy týždeň druhého zníženia a od pondelka mám pred sebou týždeň dávky 3/4 - 0 - 3/4. Spanie aj prežívanie je dosť iné. Až prekvapivo po jednej stvrtke. Sledujem prežívam zotrvavam. Zatiaľ spím azda dosť. Uvidí sa... drzme si palce ako vravíš, Matej Smile
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Průvodce vysazovaním léků - Stránka 12 Empty Re: Průvodce vysazovaním léků

Odoslať  Matej Št 14 január 2016 - 20:33

Ahojte.

So znižovaním dneska pokračujem trošku biednejšie. Sú aj úspechy, aj neúspechy:

Úspechom je, že na dnešnej kontrole u psychiatričky mi doktorka znížila Escitil oficiálne z 20 mg na 15 mg, pričom mi predpísala pätnástku tabletku, takže nemusím už lámať desinky. Ráno si dávam teda dve tabletky - invegu šestku a escitil pätnástku.

Neúspechom je, že mi doktorka po novom odmietla úplne vysadiť Orfiril Long. Neviem presne prečo, keďže v novembri bola za. Ale zas na druhej strane mi ho významne umenšila - z oficiálnej tisícky denne (500-0-500) mi predpísala jednu päťstovku večer (0-0-500). Smile Som v pomykove, lebo už týždeň jem päťstovku raz obdeň, takže sumárne 250 mg denne s tým, že to ododnes vysadím. Lenže ona bude určite kontrolovať za 2 mesiace hladinu valproátu (objednala ma na termín za 2 mesiace opäť na kontrolu, aj mi recepty dala na 2 mesiace vopred). Takže si nemôžem dovoliť orfiril neužívať.

Z toho vyvodzujem záver, že teda 500 večer si budem poctivo dávať. Aj dnes som si už dal hneď po príchode domov z práce. it is perfect

Neviem, aký plán si teraz dať na najbližšie obdobie ohľadom znižovania. Escitil ísť pod 15 už nemá zmysel, lebo som sociálny "fóbik", ktorý to cíti, ak ten escitalopram nie je pravidelne užívaný. Cítim takmer okamžite zo dňa na deň negatívne prejavy syndrómu zo zníženia tohoto antidepresíva. Nehodnotím to ako závislosť na ňom, ale skôr ako dôkaz, že moje mentálne prostredie v hlave ešte nie je uzdravené, a proste môj mozog vykazuje sociálnu fóbiu a sklony k depresiám, takže vzdávať sa normalizujúceho escitalopramu je v mojom prípade nerozumné. A s pätnástkou súhlasí aj doktorka, to len dvadsiatka sa jej zdala privysoká. A mňa štvalo branie jednej desiatky na obed v práci. Takže záver: budem brať 15stku dlhodobo.

Čo sa týka Invegy, tú znižovať teraz nejdem - myslím, že ani doktorka by nesúhlasila. V zásade je u mňa sklon k psychotickým zmenám pod kontrolou, hoci v posledné dni cítim navečer akúsi "magickosť" mojich myšlienok, cítim špatné myslenie, odvraty od reality, pocity, že moja myseľ vysiela energiu. Stávalo sa mi to teraz večer po dvadsiatej, čo hodnotím aj ako dôsledok momentálneho školského stresu a z neho vyplývajúcej stiesnenosti. No ale napr. komandujúce výčitky v podobe oddelených myšlienkových prúdov, s ktorými by bolo možné sa nejak dať do reči, to som nezaznamenal už dosť dlho. Priam veľmi dlho. Celkovo si myslím, že nie je ani v prípade Invegy rozumné ísť pod 6 mg. Šestka je už aj tak dosť malá gramáž, na udržiavanie akurát. Smile

A čo ten nešťastný Orfiril? Tak brať ho teda budem v podobe 500vky večer. Čo už. Musím dosiahnuť aspoň nejakú hladinu, keď mi nabudúce vezmú krv. Odhalili by ma... Mad Možno to aj bude na niečo dobré, ktovie. Skúsim to ponechať odložené aspoň minimálne do budúcej kontroly hladiny valproátu. Určite ju budem mať nízku, tak sa bude Orfiril istotne ešte riešiť. Vtedy možno prídu nové šance na vysadenie, ktovie. Smile

Teraz si dávam za cieľ hlavne ustáť 15 mg Escitilu. Cítim komplikujúce sa myslenie a čoraz viac vážnych nálad. Nebývam už tak veľmi veselý a družný. Skôr sa stránim, som tichší, nechcem vytŕčať, dnes som bol dokonca plačlivý a ľútostivý. Ale v zásade to do extrémnych stavov skutočnej depresívnej poruchy nenabieha. Sú to iba jemné zmeny nálad, ktoré sa v podstate vyskytujú aj u mnohých nediagnostikovaných ľudí. Je teda veľká nádej, že si na 15 mg zvyknem bez väčších ťažkostí. Smile

Ďakujem za vypočutie. Smile
Váš na-určitý-čas-lieky-neznižujúci kamoš
Matej
Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Průvodce vysazovaním léků - Stránka 12 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Průvodce vysazovaním léků - Stránka 12 Empty Re: Průvodce vysazovaním léků

Odoslať  Matej So 23 január 2016 - 11:30

Dnes je 16. deň na zníženom Escitile (15mg). Akurát dnes mi došla posledná desina, ktorú som si ešte lámal, takže som si ráno dal svoju prvú čistú pätnástku. Situácia po 16 dňoch:

  • cítim menší záujem prejavovať veselosť, radosť - som skôr pokojný, vážnejší, možno plochší v afekte
  • cítim menej energie - voľakedy mi stačila ranná káva a 1 energeťák poobede, lenže teraz potrebujem ráno na prebratie kávu+malý energeťák, poobede ďalší energeťák a večer ešte kávu. A aj tak som unavený, málo sústredený, rýchlo zaspím; úbytok energie a životného elánu mi koreluje s časom zníženia Escitilu...


Iné prejavy, napr. depresiu, nepociťujem. Flush kupodivu zostáva na tom kvalitne, a to vďaka samoopaľováku, ktorý akoby tú pokožku nejak zvláštne preliečoval. Smile Hlavne vďaka tomu, že zvládam tú flush, tak nevnímam príznaky zníženia Escitilu za nejaké vážne. Dokonca by som si za pár mesiacov trúfal ísť aj na desať miligramov, v závislosti od prejavov sociálnej vyhýbavosti a pociťovania subjektívnych nepríjemných pocitov pri sociálnych interakciách (rozhovory, práca so zákazníkmi, telefonáty, návštevy, náhodné stretnutia na ulici,...).

Vnímam to nádejne, že reku sa to postupne ustáli a bude to čoraz lepšie. Very Happy Pokračujem v terapii gramážou 15mg. Yes
S úctou
matej
Ambulance

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Průvodce vysazovaním léků - Stránka 12 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Průvodce vysazovaním léků - Stránka 12 Empty Re: Průvodce vysazovaním léků

Odoslať  Matej So 30 január 2016 - 11:22

Dnes je 24. deň na Escitile 15mg. Situácia:

  • hladina energie je síce nižšia, ale adekvátna námahe - to znamená, že nemôžem čakať, že keď som spával nekvalitne sotva 4 hodiny denne, že budem žiariť vitalitou... takže povedal by som, že som bol vitálny očakávateľne a primerane k mojej fyzickej i mentálnej situácii a k pomeru vypitých dopingov Smile Predpokladám, že teď, keď už nehrozí ponocovanie (po 0:00hod), tak by sa mi úroveň energie mohla začať obnovovať a čoraz viac dobiehať dvadsaťmiligramovú úroveň. Smile
  • otázka veselosti a pocitov šťastia sa za uplynulý týždeň zlepšila - boli všelijaké nároky, a pritom subjektívne nedochádzalo k emočnému vyčerpaniu. V práci sa mi však často nechcelo robiť a bol som trochu pomalý, snažil som sa uľahčovať si prácu, čo niekedy nebolo vhodné.


Zdá sa, že 15 mg je zatiaľ vyhovujúcich. Pokračujem v terapii. it is perfect

Večer si dávam ešte 500mg Orfirilu Long, a to len vlastne preto, aby mi namerali aspoň nejakú hladinu valproátu, hoci bude nízka. Škoda - verím, že napokon doktorku presvedčím a vysadíme ho na nulu... Ambulance

matej
Rain 1

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Průvodce vysazovaním léků - Stránka 12 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Průvodce vysazovaním léků - Stránka 12 Empty Re: Průvodce vysazovaním léků

Odoslať  CHINAMAN Ut 16 február 2016 - 19:04

Dnes som sa rozhodol vysadit quetiapine 300mg a to vo faze 3 tyzdnov. Prvy tyzden 3/4 tablety dalsi tyzden 1/2 tablety a posledny treti tyzden 1/4 tablety. Uvidim ako sa to vyvinie.
CHINAMAN
CHINAMAN
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 567
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 23.01.2016
Vek : 34
Bydlisko Bydlisko : ŽILINA

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, kventiax, escitalopram, akineton, nebilet

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Průvodce vysazovaním léků - Stránka 12 Empty Re: Průvodce vysazovaním léků

Odoslať  xkrchnav Ut 16 február 2016 - 20:24

ako dlho si ho bral? Zdá sa mi to trochu rýchle... ale držím palce!
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Průvodce vysazovaním léků - Stránka 12 Empty Re: Průvodce vysazovaním léků

Odoslať  CHINAMAN Ut 16 február 2016 - 20:32

7mesiacov
CHINAMAN
CHINAMAN
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 567
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 23.01.2016
Vek : 34
Bydlisko Bydlisko : ŽILINA

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, kventiax, escitalopram, akineton, nebilet

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Průvodce vysazovaním léků - Stránka 12 Empty Re: Průvodce vysazovaním léků

Odoslať  ester Ut 16 február 2016 - 21:51

aj mne sa to zdá dosť rýchlo. Ja som ho tiež vysadzovala, ale 400 mg som mala mesiac, potom 300 mg mesiac, 200 mg - 1,5 mesiaca a potom som už zostala bez... mala som už ale aj také rýchle vysadzovania a nedopadlo to dobre... Budem ti držať palce, aby si to ustál...
ester
ester
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 374
Reputácia Reputácia : 54
Dátum registrácie : 28.04.2014

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Průvodce vysazovaním léků - Stránka 12 Empty Re: Průvodce vysazovaním léků

Odoslať  regina Ut 16 február 2016 - 22:28

APBTCANDY,

tiez by som zvážila radšej pomalšie vysadzovanie. Zdá sa mi to tiež moc rýchlo, niet sa kam ponáhlat. Ak to uponáhlaš, nemusí to dobre dopadnut.
Držím ti palce!
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 664
Reputácia Reputácia : 295
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 12 z 17 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 17  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore