Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

kava a kofein

Strana 8 z 14 Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 14  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

kava a kofein - Stránka 8 Empty Re: kava a kofein

Odoslať  Matej Ne 10 september 2017 - 16:42

rasto napísal:este som zabudol kavy si davam 2 cajove lizicky a pijem nescafe instantnu.

Wau. Zírám Ja si dávam jednu čajovú lyžičku Nescafé instantnú. Skúsim si dať teda trošku viac a uvidíme. Ale možno to bude potom pre mňa ešte horkejšie... no nejak to vymyslím. Totiž mne tam nevadí ani tak mlieko, ktoré si už dlhšiu dobu do káv aj tak nedávam, ale asi začnem znova... no vadí mi tam ten cukor. A sladidlá nie sú výhra, vraj majú potenciál rozbehnúť inzulínovú rezistenciu takmer rovnako, ako cukor.

No niečo vymyslím, ďakujem Ti za zdieľanie, Rasťo! Super!

jumping2

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

kava a kofein - Stránka 8 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

kava a kofein - Stránka 8 Empty Re: kava a kofein

Odoslať  rasto Ne 10 september 2017 - 18:07

mlieko si davam do kavy aj ja som niekedy pijaval kavu zo 4 lizickami cukru ale od kedy mam cukrovku tak som prestal sladit uplne je to syla zvyku a mozem povedat ze kava s cukrom mi je uplne nechutna.
rasto
rasto
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 509
Reputácia Reputácia : 60
Dátum registrácie : 18.10.2015
Bydlisko Bydlisko : stredne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: f20
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

kava a kofein - Stránka 8 Empty Re: kava a kofein

Odoslať  opadané lístie Ne 10 september 2017 - 19:07

pripojim sa aj ja ku kavickarom. ja pijem teraz denne tri az styri kavy. davam si jednu kopcovatu lyzicku mletej zrnkovej kavy a dve lyzicky cukru. mlieko si nedavam. tiez som isty cas pil kavu bez cukru, ale s cukrom mi chuti ovela viac. cukor v kave snad nie je az taka velka nerest. laughing
avatar
opadané lístie
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 436
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 10.02.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

kava a kofein - Stránka 8 Empty Re: kava a kofein

Odoslať  Matej Ne 10 september 2017 - 20:41

Ahoj Lístie! cheers

Káva je veru super. Tanec Zajtra si dám do fľašky 6 deci kávy (čiže 4 lyzičky Nescafé, 3 lyžicky cukru - 18 g). A budem na to fičať akoby na troch šálkach. Dám po príchode domov vedieť, či mi to pomáhalo a splnilo účel. Smile

Srdečne Ťa zdravím. giving a hug Live long and prosper! Vitaj

Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

kava a kofein - Stránka 8 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

kava a kofein - Stránka 8 Empty Re: kava a kofein

Odoslať  rasto Pi 15 september 2017 - 22:27

ja sa snazim pitie kavy obmedzit aspon na tie 3 salky denne ale nedary sa mi v tom aj ked citim ze vlastne mi roby celkom dobre ale zda sa mi ze tich 5 6 kav je trochu privela tak sa trochu obavam o maje srdce a tlak este to by mi chybalo mat problemi s tlakom tak len dufam ze nenastanu a poripade ze sa mi podary obmedzit tu kavu.
rasto
rasto
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 509
Reputácia Reputácia : 60
Dátum registrácie : 18.10.2015
Bydlisko Bydlisko : stredne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: f20
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

kava a kofein - Stránka 8 Empty Re: kava a kofein

Odoslať  Matej So 16 september 2017 - 14:14

Ahoj Rasťo. Smile

Čo poradiť? Kávu treba obmedziť vlastne vtedy, ak človeku zvyšuje tlak krvi alebo spôsobuje iné nevoľnosti súvisiace s obehovou sústavou (prípadne trávením). A potom druhý prípad, keď človeku znekvalitňuje spánok a schopnosť prirodzene zaspať v rutinnom čase. Asi sa Ťa týka iba ten druhý prípad, v tomto sa dá urobiť krok vpred asi len tak, že si priamo rozkážeš štvrtú šálku jednoducho "násilím" nedať a radšej navýšiš iný druh tekutín, napr. vodu, minerálku alebo čaj smerom viac k tým 3 litrom. Určite pocítiš útlm, únavu, zníženie motivácie, možno jemný návrat mínusových stavov schizofrénie, čo verím, že sa bude prejavovať aj tiahnutím k spánku, teda že Ťa bude brať na spánok. Na to odpovieš následne dopriatím si spania. Možno to spôsobí častejšie spanie, čo po niekoľkých dňoch prinesie už aj kladnú stránku veci, a síce paradoxne zlepšenie mínusových stavov a zlepšenie motivácie a unaviteľnosti.

Cieľom sa Ti môže tak relatívne stať, aby si dosiahol kladné pocity, ktoré zatiaľ dosahuješ kávou, aby si ich dosiahol práveže spánkom, umožneným únavou plynúcou zo zníženia kávy. Tam treba vskutku rátať s prechodným obdobím, kedy budú kladné pocity absentovať, lebo kým si telo zvykne ich generovať zo spánku, tak to potrvá zopár nocí a dní. Ale odmena je vlastne taká, že sa dá hovoriť, že sa to oplatí. Smile Verím tomu. Smile

Ale toto všetko platí za podmienky, že Ti spánok odďaľuje káva. Lebo ak máš iný dôvod na nekvalitné spávanie a káva sa ho netýka, tak potom si priznávam, že som vedľa jak tá jedľa. Very Happy

Smile

-

Čo sa týka mňa, mal som kávu len vtedy v pondelok. Prišli depresívne pády a výkyvy, takže som siahol po energeťáku opäť. V skutočnosti mi ale zreteľnejšie pomohol, až keď som ho skombinoval s tryptofánom vo štvrtok. very sad3 Momentálne fungujem na tabletkách značky Cofi-Tabs, asi 300-400 mg denne. Káve sa vyhýbam, lebo obmedzujem cukor a sladidlá, a ako taká úplne neosladená mi nechutí. Paradoxne sladidlám v energeťáku som schopný odsúhlasiť výnimku. very unhappy Takže mám tie svoje pravidlá nejaké čudné, nemám rovnaký meter na každú potravinu. Embarassed

Matej Smile
Vitaj

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

kava a kofein - Stránka 8 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

kava a kofein - Stránka 8 Empty Re: kava a kofein

Odoslať  Matej So 16 september 2017 - 17:08

Matej napísal:Káve sa vyhýbam, lebo obmedzujem cukor a sladidlá, a ako taká úplne neosladená mi nechutí.

Práve pred polhodinkou som dopil šálku rozpustnej Nescafé, jednu lyžičku, 2 deci vody. Úplne bez cukru a úplne bez sladidiel, tiež žiadne mlieko ani smotana. Trochu sa mi to zdalo horké, resp. skôr než horkosť som cítil akúsi "planosť", akoby to nemalo tú tradičnú chuť, ale akúsi vyprázdnenú, chabú, alebo planú. Našťastie mi to v podstate chutilo, hoci isteže nejde o takú kvalitu chutenia, ako keď je to sladké. Dokázal som to vypiť bez ťažkostí a vlastne som si tú šálku aj užil. Čo sa týka kofeínu v nej, tak aktivizoval ma žiadaným smerom.

Dávam teda zatiaľ predbežne káve "bez ničoho" palec hore, a idem to skúšať piť pravidelnejšie. Je dosť možné, že si dokonca rýchlo zvyknem, už teraz mi tá "chuť" prišla vlastne ok, iba proste nie je sladká, ani mliečna.

Inak trochu si zvykám na tie planosti, napr. už druhý deň mám zaradený v jedálníčku šalát taký ten trávový, listový + zmiešaný s listami špenátu, vyzerá to miestami v tej zmesi, akoby som jedol listy z púpavy. Very Happy Je to vcelku planá chuť, nevýrazná, sem tam z toho osvieži v ústach akási šťava, alebo voda, ktorá sa miestami uvoľní. Vtedy je to dokonca chutné. Zdá sa, že si takúto zeleninu budem pravidelne kupovať popri doterajších zaužívaných plodín (rajčiny, uhorky, cibuľka, reďkovky). Aj jablko mi pôvodne chutilo plano a akosi kyselo, keďže som bol navyknutý len na banány a veľmi sladké broskyne. Tie som vysadil (dôvod: rýchle sacharidy) a prešiel som na jablká, ktoré obsahujú sacharidy so stredným glykemickým indexom a zároveň obsahujú okrem iných zložitých sacharidov aj strašne veľa vlákniny (jedno veľké 300 gramové jablko mi dalo až 10 gramov vlákniny, čo je takmer polovica doporučeného denného príjmu na správnu stolicu a zdravie hrubého čreva).

Už mi dnes neprídu jablká ako plané, zvykol som si. Pomaly teda si zvykám na necukrovú stravu a elimináciu rýchlych sacharidov (spúšťače inzulínovej rezistencie, zápalov, narúšanie mikrobiológie v črevách, potenciálny aktivátor Alzheimera, agresívnejšie zápaly vedúce k rakovine - najmä všetka tá veľká väčšina rakovinových buniek, ktoré nevedia tvoriť ATP (energiu) z niečoho iného, ako z chemických procesov iniciovaných sacharidmi).

Snáď sa ozvem za nejaký čas a poviem, že už mi všetko plané chutí veľmi dobre, a že, ako píšu v knihách, objavím pestrosť iných chutí, než len tie vyhecované nasladko, alebo soľou. laughing Jazýček, otupený stravou agresívnej sugar-lobby, sa musí najprv dostať zo šoku. Laughing A ak sa mám vrátiť späť do témy, tak verím, že to isté budem hovoriť aj o káve a že si ju takú "planú" budem vedieť zamilovať. Smile

Kávičke zdar a srdečné pozdravy aj všetkým jej fanúšikom, či už osladenej, mliečnej, smotanovej, mletej, instantnej, bezkofeínovej, akejkoľvek. Smile Veď každý si hľadáme svoju cestičku, svoje postupy nezdieľam preto, aby som ich vyhlasoval za správne, možno sú správne akurát tak pre mňa, a aj to dokonca iba v tejto fáze môjho mentálneho vývoja. Takže súhlasím, že je úplne v poriadku, ak niekto iný takto neexperimentuje, alebo už dokonca našiel, čo mu vyhovuje a robí dobre. Smile Pokoj a mier medzi nami. community together

Držme sa! Super!
Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

kava a kofein - Stránka 8 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

kava a kofein - Stránka 8 Empty Re: kava a kofein

Odoslať  Matej Ne 24 september 2017 - 13:08

Mám za sebou týždeň, v ktorom som každý deň pil fľašu neocukrovenej, neosladenej kávy (6 deci vody, 3-4 lyžičky Nescafé). V sobotu som nemal fľašu, ale dve šálky. Dnes v nedeľu mám zase fľašu. Cez pracovné dni išlo vždy o fľašu, ktorú som pil v doobedných hodinách. Smile

Hodnotím takéto kávičkovanie naďalej zatiaľ kladne. Energiu z toho obvykle pociťujem dostatočnú - tuším raz som musel dopĺňať efekt ešte tabletkami Cofi-Tabs, ale v iných prípadoch mi tých 6 deci vlastne stačilo na komplet celý deň. Aha, ešte som si spomenul, že raz som si večer kúpil energeťák, ktorý potiahol čulosť do večerných hodín, čo mi vtedy padlo vhod. Takže celkovo dva dni boli také, že tá fľaša nestačila. V štyri dni však stačila a v dnešný siedmy ešte neviem, uvidím, ako sa to vyvŕbi. Smile

Fľaša obsahuje asi 250 mg kofeínu, čo je ok, no v tých 2 spomenutých prípadoch som pridával raz energeťák (+cca. 180 mg) a druhý raz asi 2 tabletky (+200 mg).  Embarassed

Neosladená kávička mi momentálne ešte nespôsobuje nechuť, celkom sa to dá a zvykám si. Agresivitu na žalúdok som nezaznamenal. Kladný efekt to má aj na pitie čajov, že ich ľahšie znesiem neosladené, lebo si na takú neosladenosť celkovo zvykám. Ešte to však potrvá niekoľko týždňov, kým mi príde neosladenosť úplne normálnou.  Embarassed

Skúsim aj v nový týždeň postupovať rovnakým štýlom. Smile

Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

kava a kofein - Stránka 8 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

kava a kofein - Stránka 8 Empty Re: kava a kofein

Odoslať  tomas Pi 29 september 2017 - 18:27


_________________
Desím sa každého jedného kroku
na ktorý sa chystám.
Desím sa, že ma privedú
niekam, kam som chcela dôjsť.
tomas
tomas
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 237
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 14.12.2010

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

kava a kofein - Stránka 8 Empty Re: kava a kofein

Odoslať  Matej So 7 október 2017 - 15:08

Ako som v štvrtok zjedol len 100 mg kofeínu, tak mi skrslo v hlave kofeín vysadiť, teda reku realizovať nový pokus o "čistý" život. Na googli je strašne veľa článkov, ktoré pitie kofeínu podporuje, takže musel som si to vyselektovať a motivovať sa tým málom článkov, ktoré našli výhody aj v nepití/neprijímaní kofeínu. Celkom chápem výhody a zdravotné benefity rozumného prijímania kofeínu, takže argumentovať nejdem. Skôr by som rád konkrétne pre seba a svoje bytie volil bezkofeínovú cestu. Tá moja závislosť totiž už opäť presiahla zdravotné medze a nemôžem normálne bez tabletky vôbec fungovať - ani čo do vitality, ani čo do trávenia, ani čo do nálady a motivácie. Ale celkovo je toho viac, prečo chcem mať odlišnú cestu v tomto. Ako vravím, nie je nič zlé ani nezdravé na tom, keď iní ľudia kofeín prijímajú, je to ok. Smile Mier medzi nami. Len konkrétne ja sa s ním neviem priateliť, maximálne ma vie akurát tak zotročiť. Wink

Ráno som mal v štvrtok 100 mg, celý deň potom nič. V piatok už vôbec žiaden, pričom ani z čaju samozrejme, lebo si čierny čaj u seba doma nerobievam dosť dlho. Piatok ma výrazne bolela hlava a slzili oči, mal som príznaky silnej nádchy a zvýšenej teploty. Dal som si Ibalgin 400, ktorý do hodiny zabral a opustila ma bolesť a aj slzenie. Deň v práci som potom strávil pasívne, resp. prejavovalo sa vysadenie na mne len únavou a tendenciou zašívať sa. V noci som spal relatívne dobre, ale musel som ísť spať už okolo 18:30 a vstal som okolo 8:30. Ráno ma bolela výrazne hlava a súbežne s tým išlo aj slzenie. Opäť druhýkrát Ibalgin 400, zaspal som a zobudil som sa o 10:00, bolesť bola slabá. Potom som zase od únavy zaspal a zobudil sa o 14:15. Zase som unavený, bolesť hlavy je mierna, slzenie nie je. Chce sa mi strašne ležať a spať.

Zatiaľ sa držím, som bez kofeínu 2 dni, ak rátam štvrtok, tak 3. deň. Smile
Celkovo si pomaly plánujem, ako budem pracovať alternatívne na nálade, keď mi ju už chýbajúci kofeín nebude môcť zlepšovať. Užívanie tryptofánu+sacharidy môže trošku pomáhať, plus psychofarmaká. Vysporiadanie si svojich problémov môže byť tiež kúsok cesty. Ťažko povedať, ako to budem zvládať po odoznení prvotných absťákov. Horšie sú totiž tie dlhodobejšie absťáky, teda tie, ktoré ma zrazu donútia povedať "matej, veď ti bolo vlastne lepšie s kofeínom". A zabudnem na svoje dôvody, prečo som ho vysadil. Embarassed To sa mi stalo pri všetkých mojich doterajších pokusoch o vysadenie. very sad2

Ďakujem

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

kava a kofein - Stránka 8 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

kava a kofein - Stránka 8 Empty Re: kava a kofein

Odoslať  Matej Ne 29 október 2017 - 10:29

V ostatný týždeň papám kofeín skôr v tabletkovej podobe, a zaiste v podobe čierneho čaju Pigi. Pigi čaj pijem aj 2 litre denne, pričom do nádoby s 1,5 litra čaju dávam asi 2 malé čajové lyžičky cukru + 1 sacharín + trošku kyselky (citrónovej). V tomto objeme lúhujem sáčik presne 15 minút, dávam si budík.

Takže kofeín ==> 2 litre Pigi čaju + sem-tam tabletkový Cofi-Tabs, obvykle najviac 200mg.

Od pondelka asi zase trošku zvýšim Cofi-Tabs a to pravdepodobne na 400mg, a naopak znížim Pigi čaj na menšie decilitre. V práci totiž obvykle pijem skôr vodu, alebo ak na ňu nemám chuť, tak si zarobím Sunquick, prípadne mám minerálku z obchodu. Energeťáky som už nemal dosť dlho, neviem presne koľko, ale teším sa, že existujem aj bez nich. it is perfect

Hlavný prospech z kofeínu vnímam ani nie tak v potlačení únavy, ale skôr v zlepšovaní nálady a určite v zvyšovaní motivácie. Tú mávam obvykle dosť narušenú a po kofeíne sa mi vie citeľne zlepšiť, že už ma náhle dokáže niečo aj baviť alebo sa na niečo dokážem vrhnúť s tým, že pri činnosti vydržím. Myslím si, že bez kofeínu by som mal mínusové stavy dosť zlé, a naopak s ním to mám veľmi zlepšené, dokonca by som povedal až na úroveň takmer nediagnostikovaného človeka, záleží od užitej gramáže.

Cvik 1

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

kava a kofein - Stránka 8 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

kava a kofein - Stránka 8 Empty Re: kava a kofein

Odoslať  Matej St 29 november 2017 - 22:49

Som veľmi vďačný tým účinkom kofeínu, keď mi jeho zvýšené dávkovanie vyvolá záchvaty šťastia, slzenie od šťastie, duševný flow a niečo na spôsob premotivovanosti, kedy sa mi chce všetko riešiť a do každej činnosti mám veľa chuti. Zväčša sa mi tento stav navodí po zapití 2 tabletiek, teda v jednom súste 200 mg kofeínu. V týchto dňoch som si dal takto 200 a o hodinku som si dal znovu 200. Flow a premotivovanosť takto pretrvávali vo zvýšenej intenzite viac hodín, zhruba celú "smenu".

Negatívom týchto dopingov je, že nie vždy zaberá. Zaberá asi v troch pätinách prípadov, v jednej pätine prípadov nezaberie vôbec, a v jednej pätine prípadov musí byť nahradený alebo doplnený o energeťák, najlepšie sladký a najmenej 500 ml.

Iným negatívom je, že po vyplavení dopingu z krvi príde extrémny útlm, silná spavosť, kedy viem ľahnúť a do 3-4 minút tvrdo zaspať. V tom čase som už takmer polovedomý, ani niet sily na zuby, na upratanie, takmer ani na prípravu postele. Stáva sa, že sa musím zobudiť uprostred noci s tým, že svietim, alebo že mi hrá rádio, alebo že nespím na svojich duchnách, alebo že som si ešte ani len nenastavil na ráno budík. Takéto prvotné zobudenie po prvotnej vlne náhleho tvrdého spánku prichádza asi po 3 hodinkách v priemere.

Je to droga. Výrazne kompenzuje negatívne príznaky schizofrénie, aspoň u mňa. Ale za cenu závislosti, silných výkyvov vitality od supervýkonnosti po nezvládnuteľnú spavosť. Keby som dostal možnosť bez následkov ju nebrať, tak by som ju nebral a už by som kofeín nechcel užívať. Hoci mi dosť pomáha, mám pocit, že mi je viac pánom, než sluhom. Sad

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

kava a kofein - Stránka 8 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5063
Reputácia Reputácia : 941
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 8 z 14 Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 14  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore