Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Chudnutie pri antipsychotikach

Strana 87 z 91 Previous  1 ... 45 ... 86, 87, 88, 89, 90, 91  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 87 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Patty_Pillow Ne 21 máj 2023 - 16:35

Dievčatá a koľko máte liekov? Lebo ja ich mám požehnane a necítim možnosť chudnutia ako veľmi chcem, proste to nepôjde.
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 449
Reputácia Reputácia : 50
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido 12mg,, Haloperidol 6mg, Kventiax 75mg, Lexaurin 1,5mg, Akineton 3mg, Fluanxol 20mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 87 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  motylek Ne 21 máj 2023 - 16:43

@Patty_Pillow Já už mám z psychiatrických léků jen 10 mg Abilify a 10 mg Elicey (což je antidepresivum) a ten Neurol 0,5 mg.
motylek
motylek
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 813
Reputácia Reputácia : 66
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 87 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Patty_Pillow Ne 21 máj 2023 - 16:51

@motylek no ja mám fakt požehnane 16,5 tabletky na deň, z toho 3 druhy antipsychotík, akineton a magnezko a to ak neprejde tá depka, tak mi niečo pridá
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 449
Reputácia Reputácia : 50
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido 12mg,, Haloperidol 6mg, Kventiax 75mg, Lexaurin 1,5mg, Akineton 3mg, Fluanxol 20mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 87 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  motylek Ne 21 máj 2023 - 16:58

@Patty_Pillow A antidepresiva? To je to magnezko?
motylek
motylek
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 813
Reputácia Reputácia : 66
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 87 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Patty_Pillow Ne 21 máj 2023 - 17:05

@motylek magnézium mám na bolesť hlavy od neurologičky, antidepresíva zatiaľ nemám, ja som schizofrenička, tam to až tak nemá zmysel, len v krajnom prípade
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 449
Reputácia Reputácia : 50
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido 12mg,, Haloperidol 6mg, Kventiax 75mg, Lexaurin 1,5mg, Akineton 3mg, Fluanxol 20mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 87 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  motylek Ne 21 máj 2023 - 17:09

@Patty_Pillow To je zvláštní, mně hned po první hospitalizaci předepsali automaticky k antipsychotikům i antidepresiva.
motylek
motylek
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 813
Reputácia Reputácia : 66
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 87 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Patty_Pillow Ne 21 máj 2023 - 17:23

@motylek a akú máš schizofréniu? Ja mám nediferencovanú, ale nálada akože fajn, žiadne depresie, teda až na tú teraz, ale chcem schudnúť aspoň na 75kg
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 449
Reputácia Reputácia : 50
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido 12mg,, Haloperidol 6mg, Kventiax 75mg, Lexaurin 1,5mg, Akineton 3mg, Fluanxol 20mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 87 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  motylek Ne 21 máj 2023 - 17:26

@Patty_Pillow Tak to bude možná tím. Mně dali diagnózu paranoidní schizofrenie. Ale depresemi jsem nikdy netrpěla, ani těsně po hospitalizaci.
motylek
motylek
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 813
Reputácia Reputácia : 66
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 87 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Patty_Pillow Ne 21 máj 2023 - 18:41

@motylek ja som bola 5 krát hospitalizovaná a ani raz som neodchádzala s antidepresívami raz sa ma pýtali, že prečo som brala antidepresíva, ale to som ich mala aj vysadené, ale rada by som schudla, len to mi musí Dr znížiť dávku
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 449
Reputácia Reputácia : 50
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido 12mg,, Haloperidol 6mg, Kventiax 75mg, Lexaurin 1,5mg, Akineton 3mg, Fluanxol 20mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 87 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  janka,janka Po 22 máj 2023 - 14:46

Patty a to ako prebiehaju tie ataky, ze si bola 5 krat hospitalizavana. Ja beriem teraz len metotrygin celu tbl  dvakrat denne a hedonin polku z najmensej asi davky, antidepresiva som vysadila pri kojeni a uz naspat ich nemam rok, ked som ich brala nijako mi nepomahali, brala som AD 12 rokov s prestavkami asi trikrat som vysadila sama, pribrala som po ustavnej liecbe, kde ako fakt mi davali koktejly liekov aj rok potom, verila som, uz neverim a presvedciam zas ze mam zlu liecbu, v riti to je. Antidepresiva mi raz pomohli, ale nazaj viditelne, inak ani nie. Ale teda raz mi naozaj ustupilo silne OCD. akoze hned po uziti lieku..vtedy som kojila ale musela som aj tak brat aj som brala ad a na klud, prothiazin.  Nijako mi nepomahali AD skor by som povedala ze som bola riadny blazon, vobec som nebola schopna sa o seba strat, fungovat, dafrmo som ich jedla kazdy den, dokonca aj dvakrat za den mi dala AD a hovno z toho. spatne sa na to pozeram. vsak to aj vidite. Teraz priberam styri kila z hedoninu, idem cez 100 kg, co som mala 95 , lekar mi dal na vyber ze kventiax alebo heddonin a ze budeme sakusat.. Ale neni mi dobre ani psychicky, ze mam aj neurol na stavy ked mi je zle, a este beriem na spanie stilnox, to neviem inak zaspat bez neho.  Ja ale jedavam vela v noci, a som zavisla na sladkom, zeriem emocionalne, lebo to sa neda nazvat jedenim, co ja robim. Musim povedat ze robia zo mna debila lutujem den ked som isla prvy krat k psychiatricke. vtedy som pribrala zo 70 na 85 a to som si drzala, po siedmych rokoch s nou som sa dostala na ustavnu liecby isla som na sto kilo a neviem to zhodit. a este beriem na ine choroby lieky, na klby a na moč.
Ked si pisala, ze vies pisat jedalnicky, Tebe to nefunguje, mam zadrzaivanu vodu v tele, ale co este preco priberas, papas vela?
janka,janka
janka,janka
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 220
Reputácia Reputácia : 8
Dátum registrácie : 07.04.2023

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Medotrygin, Stilnox +AP

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 87 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Patty_Pillow Po 22 máj 2023 - 14:58

@janka,janka no keď sa mi vrátia halucinácie, bludy a paranoja v takej miere, že Dr. už nevie nastaviť lieky a chce to komplet zmenu liekov a pre bezpečnosť ma pošle do nemocnice, ako fakt taký atak nie je sranda, posledné som mala haloperidol 3-3-4 a oxazepam 1-1-2 a nezaberalo, ale ešte akineton a čosi som mala, len si už nepamätám to posledné, proste ona by potrebovala ma čo najrýchlejšie za stabilizovať, takže nové lieky a netrúfa si na to, aby sa nepohoršilo, ale ja mám fakt silné tie ataky... No jedálničky viem nastaviť, lebo som cvičila v posilke a pripravovala sa na súťaž, len pri tých liekoch si telo berie čo chce zo stravy a preto som pribrala, lebo ja nie som veľký jedál, ja sa do jedla musím nútiť, aj tak priberám, ale teraz sa držím na 91, ale v nemocnici po raňajkách a pití som mala 89, komplet oblečená, takže skutočnú váhu som mala nižšiu, ale chcem skúsiť chudnúť zase pomocou jedálnička od mojej bývalej trénerky, tak uvidím čo to dá
Patty_Pillow
Patty_Pillow
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 449
Reputácia Reputácia : 50
Dátum registrácie : 04.04.2022
Vek : 32

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 20.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido 12mg,, Haloperidol 6mg, Kventiax 75mg, Lexaurin 1,5mg, Akineton 3mg, Fluanxol 20mg

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Chudnutie pri antipsychotikach - Stránka 87 Empty Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  janka,janka Po 22 máj 2023 - 19:16

tak to si musela mat vela roznych liekov, neviem si predstavit, tie davky co pises, naozaj je to tak, ze lieky na kazdeho inak reaguju, oxazepam mne nezaberal aj sedem denne som raz mala a nic, ale to som bola uz asi zvyknuta, a invega, olanzapin, kventiapin, rispen, escilatopram, elicea, ine AD vobec nic a ostatne neviem, nepovedali dva mesiace som bola a aj tak ma nenastavili, praveze naopak, odvtedy som viac minuse...niektore cinnosti co som pred tym robila uz nie som schopna robit,  a niekomu pomahaju uplne. Teraz medotrygin nejak dobre, ked som zvysila.  Podla mna by nad takymi pripadmi ak si nevie lekar poradit, malo by sa viac lekarov poradit, zasadnut spolu a poradit sa. Vsak to neni mozne, aby si bola taka mladucka sikovna baba takto vela razy bola, posobis na mna uplne zdrava. To priberanie, tomu nerozumiem, neviem ako to riesit, tak to by mi jedalnicek pomohol, ked chces mas cas, budem Ti vdacna. Ale inak...neboj sa, ja verim, ze bude dobre s Tebou, verim tomu a budem sa modlit za Teba, ak sa to co robim dá nazvat modlitbou, asi nie, ale vsak ...
janka,janka
janka,janka
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 220
Reputácia Reputácia : 8
Dátum registrácie : 07.04.2023

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Medotrygin, Stilnox +AP

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Strana 87 z 91 Previous  1 ... 45 ... 86, 87, 88, 89, 90, 91  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore