Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 15

Strana 44 z 84 Previous  1 ... 23 ... 43, 44, 45 ... 64 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 44 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Jaro123444 So 7 január 2023 - 19:05

Ahojte priatelia. Obraciam sa na Vás v prosbe o pomoc... Mali ste tu niekto také stavy ako neostré videnie alebo také čudné spomalené vnímanie? resp. máte? neviem ani ako to opísať ale je to vec, ktorá ma trápi najviac. Je to z choroby, z lieku? lebo toto som nikdy nemal poprade, len posledné mesiace a neviem čo mám robiť. Niekedy je to lepšie, niekedy horšie. Zabraňuje mi to k vykonávaniu činnosti dlhšie. Viete mi prosím Vás poradiť z čoho by to mohlo byť? či to vymizne alebo čo to je. Za každú radu budem vďačný
Majte sa pekne
Jaro123444
Jaro123444
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 477
Reputácia Reputácia : 10
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 23

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (100mg), Solian (200mg), Sertralín Actavis (25mg)

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 44 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Catherin4 So 7 január 2023 - 19:14

Jaro toto som nemala, len sa mi znizilo iq, bola som sprosta, vsetko zabudala. Ale nastastie to preslo. Skus si precitat neziaduce ucinky k vsetkym liekom co beries, či to tam nebude.

Motylek obdivujem, ja som dnes nebola nikde. Nejak sa neviem dokopat k tomu nieco robit. Verim tomu, ze jak som zacla pracovat, sa to snad bude zlepsovat.
Catherin4
Catherin4
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 75
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

Jaro123444 and motylek like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 44 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  motylek So 7 január 2023 - 19:35

@Jaro123444 Já mám oční vadu a nosím brýle už od dětství. A od té doby, co jsem psychicky nemocná, mi nebyla oční lékařka schopná najít takovou kombinaci dioptrií, abych viděla stoprocentně ostře. Po neúspěšném hledání vhodné kombinace se mě zeptala, jestli netrpím nějakou psychickou nemocí, a když jsem odpověděla "ano", tak mi řekla, že to je proto.
Po druhé atace se mi dokonce stává, že chvíli vidím ostře a chvíli rozmazaně podle svého momentálního psychického stavu. Přečti si taky letáky ke svým lékům. Já jsem se tuším u antipsychotik dočetla, že ovlivňují pozornost a že se při nich nesmí dělat nic, co vyžaduje zvlášť velkou soustředěnost (třeba řízení auta nebo nějakých strojů).
motylek
motylek
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 813
Reputácia Reputácia : 66
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

Jaro123444 likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 44 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Jaro123444 So 7 január 2023 - 19:51

Motylek neviem či je horšie to mať z choroby alebo z liekov. Ano na antipsychotikách je napísane neviesť žiadne vozidlá a stroje. Ale to skôr asi kvôli ospalosti. Ešte na konci júla/července som bol s kamarátami v Tatrách, dokázal som viesť 3 hodiny vozidlo a mal som silné vnímanie aj dobré oči. Potom so išlo nejak dolu vodou so mňou. Vtedy som nebral ešte žiadne lieky, mal som antidepresívum brať, ale cítil som že ma obmedzuje, tak som ho pil všeliak..bez neho sa mi lepšie šoférovalo. Potom viem, že som sa dostal do zlého stavu a nasadila mi doktorka antipsychotiká. Viem že od vtedy ma toto trápi, ale nechcem to zhadzovať na lieky, dokonca nimi to byť nemusí vôbec, môže to byť z choroby. Len už som zúfaly, lebo potrebujem šoférovať auto aj niečo robiť.
Kate ja som tiež nejaký osprostený ale neviem či už choroby a liekov dokopy. Normalne jak keby mi mozog ochabol. To je čistá katastrofa toto celé.
Jaro123444
Jaro123444
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 477
Reputácia Reputácia : 10
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 23

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (100mg), Solian (200mg), Sertralín Actavis (25mg)

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 44 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  motylek So 7 január 2023 - 20:04

@Jaro123444 Nemusí to být z léků, může to být z choroby. Když si to totiž teď uvědomím, je možné, že jsem netrpěla těmi problémy s nedostatečným zrakem hned od začátku nemoci, až časem. Jenže já jsem prvních pár let nemoci byla v takových s*ačkách, šíleně utlumená Zyprexou, že jsem si ani nevšímala, jestli vidím dobře nebo ne. Všimla jsem si až po pár letech.
motylek
motylek
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 813
Reputácia Reputácia : 66
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

Saladin likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 44 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Jaro123444 So 7 január 2023 - 20:18

Motylek Začiatky sú najhoršie, u mňa sa ešte asi rieši tá choroba. Nevyzerá to so mňou dobre. Čakám len na psychologické vyšetrenie, druhá doktorka povedala, že to zohráva tiež rolu v určení diagnózy, ale moja doktorka mi dáva už lieky kvôli paranoidnej schizofrénii. Viem, že lieky robia tiež galibu dosť a majú nežiaduce účinky. Preto ešte stále dúfam, že to nebude ono aby som ich nepil doživotne. Ak by to bolo z choroby tak mohlo by to postupne vymiznúť, teda dúfam. Lebo ja potrebujem fungovať, nemôžem ostať doma len tak. Rodičia si zakladajú dosť na škole a budem musieť chodiť do práce aj, len takto sa to nedá Sad ja aj chcem fungovať normálne ale príznaky choroby a účinok liekov mi v tom zabraňuje
Jaro123444
Jaro123444
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 477
Reputácia Reputácia : 10
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 23

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (100mg), Solian (200mg), Sertralín Actavis (25mg)

Saladin likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 44 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  motylek So 7 január 2023 - 20:45

@Jaro123444 Počkej nejdřív na to psychologické vyšetření, co ukáže. A jestli ti nebude dobře, vyřiď si ID a běž do práce zatím jen na poloviční úvazek. Jestli se ti potvrdí schizofrenie, tak to je běh na dlouhou trať, chce to se obrnit trpělivostí. Nemoc se ti může časem zlepšovat, ale může to být jen velmi pomalu (každý rok o malý krůček).
Jak jsi k té nemoci vlastně přišel ? Měl jsi nějakou ataku/ataky ? Měl jsi halucinace/ hlasy/ bludy ? Byl jsi paranoidní ? Z čeho usuzuje tvoje psychiatrička na paranoidní schizofrenii ? Byl jsi s tím hospitalizovaný ?
Nezvažuješ, že přejdeš k té druhé psychiatričce ? Mám dojem, žes tu psal, že ti přijde lepší, jen že z nějakého důvodu si netroufáš odejít od té první.
motylek
motylek
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 813
Reputácia Reputácia : 66
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 44 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Jaro123444 So 7 január 2023 - 20:59

Motylek toto je dobrá otázka. Neviem prečo mi dala takú diagnózu, nepýtal som sa jej. Neviem vlastne ako taký atak vyzerá alebo ako si to predstaviť, ale viem že som bol vo veľmi zlom stave a cítil som hrozný nekľud v sebe, bál som sa že niekomu niečo spravím aj ked som nechcel a nikto mi to neprikazoval, mal som proste taký strach a hrozný pocit, behali mi hlavou myšlienky ktoré nechcem aby mi behali. Nebol som o ničom bludne presvedčený ani nekonal podľa hlasov , nebol som paranoidný. Mám doteraz v hlave hlasy ako si niečo predstavujem a ja v tej situácii hovorím, alebo druhá konkrétna osoba, neviem sa toho zbaviť. Myslím, že doktorka mi to dala ako ozvučené myšlienky a môj názor, že je podľa toho určená moja diagnóza. V nemocnici som bol asi 3 hodiny. Poslala ma tam lebo nevedela aké lieky mi už má dať, keď som vravel, že sa nemám dobre. Šiel som tam dobrovoľne a súhlasil som tam ísť ale keď som videl režim a len tam ležal bez všetkého som to nevydržal tam, boli zakázane aj návštevy, tak sa mi podarilo odtiaľ odísť našťastie. Nikto ma nikdy neupozornil, že by som sa správal čudne ak v tom nebol teda alkohol. Mal som žiaľ aj pokus o samovraždu už. Nikto v okolí tomu nechce veriť že mám takú diagńozu, len doktorka ma iný názor. Robil som už 2 krát v živote tie testy, nepotvrdili mi ju vtedy. Teraz uvidíme, ak to teda má nejaký význam ešte.
Jaro123444
Jaro123444
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 477
Reputácia Reputácia : 10
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 23

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (100mg), Solian (200mg), Sertralín Actavis (25mg)

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 44 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Jaro123444 So 7 január 2023 - 21:02

Ak sa to potvrdí rozmýšľal som aj nad ID, ale doma by ma asi roztrhali v tom prípade. Ak to teda mám tak ja som v tom sám, doma nevedia aké to je mať psychickú chorobu.
Jaro123444
Jaro123444
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 477
Reputácia Reputácia : 10
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 23

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (100mg), Solian (200mg), Sertralín Actavis (25mg)

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 44 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  motylek So 7 január 2023 - 21:22

@Jaro123444 Ten neklid jsem měla taky. Ale k tomu jsem měla i bludné myšlenky. Otázka je, jestli neklid a myšlenky na ublížení někomu nebo sobě jsou vůbec příznaky paranoidní schizofrenie... nějak se mi to nezdá. Je tolik různých typů schizofrenií a tolik různých typů jiných psychických nemocí a poruch osobnosti, že mi připadá, že ta "paranoidní schizofrenie" je jen taková dočasná nálepka, když psychiatrička vlastně neví, co ti je. A nějaké léky ti prozatím dát musela, abys neublížil sobě nebo někomu v okolí. Vydrž, než se zjistí, co ti vlastně je, a podle toho se ti vyladí léčba. Pak by se ti mohlo ulevit.
S tím, že ti doma nerozumějí, by ses měl svěřit psychiatričce. Je možné dostat tvé blízké k tvojí psychiatričce, aby jim vysvětlila, jak se cítíš a jak se mají k tobě chovat? Zdraví lidé si neumějí představit, jaké to je, být psychicky nemocný. Já s tím mám problémy u kamarádky - že mě nutí dělat věci, které jsou nad mé schopnosti. Chová se ke mně, jako bych byla zdravá, a diví se, že nepodávám výkony jako zdravá.
motylek
motylek
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 813
Reputácia Reputácia : 66
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

Catherin4 likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 44 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Jaro123444 Ne 8 január 2023 - 3:40

Motylek tie myšlienky, resp. strach sú typické prejavy obsedantno kompulzivnej poruchy. Je to mierené väčšinou na blízkych ale vieš, že by si nikdy nič také nespravila. OCD je celkom rozšírena choroba. Tiež som si myslel, že to skôr bude ono ako schizofrénia. Psychiatrička mala iný názor. Myslím, že tam zohrávajú rolu tie ozvučené myšlienky. Aspoň môj pohľad teda prečo sa tak rozhodla
Jaro123444
Jaro123444
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 477
Reputácia Reputácia : 10
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 23

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (100mg), Solian (200mg), Sertralín Actavis (25mg)

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 44 Empty Pokec

Odoslať  realxman Ne 8 január 2023 - 11:11

Ahoj. Ja mam uz 12 rokov ozvucene myslienky a paranoju ze sa na mna vsetci pozeraju a podobne. Rad o tom s niekym pokecam. Resp. rad sa aj stretnem. Zijem v BA a mam 33rokov. Mail. realxman@azet.sk
realxman
realxman
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 4
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 08.01.2023

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Catherin4 likes this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 44 z 84 Previous  1 ... 23 ... 43, 44, 45 ... 64 ... 84  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore