Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Cvičím, cvičíš, cvičíme! :)

Strana 2 z 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Cvičím, cvičíš, cvičíme! :) - Stránka 2 Empty Re: Cvičím, cvičíš, cvičíme! :)

Odoslať  xkrchnav Ne 20 marec 2016 - 8:45

Ja som každý deň urobil aspoň ten klik či zhyb to má fakt nezabilo ale teraz potrebujem spať takže cvičenie ide bokom.
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Cvičím, cvičíš, cvičíme! :) - Stránka 2 Empty Re: Cvičím, cvičíš, cvičíme! :)

Odoslať  diana.kucerova Ne 20 marec 2016 - 16:16

U nás v malé obci, kam jsem se na konci roku přistěhovala, pořádá jedna paní lektorka 2x týdně nyní již opomíjený aerobik. Mně se líbí, vyrostla jsem na něm. K tomu paní přidává posilování celého těla, s použitím bosu, je to takový půlbalon, na němž se drží rovnováha. Souhlasím s tím článkem na odkazu, co jsi, Jožine, dal na začátku tohoto tématu. Já cvičení nebo prostě aktivní pohyb jako povinnost pro svoje tělo vnímám také. Jako malá jsem cvičila gymnastiku a balet, takže mé tělo si na pohyb zvyklo. Bez pohybu si připadám "zaprdlá", dvojnásob když užívám léky. V obci máme krásný prostor k několikakilometrovým procházkám. Tedy mám nyní dost prostoru se hýbat. Moc jsem tomu pohybu v poslední době nedala - pokud pominu pobíhání po Brně :-)
diana.kucerova
diana.kucerova
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 29
Reputácia Reputácia : 7
Dátum registrácie : 19.03.2016
Vek : 55
Bydlisko Bydlisko : Ivančice, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Quetiapine Teva 300mg retard vecer

http://www.klub-dianak.estranky.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Cvičím, cvičíš, cvičíme! :) - Stránka 2 Empty Re: Cvičím, cvičíš, cvičíme! :)

Odoslať  xkrchnav Po 21 marec 2016 - 4:43

Ja teraz cvičím s emóciami. Takže fyzické cvičenie trošku flakam. Ale aspoň ten môj tradičný "pokus o zhyb" som si urobil Smile

S láskou
Jožin
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Cvičím, cvičíš, cvičíme! :) - Stránka 2 Empty Re: Cvičím, cvičíš, cvičíme! :)

Odoslať  diana.kucerova Po 21 marec 2016 - 9:05

I já cvičím s emocemi vedle toho fyzického cvičení :-) Je to velmi důležité. Přeji hezký den :-)
diana.kucerova
diana.kucerova
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 29
Reputácia Reputácia : 7
Dátum registrácie : 19.03.2016
Vek : 55
Bydlisko Bydlisko : Ivančice, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Quetiapine Teva 300mg retard vecer

http://www.klub-dianak.estranky.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Cvičím, cvičíš, cvičíme! :) - Stránka 2 Empty Re: Cvičím, cvičíš, cvičíme! :)

Odoslať  Matej Pi 2 september 2016 - 21:14

Poklona
Po tom, ako som sa minulý týždeň upísal blízkemu fitness centru na rok, platiac paušálny mesačný poplatok, tak som dnes konečne uzrel svetlo šatne a vyskúšal si na vlastnej koži prvý miestny tréning. Šatňa je pomerne pekná, veľká. Nejak hanblivo som sa prezliekol do svojich cvičiacich vecí (šušťáky, tričko, tenisky) a už som aj kráčal smerom k bežiacemu pásu. Ovládanie je jednoduché, hoci sú na stroji nápisy v nemčine.

Celkovo môj dnešný tréning trval asi 35 minút. 15 až 20 minút som behal rýchlosťou okolo 8 až 9 km/h. Zvyšok som kráčal svižnou chôdzou asi o rýchlosti 6 až 7 km/h. Stroj meral aj tep, pri behu som mal tep asi 140, najviac som dosiahol 156. Pri rýchlej chôdzi 7 km/h som mal tep asi 120, čo mi prišlo ako optimum pre spaľovanie tukov. Dosť som sa potil, prepotil som aj tričko a často som využíval uterák. Vypil som počas tréningu asi 2 dcl studenej vody. Zaujímavosťou mi bolo, že najprv som kráčal 6 km/h a myslel som si, ako rýchlo idem. O 10 minút som bol schopný kráčať 7 km/h a prišlo mi to akési ľahké. Behať som začal aj pri 7 km/h (to je taká rýchlosť, že sa dá pri nej aj zľahka bežať, aj rýchlo kráčať). Prišlo mi to dosť namáhavé takéto bežanie. Po 20tich minútách mi však prišlo ľahké behať pri 9 km/h, zdalo sa mi to relatívne pomaly. Z toho mi vyplynul dojem, že telo sa veľmi rýchlo prispôsobovalo, kapiláry a cievky rýchlo rástli a živili svaly, prekrvovali. Kondička sa mi zlepšila behom polhodiny. Po 30 minútach som už cítil, že stačí, hoci určite by som zvládol aj viac v danom momente, no nechcel som sa hneď na prvom tréningu vysiliť. Tak som už len kráčal 5 km/h a sušil sa, regeneroval, upokojoval sa. Dojatie 2

Postupne chcem tie tréningy časovo natiahnuť aspoň na dĺžku jednej hodiny. Ideál by bolo dosiahnuť hodinu nepretržitého behu na úrovni 8-9 km/h. Verím, že by som to mohol dosiahnuť do 2 alebo 3 mesiacov. Podľa výpočtov na účte kalorických tabuliek som spálil 1100 kJ, čo nie je isteže veľa, ale aj tak sa teším. Myslím, že aj tak to má svoj význam. Pretty good

Celkovo sa mi to páčilo a hodnotím tréning kladne. Odchádzal som emočne dobre naladený. Únava sa extra nedostavila, ba podarilo sa mi konečne vyšliapať na 7. poschodie v bytovke pešo bez výťahu. Na piatom poschodí som už síce bol mierne zadýchaný a spustilo sa tradičné potenie chrbta a čela, krku. No vidím to optimisticky, že to raz dám bez nejakého pocitu fyziologického stresu. Yes

Posilňovacím strojom vo fitku som nerozumel a celkovo závažia zdvíhali svalnáči. Hanbil som sa pred nimi ísť niečo zdvíhať, lebo by som musel zdvíhať niečo smiešne ľahké. Uf Tak som sa rozhodol, že čo sa týka posilňovania ramien a brucha, to budem riešiť doma a skúsim si k tomu zohnať trochu ťažšie činky, lebo tie, čo mám doma, sú už na mňa ľahké, majú nejaké 3 kilá, alebo koľko. Chcel by som aspoň 5 kg. Prípadne si spravím "improvizované závažie", trebárs si donesiem nejakú krabicu z práce, dám do nej dvojlitrové fľaše plné vody, a môže to takto fungovať ako činka. Mám prístup aj k podlhovastým krabiciam, ktoré sa dajú tvarom prirovnať k tyči, vo vnútri ktorej by boli tie plastové plné fľaše. Uvidím, čo vymyslím.  Cvik 4  Celkovo aj posilňovanie tzv. vlastnou váhou sa mi núka ako zaujímavé riešenie.  Cvik 1

Ďalšou zaujímavosťou mi je, že spolu s tréningom sa mi posilnila sila vôle v podobe väčšej ochoty dodržiavať stravu. Ak by som nešiel behať, určite by som nemal záujem nepoužiť výťah, alebo by som necítil motiváciu odmietnuť vyprážaný rezeň, ktorý som mal dnes rezervovaný na večeru v rámci maminho kuchtenia. Cítim aj mierne zlepšenie sebaovládania aj v rámci ďalších závislostí.

Neviem, ako sa budem cítiť ráno, ale možno by som šiel rád tréningovať aj zajtra. Veď tá polhodinka bola akurát a v pohode. A to, že som tam prišiel a len pípol pri vstupe členskú kartu, tak som mal pocit, že som tam akoby zadarmo, a teda mi nemusí byť ľúto, že idem tak skoro zase preč. Takže to platenie formou členského paušálu má, ako vidím, aj svoje psychologické pozitíva.  Pretty good

Vitaj

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Cvičím, cvičíš, cvičíme! :) - Stránka 2 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Cvičím, cvičíš, cvičíme! :) - Stránka 2 Empty Re: Cvičím, cvičíš, cvičíme! :)

Odoslať  Matej So 3 september 2016 - 16:56

Dnes opäť tréning... s poradovým číslom 2. Cvik 1

Bežecký pás som natiahol časovo na 65 minút. Sumárne asi 25 minút som bežal 9 km/h, 35 minút som kráčal 6 km/h. A 5 minút vydychávanie, sušenie sa pri 4,5 km/h. Plus k tréningu som priradil vyšliapanie na 7. poschodie bez výťahu do bytu. Výdaje: 1900 kJ.

Únava extra neprišla. Bolesti nôh boli včera večer, pomohol mi to vyriešiť strečing. Svalovica nie je zatiaľ. Všimol som si však, že sa mi nedarí kontinuálne bežať 9 km/h viac ako 5 minút. Po piatich minútach beh striedam zase s 5 minútami rýchlej chôdze. Uf

Emočne sa cítim povzbudený, nabitý. Cítim lepšiu silu vôle a lepšie sebaovládanie. Na olovrant a večeru som si kúpil zeleninovú misku s kúskami kuracích pŕs. Plus zeleninové smoothie asi 3 dcl Rio Fresh.

V nedeľu si dám asi čo do behania pauzu. Ale nie som si istý, možno ma to zláka. Záleží od stavu končatín a miery únavy.
Huge smiley welcome or bye

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Cvičím, cvičíš, cvičíme! :) - Stránka 2 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Cvičím, cvičíš, cvičíme! :) - Stránka 2 Empty Re: Cvičím, cvičíš, cvičíme! :)

Odoslať  Matej So 22 október 2016 - 9:36

Šéfka mi povedala, že som veľmi chudý a že mám viac jesť. Myslela zaiste výzvu na zlepšenie svalového objemu, nakoľko keby som začal ešte viac jesť, tak by som tukovatel, a to určite nemyslela.

S obavou som zistil, že mám príliš tenké ruky. Podľa tabuliek a veľkosti zápästia (teda typu kostry) by som mal mať aspoň chlapský obvod ramien 42 cm a predlaktie 34 cm, zatiaľ čo ja mám predlaktie iba 27 cm, a obvod mojich ramien je úbohých 29 cm. Podľa tabuliek pod 31cm je u muža znakom podvýživy, takže nielenže nemám na ramenách svaly, ale ešte mi tu vyskakuje malnutrícia. Podľa tabuliek by som mal mať pás 82 cm, a mám 90 cm, takže bezmála 8 centimetrov tukového vankúša ešte treba dať dole. Hrudník by som mal mať aspoň 110 cm, a pritom ja mám len 94 cm. Našťastie aspoň lýtka a stehná sú na tom presne podľa tabuliek, teda také, aké majú na moju kostru (zápästie) byť.

V súčasnosti sa chcem sústrediť na nabratie svalového objemu na ramenách, teda zlepšenie tých smiešnych 29 cm na nejaké vyššie obvody. Ženy o mňa nezakopnú aj kvôli tomu, že nevyzerám ako "dosť-chlap". very sad4 Len som trochu zmätený z toho, že ak mi idú centimetre dole z pása, tak automaticky mi klesajú aj kilá hmotnosti, a to znamená, že klesajú aj iné obvody (teda ide mi dole aj zo svaloviny). To je problém, proti ktorému sa dá bojovať len cvičením. Včera som posilňoval v noci s činkami, pričom občasne chcem hodiť aj nejaké brušáky, nech "tehličkujem" brucho. To sa mi však len tak ľahko nepodarí, lebo tých 8 cm tukového nánosu je ešte poriadna pecka.

Idem teda postupne, najprv ramená, spolu s tým trochu hrudník a brucho. Neviem, ako rýchlo môžem čakať narastanie objemu, ale snáď uvidím 30 cm na ramenách už čoskoro. A potom 31, 32 a tak pekne ďalej. Cvik 4 Cieľ: 40 cm. Šepkanie

Čierne na bielom
I love you

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Cvičím, cvičíš, cvičíme! :) - Stránka 2 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Cvičím, cvičíš, cvičíme! :) - Stránka 2 Empty Re: Cvičím, cvičíš, cvičíme! :)

Odoslať  Matej St 2 november 2016 - 5:47

Včera som si spravil maličký 15-minútový tréning. Otec vybral takú nafukovaciu "karimatku", na ktorej som porobil nejaké brušáky a "ženské" kliky aj typu, kedy mám ruky od seba ďaleko, aj typu, kedy sú tradične bližšie k sebe. Ale boli ženské, čiže som nečupel ležiačky, ale ležal na kolenách. Zdá sa, že aj to je mi dostatočne náročné, takže to môžem považovať za úvodný štart. Brušáky som robil ešte pomocou švihu rúk, takže vlastne nesprávne, ale aj tak som cítil napätie na príslušných partiách. S činkami som posilňoval s rôznymi uhlami, či už rozpaženo, pred sebou, alebo ponad hlavu. Moje činky sú pomerne ľahké, musím ich odvážiť, tipujem ich na 4 kilá. Ako štart je to asi ok. Drepy som nerobil tento raz, trochu som na ne zabudol. Ešte chcem okrem drepov pridať aj strečing a trošku viacej opakovaní, pretože teraz som opakovania robil len potiaľ, pokiaľ som už nevládal. Lepšie je robiť konkrétny počet, teda trebárs 10 na viac fáz.

S otcom sme vyhrabali aj starú hrazdu, na ktorej sa chceme obaja zdvíhať. Musí ju však ešte spíľovať, skrátiť, aby sa vošla medzi rám dverí mojej izby. Predtým sme ju mali na ráme, ktorý bol širší, lenže už sme ho odvtedy niekedy pred pár rokmi vybúrali. Embarassed Tak verím, že čoskoro sa dočkám aj hrazdy a budem sa učiť zdvíhať, či už predkom rúk (ťažšie), alebo zadkom rúk (o čosi ľahšie).

Ďakujem Ti, Tuto, za radu ohľadom srvátky a kaseínu. Veru, aj som si objednal z internetu srvátkový prášok okolo 900 gramov, plus vanilková príchuť, plus šejkovač. Vraj trikrát denne, resp. dvakrát, a raz po cvičení. Skúsim to baštiť a cvičiť, nech vidím výsledky rýchlejšie, lebo potrebujem trošku nejakú motiváciu. Very Happy

Cvičím, cvičíš, cvičíme! :) - Stránka 2 Srvait10

Mám predplatené fitko až do augusta 2017, pričom sa to podľa zmluvy dá vypovedať až niekedy okolo júna 2017. Takže dovtedy mi budú predplatné strhávať. Už len preto by som chcel tam aj reálne chodiť, aspoň na ten beh/chôdzu. Uvažujem aj o využití môjho rotopedu. Ale zas musím začínať po trošičke, pretože mi bolo povedané, že nie je dôležité, čo všetko cvičím, ale hlavná je pravidelnosť a návyk. Yes

Pokračujem v boji. Male
shooting3

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Cvičím, cvičíš, cvičíme! :) - Stránka 2 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Cvičím, cvičíš, cvičíme! :) - Stránka 2 Empty Re: Cvičím, cvičíš, cvičíme! :)

Odoslať  Matej Št 3 november 2016 - 7:50

Utorok som cvičil a stále doteraz cítim svalovicu a svalovú slabosť. Je to strašné s tou mojou kondičkou. Potom chytám také názory, že mi cvičenie psychicky škodí. Shocked

Ale už mám namontovanú hrazdu na ráme dverí! cool Takže nové kolo cvičenia môže začať, len teda tieto začiatky sú des a hrôza. Cvik 4

Cvik 1

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Cvičím, cvičíš, cvičíme! :) - Stránka 2 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Cvičím, cvičíš, cvičíme! :) - Stránka 2 Empty Re: Cvičím, cvičíš, cvičíme! :)

Odoslať  Tuto Št 3 november 2016 - 11:45

Ahoj Matej!
Začiatky sú ťažšie, vlastne je to bežné u viacerých aktivitách, teda aj nešportových. Šport má ešte aj tú výhodu, že po čase sa Ti začne produkovať endorfín a začneš sa tým na takéto aktivity tešiť.

Keď už máš predplatenú tú posilňovňu, tak by bolo super tam aj chodiť, ale hádam nie len z dôvodu behania, ale aj jemne si zvykať na činky a stroje. Trošku vidím pre Teba nevýhodu, že si doteraz zhadzoval kilá a teraz opačne ich budeš naberať, ale do svalov. Dúfam, že Ťa nerozmrzí, že v úplnych začiatkov je to skôr o svalovici, únave a sebaprekonaní. Keď vydržíš cca 2 mesiace, porovnaj si tú skutočnú zmenu, ktorá u Teba a Tvojho tela nastala.

Držím palce nielen v cvičení. Tuto

Cvičím, cvičíš, cvičíme! :) - Stránka 2 Chin-ups-exercise.gif.pagespeed.ce.FkyRdipN3u

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4785
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Cvičím, cvičíš, cvičíme! :) - Stránka 2 Empty Re: Cvičím, cvičíš, cvičíme! :)

Odoslať  Matej Pi 4 november 2016 - 7:21

Ďakujem Ti, Tuto, za rady, povzbudenia a pomoc. Smile giving a hug Vzal som si to k srdcu. Len teda snáď tie 2 mesiace vydržím. Včera som začal zase trochu cvičiť, spravil som asi 7 ženských klikov, a mal som reku dosť. Embarassed

Zaujímavé, že v robote prenášam 30-kilové krabice v rukách bežne a doma neviem spraviť 10 ženských klikov po sebe. Trochu som sa rozcvičoval, siahol som po nejakom strečingu. Na viac som sa nezmohol tento raz. Dnes skúsim aj činky a brušáky a azda aj hrazdu. very unhappy Svalovicu kupodivu stále mám, a to už sú tri dni od prvotného (hoci len 15-minútového) záberu. Srvátka mi už prišla na poštu, musím si ju skočiť niekedy vyzdvihnúť. Embarassed Pretty good

Pokračujeme v boji.
shooting2

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Cvičím, cvičíš, cvičíme! :) - Stránka 2 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Cvičím, cvičíš, cvičíme! :) - Stránka 2 Empty Re: Cvičím, cvičíš, cvičíme! :)

Odoslať  Matej Pi 23 december 2016 - 22:05

Myslím, že moje telo si dosť dobre zvyklo na telesnú námahu. Tým nechcem seba chváliť alebo tak, myslím to ako postreh, ktorý som v priebehu vývoja decembra na sebe zaznamenal v rámci problematiky cvičenia. Okolo 10. decembra nám ešte len zverejnili plány na december a to som už mal najmenej 2 týždne ustavičnej viac-tonovej zaberačky každodenne. Vtedy som vyslovil poburujúce slová na možnosť absencie odmien, pretože som zle psychicky znášal toľkú námahu, ktorú som chápal ako niečo nadštandard, čo bežný zamestnanec v našej spoločnosti nerobí. V priebehu ďalších dní niekedy medzi 10. decembrom a 20. decembrom sa tak enormne vystupňovala telesná námaha, že som náhle cítil doslova rast svalovej hmoty na rukách, chrbte a bruchu, i nohách. Na bicepsoch pribudli 2 cm do obvodu.

Ale prečo to píšem... cieľom, prečo sa Vám s tým zverujem, je podeliť sa, že okolo 20. decembra prišiel ten veľký zlom, kedy som si začal prvý raz uvedomovať, že to ustavičné prenášanie 30-kilových balíkov hore-dole celý deň, mi je na jednej strane aj akosi ľahké, alebo ľahšie než v čase sviatku sv. Mikuláša, a zároveň na druhej strane je mi to aj akosi príjemné. Príjemné takým zvláštnym spôsobom, že sa cítim psychicky dobre, keď to zdvíham. Myslím, že prišli prvé endorfíny, ktoré takto reagujú na telesné "cvičenie" a telo si už začína žiadať, aby bolo fyzicky namáhané a budované. Pýta si ďalšie endorfíny stimulované z telesnej záťaže.

Takže som veľmi rád, že náhle je 23. december, idú Vianoce, sezóna sa skončila a ja mám dobre naštartované posilňovanie, pričom už funguje aj mechanizmus odmeny v podobe endorfínov. A dané zdvíhanie mi už nepríde ani nejaké ťažké, v podstate okolo Mikuláša som mal problémy s 20 kilami, dnes som prenášal 40 kilový vo výške krku.

Prosím, nevezmite tieto moje slová ako smradľavú samochválu. very sad2 Skôr som sa strašne chcel potešiť nahlas, že to všetko bolo aj na niečo dobré a že zatiaľ čo s organizovaným cvičením som od septembra smerom cez jeseň zlyhal (napriek snahe o fitko), tu zrazu som dosiahol stav endorfínov bez toho, aby som sa musel vopred určité obdobie veľa nútiť do tréningov. Zírám

Takže už len nepoľaviť. Myslím, že si musím kúpiť nejaké riadne závažie. Aspoň 15-20 kg. A zdvíhať pravidelne, pričom najviac túžim spevniť brucho, vytehličkovať, lenže som neznalý a neviem presne, čo cvičiť, aby som tehličky mal. Asi brušáky, no brušáky sú des a hrôza pre mňa. To je horšie jak klik. Strašiak

Hurá teda pokračovať v cvičení a kalokagatii. V práci budeme baliť veľa vratiek, takže ešte sa s balíkmi ponazdvíham. Super! Beriem to v súčasnosti ako niečo na tej práci "do pohody". Aby som to uzavrel teda tým, čím som začal: Na tú (telesnú) námahu som si proste už zvykol. Embarassed

Cvičím, cvičíš, cvičíme! :) - Stránka 2 Cansto10

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Cvičím, cvičíš, cvičíme! :) - Stránka 2 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 2 z 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore