Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

pochybnosti o diagnoze

Strana 1 z 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

pochybnosti o diagnoze Empty pochybnosti o diagnoze

Odoslať  anonym Ut 19 október 2010 - 19:09

ahojte, vituzi.


pochybujete niekedy o svojej diagnoze?
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

pochybnosti o diagnoze Empty Re: pochybnosti o diagnoze

Odoslať  hviezdička Ut 19 október 2010 - 20:56

Ahoj Lapaj. Za 6 rokov, čo sa liečim, som ani raz nezapochybovala. Pamätám si všetko, čo sa so mnou stalo v priebehu 5 dní, aj viem, čo je to tendencia nejesť lieky, ale jem ich, možno práve preto som mala prvý a jediný atak, ktorý sa ale len náhodou, alebo neviem akým činom, neskončil mojim koncom. Nepochybujem, že mám schizoafektívnu poruchu, ani v najmenšom. Je toho veľa, čo mám na srdci, bohužiaľ nemám čas prispievať, ale čítam všetko, čo sa týka najmä "ako sa dnes máš", bolo toho dosť a mám toho veľa čo povedať k Ivanovi aj k Tutovi, ale fakt nemám čas. Takže Ti Lapajko ďakujem za takú jednoduchú otázku, na ktorú existuje moja najjednoznačnejšia odpoveď. Preto aj hovorím: nepochybujem. Paradox, v ničom inom som si nie taká istá, ako v tomto. Aspoň v niečom. Zdravím všetkých, ďakujem, že s t e .
hviezdička
hviezdička
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 39
Reputácia Reputácia : 10
Dátum registrácie : 06.12.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

pochybnosti o diagnoze Empty Re: pochybnosti o diagnoze

Odoslať  Tuto Ut 19 október 2010 - 23:49

V počiatkoch choroby som mal pochybnosti podchvíľu. Bol som v tomto neskúsený a môžem povedať aj poriadne sprostý. Navodil som si nebraním medikamentov tak pár závažných atakov, ktoré ani nemuseli byť. Užil som si svoje nestotožnenie s chorobou v celku pekne. Pochybnosti o diagnóze boli na dennom poriadku. Až dobre prefackaný príznakmi som si uvedomil, že lekári asi vedia o čom točia. Príliš ma to nepotešilo, ale pochopil som, že som reálne chorý a tak ako mi diagnostikovali. Teraz som už vyrozumený a v hlave som si prebral, že som asi nie úplne fit a lieky brať musím. Klapem už pár rokov v tomto ako hodinky. Až na jeden drobný výkyv to od uvedomenia išlo dobre. Terajšie problémy sú neporovnateľné s tým čo bolo kedysi. Vtedy to bolo ako na horskej dráhe. Fú, to bola jazda! A ani som neplatil vstupné! affraid
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4785
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

pochybnosti o diagnoze Empty Re: pochybnosti o diagnoze

Odoslať  Matej Pi 26 november 2010 - 13:21

Lapaj napísal:pochybujete niekedy o svojej diagnoze?

Boli časy, keď som o tom pochyboval. Ale odkedy som si v roku 2006 a 2007 uvedomil, v aké bludy som veril, keď som bol tínedžer, a pridal som k tomu celkové ďalšie psychické zlyhania, ako neustále depresie, sociálne úzkosti a tak ďalej, tak mi vyšlo, že môj druhý doktor ma skutočne diagnostikoval správne. Shocked

Takže teraz to už vlastne ani neriešim... zatiaľ čo v roku 2009 som sa intenzívne zaoberal svojou diagnózou a komponoval som aj tento web, teraz v roku 2010 sa svojou diagnózou už nezaoberám takmer vôbec, alebo len výnimočne. Veziem sa v tejto oblasti na určitom horizonte zotrvačnosti, chi. Smile

clown

Ty Lapaj pochybuješ o svojej diagnóze? Ak hej, prečo? A v akej inej by si sa videl? What a Face

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

pochybnosti o diagnoze Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

pochybnosti o diagnoze Empty Re: pochybnosti o diagnoze

Odoslať  anonym So 27 november 2010 - 9:59

ano, pochybujem, ale nechce sa mi to rozpisovat. bolo by to nadlho. Shocked
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

pochybnosti o diagnoze Empty Re: pochybnosti o diagnoze

Odoslať  anonym So 27 november 2010 - 11:43

poviem len, ze mam od zaciatku poodozrenie na schizotypovu poruchu. usudzujem tak podla (ne)tolerovania antipsychotik a podla toho, ze moja vztahovacnost a paranoidita ostali napriek vysokym davkam liekov takmer na rovnakej urovni. po dalsie, moja choroba nemala zlomovy zaciatok. ja to hodnotim tak, ze som bol chory proste vzdy, co si pamatam. zhruba tak. prosim bez potlesku. na otazky odpovie moj hovorca. What a Face
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

pochybnosti o diagnoze Empty Re: pochybnosti o diagnoze

Odoslať  Matej Ne 5 december 2010 - 10:33

A nemal si Lapaj vtieravé myšlienky? Nejaké tie intrapsychické halucinácie? Tie tuším pri schizotypovej nebývajú. Question Idea

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

pochybnosti o diagnoze Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

pochybnosti o diagnoze Empty Re: pochybnosti o diagnoze

Odoslať  anonym Ne 5 december 2010 - 10:44

praveze vtierave myslienky byvaju aj pri schizotypovej poruche, ale nie take vyrazne. mne sa objavili az po vysadeni leponexu.
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

pochybnosti o diagnoze Empty Re: pochybnosti o diagnoze

Odoslať  Matej Ne 5 december 2010 - 11:04

Lapaj napísal:praveze vtierave myslienky byvaju aj pri schizotypovej poruche, ale nie take vyrazne. mne sa objavili az po vysadeni leponexu.

Aha. affraid

Takže potom pripúšťam takú úvahu. A Ty si ani nemal žiadne bludné presvedčenia? Alebo zase som vedľa a také môžu byť aj pri schizotypovej? Ja viem toho dosť o schizofrénii a schizoafektívnej poruche, ale o schizotypovej, priznám sa, viem málo. Takže nemôžem moc mudrovať. laughing

Ale určite to máš dobre premyslené, prečo by si mohol byť zle diagnostikovaný a mal mať schizotypovú poruchu. Len akurát, že vlastne je to po prvé dosť odvážne to tvrdiť doktorovi, a po druhé je to vlastne irelevantné. Alebo nie je? Čo by sa vlastne na liečbe zmenilo? To by som potreboval v tejto oblasti sa nechať poučiť, chi. Laughing

santa

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

pochybnosti o diagnoze Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

pochybnosti o diagnoze Empty Re: pochybnosti o diagnoze

Odoslať  anonym Ne 5 december 2010 - 11:09

pri schizotypovej poruche je vztahovacnost az paranoidita v zmysle, kazdy ma pozoruje, negativne hodnoti...dokonca aj v blizsich vztahoch je akasi podozrievavost, ale asi to nedosahuje hlbku bludov.

v com by bola zmena? nepchali by do mna megadavky leponexu a inych antipsychotik a mozno nebyt vysokych davok leponexu, nemal by som ani vtierave myslienky, neviem.
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

pochybnosti o diagnoze Empty Re: pochybnosti o diagnoze

Odoslať  Anonymný Ne 5 december 2010 - 12:34

Lapaj, zmena by bola zrejme aj v tom, ze by si prisiel o dochodok. alebo aspon jeho cast. (dufam, ze si dobre pamatam, ze si pisal o tom, ze poberas ID)
mne psychiatricka este v marci 2008 predtym, ako ma poslala na hospitalizaciu, povedala, ze pri poruchach, ktore mam, narok na ID nie je. vtedy som mal v papieroch schizotypa a schizoida, po hospitalizacii uz F20.
Anonymous
Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

pochybnosti o diagnoze Empty Re: pochybnosti o diagnoze

Odoslať  anonym Ne 5 december 2010 - 12:39

aha. ja ale poznam jednu zenu, ktora ma schizotypa a ma invalidny dochodok. very sad3
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 1 z 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore