Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Veľa liekov

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Veľa liekov Empty Veľa liekov

Odoslať  Jaro123444 Ut 23 júl 2024 - 14:43

Ahojte, chcem sa Vás spýtať tiež ste užívali niekedy dvoje antipsychotiká a dvoje antidepresíva? lebo ja užívam z antipsychotík Solian, Kvetiapín a z antidepresív Mirzaten, Setralín a nepáči sa mi to... príde mi to ako strašne moc liekov, môže sa toto vôbec kombinovať? lebo ešte som to nevidel u nikoho... Príde mi že som z tých liekov oblbnutý aj keď mám malé dávky pomerne ale každý liek ma dosť NU, a ak človek berie 4 druhy naraz tak nejaké sa prejavia určite... Pribral som som z nich dosť a mám ztukovatenú pečeň aj testy zvýšené, čiže neni to dobre podľa mňa pre telo. Schizofrenik väčšinou má jedno antipsychotikum alebo dvoje, max. jedno antipsychotikum a jedno antidepresivúm ak potrebuje. Nevidel som ešte takúto kombináciu.
Priznam sa že sa mi to nepáči, podľa mňa by mi stačil v pohode jeden liek jedno AP udržiavacia dávka. Napr. Kvetiapín ma vraj aj antidepresívne aj antiúzkostné účinky, tak nestačil by ten v pohode?
Volal som dnes s doktorkou že nemôžem vôbec spať, to je určite aj kvôli tým liekom a nič skoro s tým nespravila, znížila len Mirzaten na 15mg a Kvetiapín zvýšila na 150mg a 150 mg kvetiapínu je nič proste, ale možno by stačilo aby som ho bral 300-400mg len a iné netreba. Povedal som doktorke či mi nemôže z to vyhodit niečo a nevyhodila.
Vidím aj tu že väčšina ľudí tu berie len jedno AP max. nejaké AD k tomu ale nepáči sa mi čo robí so mnou doktorka a neviem jak jej vysvetliť že nie som spokojný s liečbou. Nemyslím to v zlom samozrejme ale myslím že nepotrebujem toľko liekov.
A teraz ma čaká dovolenka a let tak nechcem špekulovať teraz s liekmi aby som nemal nejaké absťaky a to nepotrebujem fakt, myslím s vysádzania.
Budem vďačný ak sa vyjadríte hoci kto že aké lieky ste brali vy, alebo aké kombinácie a čo Vám pomohlo najviac,
Tak sa majte
Jaro123444
Jaro123444
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 477
Reputácia Reputácia : 10
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 23

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (100mg), Solian (200mg), Sertralín Actavis (25mg)

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Veľa liekov Empty Re: Veľa liekov

Odoslať  kimi2028 Ut 23 júl 2024 - 16:46

Páčiť, nepáčiť. Ale ten, kto má zlý zdravotný stav, tak musí brať toho oveľa viac ako niekto, kto je na tom celkovo lepšie. Ten, kto je na tom lepšie, tak môže brať toho aj menej. Lekári nemajú dôvod predpisovať tým, čo sú v pohode konské dávky liekov. Naopak tí, čo sú na tom zle, tak radi im predpíšu toho za kotol. Je to aj moja osobná skúsenosť, čo píšem. Vždy keď som bol na tom zle, tak užíval som tých liekov podstatne viac. Keď som na tom o niečo lepšie tak beriem toho minimum ako roky teraz.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2243
Reputácia Reputácia : 760
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

regina, Saladin and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Veľa liekov Empty Re: Veľa liekov

Odoslať  Jaro123444 Ut 23 júl 2024 - 17:16

@Kimi ale tak čo sa týka môjho ochorenia nie som na tom zle, som celkom stabilizovaný. A tie depresie alebo úzkosti pramenia hlavne z môjho fyzického stavu, nemám depresiu ničím nepodmienenú, ak je aj mne lepšie fyzicky tak nemám ani veľmi depresiu. Čiže môj psychicky stav sa odvíja hlave od fyzického
Jaro123444
Jaro123444
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 477
Reputácia Reputácia : 10
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 23

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (100mg), Solian (200mg), Sertralín Actavis (25mg)

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Veľa liekov Empty Re: Veľa liekov

Odoslať  regina Ut 23 júl 2024 - 21:51

Jaro, podľa mňa na to ako dlho sa liečiš, nemáš veľa liekov. Chápem, každý by rád bral, čo najmenej a keď sa posnažíš, časom sa ti to podarí aj so súhlasom psychiatričky.
A moje skúsenosti? Ja som prvé roky brala tiež viac liekov, ani som si neuvedomovala čo a koľko, dlho sme hladali vhodné kombinácie AP a AD a ešte aj po poslednej hospitalizácii (17. rok liečby celkove) ma v nemocnici nastavili na jedno antipsychotikum a dvoje antidepresíva - ráno Alventu, večer Mirzaten. Ten Mirzaten som brala "na lepší spánok".
Áno po čase som antidepresíva vysadila a antipsychotikum znížila. Mala som povinnosti a nemohla som si dovoliť "nestarať sa" napr. o deti. Lieky som znižovala postupne , vždy len jeden liek a to v kľudovom období. Určite by som to nerobila pred nejakým letom napr. , keď ma čaká nejaká zmena. Nehovoriac o tom, že by o tom mal vedieť aj tvoj psychiater a okolie, aby vedeli ťa upozorniť na príp. zhoršený stav, ktorý si ty nemusíš uvedomiť. Ver mi, veľmi ľahko padneš do psychózy.
Za to, že si stabilizovaný vďačíš tejto kombinácii liekov. Môžeš povedať pri najbližšej návšteve psychiatričke, že pociťuješ určitý diskomfort, že máš pocit, že ťa moc tlmia a či by ti niečo neznížila. Ale podľa toho čo píšeš, tebe jeden liek znížila - tak ťa vypočula. Viac by sa naraz diať ani nemalo. Po čase sa zas može niečo znížiť, ale chce to čas a trpezlivosť. Keby ti znižovala viac liekov naraz alebo niektorý znížila a iný vysadila, nik by nezistil z čoho sa ti príp. zhoršuje stav. Kým človek vysadí jeden liek, tak to trvá. Neodporúča sa vysadzovať zrazu, ale postupne, ideálne po 10% z užívanej dávky znižovať.
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 664
Reputácia Reputácia : 295
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Saladin, Jaro123444, motylek and Lucas like this post

hug0
sorry0
thanks0

Návrat hore Goto down

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore