Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Cvičím, cvičíš, cvičíme! :)

Strana 1 z 9 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Cvičím, cvičíš, cvičíme! :) Empty Cvičím, cvičíš, cvičíme! :)

Odoslať  xkrchnav Ne 28 február 2016 - 19:49

Ahojte,
ako som dnes v neviem ktorej téme sľuboval, tak činím. Zakladám novú tému, ktorá si hádam nájde aspoň taký úspech ako cieľ na zajtra alebo nejaká tá chudnúca téma.

Čo ma k tomu v poslednej dobe inšpirovalo? Blog tohoto chytráka - Vlado Zlatoš. A hneď sem hodím aj jeden článok, ktorého už nadpis je dosť vypovedajúci:
https://www.vladozlatos.com/blog/clanky-o-pohybe/fyzicka-zdatnost-nie-je-volba-ale-povinnost.html

Nie je to žiaden Arnold, to je pravda. Aj Tuto ho sfúkol, ale príde mi, že je dosť zdatný a byť schopný iba na rukách robiť kliky bez dotýkania sa inou časťou tela zeme mi príde hodne dostatočné ako môj cieľ.

A tak som aj začal. Nie je toho veľa, cvičím tak ako sa dokážem donútiť, aspoň tých jeho pár cvikov. Má tam aj nejaký článok, že cvičenie na doma. Fakt zaberie 15 minút ani nie a svalovku mám poriadne ďalšie 2-3 dni. Teraz ja cvičím už skoro každý deň, tak svalovka je len minimálna, takže aj cítim, že je zdravá. Resp. sa cítim tak zdravo - že som čosi pre seba spravil. Včera sa mi po plese ale vôbec nechcelo - prišli sme o jednej nad ránom, ale aj tak som si ešte pred oblečením do pyžama hodil maximum klikov koľko zvládnem. A dostal som sa na číslo 19. Čo ma celkom aj potešillo. Teraz jak toto dopíšem si dám zas asi tých jeho 15 cvikov - také zvlášne kliky na lokte, pár pokusov o zhyb, nejaké tie drepy, čosi na brucho a tak. Fakt kratúčky čas a verím, že to bude mať efekt. Konečne. A dúfam, že ak sa podporíme vzájomne, tak sa budeme motivovať viac a bude ľahšie dodržať tú systematičnosť.

Vyzývam teda Eriku a tuším aj Reginu čo cvičia pravidelne o pár príspevkov. Poďme si dať do tela a že aj na liekoch vieme pohnuť kostrčou a mať zo seba dobrý pocit.

Teším sa na príspevky!
Jožin
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Cvičím, cvičíš, cvičíme! :) Empty Re: Cvičím, cvičíš, cvičíme! :)

Odoslať  xkrchnav Ne 6 marec 2016 - 21:11

Tak zas po nejakej dobe oživujem túto tému. Práve som si docvičil "vladovu dvanástku"

https://www.vladozlatos.com/blog/clanky-o-pohybe/ako-cvicit-doma-s-vlastnou-hmotnostou.html

som spotený jak kôň a samozrejme všetok idem v tých najjednoduchších variantách. Tak čo, pridáte sa športovci? Tuto? Matej? Dať si 5 klikov za deň dá každý, stačí už len im ísť vústrety. Nechcem machrovať ale mám pocit, že odkedy som začal cvičiť, tak tie techniky mi idú o mák lepšie. Takže sa teším až za rok dva si budem dávať tie cviky ako Vlado Smile. Možno za 3-5 rokov ale nevadí, nechem vydržať!

Jožin
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Cvičím, cvičíš, cvičíme! :) Empty Re: Cvičím, cvičíš, cvičíme! :)

Odoslať  CHINAMAN Ne 6 marec 2016 - 22:05

Je fajn sa hybat Jozin ale niektore cviky mi pridu komplikovane, kde by mohol nastat uraz. Nedaj sa odradit. Ja som si dal obycajnych 15klikov a 30drepov po vyse roku a zacal som trocha na bicykli no musim este doladit oblecko (bez cyklo vlozky to je bolestive na tvrdom sedle, mam kopec cyklo nohavic no vsetky su o 1-2cisla mensie). Sportu zdar. Cool
CHINAMAN
CHINAMAN
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 567
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 23.01.2016
Vek : 33
Bydlisko Bydlisko : ŽILINA

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, kventiax, escitalopram, akineton, nebilet

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Cvičím, cvičíš, cvičíme! :) Empty Re: Cvičím, cvičíš, cvičíme! :)

Odoslať  xkrchnav Po 7 marec 2016 - 6:34

Mám pocit, že cyklo vložka je len na oko. Ono to spočiatku boli aj s ňou. Super 15 klikov za sebou ani nedám, kedy ako. Hej sú tie cviky krkolomne trochu, ale o to zábavnejšie. Športu Zdar!
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Cvičím, cvičíš, cvičíme! :) Empty Re: Cvičím, cvičíš, cvičíme! :)

Odoslať  xkrchnav Ut 8 marec 2016 - 21:11

Tak dnes som bol lenivý. Dal som si len 2 pokusy o zhyb - nie plný pohyb, skôr len tá časť spúšťať sa dole pomaly. A potom pokus o max klikov na široko. Dal som 16. Ináč tie cviky čo som posielal sú krkolomnejsie ale aj on píše, že skôr ako úraz hrozí, že proste nebudem vládať. Takže s troškou opatrnosti sa dá. Až na to prepadavanie na hruď. To zatiaľ vynechavam.

Športu a vôbec pohybu Zdar!
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Cvičím, cvičíš, cvičíme! :) Empty Re: Cvičím, cvičíš, cvičíme! :)

Odoslať  xkrchnav St 9 marec 2016 - 8:21

No... neviem či je to možné, že tým cvičením som si pochrámal chrbát? Ale teraz ma celkom dosť boli na pravej strane... tak neviem teraz či obmedziť cvičenie než to prejde, alebo pomaličky cvičiť neuškodí... ech jaj, človek spraví klik a je z neho marod? Smile
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Cvičím, cvičíš, cvičíme! :) Empty Re: Cvičím, cvičíš, cvičíme! :)

Odoslať  Schizomars Št 10 marec 2016 - 22:27

Ahojte,
Tak ja sa priznam som na nejaky mesiac asi docvicil. Nechce sa mi cvicit a sa mi neoplati kupovat permanentku. Priznam nemam ani peniaze na to velmi. Minul som 50 eur na veci tento mesiac... Avsak myslim na to do buducnosti. Doma nemam naladu cvicit, potrebujem naradie....
Napriek tomu kazdeho v tomto podporujem. Smile

_________________
Schizomars
Schizomars
Schizomars
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 84
Reputácia Reputácia : 22
Dátum registrácie : 30.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify maintena 400, Questax 200, Xanax 0,5

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Cvičím, cvičíš, cvičíme! :) Empty Re: Cvičím, cvičíš, cvičíme! :)

Odoslať  xkrchnav Pi 11 marec 2016 - 7:11

Mňa to aj celkom baví doma. Hlavne mám radosť, že robím niečo pre seba a pritom to zaberie malo času. A vidim pokrok!! Už spravím skoro 2 pokusy o zhyb, juu už sa teším ako za 10 rokov trumfnem tuta a dám 51 Smile
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Cvičím, cvičíš, cvičíme! :) Empty Re: Cvičím, cvičíš, cvičíme! :)

Odoslať  Schizomars Pi 11 marec 2016 - 10:25

Ahoj Jozin,

Akurat si mi dal myslienku. Tak ja spravim 6-8 zhybov v pohode teraz na rovnej tycke, ale niekedy som spravil aj 20 zhybov. Som pribral dost. Mam nadvahu 15 kil, vazim 105kil, ale pri mojej vyske sa to moze skryt, lebo mam vysku 190cm.
Neviem cim to je, ale bench press, druha vec co ma so zhybmi najviac bavi resp. bavilo, nevytlacim momentalne vela. Kedysi som mal maximalku dost vela v porovnani s mojou vahou. Kedysi na vysokej skole, ked ma to bavilo, som vytlacil 115 kil na jedenkrat a vahu som mal 92kil. Teraz vytlacim len maximalne 105kil pri mojej terajsej vahe...

Tie lieky su dost o nicom, musim ich brat... Priznam ma to serie. Nemozem podavat vykony a navyse nemozem vydrzat v posilovni dlhsie - skratka ma to nebavi. Stale sa musim do toho cvicenia donutit...
Planujem na buduci mesiac, ze budem chodit...Kupim si aspon 10 vstupovu permanentku...

_________________
Schizomars
Schizomars
Schizomars
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 84
Reputácia Reputácia : 22
Dátum registrácie : 30.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify maintena 400, Questax 200, Xanax 0,5

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Cvičím, cvičíš, cvičíme! :) Empty Re: Cvičím, cvičíš, cvičíme! :)

Odoslať  regina Št 17 marec 2016 - 10:15

Tak dnes ma čaká typické jarné cvičenie: výstup na stoličku, na parapet a zas dolu, opakovanie v mnohých a mnohých seriach, počasie mi praje, je krásne slnečno, ide sa na to it is perfect

športu zdar!
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 653
Reputácia Reputácia : 292
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Cvičím, cvičíš, cvičíme! :) Empty Re: Cvičím, cvičíš, cvičíme! :)

Odoslať  xkrchnav Št 17 marec 2016 - 10:38

Umyvas okná? Tak prajem hlavne bez zranení!
J.
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Cvičím, cvičíš, cvičíme! :) Empty Re: Cvičím, cvičíš, cvičíme! :)

Odoslať  Tuto So 19 marec 2016 - 21:30

Xkrchnav keď si tu tak zavesil túto tému, tak si mi síce vošiel do svedomia, ale po tých dňoch môžem skonštatovať, že asi ma to "nenakoplo" dosť. To ma nejako mrzí. Hmm...
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4785
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 1 z 9 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore