Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Vianoce tesite sa?

Strana 3 z 3 Previous  1, 2, 3

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Vianoce tesite sa? - Stránka 3 Empty Re: Vianoce tesite sa?

Odoslať  filipka Po 7 december 2009 - 18:02

Ad Martina-nikdy som netvrdila, ze denniky si pisu len blazni. Pisala som o tom, ze ja som nebola schopna pisat si dennik zo strachu, ze si to niekto precita a dozvie sa nieco, cokolvek, o mojich myslienkach. Mala som tento pocit strachu z odhalenia od detstva, ale nikdy som nepovazovala ludi, co si dennik pisu, za blaznov. Len to pisanie som povazovala za nepochopitelnu cinnost. Samozrejme chapem, ze mnohym to pomaha utriedit si myslienky a pocity, preto je to aj jedna z terapeutickych metod. Povazujem tento moj strach za istu povahovu uchylku, jednu z mnohych, ktora viedla k mojej chorobe.
Ad Matej-Moje nervy... Nie si jediny, kto pochopil, ze je a preco je chory. Nie si jediny, kto dospel k mnohym vnutornym poznaniam a nie si jediny, ktory je schopny psychologickej sebareflexie.
To, ze si tvoja mama vybrala, ze ta bude pocuvat, je logicke. Je predsa matka a mysli si, ze ti to pomaha. Ja nenapadam tvoju ochotu sa jej zverovat, ale nebola to jej slobodna volba, pretoze je TVOJA MATKA A PRETO TA MILUJE. To laska k tebe jej kaze pocuvat tvoje analyzy a vylevy, nie jej slobodna volba. Ona nemala na vyber, lebo by poprela svoje materstvo. Urobila by to kazda jedna matka, ktora svoje dieta naozaj miluje a zaroven si mysli, ze tomu dietatu to pocuvanie pomaha. Urobila by to aj moja matka, keby som s tym za nou prisla. Pokojne sa jej zveruj, lenze prejde 20 rokov a ona ta stale bude pocuvat a ty budes stale rozpravat... Do vasho vztahu sa nechcem miesat, ale niekedy jej poskytni trocha ulahcenia, nes si trosku svoj kriz aspon kusok cesty aj sam a nechodte sustavne pod nim obaja...
K tvojej tuzbe byt vynimocny...tu tuzbu ma kazdy a hlavne mas na to vek. V 23 rokoch ludia este veria, ze su nieco uzasne, co zmeni chod sveta. Podari sa to malokomu. Ale cez F 25 sa nestanes nikym, kto zmeni svet. Hej, aj mne doktorka vravi, aka som vynimocna, mam tuto diagnozu, mavam tazke stavy a predsa pracujem na plny uvazok a blablabla. Lenze na plny uvazok pracuje 90% ludi v mojom veku, nie je to nic vynimocne. A navyse, vacsina ma rodiny, co ja napriklad nezvladam. Porovnavam sa so zdravymi, lebo oni su VACSINA a podla nich sa urcuje normalita. A ci uz sa nam chce, alebo nechce si to priznat, my sme ti, co vybocuju z radu, ale malokedy v tom pozitivnom zmysle. Sme ini a preto budeme vzdy tercom nepochopenia. Oni nevedia, co za stavy si prezivame. Lenze nikto, kto si to neodzije na vlastnej kozi, to nepochopi. Lenze treba byt aj SEBAKRITICKY. Schopnost sebareflexie je aj schopnost sebakritiky a nadhladu, pozriet sa sam na seba aj z perspektivy ineho cloveka a povedzme si-zdraveho cloveka.
Toto forum je super. Ale je to forum diskusne, kde kazdy moze mat svoj nazor. Mozes sa na ten nazor aj nahnevat, ale skus si predsa len polozit aj otazku...moze byt na tom druhom nazore aj zrnko pravdy? Alebo ak si aj myslis, ze tam ta pravda nie je a absolutne s nim nesuhlasis, preco si to ten dotycny mysli? Z coho vychadza? No a urazat sa nema zmysel...
Matej, precitaj si tento pripevok, ked budes mat chladnejsiu hlavu.
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 3 z 3 Previous  1, 2, 3

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore