Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa starať o mozog?!

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako sa starať o mozog?! Empty Ako sa starať o mozog?!

Odoslať  Dušan Ut 14 marec 2017 - 22:37

Ako sa starať o mozog?! Ka61ia

Kognitivita znamená schopnosť:

-upriamiť, udržať a meniť svoju pozornosť,
-učiť sa a pamätať si rôzne informácie,
-plánovať, vykonávať, pozorovať a kontrolovať rôzne činnosti,
-myslieť, zvažovať a riešiť problémy,
-porozumieť a používať jazykové zručnosti,
rozpoznávať objekty, komplexne skúmať javy a odhadovať vzdialenosti.

tento treti marcovy tyzden patri mozgu a jeho upovedomeniu,ako sa starat o svoj mozog,totiz dost velke percento starsej populacie na dochodku je dementnych a to len preto ze zanedbavali kognitivitu-starost o svoj mozog,chcem vas mili forumaci iba upozornit na ten fakt ze aj vam hrozi alzhheimer,ak tak nebudete cinit,nestaci len vylihovanie ci vysedavanie za telkou s ovladacom v ruke!pozor!!!takto som zil aj ja 10 rokov pocas mojej diagnozy a viedlo to k dementnym problemom a poruchou spanku,nikomu z vas to neprajem,treba tuto schopnost vediet vyuzivat naplno a zarucujem zivot sa vam popri chorobe zmeni o 180 stupnov,

Nezanedbávajte to, čo máte v hlave: Ako sa starať o mozog?

Zapnite závity! Zabúdanie je totiž fenoménom dnešnej doby. Počet ludi s problémami pamäti závratne stúpa.

Tretí marcový týždeň je preto na celom svete venovaný mozgu a starostlivosti on. Myslíte si, že máte problémy tohto druhu, no neviete, ci je čas vyhľadať odbornú pomoc?

Mozog
Mozog je najzložitejšou doteraz poznanou štruktúrou. Narodíme sa však s omnoho väčším počtom mozgových buniek, ako v skutočnosti potrebujeme. Mozgová kôra sa u každého z nás brázdi jedinečným spôsobom. Gény, ktoré riadia vývin ľudského mozgu, jeho stavbu a umiestnenie, zabezpečujú aj to, že mnoho schopností a osobnostných crt dedíme po našich predkoch. Jedinečnosť každého z nás sa vytvára ich postupným úbytkom. Ovplyvňuje nás však nielen genetický základ, ale aj vplyv prostredia a informačné toky, ktorým sme vystavení.

Trénujte si pamäť
Trénujte si svoju pamäť vždy, keď na to máte príležitosť. Rozvíjajte nielen svoju obrazotvornosť, ale aj asociačné schopnosti. Spájajte si veci a udalosti s inými, ktoré ste už prežili, poprípade o ktorých viete. Sami budete prekvapení, kam až vás vaše myslenie môže po krátkej úvahe zaviesť.

Relax
Nezabúdajte oddychovať! Nadmerná fyzická ci psychická aktivita spôsobuj ú nielen vyčerpanosť, ale aj podráždenosť a časté zmeny nálad. Podpornými prostriedkami dokážeme oddych suplovať len krátkodobo. V maximálnej možnej miere sa vyhýbajte stresu - prispieva totiž k možným poruchám pamäti.

Dostatok spánku
Nepodceňujte ho! Podporuje rozvoj nových mozgových buniek. Oddýchnutá a svieža myseľ je potrebná pri tvorivej činnosti, ale je základom úspechu aj pri ostatných aktivitách.

Dostatok tekutín
Ich prísun je dôležitý nielen pre normálne fungovanie nášho organizmu, ale pomáhajú nám aj udržať sa v bdelosti. Navyše sa budeme aj lepšie sústrediť.

Kedy vyhladat lekára?
„V určitom období života sa môžu objaviť problémy s pamäťou, ktoré však môžu byt vyvolané stresom, úzkosťou, depresiami. O patologické zhoršenie poznávacích schopností ide vtedy, keď si nedokážeme zapamätať nové informácie,“ hovorí Alžbeta Veselá z nadácie Memory. „To sa prejavuje poruchami krátkodobej pamäti, neskôr poruchami reči a dezorientáciou v case a priestore. Vtedy je potrebné vyhľadať odbornú pomoc psychiatra alebo neurológa,“ dodáva

zdroj:https://casprezeny.azet.sk/clanok/93671/nezanedbavajte-to-co-mate-v-hlave-ako-sa-starat-o-mozog
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore